Sidebar

 Kamerinio_baneris.jpg

NAUJŲ NARIŲ ATRANKA

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras buvo įkurtas 1979 rudenį pedagogo ir fleitisto Pauliaus Bernardo Koncės. P.B.Koncė VU kameriniam orkestrui vadovavo iki 2019 m. lapkričio mėn. Dabar orkestrui vadovauja Modestas Jankūnas. Gimęs iš kvarteto, dabartinio orkestro branduolys buvo įkvėptas idėjos įnešti kamerinės muzikos harmonijas į turtingą kultūrinį Vilniaus Alma Mater gyvenimą ir nutiesti muzikinius tiltus tarp akademijos ir muziką mylinčių klausytojų visoje šalyje ir Europoje.

Per pastaruosius tris dešimtmečius orkestras išlaikė savo misiją ir ne tik tapo svarbia Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi, koncertuodamas tiek pilnose didžiausių šalies miestų koncertų salėse, tiek ir atokiausiuose kaimeliuose, tačiau ir nubraižė savo kūrybinės veiklos horizontus nuo Meksikos iki Maskvos, taip nupiešdamas didesnį muzikinį žemėlapį nei kada nors tikėtasi. Kamerinis orkestras taip pat bene kasmet rengia koncertus gražiausią akustiką kuriančiose Europos katedrose ir bažnyčiose, paskutinių gastrolių metu aplankęs Hagą, Ženevą, Paryžių, Rygą, Veneciją, Romą, Sank Peterburgą ir Valetą.

Kolektyvas pasižymi universalumu ir kuria įvairių stilių muzikines programas. Nors kamerinio orkestro negalima įsivaizduoti be barokinės muzikos, ji koncertuose nuolatos papildoma klasikinės, romantinės ir modernios muzikos kūriniais. Orkestras yra paklusęs žymiausių Lietuvos dirigentų batutoms - maestro prof. S. Sondeckio, M. Pitrėno, M. Barkausko ir kitų, ne kartą bendradarbiavęs su barokinės muzikos specialistu Rodrigo Calveyra, akomponavęs A. Krikščiūnaitės, O. Kolobovaitės, J. Gedmintaitės, N. Petročenko, I. Anankaitės, G. Gelgotės balsams.

Per visus praėjusius metus kolektyvas ne tik priėmė daugybę naujų talentingų Vilniaus Universiteto studentų, padėjusių buvusiam mažam ansambliui išaugti iki orkestro, bet ir gerokai praplėtė savo repertuarą. Nors orkestro vardas vis dar yra neatsiejamas nuo spalvingos nemirtingų ir nepaprastų baroko šedevrų paletės, metų patirtis ir dalyvavimas įvairiuose projektuose taip pat atnešė ekspresyvias romantines melodijas bei modernias dvidešimt pirmojo amžiaus harmonijas. Versdamas savo trisdešimt penktąjį kūrybinės veiklos metų puslapį Vilniaus Universiteto Kamerinis orkestras yra vis dar toks pat pilnas naujų idėjų ir džiugiai laukiantis susitikimų su savo klausytojais.

Dar viena neatsiejama orkestro veiklos dalis – bendradarbiavimas su Vilniaus universiteto akademiniais chorais, suteikiantis galimybę paruošti įspūdingus muzikos šedevrus, tokius kaip W. A. Mocarto „Requiem“, Ola Gjeilo „Sunrise Mass“, M. Palmeri „Misa a Buenos Aires“. Taip pat orkestras, kaip savo veiklos ir nueito kelio pėdsaką, yra įrašęs kelis kompaktinius diskus, kuriuose surinktos gražiausios orkestro melodijos.
Sulaukęs garbios orkestro veiklos sukakties, įkūrėjas Paulius Bernardas Koncė dirigento batutą perduoda veržliam ir kūrybingam meno vadovui ir dirigentui Modestui Jankūnui, kurio vedamas orkestras toliau siekia aukščiausių rezultatų.

Kamerinio foto 6 

Meno vadovas ir dirigentas: Modestas Jankūnas


Galerija
  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos