Sidebar

VU Kamerinis orkestras 2017. E Kurausko foto

Vilniaus Universiteto kamerinis orkestras buvo įkurtas 1979 rudenį pedagogo ir fleitisto Pauliaus Bernardo Koncės. P.B.Koncė VU kameriniam orkestrui vadovavo iki 2019 m. lapkričio mėn. Dabar orkestrui vadovauja Modestas Jankūnas. Gimęs iš kvarteto, dabartinio orkestro branduolys buvo įkvėptas idėjos įnešti kamerinės muzikos harmonijas į turtingą kultūrinį Vilniaus Alma Mater gyvenimą ir nutiesti muzikinius tiltus tarp akademijos ir muziką mylinčių klausytojų visoje šalyje ir Europoje.

Per pastaruosius tris dešimtmečius orkestras išlaikė savo misiją ir ne tik tapo svarbia Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi, koncertuodamas tiek pilnose didžiausių šalies miestų koncertų salėse, tiek ir atokiausiuose kaimeliuose, tačiau ir nubraižė savo kūrybinės veiklos horizontus nuo Meksikos iki Maskvos, taip nupiešdamas didesnį muzikinį žemėlapį nei kada nors tikėtasi. Kamerinis orkestras taip pat bene kasmet rengia koncertus gražiausią akustiką kuriančiose Europos katedrose ir bažnyčiose, paskutinių gastrolių metu aplankęs Hagą, Ženevą, Paryžių, Rygą, Veneciją, Romą, Sank Peterburgą ir Valetą.

Taip pat svarbu paminėti skirtingas muzikines programas, kurias per savo gyvavimo metus kolektyvas yra parengęs drauge su žymiausias Lietuvos dirigentais ir solistais: maestro prof. S.Sondeckiu, M.Pitrėnu, M.Barkausku, kerinčiais A.Krikščiūnaitės, O.Kolobovaitės, J.Gedmintaitės, I.Gaidamavičiūtės, N.Petročenko balsais ir daugelių kitų.

Telemann2017 03 04 E.Kurausko 002Dar viena neatsiejama orkestro veiklos dalis – nenutrūkstamas bendradarbiavimas su Vilniaus Universiteto akademiniais chorais, suteikiantis galimybę paruošti įspūdingus muzikos reginius, tokius kaip W. A. Mocarto „Requiem“ atlikimas, vykęs 2012 m. gruodį ir vienu metu sukvietęs ant scenos daugiau nei 400 atlikėjų. Galiausiai, kamerinis orkestras taip pat stengiasi palikti savo veiklos pėdsaką – nueito kelio ir pasiektos brandos liudijimą -  tad per veiklos metus buvo įrašyti keli muzikiniai kompaktai, į kuriuos surinktos gražiausios orkestro įgrotos melodijos.

Per visus praėjusius metus kolektyvas ne tik priėmė daugybę naujų talentingų Vilniaus Universiteto studentų, padėjusių buvusiam mažam ansambliui išaugti iki orkestro, bet ir gerokai praplėtė savo repertuarą. Nors orkestro vardas vis dar yra neatsiejamas nuo spalvingos nemirtingų ir nepaprastų baroko šedevrų paletės, metų patirtis ir dalyvavimas įvairiuose projektuose taip pat atnešė ekspresyvias romantines melodijas bei modernias dvidešimt pirmojo amžiaus harmonijas. Versdamas savo trisdešimt penktąjį kūrybinės veiklos metų puslapį Vilniaus Universiteto Kamerinis orkestras yra vis dar toks pat pilnas naujų idėjų ir džiugiai laukiantis susitikimų su savo klausytojais.

Meno vadovas ir dirigentas: Modestas Jankūnas

facebook Vilniaus universiteto kamerinis orkestras

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos