Sidebar

Pasaulyje pripažintas ir Lietuvoje vis platesnę auditoriją atrandantis istorijų pasakojimo menas (angl. storytelling) yra įsikūręs ir VU Kultūros Centre. Kas mėnesį visus mokslo metus vyksta daugelio istorijų pasakotojų ir klausytojų pamėgtas renginys Istorijų pasakojimo sal(i)onas. Kiekvieną kartą sal(i)one galima išgirsti pasakojimus skirtingomis temomis bei progomis, tad čia šiame renginyje visuomet gali būti nustebintas, susirasti bendraminčių arba draugų! 

Sal(i)onus veda profesionali istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė. Milda ilgai dirbo „Mezrab“ kultūros centre - viename didžiausių istorijų pasakojimo centrų Europoje, o šiuo metu ji keliauja po Lietuvą ir pasaulį bei kuria istorijos pasakotojų bendruomenę Vilniaus universitete. 

Smalsu ir norėtum sužinoti daugiau, kas yra istorijų pasakojimas?

Pažiūrėk pavyzdžius:

1. Jan Blake https://youtu.be/IAV6eXaS6dk

2. Sahand Sahebdivani https://youtu.be/9DwKm7VLa_0

3. Peter Chand https://www.youtube.com/watch?v=xUuOvZYc__w 

mokysiesi, kaip įtaigiai ir įdomiai papasakoti autobiografinę, šeimos istoriją, pasaką, legendą ar mitą.

per teatro improvizaciją lavinsi vaizduotę, kūrybiškumą, mokysiesi pažinti save ir savo auditoriją, užmegzti su ja ryšį.

gausi teorinių žinių apie istorijų struktūras, kuo skiriasi žodinis pasakojimas nuo rašytinio, sužinosi, kodėl mūsų smegenys užprogramuotos pasakoti istorijas ir kaip tai prisidėjo prie žmonijos išlikimo. Suprasi, kodėl senosios istorijos, mitai, legendos išliko kelis tūkstančius metų.

teorines žinias galėsi iškarto pritaikyti praktikoje rengiamuose istorijų pasakojimo renginiuose – Sal(i)onuose.

kaupsi istorijas ir kursi savo istorijų repertuarą: jas galėsi „išsitraukti iš kišenės“ ir viešuose renginiuose (Lietuvoje populiarėja Istorijų pasakojimo festivaliai), ir privačiuose vakarėliuose, pasimatymuose, šeimos susibūrimuose.

grupėje sutiksi bendraminčių ir draugų iš viso VU!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos