Vargonų naujienos

 • Beowulfas ir drakonas J.R. Skelton 1908Šeštadienį, spalio 15 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Beovulfas“.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto programoje bus pristatoma muzikinė istorija pagal vieną svarbiausių veikalų senovės anglų literatūros istorijoje - epą „Beovulfas“, parašytą maždaug X ir XI amžių sandūroje.

  „Šiame epe senovės geatų karžygys Beovulfas, padėdamas danų karaliui Hrotgarui, kaunasi su pabaisa Grendeliu, jo motina ir drakonu. Istorija pilna kraupių kraują stingdančių scenų bei didvyriškų kovų, – pasakojo V. Pinkevičius.

  Anot improvizatoriaus, šis epas jau yra įamžintas keletoje populiarių vaidybinių ir animacinių filmų, spektaklių ir kompiuterinių žaidimų.

  „Bus be galo įdomu vargonų garsais pavaizduoti vietą, kaip Beovulfas plikomis rankomis nuplėšia Grendeliui ranką, kardo sutirpimą nuo jo toksiško kraujo arba drakono įtūžį, pamačius, kad dingo jo auksinė taurė,“ – tikisi vargonininkas.

  „Tai bus jau 30-oji mano valandos trukmės vargonų improvizacija per pastaruosius keletą metų. Šiomis spontaniškomis muzikinėmis poemomis noriu atskleisti vargonų, kaip puikaus programinių kūrinių iliustratoriaus, galimybes. Visus savo koncertus įrašinėju ir dalinuosi internete, kad klausytojai galėtų ir vėliau pasimėgauti ypatinga šiuose renginiuose tvyrančia atmosfera.“

  Bilietai parduodami bilietailt logo 2 01

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  |dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

 • 2017 11 18 ausra ir vidasŠeštadienį, lapkričio 18 d. 18 val. Vilniaus universiteto vargonininkai Aušra ir Vidas Pinkevičiai VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „Fantasia Chromatica“.

  Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho duetai „Alles, was von Gott geboren“ (liet. Viskas, kas gimė iš Dievo) ir „Wie selig sind doch die, die Gott im Munde tragen“ (liet. Kokie palaiminti tie, kurie Dievo žodžiu gyvena) iš kantatos „Ein feste Burg ist unser Gott“ (liet. Tvirta tvirtovė yra mūsų Dievas), BWV 80, bei arija „Ich will von Jesu Wundern singen“ (liet. Aš noriu giedoti apie Jėzaus stebuklus) iš kantatos „Herz und Mund und Tat und Leben“ (liet. Širdis ir Burna ir Darbas ir Gyvenimas), BWV 147; taip pat Jano Pieterszoono Sweelincko „Fantasia Chromatica“, Dietericho Buxtehudės choralinė fantazija „Nun freut euch, lieben Christen gmein“ (liet. Dabar džiaukitės, brangūs krikščionys), BuxWV 210, Felixo Mendelssohno Andante D-dur ir Wolfgango Amadeus Mozarto Sonata D-dur 4 rankoms, K 381.

  Pasak Vido Pinkevičiaus, jam šiame koncerte smagiausia yra groti jo paties vargonų duetui aranžuotus J.S. Bacho duetus ir ariją iš jo žymiausių kantatų.

  „Jas nebuvo lengva pritaikyti atlikti dviems vargonininkams ant tų pačių vargonų suolo, nes reikėjo turėti omenyje vargonų specifiką, manualų apimtį bei registrų spalvų tinkamumą“, – pasakojo vargonininkas bei teigė, kad klausytojai, kuriems patinka retai mūsų šalyje atliekamos didžiojo Baroko meistro kantatos bus maloniai nustebinti vargonų galimybių imituoti ne tik žmogaus balsą, bet ir smuiką, obojų, trimitą ir kitus melodinius instrumentus.

  Anot Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės, jai smagiausia groti yra J.P. Sweelincko Chromatinę fantaziją, nes jos kiekviename takte yra pilna polifoninių vingrybių, kurioms suvokti reikia sukaupti visas protines galias.

  „Šiame kūrinyje nėra kada nusnausti: chromatinė tema pateikiama visokiausiais būdais, nuo veidrodinio atspindžio, sustambintai, susmulkintai, dvigubai sustambintai ir dvigubai susmulkintai bei sudėtiniais kontrapunktais, kai balsai tam tikrais intervalais sukeičiami vietomis,“ – teigė meninininkė ir pabrėžė, kad ši fantazija – tai chrestomatinis Sweelincko polifonijos pavyzdys, kurį vėliau išplėtojo šiaurės Vokietijos vargonų meistrai.

  Šeimyninio Pinkevičių vargonų dueto narių muzikiniai keliai glaudžiai susiję – tiek Vidas, tiek Aušra studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur abu įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. drauge baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur apsigynė Muzikos menų daktaro laipsnius. Ypatinga dr. Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės domėjimosi sritis – XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas, o V. Pinkevičius yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas. Abu Pinkevičiai taip pat dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir yra Vilniaus universiteto vargonininkai.

  Bilietus platina BilietaiLT button

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

  2017-11-18 18:00:00 2017-11-18 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius Koncertas. Fantasia Chromatica Vargonų muzikos koncertas
 • 2017 07 01 Weston Jennings fotoŠeštadienį, liepos 1 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į koncertą „Annum per annum“, kuriame vargonuos svečias iš JAV, Westonas Jenningsas.

  Vakaro programoje skambės Felixo Mendelssohno, Edwino Lemaro, Arvo Pärto, Johanneso Brahmso, Davido Conte ir Johanno Sebastiano Bacho kūriniai.

  Kaip pasakojo W. Jenningsas, koncerto ašį sudaro vieno garsiausių šiuolaikinių pasaulio kompozitorių, minimalisto esto Arvo Pärto ciklas vargonams „Annum per annum“.

  „Pärtas šį kūrinį parašė 1980 metais, kai Vokietijos Speierio katedra šventė savo 900 metų jubiliejų. Tai – tarsi muzikinis paminklas šitiek amžių nenutrūkstančiai kasdieninių Šv. mišių tradicijai. Kompozitorius dedikavo „Annum per annum“ Šv. Cecilijai, visų bažnyčios muzikų globėjai.“ – atskleidė W. Jenningsas.

  Anot vargonininko, ciklas sudarytas Šv. Mišių Ordinariumo pagrindu.

  „Be kūrinį įrėminančių Įžangos ir Kodos, 5 dalys pažymėtos K, G, C, S, A raidėmis. Tai aliuzija į Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus ir Agnus Dei, giedamas Šv. Mišiose.“ – pasakojo vargonininkas.

  Pasak W. Jenningso, jis vargonuodamas išnaudos visas VU Šv. Jonų bažnyčios vargonų galimybes – kūrinyje gausu ne tik didžiulių dinaminių kontrastų, bet ir grojimo išjungtu motoru. Garsas palaipsniui silpsta, kol galiausiai iš vamzdžių išeina visas oras. Tai įmanoma tik mechaniniuose vargonuose.“ – mintimis dalinosi vargonininkas apie retai mūsų šalyje girdimą kūrinį.

  Bilietai parduodami bilietailt logo 2 01

  Amerikiečių vargonininkas Westonas Jenningsas yra vertinamas kaip talentingas ir įtraukantis tarptautinis atlikėjas, Interlocheno, Ystmano ir Jeilio absolventas. Vargonavimo įgūdžius tobulino Anglijos Kantenberio ir Čelmsfordo katedrose bei kitur. Mokėsi pas Thomas Murray, Michel Bouvard, Hans Davidsson, David Higgs, Bill MacCoy ir Thomas Bara.

  Vargonininko koncertų peizažas apima prestižinius Kenedžio centrą, Vestminsterio abatiją, Niujorko, Los Andželo, Denverio, Berlyno katedras bei pasirodymus su Jeilio, New Haveno ir Londono orkestrais. Jenningsas entuziastingai vargonuoja naująją muziką ir atliko Molly Joyce, Soosan Lolavar, Mark Carroll ir Allison Willis kūrinių premjeras.

  Nuo šių metų W. Jenningsas pradeda dirbti vargonininku ir muzikos direktoriumi Pirmojoje Presbiterijonų bažnyčioje Tyler, Teksase ir Tyler Civic Chorale meno vadovu ir vykdančiuoju direktoriumi. Daugiau informacijos apie vargonininką: www.westonjennings.com.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą V. Pinkevičiaus video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt.

 • 2018 04 07 John Higgins 1Šeštadienį, balandžio 7 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į australų vargonininko Džono Higginso (John Higgins) koncertą VU Šv. Jonų bažnyčioje „Ein feste Burg“ (liet. Tvirta pilis).

  Svečio iš Australijos kelionė vargonų muzikos pasaulyje yra pakankamai unikali. Kaip pasakojo Džonas, jis užaugo ūkininkų šeimoje netoli Viktor Harboro Pietų Australijos provincijoje.

  „Aš nuo mažų dienų girdėjau klasikinę ir bažnytinę muziką, nes mama dirbo pianiste bažnyčioje. Pradžioje aš grojau fortepijonu, tačiau baigus mokyklą muzika mano gyvenime nuėjo į antrąjį planą.“

  Pasak Džono, jis Adelaidės universite baigė mechaninės inžinerijos mokslus ir 15 metų dirbo technologijų diagnostikos srityje, tapo tarsi „mašinų daktaru“.

  „Tačiau mano meilė vargonams niekada neišblėso ir iš naujo sustiprėjo išgirdus pasaulinio garso australų vargonininko Tomo Heywoodo koncertą. Tuomet ir pradėjau domėtis galimybėmis išmokti groti vargonais,“ - prisiminė Džonas.

  Negalėdamas rasti mokytojo gyvendamas toli nuo Australijos didmiesčių, 2012 metais Džonas internete atrado neseniai sukurtą dr. Vido Pinkevičiaus svetainę „Vargonavimo paslaptys“. Per pastaruosius septynerius metus Džonas vargonais groti mokėsi pas V. Pinkevičių, ugdydamas savo sugebėjimus ir pradėdamas koncertinę karjerą Australijos bažnyčiose.

  Anot Džono, jis jau spėjo viešai arba privačiai pagroti vargonais tokiose vietose, kaip Sidnėjaus Operos teatre, Melburno Rotušėje, Melburno Šv. Pauliaus katedroje, Šv. Marijos bažnyčioje pietiniame Melburne ir Kristaus bažnyčioje šiaurinėje Adelaidėje.

  „Tradiciškai kasmet per pastaruosius septynetą metų organizuoju ir atlieku Kalėdinį koncertą Viktor Harbore.“

  Džono žmona Eliza groja fleita. Jie augina du sūnus - Timotį ir Levį. Muzika, bažnyčia ir vargonai yra svarbūs jų šeimos gyvenime. Šiuo metu Džonas dirba vargonininku Šv. Andriaus Presbiterijonų bažnyčioje Morvelyje, Viktorijos provincijoje, kur jis groja istoriniais 1873 Speechly & Ingram dviejų manualų mechaniniais vargonais. Pernai jis surengė ir atliko koncertą, skirtą šio instrumento restauracijos dvidešimtmečiui.

  Koncertui Vilniuje Džonas parengė Johanno Sebastiano Bacho, Džono Gosso, Džono Stainerio, Georgo Friedricho Hendelio, Edgaro Elgaro, Leono Boellmanno kūrinius. Programai spontaniškumo suteiks ir vargonininko improvizacijos.

  Bilietui platina BilietaiLT button

 • 2016 08 06 David Knight fotoŠeštadienį, rugpjūčio 6 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į brito David Knight koncertą „Intrada“.

  Koncerto programoje skambės britų ir vokiečių kompozitorių muzika vargonams: John Stanley Fantazija A-dur (1712-1786), Charles Villiers Stanfordo  (1852-1924) Preliudas senos airių melodijos tema, Edwardo Elgaro (1857-1934) Ceremoninis maršas, nr. 4, G-dur, Ralpho Vaughan Williamso (1872-1958) Preliudas senosios Velso giesmės „Rhosymedre“ tema, Johno Irelando (1879-1967) 4 pjesės, Williamo Waltono (1902-1983) Karūnavimo maršas, Dietericho Buxtehudės (1637-1707) Preliudas g-moll ir Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) Preliudas ir fuga c-moll.

  Pasak Davido Knighto, Johnas Stanley būdamas dviejų metų apako. Nežiūrint to, jis buvo laikomas geriausiu savo meto vargonininku visoje Anglijoje.

  „Per beveik visą XIX amžių, anglų kompozitoriai nesulaukė pripažinimo svetur. Vokietijoje  Anglija net buvo vadinama „Šalimi be muzikos“. Pirmasis kompozitorius žinomas ir svetur buvo Charles Villiers Stanford.“ – pasakojo D. Knightas.

  „Tačiau Edwardas Elgaras susilaukė dar didesnės šlovės kitose šalyse, o jo choriniai ir orkestriniai kūriniai buvo atliekami visoje Europoje. Elgaro Ceremoninis maršas nr. 4(Pomp and Circumstance)“ yra dažnai atliekamas įvairių ceremonijų metu.“ – teigė vargonininkas.

  „XX a. pradžioje, Ralph Vaughan Williamsas keliavo po daugelį Anglijos kaimų ir rinko juose dainuojamas liaudies dainas. Dermės, kuriomis buvo pagrįstos šios dainos, per visą gyvenimą darė įtaką jo kūrybai.“ – pasakojo D. Knightas.

  „Williamo Waltono Karūnacijos maršas (Crown Imperial) buvo sukurtas 1937 metais Karaliaus Džordžo VI karūnacijai. Jis taip pat skambėjo ir šiemet, kai Karalienė Elžbieta II šventė savo 90 metų jubiliejų.“ – mintimis dalijosi pasaulyje anglų kompozitorių muziką populiarinantis vargonininkas.

  Davidas Knightas baigė Londono universitetą ir Karališkąją muzikos akademiją Londone. Jis buvo muzikos direktorius Anglijos mokyklose ir koledžuose. Tuo metu jis taip pat akompanavo ir vadovavo chorams. Jau daugiau kaip 40 metų jis yra Anglikonų ir Norvegijos bažnyčių vargonininkas. Jis dėstė Karališkame Velso muzikos ir dramos koledže, koncertavo Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Norvegijoje ir Honkonge. Šiuo metu jis vadovauja Tauntono Vakarų Somerseto chorui, Watchet chorinei bendrijai ir Bristolio Apollo pučiamųjų orkestrui. Jis taip pat yra vargonininkas ir choro vadovas Tauntono Švč. Trejybės bažnyčioje.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

 • Šį šeštadienį, birželio 13 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargoninės ir smuiko muzikos mylėtojus kviečia į koncertą, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti. Koncerte dalyvaus smuikininkė Nadežda Ochrimenko ir vargonininkė Gražina Petrauskaitė.

  Vakaro programoje skambės D. Buxtehudės (1637-1707) Tokata F-dur, BuxWV 156, G.F. Telemanno (1681-1767) Cantabile ir Allegro G-dur, G.F. Telemanno Fantasia Es-dur smuikui solo, J.S. Bacho (1685-1750) Choraliniai preliudai "Allein Gott in der Hoh sei Ehr" BWV 677 ir BWV 711, F.M. Veracini (1690-1768) Largo fis-moll, M.K. Čiurlionio (1875-1911) Preliudai B-dur, As-dur ir fuga "Kyrie elleison", O. Messiaen (1908-1992) "Šviesi aleliuja sielos, trokštančios dangaus", "Kristus iškeliauja pas tėvą" iš ciklo  "Dangun žengimas, J. Massnet (1842-1912) Meditacija ir M. Regerio (1873-1916) Introdukcija ir pasakalija d-moll.

  Nadežda Ochrimenko fotoSmuikininkė Nadežda Ochrimenko 2008m. baigė Eduardo Balsio menų gimnaziją pas mokytoją Gilvydą Bendoraitį. Tais pačiais metais įstojo į LMTA prof. Jurgio Dvariono smuiko klasę, kur 2012 m. įgijo bakalauro, o 2014 m. magistro laipsnio diplomus. 2009 m. tapo LMTA stygininkų konkurso, skirto A. Livonto garbei, laureate. Po dviejų metų kartu su fortepijoninio trio ansambliu "Memel trio" pelnė laureato vardą IX Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse, o 2012 m. tapo tarptautinio studentų kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurso prizininke.

  Gražina Petrauskaitė fotoVargonininkė Gražina Petrauskaitė 1990 m. baigė Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos choro dirigavimo specialybę. Vargonuoti mokėsi LMTA, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus (J.Barkauskaitės klasė). 1998 m. tobulinosi vasaros vargonų akademijoje Švedijoje. 1999 m. dalyvavo tarptautiniame M.K.Čiurlionio vargonininkų konkurse. Kaip vargonininkė solistė bei su kameriniais ansambliais koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

  Smuikininkė dalyvavo meistriškumo kursuose pas P. Berman, M. Švėgžda von Bekker, V. Čepinskį, B. Vasiliauskaitę-Šmidtienę, I. Armonaitę ir kitus žymius smuiko pedagogus. N. Ochrimenko stažavosi tarptautiniuose jaunimo orkestro projektuose Estijoje, Lenkijoje, Danijoje, Norvegijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse, kuriems vadovavo  K. Penderecki, K. Jarvi, R. Gupta ir kiti žymūs užsienio dirigentai. Šiuo metu smuikininkė dirba Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, šiemet 15 metų atstatymo sukaktį (2000-2015) švenčiančiais didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • 2016 12 17 Gerard van Honthorst Adoration of the Shepherds 1622Šeštadienį, gruodžio 17 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į VU vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „In dulci jubilo“.

  Vakaro programoje skambės žymiausi kalėdiniai Johanno Sebastiano Bacho, Johanno Michaelio Bacho, Dietericho Buxtehudės, Johanneso Brahmso, Archangelo Corellio, Louis-Claude Daquino, Alexandre Guilmanto kūriniai ir Vido Pinkevičiaus improvizacijos.

  Kaip pasakojo vargonininkas, kalėdinėmis melodijomis papuošti kūriniai yra viena iš didžiausių 700 metų siekiančio vargoninio lobyno dalių.

  „Kalėdinis laikotarpis liturginių metų cikle visada suteikdavo progų vargonininkams parodyti savo instrumentą, todėl kompozitoriai yra palikę šimtus kalėdiniais choralais pagrįstų kūrinių.“ – mintimis dalinosi vargonininkas.

 • 2017 03 25 Bachui 332 PinkevičiaiŠeštadienį, kovo 25 d. 18 val. Vilniaus universiteto vargonininkai dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. Vidas Pinkevičius Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje kviečia švęsti vargonų muzikos meistro Johano Sebastiano Bacho gimtadienį.

  Šiuo koncertu vargonininkai siekia klausytojams suteikti progą pasimėgauti nemirtingais didžiojo muziko kūrybos perlais.

  Kaip pasakojo Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė, jai labiausiai iš šios programos patinka Leipcige sukurtas Preliudas ir fuga Es-dur:

  „Sunku būtų surasti gražesnę preliudo pradžią - iškilmingąjį prancūzų uvertiūros stiliumi parašytą Ritornello. Bachas meistriškai dar tris kartus įvairiose tonacijose sugrąžina šį epizodą kūrinio tėkmėje, taip sudarydamas moduliuojančio rondo formą. Tokio kompozicinio triuko jis išmoko dar Veimare vargonams aranžuodamas Vivaldžio ir kitų italų kompozitorių koncertus,“ – mintimis dalinosi menininkė, neįsivaizduojanti savo gyvenimo be Bacho muzikos.

  Anot jos vyro Vido Pinkevičiaus, šiuo metu jam didžiausią malonumą teikia jo paties vargonų duetui aranžuotas Brandenburgo koncertas Nr. 1.

  „Buvo nelengva iš 13 instrumentinių partijų atrinkti pačias svarbiausias, kad galėtume viską sugroti keturiomis rankomis sėdėdami ant to paties vargonų suolo. Tačiau norėjosi, kad nenukentėtų kūrinio idėja, kurioje kelios instrumentų grupės dialogu kalbasi tarpusavyje. Nors ir tenka paprakaituoti vienas kitam pagelbėjant, kad nesusipintų pirštai, klausytojai tikrai išgirs kamerinį orkestrą primenantį skambesį,“ – žadėjo vargonininkas.

  Šeimyninio Pinkevičių vargonų dueto muzikiniai keliai glaudžiai susiję – tiek Vidas, tiek Aušra studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur abu įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. drauge baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur apsigynė Muzikos menų daktaro laipsnius. Ypatinga dr. Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės domėjimosi sritis – XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas, o V. Pinkevičius yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas. Abu Pinkevičiai taip pat dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir yra Vilniaus universiteto vargonininkai.

   

 • 2016 02 27 Hiroko Inoue 800x800Šeštadienį, vasario 27 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į vargonininkės iš Japonijos Hiroko Inoue koncertą „Pavasario jūra“, kuris įvyks Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.

  Koncerto programoje skambės japonų kompozitoriaus T. Yoshimatsu ištraukos iš „Plejadinių šokių“ – „Gėlių šokį“, „Invenciją dviems balsams“, „Išlyginimo romansą“, „Interliudą su pauksčiais“ ir „Sausą mažąją fugą“. Dar vienas japoniškas kūrinys taps viso koncerto ašimi. Tai - M.Miyagio „Pavasario jūra“. Šie kūriniai didžiausiais Lietuvos vargonais bus atliekami pirmąjį kartą.

  Vargonininkė taip pat atliks F. Couperino Kyrie, Gloria ir Ofertorium iš „Parapijų mišių“, J.S Bacho choralinis preliudas „Schmücke dich, o liebe Seele“, BWV 654 ir Dorinė Tokata ir fuga d-moll, BWV 538, H.Andriesseno Bažnytinė sonata, G.Pierne 3 pjesės, Op. 29 - Preliudas, Kantilena ir Skercando.

  Hiroko Inoue gimė Osakoje, Japonija. Ji studijavo Kyoto menų universitete. 1998 m. tęsė studijas Maskvos valstybinėje konservatorijoje prof. Naumo Štarkmano fortepijono ir Aleksėjaus Paršino vargonų klasėse. Studijas baigė raudonu diplomu.

  2006 m. ji tapo Kaliningrado Filharmonijos soliste ir vargonininke, o 2007 m., gavusi japonų kultūros reikalų agentūros stipendiją, išvyko studijuoti į Princo Klauso konservatoriją (Groningenas, Olandija) prof. Theo Jellema klasėje.

  Hiroko Inoue plačiai koncertuoja Rusijoje, Europoje ir Japonijoje. Ji pasirodo ne tik su kameriniais bei simfoniniais orkestrais, vokalistais ir instrumentalistais, bet ir unikalios sudėties japonų liaudies instrumentų ansambliu Hide-Hide, saksofonu (Veronika Kojukcharova) ir aktoriais (Sergėjumi Karijakinu ir Čulpan Chamatova).

  Su olandų vargoninininku Jean-Pierre Steijvers Rusijoje, Japonijoje ir Nyderlanduose pripažinimą pelnė vargonų dueto žanre.

  Vargonininkė 2004 m. laimėjo trečiąją vietą Marchello Galanti tarptautiniame vargonininkų konkurse Mondaino, Italijoje, o 2005 m. – pirmąją vietą Tarptautiniame Valerijaus Kiktos vargonininkų konkurse Maskvoje, Rusija. Tais pačiais metais ji tapo laureate ir laimėjo 3 specialiuosius prizus IV Michailo Tariverdievo tarptautiniame vargonininkų konkurse Kaliningrade, Rusija. 2006 m. pelnė garbės apdovanojimą už nepaprastą muzikalumą festivalyje „Petr de Grote“ Groningene, Nyderlandai.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

 • Po vargonų studijos Unda Maris koncerto 2014 m. VU Šv. Jonų bažnyčiojeŠeštadienį, birželio 6 d. 18 val.
  Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12

  Jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus universiteto bendruomenės nariai (studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai) vargonų studijoje "Unda Maris" mokosi groti vargonais. Studiją 2011 metais įkūrė ir jai vadovauja VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius.Šios vargonų studijos tikslas yra grynai švietėjiškas - sudaryti sąlygas įvairių profesijų žmonėms siekti savo svajonių ir prie vargonų.

  Studijos narių bendravimas neapsiriboja kassavaitinėmis repeticijomis prie VU vargonų. Daugelis jų skaito Vido Pinkevičiaus tinklaraštįhttp://www.vargonininkai.lt, kur susipažįsta su vargonų pasaulio paslaptimis.

  Kiekvienų mokslo metų pabaigoje “Unda Maris” nariai pagroja bendrą koncertą VU Šv. Jonų bažnyčios vargonais. Visi, kuriems įdomu, kaip vargonais groja būsimi ir esami fizikai, inžinieriai, chemikai, filologai, medikai ir informatikai, yra kviečiami šį šeštadienį, birželio 6 d. 18 val. į šią bažnyčią, kur kartu su "Unda Maris" nariais koncertuos ir Vido Pinkevičiaus vargonų fakultatyvo mokinė iš Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos.

  Koncerte dalyvaus Regina Dainytė, Rūta Dubakienė, Vytautas Jonkus, Vadim Gerasimov, Simonas Lialys, Eglė Rudokaitė, Mindaugas Dulkys, Indrė Urbanavičiūtė ir Vidas Pinkevičius.

  Įdomu yra tai, jog šie vargonų mylėtojai neapsiriboja tradiciniais tapusiais J.S. Bacho kūriniais (preliudais, fugomis ir choralais). Koncerto programoje taip pat skambės ir A. Piazollos "Oblivion", B. Marcello Adagio iš koncerto obojui su orkestru, M.K. Čiurlionio Kanonas As-dur ir Fuga cis-moll, J.-N. Lemmenso Preliudas C-dur, L. van Beethoveno Komunija, F. Latėno "Švytėjimas" ir Vido Pinkevičiaus atliekamos improvizacijos. Renginyje taip pat bus ir staigmena - kompiuterinių žaidimų muzikos aranžuotės vargonams.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, šiemet 15 metų atstatymo sukaktį (2000-2015) švenčiančiais didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  www.vargonininkai.lt

 • 2016 07 02 G PetrauskaiteŠeštadienį, rugpjūčio 13 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į dainininkės Vegos Maščinskaitės (sopranas, Šveicarija) ir vargonininkės Gražinos Petrauskaitės koncertą „Ave Maria“.

  Koncerto programoje skambės D. Buxdehudės Preliudas ir fuga D-dur, BuxWV 139, G. Caccini „Ave Maria“, A. Caldara „Sebben, crudele“, J.S. Bacho „Allein Gott in der Hoh sei Ehr“, BWV 677 ir BWV 711 ir „Kommst du nun, Jesu, vom Himmel herunter“, BWV 650, M. Regerio Preliudas "Ach bleib mit dainer Gnade", op. 135a ir Melodija B-dur, op. 59 nr. 11, C. Francko "Panis Angelicus", L. Vaitkūnaitės „Malda“, Fantazija ir fuga ir „Marijos ašara“, G. Verdi „Ave Maria“ ir P. Mascagni „Ave Maria“.

  Tarptautinių konkursų diplomantė Vega Maščinskaitė (sopranas) 1991 m. su pagyrimu baigė Kauno J.Gruodžio Konservatoriją doc. G.Strackaitytės dainavimo klasę. Dar būdama studentė, aktyviai dalyvavo įvairiuose jaunųjų dainininkų konkursuose – daugeliuose tapo laureate, pradėjo dainuoti Kauno Muzikiniame Teatre. 1992-1998 m. dainininkė studijas tęsė LMTA, pas garsiausią Lietuvos primadoną – profesorę Ireną Milkevičiūtę. Dainininkė LMTA įgijo bakalauro ir magistro diplomus.

  Vega Maščinskaitė yra sukūrusi Aidos, Cio Cio San, Toscos, Mimi ir kitus vaidmenis. Dainininkė su Panevėžio muzikinio teatro simfoniniu orkestru koncertavo daugelyje Europos miestų Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir kt. 2009 m. dainininkė sėkmingai debiutavo ir operos solistų TV projekte „Triumfo arka“. Dainininkė didelį dėmesį skiria ir sakralinei muzikai – dalyvauja „Musica Sacra“ projektuose. Šalia koncertinės veiklos dainininkė dirba ir pedagoginį darbą privačioje „MusicArt“ dainavimo studijoje, veda seminarus, tobulinimosi kursus, pradedantiems ir besitobulinantiems dainininkams. Dainininkė nuo 2012 m. gyvena ir dainuoja Šveicarijoje.

  Vargonininkė Gražina Petrauskaitė baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur įgijo choro dirigavimo specialybę. 1999 m. vargonų magistro laipsniu baigė LMTA (J. Barkauskaitės klasė). Grojo meistriškumo kursuose, kuriems vadovavo žymūs vargonininkai A.Rössler, L. Laukvik, L. Lohmann, M. Philips ir kt. G. Petrauskaitė vargonavo daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Švedijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Ne kartą koncertavo tarptautiniame festivalyje „Druskininkų vasara“, R. Lymano festivalyje Rokiškyje, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalyje, M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Vilniaus Arkikatedroje. G. Petrauskaitė dažnai kviečiama vargonuoti Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

 • Muzikos valandaŠeštadienį, birželio 10 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų, vokalinės ir obojaus muzikos mylėtojai yra kviečiami koncertą „Baroko tėkmėje“.

  Koncerte dalyvaus Gunta Davidčiuka-Gelgotė (sopranas), Justė Gelgotaitė (obojus) ir Gerdas Hennecke (vargonai, Vokietija).

  Vakaro programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho, Henrio Purcello, Alessandro Marcello, Wolfgango Amadeus Mozarto, Tomaso Albinoni ir Alexandre Guilmanto kūriniai.

  Kaip pasakojo vargonininkas Gerdas Hennecke, jis labai džiaugėsi, galėdamas vargonuoti VU Šv. Jonų bažnyčios vargonais 2016 metais.

  „Bažnyčios erdvė ir vargonų specifika leidžia atsiskleisti stambių formų kūriniams. Todėl ir pasirinkau J.S. Bacho ir A. Guilmanto šedevrus. Be to, šių vargonų spalvų įvairovė suteikia galimybę puikiai akompanuoti obojaus garsams.“ – pasakojo vargonininkas.

 • Spalio 22 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje koncertuos vargonininkės Lukrecija Stonkutė ir Eglė Rudokaitė.

  Basler Totentanz Von Johann Rudolf Feyerabend - http://www.unibe.ch/unipress/heft118/beitrag07.html[dead link], Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9048066Koncerto programoje skambės Andrea Gabrieli „Susanne un jour“, Bernardo Pasquini Pastoralė, Gaetano Valerj Sonatos C-dur ir c-moll, Nicolauso Bruhnso Didysis preliudas e-moll, Josepho Rheinbergerio Romansas H-dur, Op. 174, Nr. 1, Samuelio Russeau Melodija, Johanno Sebastiano Bacho Preliudas ir Fuga A-dur, Guy Bovet Mirties šokis (Totentanz) ir Vido Pinkevičiaus „Veni Creator Spiritus“, Op. 3.

  Kaip pasakojo Lukrecija Stonkutė, vargonai jai patinka dėl savo didybės ir galybės.

  „Vargonuojant man yra sunkiausia perteikti savus muzikinius jausmus ir išgyvenimus klausytojui. Ateityje norėčiau išmokti kuo daugiau įvairių grojimo technikų, taip pat, kad tarp manęs ir vargonų įsipliekstų dar didesnė meilė.“ – mintimis dalinosi jaunoji vargonininkė.

  Anot Eglės Rudokaitės, jai vienas iš sunkumų - tai persiorientavimas iš grojimo fortepijonu į grojimą vargonais.

  „Mane žavi vargonų įvairumas - kiekvienas instrumentas yra išskirtinis, vienintelis toks. Be to, labai smagu grojant klausytis vargonų skambesio ir jo paliekamo aido. Toliau norėčiau plėsti akiratį - susipažinti su įvairiais grojimo stiliais, kompozitoriais, pažinti dar daugiau vargonų.“ – atskleidė jaunoji vargonininkė.

  Lukrecija Stonkutė yra Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos teorijos specialybės mokinė (Vytautės Markeliūnienės klasė). Vargonuoti mokosi pas Jurgitą Kazakevičiūtę. 2015 metais Jaunojo vargonininko konkurse Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje savo amžiaus grupėje laimėjo I vietą.

  Eglė Rudokaitė yra Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono specialybės mokinė (Sonatos Mikulės klasė). Vargonuoti mokosi pas Vidą Pinkevičių. 2015 metais Jaunojo vargonininko konkurse Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje savo amžiaus grupėje laimėjo II vietą. Šiuo metu yra Vilniaus Šv. Kryžiaus bažnyčios vargonininkė.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

 • VU Šv. Jonų bažnyčioje - ne tik barokas, bet ir džiazas

  2016 06 04 VARGONAI KOCERTASAFISA 1024pxŠeštadienį, birželio 4d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vėl sugriaudės didžiausi Lietuvoje vargonai. Koncertinis projektas „Vargonai su netikėtais palydovais“ nustebins itin retai drauge skambančių instrumentų jungtimis: vargonų su arfa, valtorna ir net su fortepijonu. Pastarasis duetas itin intriguojantis – ne tik tembriniu neįprastumu, bet ir iššūkiu barokinę muziką sujungti su džiazo improvizacijomis. Lietuvoje tai bus pirmasis tokios dviejų instrumentų bendrystės mėginimas.

  “Dažnai vargonus vadina muzikos instrumentų karaliumi. Jų skambesyje galima Išgirsti daugybę garsų, primenančių kitų instrumentų tembrus – fleitų, obojų, fagotų, trombonų, styginių... Bet kartais taip norisi peržengti net ir tokias plačias ribas! Galbūt todėl į kvietimą kartu išmėginti naujas muzikines galimybes taip noriai atsiliepė kolegos”, - apibendrino idėjos autorė, vargonininkė Diana Encienė.

  Koncerte dalyvauja Artūras Anusauskas (fortepijonas), Vilija Grencevičiūtė (arfa) ir Egidijus Stanelis (valtorna).

  Bilietai parduodami BILIETAI.LT

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

 • Šį šeštadienį, gegužės 30 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargoninės ir kamerinės muzikos mylėtojus kviečia į koncertą, skirtą estų kompozitoriaus Arvo Pärto (g. 1935) 80-mečiui. Koncerte dalyvaus vargonininkė Jūratė Landsbergytė, violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė, smuikininkė Diemantė Merkevičiūtė ir fleitininkas Vytautas Oškinis.

  Koncerte skambės J. S. Bacho Preliudas ir fuga c-moll, A. Pärto "Spiegel im Spiegel" smuikui ir vargonams, A. Kalejs Tokata pagal choralą "Šlovė vieninteliam Dievui aukštybėse", A. Pärto "Fratres" violončelei ir vargonams, A. Martinaičio "Cantus relictus vilnensis" fleitai ir vargonams, Improvizacija pagal ukrainiečių liaudies dainą "Plaukia antys..." fleitai, smuikui, violončelei ir vargonams ir L. Vierne "Vestminsterio kariljonas". 

  Jūratė Landsbergytė yra viena aktyviausių šiandienos Lietuvos vargonininkių. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. L. Digrio vargonų ir J. Čiurlionytės muzikologijos klases. 1989 m. tapo Kijevo vargonininkų konkurso laureate. Vargonininkės koncertinė veikla driekiasi per daugelį Europos šalių ir JAV. Kaip solistė ir kamerinių ansamblių sudėtyje ji atliko daugybę premjerų, padarė radijo ir kompaktinių plokštelių įrašų. Svarbią vietą atlikėjos repertuare užima modernioji lietuvių vargoninė muzika.

  Ramutė Kalnėnaitė dar būdama Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokine (mokytojas R. Armonas) pelnė tarptautinio J. Kociano vaikų konkurso Čekijoje (1968) ir respublikinių jaunųjų atlikėjų konkursų I premijų laurus. Studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje (prof. J. Kasjanovo kl.), kur 1982 m. baigė aspirantūrą. 1984 m. tapo tarptautinio atlikėjų konkurso Rygoje nugalėtoja. 2001 m. atstovavo Lietuvai tarptautiniame M. Rostropovičiaus violončelininkų festivalyje Rygoje. Jos violončelės klausėsi Prancūzijos, Šveicarijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Rusijos, Latvijos, Estijos didžiųjų salių lankytojai, ji grojo solo su Lietuvos ir Latvijos simfoniniais, Taškento konservatorijos kameriniu orkestrais. Nuo 1983 m. dėsto Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje (violončelės, kamerinio ansamblio ir iliustratoriaus-koncertmeisterio klasėse). Tarp jos mokinių – šešių tarptautinių konkursų, respublikinių kamerinių ansamblių varžybų bei festivalių laureatai.

  Fleitininkas Vytautas Oškinis baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų gimnaziją (Ž. Valkaitytės fleitos klasę). Su mama J. Landsbergyte aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje. V. Oškinis yra J. Pakalnio pučiamųjų instrumentų konkurso I vietos ir K. Stralio tarptautinio „Young Flutist“ konkurso (Latvija) II vietos laureatas. Tobulinosi meistriškumo kursuose „Fleita Neringoje“, dalyvavo „Lutheran Summer Music“ akademijoje, Mineapolyje, JAV.

  Diemantė Merkevičiūtė (g. 1990) – smuikininkė, studijuojanti LMTA, profesorės Ingridos Armonaitės-Galinienės klasėje.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, šiemet 15 metų atstatymo sukaktį (2000-2015) švenčiančiais didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

   

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

   

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • Pinkevicius duoPenktadienį, kovo 23 d. 18 val. Vilniaus universiteto vargonininkai dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. Vidas Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje kviečia švęsti muzikos Alfa ir Omega vadinamo Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) 333-iąjį gimtadienį.

  Šiuo koncertu vargonininkai siekia klausytojams suteikti progą pasimėgauti nemirtingais didžiojo muziko kūrybos perlais.

  Kaip pasakojo Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė, jai labiausiai iš šios programos patinka duetas „Mein Freund ist mein“ iš kantatos Nr. 140, kurį vargonams aranžavo Vidas.

  „Šiame duete boso ir soprano dialogą groja mano kairė ir Vido dešinės rankos, todėl tenka labai įsiklausyti vienas į kitą. Kartais iš tiesų savo balsais užtraukiame sėdėdami prie to paties vargonų suolo“ – mintimis dalinosi menininkė, kuri šiame koncerte taip pat vargonuos daugeliui vargonininkų mėgstamiausią Bacho kūrinį – Preliudą ir fugą Es-dur, BWV 552.

  Anot Vido Pinkevičiaus, šiuo metu jam didžiausią malonumą teikia arija „Mein gläubiges Herze“ iš kantatos Nr. 68.

  „Grodamas kartu su Aušra įsivaizduoju fleitos ir smuiko pokalbius, o kartu ir soprano saldų balsą, kurį palydi violončelės bei basso continuo vingrusis duetas“ – pasakojo vargonininkas, kuris klausytojams taip pat siūlys pasimėgauti puikiosios Bacho Pasakalijos c-moll, BWV 582 bei trijų choralų iš Klavyrinių pratimų III dalies, garsais.

  Šeimyninio Pinkevičių vargonų dueto muzikiniai keliai glaudžiai susiję – tiek Vidas, tiek Aušra studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur abu įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. drauge baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur apsigynė Muzikos menų daktaro laipsnius. Ypatinga dr. Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės domėjimosi sritis – XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas, o V. Pinkevičius yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas. Abu Pinkevičiai taip pat dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir yra Vilniaus universiteto vargonininkai.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

  Bilietai parduodami BilietaiLT button

 • 2016 01 30 Česlovas SasnauskasŠeštadienį, sausio30 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus kviečia į vargonininko Gedimino Kviklio koncert1, skirtą vargonininko, kompozitoriaus, chorvedžio Česlovo Sasnausko(1867 06 19 – 1916 01 18)100-sioms mirties metinėms.

  Programoje skambės Preliudas ir fuga (su kanonų intarpais) a-moll, ,,Il Pensiero“(Adorabo Te), Fuga F-dur, Largo (Kanonas) d-moll, Postludium (Fuga) a-moll, Fuga J. Naujalio ,,Pulkim ant kelių“ tema, Postlude pour grand orgue avec pedal, lenkų bažnytinės giesmės ,,Garbę Tau, Šlovę“ tema A-dur, Fuga ,,Kyrie de Angelis“ Es-dur, Introdukcija ir dvitemė fuga su choralo intarpu c-moll.

  Pasak Gedimino Kviklio, vargonininko, kompozitoriaus, chorų vadovo Česlovo Sasnausko kelias – nuo kaimo vargonininko iki Rusijos imperijos sostinės Sankt-Peterburgo pagrindinės katalikų Šv. Kotrynos bažnyčios vargonininko, choro vadovo, Dvasinės akademijos profesoriaus ir kompozitoriaus, kuriam vargonų kūrinius užsakinėjo Europos leidėjai, greta vedančių Rusijos kompozitorių A.Glazunovo, S. Tanejevo, C. Kiuji ir kt.

  Jam priklauso ne tik puikiosios mūsų chorinės dainos („Kur bėga Šešupė“, „Užmigo žemė“, „Karvelėli“ ir kt.) ar mūsų bažnytinės muzikos šedevras giesmė ,,Marija, Marija...“, du Requiem, bet ir profesionaliausi to meto lietuvių vargonų muzikos veikalai.

  Jų turime devynis. Penki buvo atspausdinti 1909 ir 1911 J. Dieboldo (Freiburge) ir 1910 O. Gausso (Regensburge) vargonų muzikos rinkiniuose, kiti liko rankraščiuose, laimei, išsaugotuose Kauno arkivyskupijos kurijos archyve. Iš pastarųjų buvo atlikta tik Introdukcija ir dvitemė fuga c-moll. Tad trys suskambės pirmąkart. Tai vargonų pjesė ,,Il Pensiero“(Svajonė), kurios turinį nurodo prierašas ,,Adorabo Te“(Šlovinu Tave), iš rankraščio pirmąkart prabils ir Postliudas lenkų bažnytinės giesmės ,,Garbę Tau, Šlovę..“ (Twoja szesc, chvala“)tema.

  Č. Sasnauskui buvo užsakytas ir vargonų kūrinys populiarios lietuvių bažnytinės giesmės – jis pasirinko J. Naujalio ,,Pulkim ant kelių“ – tema. Gaila, fuga šiame rankraštyje liko neužbaigta, tačiau kompozicinis meistriškumas juntamas jau nuo pirmųjų taktų. Č. Sasnausko rankraščiai labai tikslūs ir švarūs, jų iššifravimas nekelia jokių abejonių. Su rankraščiais galima buvo palyginti ir kūrinius, atspausdintus ir redaguotus minėtų J. Dieboldo ir O. Gausso.

  Visi devyni kūriniai drauge šiame koncerte bus atliekami pirmą kartą.

  G. Kviklys Č. Sasnausko vargonų kūrinius leidybai pateikė jau 2014 metais su viltimi, kad jie pagaliau pirmąkart bus atspausdinti bent jau minint šimtąsias mirties metines. Įvadą šiam leidiniui parašė žymiausias Č. Sasnausko kūrybos tyrinėtojas Prof. Vytautas Landsbergis.

  Vargonininkas, klavesinininkas, pedagogas G. Kviklys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė fortepijono (S. Vainiūno klasė) ir vargonų (L. Digrio klasė) studijas. Klavesino meną studijavo Prahos muzikos akademijoje (prof. Z. Ružičkovos kl.). Yra M.K. Čiurlionio menų gimnazijos dėstytojas ir LMTA vargonų ir klavesino katedros docentas. Daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Serijai „Lietuvos vargonai” įrašė XVIII-XIX a. istorinių vargonų muzikos plokštelę.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  www.vargonininkai.lt

 • 2017 08 26 Vidas PInkevičius Aušra Motūzaitė Pinkevičienė ir Paulius GrigonisŠeštadienį, rugpjūčio 26 d. 18 val. vargonininkai Aušra ir Vidas Pinkevičiai bei Paulius Grigonis kviečia į koncertą „Laudate Dominum“ VU Šv. Jonų bažnyčioje.

  Koncerto programoje skambės Dietericho Buxtehudės Preliudas, fuga ir čiakona C-dur, BuxWV 136, Cesaro Francko Preliudas, fuga ir variacija, Vido Pinkevičiaus Festive Processional, Op. 39, Ludwigo van Beethoveno „Adagio“ (liet. „Ramiai“), Ado Wammeso „Wave“ (liet. „Banga“), V. Pinkevičiaus Fantazija M. K. Čiurlionio temomis, Carlottos Ferrari Preludio sentimentale e fuga (liet. „Jausmingas preliudas ir fuga“) ir Hanso Leo Hasslerio „Laudate Dominum“ (liet. „Šlovinkite Viešpatį“).

  Pasak Vido Pinkevičiaus, jam šiame koncerte smagiausia yra groti L. van Beethoveno „Adagio“ transkripciją vargonų duetui.

 • Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, vasario 21 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „2015 m. vargonų kompozitoriai jubiliatai“, kuris yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

  Koncerte pirmą kartą Lietuvoje skambės visi šiaurės Vokietijos Baroko kompozitorių Nicolaus Bruhnso (1665-1697) ir Johanno Nicolaus Hanffo (1665-1711) kūriniai vargonams. Visas vargonų pasaulis šiais metais švenčia šių dviejų vargonininkų 350 metų jubiliejų.

  Kaip pasakojo Pinkevičius, šie abu trumpai gyvenę kompozitoriai spėjo vargonų pasaulyje palikti ryškų pėdsaką:

  Nicolaus Bruhnso Preliudo e moll rankrau0161u010Dio fragmentas„Bruhnso didžiausi pasiekimai glūdi taip vadinamame Fantastiniame stiliuje (Stylus fantasticus)parašytuose daugiadalių preliudų ir choralinių fantazijų srityje. Savo didžiuosiuose preliuduose jis mėgo naudoti staigias nuotaikų, temų ir faktūrų kaitas, o fugose – penkių ir šešių balsų faktūrą. Tokiuose tirštuose muzikiniuose audiniuose vargonininkui tenka groti po du balsus kiekvienoje rankoje ir po atskirą balsą kiekvienoje kojoje,“ – pasakojo Pinkevičius.

  Anot vargonininko, Bruhnso vienintelė choralinė fantazija „Nun komm, der Heiden Heiland“ tema savyje talpina visus tuometinei liuteronų tikėjimo pietistinei atšakai būdingus bruožus:

  „Iš keturių didelių epizodų, atitinkančių pačio choralo struktūrą, sudarytoje choralinėje fantazijoje gausu nepaprastai švelnių sąskambių ir melodinių slinkčių, kurios akcentuoja asmeninį santykį su Dievu. Ir preliuduose, ir šioje fantazijoje gausu barokinio retorinio simbolizmo, kuris atskleidžiamas per specialiai tam tikslui naudojamas ritmines ir melodines figūras. Tai – tikros muzikinės istorijos, kurias sekti Bruhnsas išmoko iš savo mokytojo didžiojo meistro Dietericho Buxtehudės“ – savo muzikines įžvalgas atskleidė vargonininkas.

  Pasak Pinkevičiaus, iš Hanffo vargonų kūrybos išliko tik 7 choraliniai preliudai:

  „Visi jie yra puikiai polifoniškai sukonstruoti ir taip pat primena Buxtehudės ornamentuotus choralus, kuriuose dešinė ranka groja choralo melodiją solo vargonų balsais, paįvairintą elegantiškomis ir neperkrautomis diminucijomis ir pasažais. Kiti balsai kairėje rankoje ir kojose akompanuoja sudarydami švelniai skambančius tercijų ir sekstų sąskambius,“ – mintimis dalinosi Pinkevičius.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  www.vargonininkai.lt

 • Aušra ir Vidas vargonuoja Pinkevičiai NidojeDr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir Dr. Vidas Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojus kviečia į XVIII ciklo „7 vargonų muzikos šimtmečiai“ koncertą „Laudate Dominum“.

  Šiuo koncertu vargonininkai siekia Lietuvoje pristatyti ne tik gerai žinomas didžiųjų meistrų kompozicijas, bet ir retai atliekamus vargonų lobyno perlus.

  Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho Fantazija G-dur, BWV 572, Estampie Retrove iš Robertsbridžo Kodekso (XIV a.), „Der Sumer“, Der Winter will hin wichen“, „Mir ist zerstort“ ir „Ich beger nit mer“ iš Buxheimerio vargonų knygos (XV a.), Jano Pieterszoono Sweelincko Echo fantazija in a (Fryginė) (XVI-XVII a.), Heinricho Scheidemanno Kancona (XVII a.), Johanno Ludwigo Krebso „Allein Gott in der Höh‘ sei Ehr“ (XVIII a.), Louis James Alfred Lefebure-Wely Sortie Offertoire „Grand Cheur“, Op. 122 (XIX a.), Ralpho Vaughno Williamso 3 Preliudai pagal senovines Velso giesmes („Bryn Calfaria“, „Rhosymedre“, „Hyfrydol“, XX a.), V. Pinkevičiaus Meditacija in D, Op. 35 (XXI a.) ir Hanso Leo Hasslerio polichorinis motetas „Laudate Dominum“ 4 rankoms (XVI a.).

 • 2017 01 21 Aušra ir Vidas Pinkevičiai prie seniausių Berlyno vargonųeditedŠeštadienį, sausio 21 d. 18 val. dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. Vidas Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „Maria Zart“, kuris yra XVII ciklo „7 vargonų muzikos šimtmečiai“ dalis.

  Šiuo koncertu vargonininkai siekia Lietuvoje pristatyti ne tik gerai žinomas didžiųjų meistrų kompozicijas, bet ir retai atliekamus vargonų lobyno perlus.

  Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho „Wir glauben all‘ an einen Gott“, BWV 680, Estampie iš Robertsbridžo Kodekso, „En avois“, „Wach auff mein hort“, „Mit ganczem Willen“ ir „Paumgartner“ iš Lochamerio giesmyno, Arnoldto Schlicko „Maria Zart“, Franzo Tunderio Praeambulum in g ir Kanzona, Louis James Alfred Lefebure-Wely Sortie Es-dur, Ad Wammeso „Mirroir“, V. Pinkevičiaus variacijos „O Master, Let Me Walk With Thee“ („O Viešpatie, leisk man eiti su Tavim kartu“) ir improvizacijos.

 • Vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į visame pasaulyje pripažinto naujosios vargonų muzikos eksperto, Kanados McGill universiteto Monrealyje profesoriaus, švedų vargonininko ir kompozitoriaus Hans-Ola Ericssono koncertą, kuris įvyks VU Šv. Jonų bažnyčioje ateinantį pirmadienį, rugpjūčio 31 d. 19.30 val.

  Hans Ola EricssonKoncerto programoje skambės Skandinavijos kompozitorių romantikų Jean Sibelius (1865-1957), Carl August Nielsen (1865-1931) ir modernisto Bengt Hambraeus (1928-2000), mistiškai religinės šiuolaikinės Olivier Messiaen (1908-1992) kompozicijos, o taip pat prancūzų Baroko meistro Jean-Philippe Rameau (1683-1764) kūriniai, ištraukos iš Monrealio vargonų knygos (XVII a. pabaiga arba XVIII a. pradžia) ir Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) opusai.

  Svarbiausi muzikinio vakaro akcentai yra susiję su Ericssono biografijos faktais ir su jį patį ypatingai dominančiomis sritimis.

  Kanadai, kur šiuo metu dėsto profesorius, atstovaus pirmą kartą Lietuvoje atliekama barokinė Monrealio vargonų knyga. Su Monrealiu taip pat yra susijęs ir Bengt Hambraeus, ilgą laiką dėstęs tame pačiame McGill universitete, bei daręs įtaką paties Ericssono kompoziciniam stiliui. Vargonininkas taip pat pirmasis Lietuvoje atliks Hambraeus „Shogaku“ iš „Tre Pezzi per Organo“ (1967).

  Ericssono taip entuziastingai visame pasaulyje populiarinamiems šiuolaikinės vargonų muzikos kūrėjams taip pat atstovaus Olivier Messiaeno „Le Fils, Verbe et Lumière“ iš „Meditations sur le mystère de la Sainte Trinité“ (1969). Hambraeus ir Messiaeno kūriniai neabejotinai išplės didžiausių Lietuvoje – VU Šv. Jonų bažnyčios – vargonų spalvų ir galimybių ribas.

  Na ir žinoma, J.S. Bacho 6 balsų Ričerkaras iš „Muzikinės aukos“, BWV 1079 demonstruos Ericssono meistrystę ir autoritetingumą Bacho muzikoje, nes šių metų „Vargonų vasaros akademijoje 2015” profesorius Vilniuje kaip tik tobulina akademijos dalyvių meistriškumą atliekant visų laikų garsiausio vargonų kompozitoriaus kūrinius.

  Hans-Ola Ericssonas (g. 1958) - ilgametis Brėmeno aukštosios muzikos mokyklos (Vokietija) ir Piteå muzikos universiteto (Švedija) profesorius, nuo 2011 m. - Kanados McGill universiteto (Monrealis) profesorius ir Vargonų katedros vedėjas. H.-O. Ericssonas taip pat yra kviestinis Rygos, Kopenhagos, Helsinkio ir Amsterdamo konservatorijų profesorius, veda meistriškumo kursus Haarlemo, Leipcigo, Tulūzos, Geteborgo vasaros akademijose, yra tarptautinių konkursų Niurnberge, Veimare, Miunchene (ARD), Brėmene (Arp-Schnitger-Prize), Vysbadene (Bachpreis Wiesbaden) žiuri narys. Jis koncertuoja Europos šalyse, Japonijoje, P. Korėjoje, JAV ir Kanadoje, yra visų O. Messiaeno ir J. S. Bacho vargoninių kūrinių įrašų autorius, taip pat projekto “Organ Acusticum” Švedijoje iniciatorius.

  Šis koncertas yra baigiamasis "Vargonų vasaros akademijos 2015" renginys. Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant Lietuvos muzikos ir teatro akademijai bei Vilniaus universitetui ir skirtas abiejų mokyklų bendruomenei prasidedančių naujųjų mokslo metų proga. Įėjimas laisvas.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.:;
  www.vargonininkai.lt

 • Donelaitis

  Šįmet 15 metų atkūrimo jubiliejų švenčiantys didžiausi Lietuvos vargonai, esantys VU Šv. Jonų bažnyčioje, vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, sausio 17 d. 18.00 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Jau saulelė vėl“.

  Koncerte pirmą kartą Lietuvoje skambės vargonų improvizacijos pagal K. Donelaičio poemos "Metai" ištraukas. Improvizacijos bus padalintos į 12 dalių, paimtų iš “Pavasario linksmybių”, “Vasaros darbų”, “Rudenio gėrybių” ir “Žiemos rūpesčių”.

  Kaip pasakojo V. Pinkevičius, vargonais improvizuotais ritmais, dainingomis melodijomis, spalvingomis harmonijomis, aktyviai besikeičiančia faktūra ir įvairiausiomis registrų kombinacijomis bus kuriamos muzikinės istorijos Donelaičio nemirtingų eilių pagrindu.

  “Paslaptingais vargonų garsais atgis žymiosios Donelaičio eilės apie žiemos trūsus, šalčių pramones, vasaros kvietkeles, vėjus su sparnais, orų drungnumus, bobą su diedu blogu, balas ir klampynes, kelią, ratus ir būbną ir kitus anų laikų spalvingus dalykus.” – pasakojo vargonininkas.

  „Improvizacijos idealiai tinka nupiešti savitą muzikinį vaizdą ir sukelti klausytojams įvairiausias asociacijas. Kiekvienas žmogus skirtingai įsivaizduos ir interpretuos muzikinį veiksmą, o tai ir yra improvizacijos poveikio jėga. Kiekvienas garsas, kiekvienas akordas ar pasažas, nuskambėjęs tą vakarą, taip pat jau niekada nebebus pagrotas, nes tai yra kuriama čia ir dabar.“ – mintimis dalinosi improvizacijos meną Lietuvoje puoselėjantis Pinkevičius.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, liepos 18 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Jūratė ir Kastytis“, kuris yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

  Vakaro metu pirmą kartą Lietuvoje skambės vargonų improvizacijos lietuvių liaudies padavimo apie Jūratę ir Kastytį motyvais.

  Pinkevičius foto Monteprandone ItalijaKaip pasakojo improvizuoti įvairių tautų pasakomis ir legendomis bei biblijinėmis istorijomis mėgstantis V. Pinkevičius, Jūratės ir Kastyčio meilės istorija jį žavi savo dramatizmu ir nestandartine pabaiga, kuri puikiai tinka piešti vargonų muzikos improvizacijų spalvomis.

  „Vargonai gali išgauti neįprastai daug spalvinių niuansų, kurie slypi sumaniai derinant registrus ir jų kombinacijas. Be to, audžiant tokią muzikinę istoriją pasitelkiu plačias melodines, ritmines, harmonines, faktūros ir formos galimybes, kurios padeda klausytojams savaip įsivaizduoti Jūratės, Perkūno, undinėlių ir Kastyčio vilties ir skausmo kupiną veiksmą,“ – pasakojo improvizacijos tradicijas Lietuvoje plėtojantis vargonininkas.

  Anot V. Pinkevičiaus, tikrą improvizaciją visada lydi jausmas jog nežinai, kas išlys už kampo.

  „Tai kartu ir baugina, ir traukia. Šią būseną galima palyginti su nežinia prieš šokant naktį į tamsų baseiną. Prieš tai yra tam tikra baimė, o po to džiaugiesi, kad tai padarei,“ – atskleidė improvizatorius ir pridūrė, jog turi būti pasiruošęs bet kokiai staiga pasirodžiusiai galimybei.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

  Vargonininkas, tinklaraštininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  www.vargonininkai.lt

 • Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, rugpjūčio 8 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Undinėlė“, kuris yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

  Vidas Pinkevicius Grottammare PhotoVakaro metu pirmą kartą Lietuvoje skambės vargonų improvizacijos Hanso Christiano Anderseno pasakos „Undinėlė“ motyvais.

  Kaip pasakojo improvizuoti įvairių tautų pasakomis, legendomis bei biblijinėmis istorijomis mėgstantis Pinkevičius, ši pasaka yra apie jauną undinėlę, kuri norėjo iškeisti savo gyvenimą jūroje ir savo undinės tapatybę į žmogaus sielą ir princo meilę.

  „Ši istorija yra kupina dramatizmo, kurį tenka patirti Undinėlei. Vargonams tinka tokie spalvingi jausmai, nes juos galima perteikti paslaptingais vargonų garsais,“ – pasakojo improvizacijos tradicijas Lietuvoje ir užsienyje plėtojantis vargonininkas.

  Anot Pinkevičiaus, ši pasaka turi savotišką vilties kupiną pabaigą, kurioje Undinėlė, pavirtusi į dvasinę būtybę, turi 300 metų daryti gerus darbus žmonėms ir taip tikėtis atgauti savo sielą.

  “Manau, kad labai tiktų šį koncertą pradėti povandeninį jūros pasaulį primenančiais pasažais, viduryje parodyti visą dramatizmą griausmingais vargonų garsais, o užbaigti lyriškomis nuotaikomis kupinomis improvizacijomis,“ – mintimis dalinosi menininkas.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

   

  Vargonininkas, tinklaraštininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • 2016 01 16 VU teatro kinetinė trupėAr įmanoma judesio ir paslaptingų vargonų garsų pagalba sukurti biblijinę istoriją apie tai, kaip buvo sukurtas pasaulis?

  Šeštadienį, sausio 16 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje vargonininkas Vidas Pinkevičius ir VU kinetinė teatro trupė improvizuos spektaklį „Pasaulio sukūrimas“.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, mintis surengti improvizuotą spektaklį tokia tema kilo VU kinetinės teatro trupės vadovui Andriui Pulkauninkui.

  „Kadangi kinetinė teatro trupė yra žinoma dėl savo judesio improvizacijų, jau seniai norėjosi su jais sukurti kokią nors istoriją. Kai prasitariau Andriui, jis nedvejodamas sutiko ir pasiūlė „Pasaulio sukūrimo“ temą, kuri labai atitiks sakralią VU Šv. Jonų bažnyčios atmosferą.“ – mintimis dalinosi vargonininkas.

  Trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo A. Pulkauninko, įkurta Vilniuje 1999 metais. Nors nuolat kito nariai ir pavadinimas, ji liko ištikima fizinio- vizualinio-neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais. 

  Vienintelė pripažįstama teatro forma – formos nebuvimas. Vienintelė egzistencijos išraiška – takumas. Jei kas nors gali pastebėti formą, tai reiškia, kad ji jau nebegyva. Trupė propaguoja gyvas improvizacijas, natūralių efektų ir elementų (ugnis, molis, durpės, smėlis,...) bei rizikos faktoriaus (pavojingi įrankiai, aštrūs daiktai) panaudojimą kaip priemonę pažadinti miegantį žiūrovą, jį supurtyti ir šokiruoti. Pasirodymai vyksta tiek uždarose erdvėse, tiek lauke, dažnai palikdami keistumo pojūtį, stiprų rizikos potyrį (2 trupės nariai dirba kaskadininkais kino studijoje). Visa tai sukuria ironišką grotesko ir absurdo kombinaciją, iškelia individo savitumo, asmenybės išraiškos, vienatvės, konflikto su visuomene klausimus, šiandieninės vartotojiškos visuomenės gyvenimo tuštumos ir beprasmybės jausmą.

  Trupė dalyvauja netradiciniuose renginiuose, meno parodose, koncertuose, kino (video) projektuose, šokio bei teatro festivaliuose. Palaikomi ryšiai su Lietuvos ir pasaulio profesionalia šiuolaikinio šokio, teatro bei pantomimos scena. Teigdama, kad „nėra ribos tarp profesionalo ir mėgėjo, yra tik riba tarp gero ir blogo spektaklio“, trupė organizuoja alternatyvų tarpdisciplininių menų festivalį „Atvira“ bei kūrybines dirbtuves, į kurias kviečia žmones, nepriklausomai nuo to, kokiai mokyklai jie priklauso: teatro ar šokio, profesionalų ar mėgėjų...

  A. Pulkauninko kinetinė trupė dalyvavo ir pelnė pripažinimą daugybėje tarptautinių festivalių, pradedant Europa (Lietuva, Ispanija, Prancūzija, Italija, Vokietija, Švedija, Kroatija, t.t.), baigiant Lotynų Amerika(Kolumbija, Venesuela) bei Šiaurės Amerika (Kanada ir JAV).

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  www.vargonininkai.lt

 • Užsimerkite ir paslaptingų vargonų garsų pagalba nukeliaukite į XIV a. pradžią, kai Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas sumedžiojo taurą, susapnavo Geležinį vilką ir žynys Lizdeika išaiškino šio sapno reikšmę.

  Vargonininkas Vidas PinkevičiusŠį penktadienį, birželio 19 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje vargonininkas Vidas Pinkevičius improvizuos spalvingą muzikinę istoriją pagal visiems žinomą legendą apie Gedimino pilį ir Vilniaus miesto įkūrimą.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, mintis vargonų improvizacijomis perteikti visų mūsų mylimą legendą brendo jau seniai.

  „Savo improvizacijomis ketinu perteikti šioje legendoje vyraujančias nuotaikas ir kartu kurti vientisą ir išbaigtą muzikinį vaizdą. Tai bus tarsi klausytojų nukėlimas įvairiomis muzikos kalbos priemonėmis ne tik tam, kad jie galėtų gerėtis nuostabiai spalvingais vargonų garsais, bet kartu ir sekti veiksmą, savotiškai pasijusti tos senos istorijos dalyviais.“ – teigė vargonininkas.

  „Improvizacijos vargonais turi tūkstantmečiais nenutrūkusias tradicijas jau nuo pat šio instrumento atsiradimo pradžios senovės Graikijoje. Kuo toliau, tuo tvirčiau tikiu, kad viskas, kas būna užrašyta natomis, iš tikrųjų gali būti ir suimprovizuota čia ir dabar. Kitaip tariant, improvizacija – tai yra tarsi kompozicija kūrinio atlikimo momentu. Įdomiausia tai – kad kartą nuskambėjusios, tokios pat improvizacijos jau niekada nebepasikartos, todėl iš tikro kiekvienas improvizacijų koncertas yra unikalus“, – mintimis dalinosi menininkas.

  „Vargonai yra unikalus instrumentas jau vien tuo, kad vienas vargonininkas prireikus gali atlikti 100 žmonių darbą orkestre ir išgauti tiek daug muzikinių spalvų ir potėpių, kad kai kurie žmonės iš tikro gali garsus ir įvairias dermes įsivaizduoti spalvomis ir jų kombinacijomis. To ir linkiu šio koncerto klausytojams“, – tikisi muzikas.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos apie vienos nakties kultūros ir meno festivalį "Kultūros naktis" - www.kulturosnaktis.lt

   

 • Šeštadienį, rugsėjo 10 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Legenda apie kolibrį“.

  2016 09 10 KolibrisKaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto programoje bus pristatoma muzikinė istorija pagal Puerto Riko meilės legendą.

  „Legendoje pasakojama apie Alidą ir Taru, du įsimylėjusius jaunuolius, kuriems nebuvo lemta būti kartu. Jie gyveno priešiškose indėnų gentyse, bet paslapčia susitikinėdavo prie šaltinio miške. Kažkas juos pastebėjo ir apie tai pranešė Alidos tėvui, galingos indėnų genties vadui. Jis uždraudė Alidai eiti prie šaltinio ir norėjo ją ištekinti už kito žmogaus, kurio ji nemylėjo. Alida sielvartaudama paprašė dievų jos pasigailėti ir jie pavertė ją nuostabia raudona gėle. Taru, savo ruožtu, tapo kolibriu, kuris iki šiandien dūzgia tarp gėlių, ieškodamas savo mylimosios.“ – mintimis dalinosi Pinkevičius.

  Anot improvizatoriaus, didžiausi Lietuvos vargonai stovi bažnyčioje su nuostabia akustika, kuri užlieja klausytojus garsų bangomis.

  „Bus be galo įdomu vargonų garsais pavaizduoti kolibrio sparnų dūzgimą, mėnulio švytėjimą ar paslaptingą gėlių aromatą. Visi 3500 vamzdžių esantys šiame instrumente ir didingas aidas padės tai padaryti,“ – tikisi vargonininkas.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  iCalendar  •  Google Calendar  •  Outlook  •  Outlook Online  •  Yahoo! Calendar

 • 2016 10 01 Vargonininkas James D HicksŠeštadienį, spalio 1 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonininkas iš JAV James D. Hicks vargonų muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „Šiaurės kelionė: vargonų muzika iš šiaurės kraštų“ (Nordic Journey), kuriame jis pristatys muziką iš savo to paties pavadinimo kompaktinių plokštelių serijos, įrašytos Skandinavijos šalių vargonais.

  Koncerto programoje pirmą kartą Lietuvoje skambės Fredrik Sixten (g. 1962), Jacob Nyvall (1894-1961), Thomas Åberg (g. 1952), Pauli í Sandageroi (g. 1955), Kjell Mørk Karlsen (g. 1947), Mauri Viitala (g. 1948), Sven-Ingvart Mikkelsen (g. 1955) ir Jack Mattsson (1954-2007) kūriniai vargonams.

  Kaip pasakojo James D. Hicks, jau nuo studijų laikų jis jautė ypatingą ryšį su tokių šiaurės šalių kompozitorių, kaip Sibelijaus, Nielseno ir Griego orkestriniais ir kamerinės muzikos kūriniais.

  „Manau, kad mane traukė tamsūs, grėsmingi garsai, kartais sąlytis su Šiaurės šalių liaudies muzika ir raiškios temos, slypinčios tokiu būdu sukurtuose kūriniuose. Kai girdžiu Sibelijaus muziką, negaliu neįsivaizduoti bekraščių miškų ir ežerų. Kadangi labai mėgstu daug vaikščioti, ypač šaltame ore, kažkaip ir jaučiu potraukį tokiems dalykams.“ – apie savo susidomėjimą Šiaurės šalių muzika pasakojo vargonininkas.

  Vargonininko teigimu, projektas “Šiaurės kelionė” turi trigubą misiją: naujų kūrinių kūryba (jam šiaurės šalių kompozitoriai kol kas jau parašė 15 kompozicijų), užmirštų ar nepublikuotų XX a. pradžios kompozitorių kūrinių paieška, ir, galiausiai, kai kurių jau žinomų meistrų kūrybos platesnis pristatymas.

  „Žengiu ir tolesnį žingsnį – siekiu, kad viena Švedijos natų leidykla pradėtų „Šiaurės kelionės seriją“, kurioje būtų spausdinami dar nepublikuoti kūriniai specialiai parašyti šiam projektui tam, kad kitiems muzikams jie būtų pasiekiami.“ – apie projekto istoriją pasakojo vargonininkas.

  Vienas garsiausių pasaulyje šiaurės šalių vargonų muzikos populiarintojų James D. Hicks gyvena ir dirba Bernardsvilyje, Naujojo Džersio valstijoje, JAV. Jis baigė muzikos studijas Peabody muzikos institute, Jeilio ir Cincinačio universitetuose, taip pat studijavo Karališkoje bažnytinės muzikos mokykloje Anglijoje. Jis yra Amerikos vargonininkų gildijos Asocijuotas narys. Hicksas vargonavo įvairiose bažnyčiose rytinėje JAV pakrantėje ir 2011 m. baigė savo tarnybą po 26-erių metų darbo Moristauno Presbiterijonų bažnyčioje Naujajame Džersyje.

  Vargonininkas koncertavo visose JAV, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Europoje. Šiais metais jis dalyvavo Alandų vargonų festivalyje, Mariejamn (Suomija). Jis įrašė 7 kompaktines plokšteles su Pro Organo firma. Hickso 6 „Šiaurės kelionė“ projekto įrašai padaryti Švedijos ir Suomijos įžymių bažnyčių ir katedrų vargonais. Projektas tęsis 2017 ir 2018 metais, įrašant kompaktines plokšteles Norvegijoje ir Islandijoje.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  2016-10-01 18:00:00 2016-10-01 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Šiaurės kelionė: vargonų muzika iš šiaurės kraštų

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas,
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

 • 2015 11 21 Orazio Gentileschi Šv. Cecilija su angeluKoncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, lapkričio 21 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Iš Harmonijos“, skirtą Šv. Cecilijos – bažnytinės muzikos ir muzikų globėjos, dienai pažymėti. Koncertas yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

  Šiame vakare skambės vargonų improvizacijos pagal XVII a. garsaus anglų poeto Johno Drydeno (1631-1700) poemos „Giesmė Šv. Cecilijos dienai“ (1687), tekstą.

  Kaip pasakojo V. Pinkevičius, šios poemos žodžiai tapo monumentalaus Georgo Friedricho Hendelio kūrinio „Odė Šv. Cecilijos dienai“, pagrindu.

  „Poemoje pasakojama apie visatos harmoniją ir apžvelgiama visų pagrindinių muzikos instrumentų – styginių, pučiamųjų, o ypač vargonų vieta metafizinėje pasaulio sampratoje ir jų ryšys su žmogumi. Koncerto klausytojai matys lietuvišką poemos tekstą programėlėse, kad galėtų geriau sekti ir suprasti muzikinį veiksmą,“ – pasakojo vargonininkas.

  „Šv. Cecilijos diena yra puiki proga prisiminti visus bažnyčiose dirbančius muzikus – vargonininkus, chorvedžius, kantorius bei instrumentalistus, – kurių bendras indėlis į liturgiją ir į bažnytinį muzikinį gyvenimą apskritai negali būti pervertintas,“ – teigė V. Pinkevičius.

  Šiame koncerte skambėsiančios improvizacijos bus padalintos į 8 spontaniškai gimstančius kūrinius – lygiai tiek pat posmų yra Drydeno poemoje. „Taip gims kontrastingas, bet kartu ir vieningas ciklas, kuriuo siekiama muzikinėmis priemonėmis – melodija, ritmais, harmonija, dinamika, registrų kombinacijomis, faktūra ir forma – sukurti savitą pasaulį, apie kurį kalba Drydenas,“ – mintimis dalijosi vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis muzikas.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

   

  Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 •  

  Vargotrimit

  2014 m. spalio 4 d.  šeštadienis, 18 val.

  Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12, Vilnius

  Vargonininkės Dovilė Savickaitė ir trimitininkas improvizatorius Dominykas Vyšniauskas  koncertas 

   

  TRIMITO IR VARGONŲ GARSAI APGAUBS RUDENS NOSTALGIJA

    

  Programoje skambės V. Bartulio Mėnulio šviesa, B. Whelan The heart's cry ir Riverdance, M. Durufle Sicilienne, F. Latėno Švytėjimas, B. Britteno Lopšinė, M. 

  Ravelio Pavana mirusiai infantei, G. Bovet Hamburgo mirusių šokis, A. Piazzolla Ave Maria ir, žinoma, improvizacijos.

  Anot Dovilės Savickaitės, tai bus koncertas apie rudeninę nostalgiją, naktį ir visokias istorijas.

  “Vakaras turėtų būti šiek tiek liūdnas, šiek tiek paslaptingas, šiek tiek viltingas ir šiek tiek šviesus,” – žadėjo vargonininkė.

  Šiuo metu Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios vargonininke dirbanti Dovilė Savickaitė vargonų specialybės mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Vokietija) bei Amsterdamo konservatorijoje (Olandija), dalyvavo žymių Europos vargonų profesorių meistriškumo kursuose. Ji aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, 2008 m. D.Savickaitė pelnė III premiją Lodzėje (Lenkija) vykusiame tarptautiniame J.Kucharskio vargonininkų konkurse.

  Nuo ankstyvo karjeros debiuto Dominykas Vyšniauskas spėjo pagroti visuose Lietuvos ir keliuose užsienio džiazo festivaliuose, daugelyje Europos šalių pasirodė kaip įvairių tarptautinių projektų narys. Jis muzikavo su garsiuoju savo tėčiu Petru Vyšniausku, Anatolijumi Vapirovu, Vytautu Labučiu, Sauliumi Šiaučiuliu, Liudu Mockūnu, Igoriu Briliu ir kitais atlikėjais. Grojo su grupėmis: „Mezcal Jazz Unit“ (Prancūzija), „Dream Big Band“ (Estija), Europos jaunimo bigbendas „Swinging Europe“, Lietuvos radijo ir televizijos bigbendas, džiazo orkestras „Kauno bigbendas“.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje.

  Bilieto kaina – 15 Lt (4,35 Eur); moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt (2,90 Eur).

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

   

 • 2017 11 11 vargonaiDidinga VU Šv. Jonų bažnyčios erdvė, skambūs vargonai ir puiki akustika - įkvėpimo šaltinis kiekvienam vargonininkui, todėl būtent čia lapkričio 11 d. 18.00 val. vyks Nacionalinės vargonininkų asociacijos (NVA) meistriškumo kursų vargonininkams ir bažnyčios muzikams “Vargonai Lietuvos ateičiai” uždarymo koncertas.

  Kaip pasakojo NVA valdybos narė ir kursų koordinatorė Agnė Petruškevičiūtė, meistriškumo kursai vyks Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje ir VU Auloje.

  „Šios kūrybinės dirbtuvės apims platų prioritetinių vargoninių disciplinų spektrą, juose bus gilinamasi į įvairias vargonininkams aktualias temas.“ - teigė bažnytinės muzikos kokybe besirūpinanti menininkė.

  Anot vargonininkės, kursų dalyviai turės galimybę panagrinėti liturginio repertuaro specifiką ir praturtinti jį tinkamomis giesmėmis ir soliniais vargonų kūriniais, susipažinti su grigališkojo choralo panaudojimu šiandienos liturgijoje, darbo su bažnytiniu choru ypatumais, gauti kūrinių harmonizavimo ir aranžavimo pagrindus bei žinių apie vargonų sandarą ir savarankišką smulkių gedimų taisymą.

  Agne PetruskeviciutePasak A. Petruškevičiūtės, po intensyvių dviejų dienų kursų vargonininkai sieks pasidalinti su visais klausytojais, kokios gražios ir taurios muzikos supami jie gyvena kasdien.

  „Kursų uždarymo koncerto programa sudaryta taip, kad galėtų dalyvauti visi kursų dalyviai, atvykę į Vilnių iš visos Lietuvos. Greta vargoninės muzikos, kurią atliks vargonininkai G. Baltakytė, P.Grigonis, E. Rudokaitė ir kiti, koncertui ketinama suburti ir ekspromtinį kursų dalyvių chorą, kuris atliks keletą chorinių kūrinių.“ - mintimis dalinosi Vilniaus arkikatedros bazilikos ir Vilniaus Šv. Teresės bažnyčios vargonininkė.

  Programoje skambės J.S. Bacho/A. Vivaldi, J. Pachelbelio,  L. Vierne, V. Miškinio, M. Praetorijaus,  L.Cordin ir kitų kompozitorių kūriniai.

  Bilietai parduodami BilietaiLT button ir prieš renginį renginio vietoje.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

  2017-11-11 18:00:00 2017-11-11 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius Vargonai Lietuvos ateičiai Vargonų muzikos koncertas
 • 2017 12 30 Дина и Денис 550x800Gruodžio 30 d. 18.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

  Dina Ichina ir Denisas Machankovas – tai šeimyninis jaunų vargonininkų duetas iš Rusijos.

  Vargonininkai pirmą kartą koncertuos Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios vargonais ir artėjančių Naujųjų metų proga dovanos koncertą „Vargonai palydi Senuosius“, kuriame klausytojai galės mėgautis J. S. Bacho, P. Čaikovskio, A. Čekalino, A. Parto ir kitų kompozitorių kūriniais.

  Dina gimė 1986 m. Saratove, Denisas – 1988 m. Ivanove, abu Sankt Peterburge studijavo vargonų specialybę pas nusipelniusį Rusijos federacijos menininką prof. D. Zareckį, vėliau klavesino specialybę pas prof. I. Rozanovą ir yra įgyję menų daktaro laipsnius.

  Šie vargonininkai kartu koncertuoja nuo 2014 m. Dueto koncertinėje programoje šalia klasikų visuomet yra ir modernių kompozitorių kompozicijos.

  Šiuo metu vargonininkai ne tik koncertuoja Rusijoje ir visoje Europoje, bet ir dėsto Sankt Peterburgo N. A. Rimskio-Korsakovo valstybinėje konservatorijoje bei miesto muzikos mokyklose, organizuoja vargonų muzikos festivalius Rusijoje ir Estijoje. Kartu vargonininkai dirba ir žymiuose Menų rūmuose Kondopogoje, Karelijoje, bei rengia kasmetinį tarptautinį vargonų muzikos festivalį „Grande Orgue“.

  Dina ir Denisas yra vieni iš projekto „Vargonų koncertai Pečioruose“ sumanytojų ir rengėjų. Projektas renka lėšas, skirtas atkurti istoriniams Pečiorų (Pskovo sritis) Šv. Petro bažnyčios vargonams. Už tai jie kartu apdovanoti valstybine premija „Nacionalinis pripažinimas 2015“ kategorijoje Iniciatyva (Pskovas, 2016 m.) bei Pskovo srities administracijos premija.

  Bilietus platina BilietaiLT button

   

 • 2016 05 21 Po VU vargonų studijos Unda Maris koncerto 2015 metaisŠeštadienį, gegužės 21 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į dr. Vido Pinkevičiaus prieš penkerius metus įkurtos Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ koncertą „Ave Maris Stella“. Koncerte dalyvaus „Unda Maris“ nariai Andrius Mačėnas, Vytautas Jonkus, Mindaugas Dulkys, Regina Dainytė, Rūta Dubakienė, Gina Jagelavičiūtė ir Eglė Rudokaitė bei Ona Stasiulevičiūtė iš Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos.

  Vakaro programoje centrinę vietą užims šiemet 450 mirties sukaktį mininčio A. de Cabezono (1510-1566) kompozicijos, taip pat skambės J.S. Bacho, V. Pinkevičiaus ir kitų kompozitorių kūriniai vargonams.

  Kaip pasakojo VU Chemijos fakultete studijuojantis Mindaugas Dulkys, jis koncertui paruošė aklojo XVI a. ispanų kompozitoriaus ir vargonininko Antonio de Cabezono Caballero variacijas. Jam sunkiausia grojant vargonais jam yra tinkamai artikuliuoti prisitaikant prie patalpų akustikos bei vargonuojant perimti vidurinius balsus iš vienos rankos į kitą. 

  „Mano kūrinys man patinka tuo, kad nėra pastovios, nuolatinės nuotaikos, visame kūrinyje yra tarsi nuotaikų kontrastai, tačiau kūrinys vis tiek yra vientisas. Per ateinančius mėnesius norėčiau išmokti J. S. Bacho kūrinį "In dir ist Freude", BWV 615“, - mintimis dalinosi vargonų entuziastas.

  Pasak endokrinologės doc. Editos Janulionytės šiemet grojančios vieną iš A. de Cabezono „Ave Maris Stella“ versetų, sunkiausiai prie vargonų jai yra groti ne legato ir susikaupti.

  „Apskritai esu laiminga galėdama prisiliesti prie vargonų. Patinka kūrinio melodingumas. Sužinojau, kad vargonais galima išgauti nepaprastai gražias melodijas. Noriu po truputį tobulėti ir pagal savo galimybes išmokti naują melodingą giesmę ar dainą,“ – pasakojo medikė.

  Anot alergologės prof. Rūtos Dubakienės, grosiančios vieną iš Cabezono „Ave Maris Stella“ versetų, vargonai jai nesukelia jokių sunkumų. Jai šis instrumentas patinka savo grožiu, o per ateinančius 3-6 mėnesius norėtų išmokti groti ką nors su pedalais.

  Studijų direkcijoje dirbanti Gina Jagelavičiūtė, kuri koncerte vargonuos du Cabezono duetus, pasakojo, kad jai sunkiausia pasiekti reikiamą tempą ir groti ritmiškai. Ginai jos kūrinys yra labai gražus, nežiūrint į tai, kad atrodo paprastas. Artimiausiu metu ji labai norėtų neapsistoti ties dvibalse faktūra ir įtraukti bent jau trečią balsą.

  Vytautas Jonkus, Fizikos fakulteto docentas, teigė, kad grojant koncertui ruošiamą kūrinį jam dabar sunkiausios kelios pirštams nepatogios vietos, išlaikyti dėmesį artikuliacijai per visą kūrinį ir greitai prisitaikyti, pereinant nuo pianino klaviatūros prie vargonų.

  „Koncerte grosiu Cabezono Gallardą. Šis kūrinys man atrodo iškilmingas. Aš nei pianinu nei vargonais iškilmingo pobūdžio (pvz. himnų) kūrinių nesu grojęs. Kitoniškumu jis man ir yra įdomus. Ateityje noriu pabaigti mokytis Bacho Tokatą ir fugą d-moll, bet kažin ar per artimiausius mėnesius galėčiau ją pabaigti, nes reikia vargonų su pedalais kojoms...“, - atviravo fizikas.

  Bilietai parduodami BILIETAI.LT

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: 

 • 2017 09 30 704px Andrea Vaccaro David with the Head of GoliathKaip muzikos priemonėmis pavaizduoti biblinę piemenėlio Dovydo ir milžino Galijoto kovą? Kokie ritmai tinka izraelitų drebėjimui prieš gigantą? Kokios muzikinės dermės geriausiai atstovautų rūsčiam ir kovose užgrūdintam Galijotui?

  Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų bus galima sužinoti šeštadienį, rugsėjo 30 d. 18 val., Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, kur vargonininkas Vidas Pinkevičius improvizuos šios biblinės istorijos motyvais.

  Be konkrečių kovos epizodų, programoje taip pat pasigirs ir visa įžanga į šią istoriją, kai Dovydas ganė avis, o jo tėvas liepė nunešti maisto ir sužinoti, kaip sekasi jo broliams izraelitų karaliaus Sauliaus kariuomenėje. Koncerte netrūks ir pergalės šūksnių, ir džiaugsmingo šurmulio, kurį kėlė filistiniečius nugalėję izraelitai.

  Ši biblinė istorija yra labai palanki tema muzikinėms improvizacijoms vargonais, nes stulbinanti vargonų registrų ir spalvų įvairovė leidžia įtikinamai atskleisti kovos dramatizmą bei ją lydėjusias linksmybes.

  Spontaniška kūryba visada turi tam tikrą jaudulio ir unikalumo užtaisą, nes šis muzikavimas, kaip ir visa improvizacija, yra vienkartinis ir negrįžtantis. Kitaip tariant, akordai, ritmai ir melodijos nuskambėję VU šv. Jonų bažnyčioje tą vakarą nugrims į istoriją ir jų jau nei pats vargonininkas nei niekas kitas vėliau tiksliai nebepakartos.

  Didžiausias iššūkis vargonininkui yra iš gausybės šios biblinės istorijos epizodų sudaryti vientisą ir išbaigtą muzikinę poemą, o ne paskirus muzikinius vaizdus. Tam tikslui pasiekti muzikas pasitelks nemažai kompozicinių triukų ir gudrybių. Kad klausytojai nepasimestų šios istorijos vingiuose, programėlėse bus tiksliai ir išsamiai pateiktas visas Dovydo ir Galijoto kovos siužetas - improvizacijos gerbėjai galės sekti muzikinį vaizdą ir geriau suvokti, kas vyksta koncerte.

  Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus. V.Pinkevičius baigė bakalauro ir magistro studijas Lietuvos Muzikos Akademijoje. Jis taip pat studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P.Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano Universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 metais baigė Nebraskos-Linkolno Universitetą (JAV) pas prof. Q.Faulkner ir G.Ritchie, įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją Bacho stiliumi. V.Pinkevičius yra Vilniaus universiteto vargonininkas, kartu su žmona Dr. Aušra Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai "Unda Maris" ir dėsto Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokykloje.

  Bilietus platina BilietaiLT button

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

  2017-09-30 18:00:00 2017-09-30 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Universiteto g. 3, Vilnius Vargonais prieš Galijotą Vargonų improvizacijos pagal mitą apie Dovydo ir milžino Galijoto kovą. Vargonininkas Vidas Pinkevičius.
 • 2018 m. birželio 16 d., šeštadienį, 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje vyks vargonininko Gedimino Kviklio ir valtornisto Mindaugo Gecevičiaus koncertas. Atlikėjai dedikuoja koncertą Baltijos valstybių šimtmečio jubiliejui ir atliks lietuvių, latvių ir estų kompozitorių kūrinius.

  Gediminas Kviklys. lrt.lt nuotraukaMindaugas Gecevicius

  Gediminas Kviklys (lrt.lt nuotrauka) ir Mindaugas Gecevičius.(Trakų meno mokyklos nuotrauka).

  Programoje skambės: G.Ph. Telemanno Adagio ir Presto valtornai ir vargonams, Č. Sasnausko Introdukcija ir dvitemė fuga c-moll vargonams, M. Jansono Muzika valtornai ir vargonams (Andante ir Allegro), B. Gorbulskio Miško daina valtornai ir vargonams, E. Arro Trys pjesės iš ,,Estų liaudies melodijos“ vargonams, S. Rachmaninovo Vokalizas valtornai ir vargonams, M. Zarinšo Variacijos B-A-C-H tema vargonams ir O. Ravanello Meditacija valtornai ir vargonams (skiriama popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje).

  Bilietus platina BilietaiLT button

 • 2015 m. kovo 14 d. (šeštadienį) 18 val.

  Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12)

   

  Gianluigi Spaziani1Koncertų ciklas „Muzikos valanda Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“ Baroko vargonų muzikos mylėtojus kviečia į koncertą kuriame dalyvaus senosios muzikos ekspertas Italijos vargonininkas Gianluigi Spaziani.

  Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) Fantazija ir fuga c-moll, choralinis preliudas “O Mensch, bewein’ dein Sünde gross”, BWV 622, Peeterio Corneto (1575-1633) Salve Regina (Salve/Ad te clamamus/Eia ergo/O clemens/Pro fine), J.S. Bacho Tokata E-dur, BWV 566, Giovanni Enrico Albicastro (1661-1730) Adagio iš koncerto obojui ir orkestrui, J.S. Bacho “Das alte Jahr vergangen ist”, BWV 614, Johanno Jacobo Frobergerio (1616-1667) Toccata per l'elevazone ir J.S. Bacho Tokata ir fuga d-moll, BWV 565.

  Gianluigi Spaziani gimė Italijoje, savo šalyje įgijo fortepijono ir vargonų diplomą, taip pat vargonininko-solisto diplomą Roterdamo konservatorijoje Olandijoje, grodamas per savo baigiamąjį egzaminą žymiaisiais istoriniais Mueller vargonais St. Bavo bažnyčioje Haarleme. Jo koncertinė karjera prasidėjo prieš 20 metų – koncertuoja Italijoje, Lenkijoje, JAV, Danijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

  Gianluigi yra kviečiamas skaityti paskaitas apie vargonų istoriją ir dalyvauti instrumentinių ir vokalinių konkursų Italijoje žiuri komisijose, jis aktyviai groja įvairiuose ansambliuose, taip pat atlieka dar niekur neišleistą barokinę italų muziką ir rašo knygas apie Italijos vargonų muziką. Gianluigi yra tarptautinio vargonų muzikos festivalio "Riviera delle palme" įkūrėjas ir vadovas.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, 15 metų atkūrimo sukaktį (2000-2015) švenčiančiais didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • Aušra ir Vidas PinkevičiaiAr norėtumėte išgirsti ir pamatyti, kaip vargonais grojama 4 rankomis, kai ant to paties suolo sėdi du vargonininkai?

  Šeštadienį, gegužės 7 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į VU vargonininkų dr. Aušros ir Vido Pinkevičių šeimyninio vargonų dueto koncertą „Tempo a Pollaca“.

  Koncerto programoje pirmą kartą Lietuvoje bus atliekamos vokiečių kompozitoriaus Franzo Seydelmanno (1748-1806) 6 nuotaikingos ir galantiškos sonatos 4 rankoms (1781).

  Kaip pasakojo Vidas Pinkevičius, repetuoti ant to paties vargonų suolo yra labai smagu. „Suolas yra gana ilgas – nei ankšta, nei stumdytis reikia. Tiesa, kartais vidinių rankų pirštai pinasi, bet kažkaip išsisukame“, - juokėsi vargonininkas.

  Pasak Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės, daugiau muzikų šeimų turėtų muzikuoti drauge – tai geras būdas pailsėti kartu. „Po nelengvos darbo dienos norisi sėsti ant suolo kartu ir pamiršti visus rūpesčius. Aš to momento labai laukiu,“ – atviravo vargonininkė.

  Aušros nuomone, neįmanoma groti kartu, jei esi susinervinusi ir neįmanoma susinervinti, jeigu groji kartu. „Iš karto pajunti, jei partneris pavargęs. Todėl pats šeimyninis muzikavimas užglaisto visas emocines įtampas. Grodama jaučiuosi labai laiminga,“ – mintimis dalinosi menininkė.

  Vidas jaučia, kad grojant kartu pasidalinama atsakomybė, bet džiaugsmas padidėja dvigubai. „Kažkokiu būdu jauti, kad ir puslapis bus laiku perverstas, ir registras perjungtas. Tiesiog reikia vienas kitą labai jausti. Kaip tai atsitinka, net nesusimąstai, o viso to rezultatas – nuostabi sielą gaivinanti muzika. Tikiuosi, kad ir klausytojai tai pajus.“ – vylėsi vargonininkas.

  Šeimyninio Pinkevičių vargonų dueto narių muzikiniai keliai glaudžiai susiję – tiek Vidas, tiek Aušra studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur abu įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. drauge baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur apsigynė Muzikos menų daktaro laipsnius. Ypatinga dr. Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės domėjimosi sritis – XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas. V. Pinkevičius yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas. Vidas yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, o Aušra – asociacijos generalinė sekretorė. Abu Pinkevičiai taip pat dėsto Nacionalinėje M. K.Čiurlionio menų mokykloje ir yra Vilniaus universiteto vargonininkai.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

 • 2015 12 19 Gerard van Honthorst Kristaus gimimasKoncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, gruodžio 19 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Christus natus est nobis“, kuris yra renginių, skirtų pažymėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukaktį (2000-2015), dalis.

  Koncerto programoje skambės vargonų improvizacijos pagal Kristaus gimimo istoriją, aprašytą Luko Evangelijoje.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, mintis vargonų improvizacijomis perteikti gerai žinomą Kalėdinę istoriją brendo jau seniai.

  „Jeigu atidžiau pažvelgsime į Kristaus gimimo istoriją, joje galima pamatyti bent 10 skirtingų epizodų arba scenų, tokių kaip Angelo apreiškimas Marijai, Juozapo ir Marijos kelionė į Betliejų, Angelo pasirodymas piemenims, Trijų Išminčių aplankymas ir kt. Visos jos idealiai tinka ir muzikinei istorijai kurti. Šias scenas į vieną visumą sujungs Kalėdų šventėms skirto grigališkojo choralo himno melodija,“ – teigė vargonininkas.

  „Savo improvizacijomis ketinu perteikti tose scenose vyraujančias nuotaikas ir kartu kurti vientisą ir išbaigtą muzikinį vaizdą. Tai bus tarsi klausytojų nukėlimas įvairiomis muzikos kalbos priemonėmis ne tik tam, kad jie galėtų gerėtis nuostabiai spalvingais vargonų garsais, bet kartu ir sekti veiksmą, savotiškai pasijusti tos senos istorijos dalyviais.“ – pasakojo Pinkevičius.

  „Improvizacijos vargonais turi tūkstantmečiais nenutrūkusias tradicijas jau nuo pat šio instrumento atsiradimo pradžios senovės Graikijoje. Kuo toliau, tuo tvirčiau tikiu, kad viskas, kas būna užrašyta natomis, iš tikrųjų gali būti ir suimprovizuota čia ir dabar. Kitaip tariant, improvizacija – tai yra tarsi kompozicija kūrinio atlikimo momentu,“ – mintimis dalinosi menininkas. „Įdomiausia tai – kad kartą nuskambėjusios, tokios pat improvizacijos jau niekada nebepasikartos, todėl iš tikro kiekvienas improvizacijų koncertas yra unikalus.“

  „Vargonai yra unikalus instrumentas jau vien tuo, kad vienas vargonininkas prireikus gali atlikti 100 žmonių darbą orkestre ir išgauti tiek daug muzikinių spalvų ir potėpių, kad kai kurie žmonės iš tikro gali garsus ir įvairias dermes įsivaizduoti spalvomis ir jų kombinacijomis. To ir linkiu šio koncerto klausytojams.“

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • 2016 08 20 Kalevo sūnaus iliustracija dailininkas Oskar KallisŠeštadienį, rugpjūčio 20 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Kalevo sūnus“.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto programoje bus pristatoma muzikinė istorija pagal Estijos nacionalinį epą „Kalevipoeg“ (Kalevo sūnus).

  Pasak vargonininko, F. Fėlmanas (1798–1850) pirmasis surinko liaudyje paplitusius pasakojimus apie senovės karžygį Kalevipoegą. Remdamasis šiais pasakojimais bei estų liaudies dainų motyvais, F. R. Kroicvaldas parašė vientiso siužeto eiliuotą epinį kūrinį, sudarytą iš 20 giesmių.

  „Kūrinyje vaizduojami Kalevipoego žygiai kovojant su blogio jėgomis. Tokios epe minimos blogio jėgos kaip vikingai, kryžiuočiai, atspindi estų tautos istoriją. Epas turėjo įtakos estų literatūrai, nacionalinės sąmonės ugdymui.“ – mintimis dalinosi vargonininkas.

  Anot menininko, šie vaizdiniai yra puiki spalvinga medžiaga vargonų improvizacijoms. „Koncerto metu klausytojai prieš akis turės šios istorijos tekstą, o aš muzikinėmis priemonėmis čia pat kursiu valandos trukmės vientisą muzikinę poemą, kuri leis vargonų muzikos mylėtojams mintimis nukeliauti į šį legendų pasaulį.“ – žadėjo improvizatorius.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

 • 2016 07 23 Slibinas BaziliskasŠeštadienį, liepos 23 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Legenda apie slibiną“.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto programoje bus pristatoma muzikinė istorija apie Vilniaus požemiuose gyvenusį slibiną Baziliską.

  Pasak vargonininko, viena iš legendų pasakoja, jog Bokšto kalno požemiuose gyveno slibinas, kuris užmušdavo prisiartinusį žmogų vien savo baisiu žvilgsniu. Tačiau kartą vienas jaunuolis įėjo į požemį nešinas dideliu veidrodžiu. Slibinas puolė jaunuolį, bet šis pasislėpė už veidrodžio. Siaubūnas, išvydęs savo atvaizdą veidrodyje, griuvo negyvas.

  Anot menininko, šie vaizdiniai yra puiki spalvinga medžiaga vargonų improvizacijoms. „Koncerto metu klausytojai prieš akis turės šios istorijos tekstą, o aš muzikinėmis priemonėmis čia pat kursiu valandos trukmės vientisą muzikinę poemą, kuri leis vargonų muzikos mylėtojams mintimis nukeliauti į šį legendų pasaulį.“ – žadėjo improvizatorius.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas,
  koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

 • Vidas Pinkevičius Pieta 1992 aliejus drobė 85 x 100 cmKaip skambėtų paslaptingų vargonų garsų pagalba kuriama muzikinė istorija apie Kristaus motinos Marijos kančias po kryžiumi?

  Šeštadienį, vasario 20 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Stabat Mater“.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto pagrindą sudarys spontaniškai kuriama vientisa muzikinė poema grigališkojo choralo sekvencijos „Stabat mater“ temomis.

  „Vargonų muzikos mylėtojai spalvingų meditacijų pagalba išgirs muzikinę istoriją, kurioje atsiskleis visas Gavėnios laikotarpiui tinkantis poetinis kančios pasaulis.“ – pasakojo vargonininkas.

  „Didžiausi Lietuvoje VU Šv. Jonų bažnyčios vargonai leidžia kurti tikras muzikines drobes, kurių metu klausytojai savo vaizduotėje gali regėti tuos garsus atspindinčius vaizdus.“ – žadėjo menininkas.

  „Kai kurie vargonų muzikos mylėtojai mano improvizacijų mėgsta klausytis užsimerkę – taip jie tarsi atsijungia nuo aplinkos, kurioje vyksta koncertas. Tačiau ir žiūrint, specialus vargonų apšvietimas išryškina jų ypatingą ornamentiką, tampančia patirties dalimi, juo labiau, kad renginio metu atsukti į vargonus suolai leidžia tai padaryti.“ – mintimis dalinosi V. Pinkevičius.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  http://www.kultura.vu.lt

 • Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Eglė žalčių karalienė“, kuris yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

  Vidas Pinkevicius Grottammare PhotoVakaro metu pirmą kartą Lietuvoje skambės vargonų improvizacijos lietuvių liaudies pasakos apie Eglę žalčių karalienę motyvais.

  Kaip pasakojo Pinkevičius, jis mėgsta improvizuoti spalvingas muzikines kompozicijas įvairių šalių legendų, pasakų ir biblijinių istorijų motyvais.

  „Vien šią vasarą improvizuotais didžiausių Lietuvos vargonų garsais teko prikelti legendą apie Vilniaus įkūrimą bei pasakas apie Jūratę ir Kastytį ir Undinėlę,“ – mintimis dalinosi improvizatorius.

  Prieš akis turėdami lietuvių ir anglų kalbomis parašytą istorijos siužetą, koncertų metu klausytojai noriai išgyvena muzikinę dramą, visuomet atliekamą pirmą ir vienintelį kartą. Štai kokias mintis sukėlė koncertas apie Undinėlę dviem klausytojams:

  "Unikalios didingos improvizacijos, kiekvieną kartą naujos ir niekada nevienodos," – teigė grafinis dizaineris Arturas.

  "Jeigu kas nors nori išgirsti ne tik klasikinės muzikos, bet ir vienų iš gražiausių modernių šedevrų, kurie yra unikalūs dėl savo improvizacinio turinio, nei per daug tradicinio, kad būtų nuobodūs, bet ir ne per daug perkrauti detalėmis, kad būtų nesuprantami - jie turėtų pasiklausyti dr. Pinkevičiaus atlikimo,“ – entuziazmu švytėjo inžinierius Vadimas.

  O išgirdęs improvizacijas apie Jūratę ir Kastytį, JAV Arizonos valstijoje gyvenantis poetas, dailininkas ir muzikas Glenas taip išreiškė savo jausmus:

  “Nuostabios improvizacijos, kupinos nuolatinių meistriško kūrybingumo pasažų ir mistiškos dvasios. Tikras triumfas ir kol kas vienos iš geriausių tavo improvizacijų, Vidai!”

   

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

   

  Vargonininkas, tinklaraštininkas, pedagogas, improvizatorius ir kompozitorius Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • Šeštadienį, rugsėjo 17 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų ir fleitos muzikos mylėtojai yra kviečiami į vargonininkės Faustos Raščiūtės ir fleitininko Vytauto Oškinio koncertą „Nakties monologas.“

  2016 09 17 koncertas 640x502Koncerto programoje skambės J.S. Bacho, Kenano, A. Guilmanto, D. Buxtehudės ir kitų kompozitorių kūriniai.

  Kaip pasakojo Fausta Raščiūtė, ji nuo vaikystės domisi vargonais.

  „Visuomet mane žavėdavo beribės šio instrumento galimybes, didingas skambesys, ir begalinė registrų spalvų įvairovė. Užėjusi į bažnyčią mėgaudavausi sodriu ir įspūdingu vargonų gaudimu. Man tai yra labai paslaptingas ir be galo įdomus muzikos instrumentas, kuriuo būdama dar vaikas vis svajodavau pagroti,“ – prisiminė vargonininkė.

  Anot vargonininkės, daugiau sunkumų iškilo tik pradėjus vargonų studijas.

  „Sunkiausia buvo artikuliacijos pajautimas ir jos įgyvendinimas atliekant kūrinius. Pradžioje buvo kiek sunku apjungti kūrinius su pedalais, matyti ir groti trijų eilučių tekstą, bet palaipsniui šie sunkumai išnyko. Taip pat nelengva buvo išmokti atskleisti kiekvienos epochos ypatybes grojant kūrinius, sugroti juos stilistiškai teisingai. Studijų metu pavyko daug ko išmokti, tad grojimas tapo žymiai profesionalesnis.“ – dėstė Raščiūtė.

  Paklausta apie savo ateities planus, vargonininkė atskleidė, kad norėtų tobulėti ir plėsti repertuarą, išmokti vargonuoti kažką naujo, iki tol negroto.

  „Artimiausiu metu planuoju išmokti D. Buxtehudės preliudą ir fugą vargonams solo ir J. S Bacho sonatą fleitai,“ – mintimis jaunoji vargonininkė.

  Fleitininkas Vytautas Oškinis baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų gimnaziją (Ž. Valkaitytės klasė) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (Prof. A. Vizgirdos klasė). Su mama J.Landsbergyte aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje. V.Oškinis yra J.Pakalnio pučiamųjų instrumentų konkurso I vietos ir K.Stralio tarptautinio „Young Flutist“ konkurso (Latvija) II vietos laureatas. Tobulinosi meistriškumo kursuose „Fleita Neringoje“, dalyvavo „Lutheran Summer Music“ akademijoje, Mineapolyje, JAV.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

   

  Bilietai parduodami BILIETAI LT

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: 

   

  2016-09-17 18:00:00 2016-09-17 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Vargonų ir fleitos muzikos koncertas "Nakties monologas"
 • Exodus

  „Įsivaizduokite bažnyčios priekyje besirangančius žmonių kūnus, plastiškai judesiu imituojančius biblinę istoriją apie izraelitų išėjimą iš Egipto. Jiems akompanuoja paslaptingi vargonų garsai, sklindantys iš didžiausių Lietuvos vargonų balkono. Ir visa ši judesio ir garsų sintezė niekada nepasikartos, nes yra improvizuojama čia ir dabar,” - pasakoja vargonininkas Vidas Pinkevičius.
  Šeštadienį, spalio 19 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje vargonininkas Vidas Pinkevičius ir VU kinetinė teatro trupė improvizuos spektaklį „Exodus“.
  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, mintis surengti improvizuotą spektaklį tokia tema kilo VU kinetinės teatro trupės vadovui Andriui Pulkauninkui.
  „Kadangi su VU kinetinio teatro trupe prieš keletą metų jau esame sėkmingai improvizavę spektaklį „Pasaulio sukūrimas“, norėjosi dar kartą susitikti ir sukurti dar vieną biblinę istoriją. Kai prasitariau Andriui, jis nedvejodamas sutiko ir pasiūlė „Exodus“ arba išėjimo iš Egipto temą, kuri labai tiks sakraliai VU Šv. Jonų bažnyčios atmosferai“, – mintimis dalinosi vargonininkas.
  Trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo A. Pulkauninko, įkurta Vilniuje 1999 metais. Nors nuolat kito nariai ir pavadinimas, ji liko ištikima fizinio-vizualinio-neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais.
  Vienintelė pripažįstama teatro forma – formos nebuvimas. Vienintelė egzistencijos išraiška – takumas. Jei kas nors gali pastebėti formą, tai reiškia, kad ji jau nebegyva. Trupė propaguoja gyvas improvizacijas, natūralių efektų ir elementų (ugnis, molis, durpės, smėlis,...) bei rizikos faktoriaus (pavojingi įrankiai, aštrūs daiktai) panaudojimą kaip priemonę pažadinti miegantį žiūrovą, jį supurtyti ir šokiruoti. Pasirodymai vyksta tiek uždarose erdvėse, tiek lauke, dažnai palikdami keistumo pojūtį, stiprų rizikos potyrį (2 trupės nariai dirba kaskadininkais kino studijoje). Visa tai sukuria ironišką grotesko ir absurdo kombinaciją, iškelia individo savitumo, asmenybės išraiškos, vienatvės, konflikto su visuomene klausimus, šiandieninės vartotojiškos visuomenės gyvenimo tuštumos ir beprasmybės jausmą.
  Trupė dalyvauja netradiciniuose renginiuose, meno parodose, koncertuose, kino (video) projektuose, šokio bei teatro festivaliuose. Palaikomi ryšiai su Lietuvos ir pasaulio profesionalia šiuolaikinio šokio, teatro bei pantomimos scena. Teigdama, kad „nėra ribos tarp profesionalo ir mėgėjo, yra tik riba tarp gero ir blogo spektaklio“, trupė organizuoja alternatyvų tarpdisciplininių menų festivalį „Atvira“ bei kūrybines dirbtuves, į kurias kviečia žmones, nepriklausomai nuo to, kokiai mokyklai jie priklauso: teatro ar šokio, profesionalų ar mėgėjų...
  A. Pulkauninko kinetinė trupė dalyvavo ir pelnė pripažinimą daugybėje tarptautinių festivalių, pradedant Europa (Lietuva, Ispanija, Prancūzija, Italija, Vokietija, Švedija, Kroatija, t.t.), baigiant Lotynų Amerika(Kolumbija, Venesuela) bei Šiaurės Amerika (Kanada ir JAV).
  Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus.
  V. Pinkevičius baigė bakalauro ir magistro studijas Lietuvos Muzikos Akademijoje. Jis taip pat studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P. Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano Universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 metais baigė Nebraskos-Linkolno Universitetą (JAV) pas prof. Q. Faulkner ir G. Ritchie, įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją Bacho stiliumi.
  V. Pinkevičius laimėjo keletą prestižinių stipendijų ir konkursų, tarp jų Geriausio atlikėjo konkursą Rytų Michigano universitete (2002). Jis koncertavo įvairiose Europos šalyse ir JAV, tarp jų ir keletoje tarptautinių festivalių. V. Pinkevičius dalyvavo prestižiniuose meistriškumo kursuose Švedijoje, Austrijoje, Nyderlanduose, JAV ir kitose šalyse. Kaip solistas, grojo su svarbiausiais Lietuvos orkestrais. Kartu su žmona, dr. A. Motūzaite-Pinkevičiene, jis dažnai groja vargonų duetus. V. Pinkevičius yra Vilniaus universiteto vargonininkas ir kartu su Aušra Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai "Unda Maris".
  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt
  Įėjimas nemokamas.

 • Rugsėjo 26 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčia
  Vargonų ir kamerinės muzikos koncertas

  "PIE JESU"

  Diana EncienėŠį šeštadienį, rugsėjo 26 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargoninės ir kamerinės muzikos mylėtojus kviečia į koncertą “Pie Jesu“, kuriame skambės vokiečių, italų, prancūzų ir JAV kompozitorių muzika. Koncerte dalyvaus Diana Encienė (vargonai), Dalia Suraučiūtė (smuikas), Regina Šilinskaitė (sopranas), Tadas Gotoveckis (fagotas) ir Linas Klebauskas  (saksofonas).

  Šį vakarą muzikai atliks šiuos kūrinius: J. S. Bacho choralas „Von Gott will ich nicht lassen“, V. Bellini „Angiol di pace“, B. Marcello Sonata e-moll fagotui ir vargonams, J. S. Bacho Preliudas ir fuga g-moll, BWV 535, T. Albinonio Adagio smuikui ir vargonams, G. Faure Cantique de Jean Racine, A. Lloyd-Webber „Pie Jesu“ it G.F. Händelio „Alleluja“ iš oratorijos „Mesijas“ (S. Karg-Elerto aranžuotė vargonams).

  Diana Encienė1988 m. baigė LMTA vargonų ir fortepijono specialybes (vargonus - prof. L.Digrio klasėje). Po studijų tobulinosi garsių Europos vargonininkų L.Rogg, L.Krämer, Chr.Bossert, Z.Szathmáry, A.Rössler, N.Danby, M.Sander ir kt. meistriškumo kursuose. D.Encienė ne tik reguliariai koncertuoja Lietuvoje, bet ir yra gastroliavusi Austrijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Estijoje bei kitose šalyse. Ji taip pat bendradarbiauja su garsiomis Lietuvos vokalistėmis (Judita Leitaite, Regina Maciūte, Gintare Skėryte, Skaidra Jančaite ir kt.) bei keliais Vokietijos chorais. Vargonininkės repertuare - įvairių epochų muzika. Ji taip pat yra dariusi įrašų Lietuvos radijui. Šiuo metu D.Encienė dirba LMTA.

  Regina Šilinskaitė studijavo LMTA, prof. V.Mikštaitės dainavimo klasėje. Tobulinosi tarptautiniuose dainavimo interpretacijos kursuose pas prof. V.Šukys (Danija), P.Orlowitz (Danija) ir J.Loible (Vokietija). 1992 m. dainininkė debiutavo Kauno muzikiniame teatre Džildos vaidmeniu G. Verdi operoje „Rigoletas“. Tais pačiais metais Sankt Peterburge laimėjo prizą jaunųjų atlikėjų dainininkų konkurse „Baltijos žvaigždės“. Nuo 1998 m. ji yra LNOBT solistė. Dainininkės repertuare – daugiau kaip dvidešimt operos vaidmenų. 2005 m. ji gavo Kultūros ministerijos premiją ir atminimo ženklą „Auksinis scenos kryžius“. R.Šilinskaitė bendradarbiavo su dirigentais Y.Menuhinu, I.E.Reilhu, J.Aleksa, S.Sondeckiu, M.Staškumi, V.Viržoniu, K.Buman, D.Rustioni. Parengė kamerinės muzikos programų, gastroliavo Prancūzijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Lenkijoje, JAV ir kitose šalyse.

  Dalia Suraučiūtė studijavo smuiką Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar LMTA, prof. R.Katiliaus klasėje). Baigė asistentūrą-stažuotę Maskvos P.Čaikovskio konservatorijoje. Maskvoje griežė tarptautiniame kameriniame orkestre Ensemble XXI Moscow. Nuo 1991 m. dirba Lietuvos kameriniame orkestre. D.Suraučiūtė yra aktyvi kamerinės muzikos atlikėja, groja styginių kvartete ARCO, yra parengusi ne vieną programą kartu su ansambliais Gaida, Musica Humana ir Intermezzo.

  Tadas Gotoveckis yra Nacionalinio operos ir baleto teatro fagotų grupės koncertmeisteris. Koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse.

  Linas Klebauskas yra VDU MA asistentas, saksofonininkas, groja Lietuvos valstybiniame pučiamųjų instrumentų orkestre „Trimitas“, „Baltic Salsa Orchestra“, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.

   Bilietus platina BILIETAI LT. Daugiau informacijos tel. 1588 arba www.bilietai.ltlogo BILIETAI

 •  

  17 copyKoncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, gegužės 16 d. 18 val. kviečia į vargonų ir kamerinės muzikos koncertą, kuriame dalyvaus vargonininkė Vilma Jasudėnaitė ir saksofonininkas Kęstutis Kuncė. Koncertas yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

  Vakaro metu skambės Nikolauso Bruhnso Preliudas ir fuga e-moll, Johanno Gottliebo Janitscho Trio sonata d-moll, Georgo Friedricho Handelio Arija iš operos ,,Kserksas“, George Ekkls Sonata g-moll, I d., Johanno Sebastiano Bacho Preliudas ir fuga c-moll, BWV 549 ir choralas ,,Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ“, BWV 639, Eugene Bozza Arija, Cesaro Francko Preliudas, fuga ir variacija ir Gustavo Merkelio Fantazija d-moll.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

   

  VargonininkeVilmaJasudenaiteVilma Jasudėnaitė mokėsi J. Tallat-Kelpšos (Vilniaus) konservatorijoje, o 1991 metais baigė LMTA fortepijono specialybę pas E. Oganesianą. Šiuo metu dirba ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje ir baigia LMTA vargonų specialybės magistro studijas pas doc. G. Kviklį.

   

   

   

   

  SaksofonininkasKestutisKunce

  Kęstutis Kuncė mokėsi Panevėžio konservatorijoje, o 2008 metais gavo LMTA bakalauro bei 2010 metais magistro diplomus, kur studijavo docento Aleksandro Fedotovo saksofono klasėje. Šio metu dirba Vilniaus ,,Ąžuoliuko“ bei Rudaminos muzikos mokyklose bei mokosi vokalo LMTA operinėje studijoje.

   

   

   

   

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;
  www.vargonininkai.lt

 • 2016 04 09 VU Šv. Jonų bažnyčios didžiųjų vargonų fragmentas 1Vargonų ir vokalinės muzikos koncertas „Ave Maria“

  Šeštadienį, balandžio 9 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į vokalinės ir vargonų muzikos koncertą „Ave Maria“. Koncerte dalyvaus doc. Zita Martinavičiūtė Grigienė (sopranas) bei LMTA Vargonų ir klavesino katedros studentės Toma Pargaliauskaitė ir Greta Garmašaitė (vargonai).

  Programoje skambės F. Gasparini, M. Regerio, A. Stradellos, A. Scarlatti, A. Caldaros, L. Luzzi, L. Cherubinio ir kitų kompozitorių kūriniai.


  Zita Martinavičiūtė Grigienė baigė dainavimo specialybę J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Lietuvos muzikos akademijoje (prof. V. Daunoras).  Nuo 1985 metų Choro dirigavimo katedros dėstytoja.  2009 m. suteiktas docento pedagoginis vardas.  Dėstomas dalykas  - dainavimas.

  Koncertavo NVS  šalyse, Indijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Lenkijoje, Suomijoje. 2007 m. išleido kompaktinę plokštelę (CD) ,,Saulėgrįža“ su pianistu Romualdu Lukošiumi. 2012m. įrašė J. Baltramiejūnaitės kompaktinės plokštelės „Šaltiniai“  8-13 dalis. Koncertavo su V. Juozapaičiu,  A. Janutu, V. Prudnikovu, S. Larinu, J. Leitaite, M. Gyliu, T. Vaisieta ir kt. Parengė koncertinių programų, kurias atliko  įvairių ansamblių sudėtyje. Pianistais: R. Biveiniene, R. Bekoniu, R. Lukošiumi, J. Lasauskiene, D. Žitkevičiene, su akordeonų orkestru „Consona“, styginių kvartetu“ Musica camerata“, „ Akademija“, liaudies instrumentų ansambliu „Sutartinė“. Dalyvavo muzikos festivaliuose Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje.

  Sudarė  ir išleido  metodinius leidinius “Baroko arijos” (1999 m.) ir  “Vienos klasikų vokaliniai kūriniai” (2004m.) balsui ir styginių kvartetui.  Paskelbė straipsnių periodiniuose ir tęstiniuose mokslo leidiniuose. Vedė dainavimo meistriškumo kursus Bergeno universitete koledže (Norvegija) pagal dėstytojų mainų Erasmus programą, taip pat Gardino J. Kupalos universiteto  (Baltarusija) Menų ir dizaino fakulteto 2-3 kurso studentams.

  Dalyvauja tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose, yra  tarptautinių ir nacionalinių konkursų komisijos narė.


  Bilietus platina BILIETAI LT

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

 • Šeštadienį, balandžio 29 d. 18 val. dr. Vidas Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „More Palatino“, kuris yra XIX ciklo „7 vargonų muzikos šimtmečiai“ dalis.

  Vidas PinkeviciusŠiuo koncertu vargonininkas siekia Lietuvoje pristatyti ne tik gerai žinomas didžiųjų meistrų kompozicijas, bet ir retai atliekamus vargonų lobyno perlus, sukurtus nuo pat didžiojo kunigaikščio Gedimino laikų iki šių dienų.

  Koncerto programoje skambės J.S. Bacho „Christ ist erstanden“, BWV 627, „Adesto“ iš Robertsbridžo vargonų knygos (XIV a.), J. Ockeghemo Kyrie iš „Requiem“ intabuliacija vargonams (XV a.), J.P. Sweelincko variacijos „More Palatino“ (XVI a.), H. Scheidemanno Praeambulum in G (XVII a.), J. L. Krebso „Jesu, meine Zuversicht“ (XVIII a.), L.J.A. Lefebure-Wely Offertoire „Grand Chorus“ (XIX a.), F. Petterso Aria (XX a.) ir improvizacijos.

  Anot Vido Pinkevičiaus, iš šių kūrinių jam labiausiai patinka groti didžiojo meistro iš Amsterdamo, Jano Pieterszoono Sweelincko 4 variacijas „More Palatino“.

  „Nesvarbu ar gročiau jį pavargęs ar nuliūdęs, „More Palatino“ man visada pakelia nuotaiką. Ciklas prasideda nuo variacijos Nr. 1, kurioje jau iš karto užkoduotas nepaprastai šmaikštus charakteris. Atrodo, kad Sweelinckas tarsi laiko mašina mane nukelia į XVII a. didikų rūmų pokylį. Tikiu, kad ir mano klausytojams nuo šių variacijų užvirs kraujas ir norėsis šokti.” – žadėjo vargonininkas.

  V. Pinkevičiui sudėtingiausias yra šiaurės Vokietijos Baroko meistro Heinricho Scheidemanno, kuris buvo Sweelincko mokinys, Praeambulum in G.

  “Jame dominuoja polichorinė faktūra, kurios kompozitorius pasisėmė iš Venecijos tradicijos. Tai ne šiaip sau preliudas. Klausytojams atrodys, kad dainuoja 3 skirtingose bažnyčios vietos sustatyti chorai.” – mintimis dalinosi menininkas.

  Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus. V.Pinkevičius baigė bakalauro ir magistro studijas Lietuvos Muzikos Akademijoje. Jis taip pat studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P.Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano Universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 metais baigė Nebraskos-Linkolno Universitetą (JAV) pas prof. Q.Faulkner ir G.Ritchie, įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją Bacho stiliumi. V.Pinkevičius yra Vilniaus universiteto vargonininkas, kartu su žmona Dr. Aušra Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai "Unda Maris" ir dėsto Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokykloje.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt.

  Bilietai parduodami bilietailt logo 2 01

   

 • Šį šeštadienį, rugpjūčio 1 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“ Baroko vargonų muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „Vater unser im Himmelreich“ kuriame dalyvaus senosios muzikos ekspertas iš Italijos, vargonininkas Gianluigi Spaziani.

  Koncerto programoje skambės Michaelio Praetoriaus “A solis ortus cardine”, Anthony van Noordto Psalm 24, Dietericho Buxtehudės Pasakalija ir „Herr Christ, der einige Gottes Sohn“, Peeterio Corneto Toccata, Juano Cabanilles Tiento de falsas, Johanno Nicolaus Hanffo „Auf meinen lieber Gott“ ir „Ach Gott, vom Himmel sieh darein“, Heinricho Scheidemanno „Surrexit pastor bonus“, Giovanni Henrico Albicastro Adagio, Johanno Sebastiano Bacho Čiakona smuikui solo (aranžuotė vargonams), Georgo Böhmo „Vater unser im Himmelreich“ ir Gaetano Valerj Fuga.

  Gianluigi Spaziani fotoGianluigi Spaziani gimė Italijoje, savo šalyje įgijo fortepijono ir vargonų diplomą, taip pat vargonininko-solisto diplomą Roterdamo konservatorijoje Olandijoje, grodamas per savo baigiamąjį egzaminą  žymiaisiais istoriniais Mueller vargonais St. Bavo bažnyčioje Haarleme. Jo koncertinė karjera prasidėjo prieš 20 metų – koncertuoja Italijoje, Lenkijoje, JAV, Danijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

  Gianluigi yra kviečiamas skaityti paskaitas apie vargonų istoriją ir dalyvauti instrumentinių ir vokalinių konkursų Italijoje žiuri komisijose, jis aktyviai groja įvairiuose ansambliuose, taip pat atlieka dar niekur neišleistą barokinę italų muziką ir rašo knygas apie Italijos vargonų muziką. Gianluigi yra tarptautinio vargonų muzikos festivalio "Riviera delle Palme" įkūrėjas ir vadovas.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais –  3 Eur.

  Daugiau informacijos:
  dr. Vidas Pinkevičius,
  VU Kultūros centro vargonininkas
  Tel.: 8-617-88017,
  El. p.: ;

  www.vargonininkai.lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos