Sidebar

web

Vilniaus universiteto teatras gyvuoja jau penktą šimtmetį. 1570 m. viename iš universiteto kiemų pastatytas pirmasis studentiškas spektaklis – S. Tucci „Hercules“. Ryškų pėdsaką teatro istorijoje paliko režisierius Vladas Limantas, 1968 m. VU Sarbievijaus kieme pastatęs Vydūno dramą „Pasaulio gaisras“, taip atgaivindamas senąsias tradicijas ir paskelbdamas naująjį VU teatro etapą. | Teatro istorija.

Nuo 2021 m. sausio mėn. prasideda naujas VU Dramos teatro etapas, su meno vadove ir režisiere Felicija Feifere. Režisierė_Felicija_Feiferė.jpg 

Iki 2020 m. lapkričio mėn. VU Dramos teatrui vadovavo režisierius Rimantas Venckus.

Hamletas MG 6431Vilniaus universiteto dramos teatras (anksčiau vadintas Kiemo teatru ir trupe „Minimum“) – tai teatras, kurio kūrybinių ieškojimų pagrindas ir esmė yra literatūros veikalų interpretavimas. Statomos tiek klasikos, tiek šiuolaikinės pjesės, kuriose jaučiamas jaunatviškas šių dienų pulsas, inscenizuojama proza ir poezija. Trupės ilgamečio režisieriaus Rimanto Venckaus nuomone, aktoriai yra tas didysis Minimumas, be kurio teatras negali egzistuoti. 

Buvęs ilgametis VU Dramos teatro vadovas R. Venckus dalinasi mintimis: „Universiteto teatras privalo visokeriopai ugdyti jaunimą, lavinti jo sugebėjimus, plėsti interesų ratą, suteikti tam tikrų žinių ir įgūdžių, kurie padėtų ne tik geriau įsisavinti tiesioginių studijų teikiamas žinias, bet ir turėtų teigiamos įtakos ateityje sėkmingiau siekti profesinės karjeros . Kurdami teatro spektaklį, jaunieji aktoriai kuria tam tikrą pasaulio modelį. Tačiau kur kas svarbiau , kad to proceso metu tobulindamiesi ir lavindamiesi, ugdydami savo asmenybę jie kurtų ir patys save.“

Režisierius R. Venckus su savo studentais nebijodavo rizikuoti, eksperimentuoti. Ypač tam pasitarnavo Šekspyras, kurio interpretacijų būta labai daug. Su studentų germanistų grupe, kuruojama Vokiečių kalbos ir kultūros centro, vokiečių kalba pastatytas intriguojantis jaunatviškas „Faustas“ apkeliavo kone visą Saksoniją. A. Puškino muziejaus salėse atgimė „Eugenijaus Onegino“ herojai, o Gedimino kalne suskambėjo B.  Sruogos „Giesmė apie Gediminą“...

MINIMUM vaidino Londone, Paryžiuje, Insbruke, dalyvavo tarptautiniuose universitetų teatrų festivaliuose Puebloje (Meksika), Mursijoje, Alikantėje, Kompostelos Santjage (Ispanija), Lione, Bezansone (Prancūzija), Lježe (Belgija), Potsdame, Erfurte, Rudolštate, Paderborne (Vokietija), Zagrebe (Kroatija), Peče (Vengrija), Minske (Baltarusija), Florencijoje, Benevente (Italija), Maskvoje (Rusija), Rovne (Ukraina), Ščecine (Lenkija), Tangere, Kasablankoje (Marokas). Festivaliuose nuolat laimimi prizai už originaliausius pasirodymus.

Spektaklį PROMETĖJAS, JUDAS IR KITI LIETUVIAI nufilmavo ir rodė Lietuvos televizija.

Cirkas-DSC 5859Trupė yra Lietuvos ir Tarptautinės universitetų teatrų asociacijos narė, aktyviai dalyvaujanti rengiant kasmetinius tarptautinius universitetų teatrų forumus bei akcijas Vilniuje.Apie MINIMUM spektaklius daug rašyta spaudoje, palankių kritikos vertinimų sulaukta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Austrijoje, Vokietijoje, Anglijoje). Pasak estų teatro kritiko Boriso Tuho, “trupė MINIMUM ieško savitos teatrinės kalbos, nieko nemėgdžiodama, nebijodama rizikuoti, bandydama kurti intelektualiojo teatro modelį”.

2013 m. Dižono universitetas (Prancūzija) išleido knygą apie įdomiausius pasaulio universitetų teatrus („Universiteto teatras. Praktika ir patirtys“). Joje yra straipsnis ir apie Vilniaus universiteto teatrą. Teatro veiklos principai nušviesti Rimanto Venckaus knygoje „Kūryba ir edukacija. Režisierius universiteto teatre“.

Paskutiniai apdovanojimai: 

  • Geriausias aktorių ansamblis („Maratonas“) – Tarptautinis festivalis Tangere, Marokas, 2011.
  • Geriausia scenografija („Maratonas“) – Tarptautinis festivalis Minske, 2011.
  • Geriausia originali muzika („Durlendo viešpats“), Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūra, 2012.
  • Geriausia scenografija („Cirkas“) – Tarptautinis festivalis Minske, 2013.
  • Geriausias mėgėjų teatras ir vadovas – „Aukso Paukštės“ nominacija, Lietuvos liaudies kultūros centras, 2013.
  • Ryškiausias režisierius, ryškiausias spektaklis („Filopatris“), ryškiausias aktorius (abu Telegono vaidmens atlikėjai) – Respublikinė apžiūra, 2015.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos