Sidebar

Šv. Jonų bažnyčia, VU biblioteka ir Vilniaus universiteto rūmų ansamblis

Šv. Jono g. 12 ir Universiteto g. 3Sv Jonai ir varpine

Viena vaizdingiausių universiteto komplekso dalių yra Šventų Jonų bažnyčia su varpine. Visas bažnyčios pavadinimas – „Švento Jono Krikštytojo ir Švento Jono Apaštalo ir Evangelisto bažnyčia“. Iš čia kilęs sutrumpintas pavadinimas – Šventų Jonų bažnyčia. Šventų Jonų bažnyčios statybos užtruko beveik 40 metų ir baigėsi 1426-aisiais. Anuomet tai buvo gotikinis pastatas. 1571 metais bažnyčia perėjo jėzuitų ordino žinion, ir nuo tada ji laikoma universiteto komplekso dalimi.

Nuo jėzuitų akademijos laikų Šv. Jonų bažnyčioje meldėsi profesoriai, studentai, vykdavo įvairūs vaidinimai, disputai, buvo ginamos disertacijos, iškilmingai sutinkami karaliai. Daugelis tradicijų išliko iki mūsų laikų. Šiandien čia įteikiami diplomai absolventams, rengiami įvairūs koncertai, festivaliai. 1990 m. atkurta parapija, reguliariai vyksta šv. Mišios.

Vilniaus universiteto rūmų ansamblis

Apie bažnyčios vargonus

 

Teatro salė

Universiteto g. 3 VU Teatro salė

VU Teatro salėje vyksta akademinio teatro pasirodymai, koncertai, įvairios konferencijos. Ji yra VU Centriniuose rūmuose Senamiestyje, pietiniame Didžiojo kiemo sparne, 2-ame aukšte, į ją patenkama per pagrindinį universiteto įėjimą.

 

Didžioji aula

M. K. Čiurlionio g. 21 VU Didžioji aula. Interjeras

Tai daugiausia žiūrovų (po Šv. Jonų bažnyčios) talpinanti universiteto koncertų salė. Joje vyksta universiteto ir kitų kolektyvų pasirodymai, VU Kultūros centro kolektyvų repeticijos, kiti renginiai.

Facebook

 

Patalpų nuoma

Renginiai

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos