Sidebar

choras-virgo

NAUJŲ NARIŲ ATRANKA

Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ įkurtas 1980 metais. Šiuo metu choras vienija apie 50 universiteto studenčių ir absolvenčių iš įvairių VU fakultetų. Chorui nuo 1981 metų vadovauja meno vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė.

Repertuare yra visų epochų muzika: pradedant Renesanso polifonija, baigiant šiuolaikinėmis lietuvių autorių kompozicijomis.

Tai yra vienas žymiausių moterų chorų Lietuvoje, kuris yra daugkartinis Šimkaus konkurso laureatas, „Aukso paukštės“ laimėtojas „Tarptautinio spindesio žvaigždės“ nominacijoje. Užsienyje laimėjo – Neuchatel (Šveicarija), Cantonigros (Ispanija), Middlesbrough (Anglija) ir kt. – konkursus. Kolektyvas iš viso yra laimėjęs per 12 tarptautinių konkursų, dalyvavęs apie 50 tarptautinių festivalių.

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse 2013 m. lygių balsų pogrupyje Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ laimėjo I-ąją vietą. Taip pat įvertintas specialiuoju konkurso prizu „Už geriausiai atliktą privalomąjį kūrinį – „Ave Maria" (Gedimino Kalino muzika, liturginis tekstas). Choras taip pat džiaugiasi dalyvaudamas televiziniuose projektuose ne vien kaip kviestinis svečias, bet ir kaip dalyvis.

„Virgo“ choras nuolat rengia koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Gastroliuota virš 20 šalių. Koncertavo Jav ir Kanadoje, dainavo Kuboje, Brazilijoje, taip pat Argentinoje, Meksikoje. „Virgo“ yra pasirodęs tokiose garsiose koncertų salėse kaip „Auditorium Stravinsky” (Montreux, Šveicarija); „Palau de la Musica”(Valensija, Ispanija); „Academia Santa Cecilia”, „Santa Maria del Popolo“ bažnyčioje, „S. Agostino“ bazilikoje (Italija); Šv. Magdalenos bažnyčioje (Prancūzija), Olimpiniame centre (Tokijas, Japonija), M. Glinkos Kapeloje (Sankt Peterburgas, Rusija), teatre Juiz de Fora (Brazilija) ir kt.

Choras išleido 6 kompaktinius diskus, paskutiniu metu išleista CD, kuriame „Virgo“ pristato tris skirtingų autorių – B. Britteno, P. Poulenco, B. Chilcotto – kūrinius. Visiems jiems būdingas turtingas, kupinas spalvingų tembrų vargonų akompanimentas.

 

Rasa Gelgotienė - choro vadovė ir dirigentė.Rasa Gelgotiene

Nuo 1965–1976 m. choro dirigavimo mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje. Nuo 1976–1979 m. choro dirigavimo studijas tęsė Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, taip pat 1979–1980 m. studijavo Leningrado N. Rimskio-Korsakovo valstybinėje konservatorijoje, o studijas baigė 1982 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje.

1977–1987 m. dirbo koncertmeistere Lietuvos valstybinėje konservatorijoje.

Choro vadove ir dirigente Rasa Gelgotienė su choru „Virgo“ koncertavo ir prizinių vietų pelnė tarptautiniuose konkursuose Belgijoje, Danijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV ir Kanadoje, Kanarų salose, Italijoje, Portugalijoje, Šveicarijoje, Anglijoje, Graikijoje ir kitose.

Indrė Veličkaitė – choro chormeisterė. 

Indre-Velickaite

2007 m. baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą I. Veličkaitė įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur įgijo choro dirigentės bakalauro laipsnį. Vargonų muzikos meno pradėjo mokytis pas mokytoją J. Bundzaitę. Studijų metais vargonais grojo pas doc. G. Kviklį. 2013 m. baigė vargonų atlikimo meno studijas (lek. J. Barkauskaitės klasė) ir įgijo magistro laipsnį.

Indrė Veličkaitė - perspektyvi jaunosios kartos vargonininkė. Aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje. Dalyvavo J. Naujalio jaunųjų vargonininkų konkursuose, įvairiuose meistriškumo kursuose. Taip pat koncertuoja Lietuvoje vykstančiuose koncertuose, klasikinės muzikos renginiuose, kaip atlikėja, dirigentė ir kaip chormeisterė. 

Merginų choras „Virgo“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos