Sidebar

 

Pučiamųjų orkestras „Oktava“ gyvuoja jau daugiau kaip 65 metus. Šiuo metu orkestrui vadovauja Albinas Kučinskas. Orkestrui praeityje vadovavo I. Jasenka, V. Kerbelis. Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“ vienija muzikantus iš įvairių universiteto fakultetų – ekonomikos ir verslo administravimmo, fizikos, komunikacijos, medicinos, filosofijos, filologijos, chemijos, matematikos ir informatikos. Studentai šiame orkestre groja pačią įvairiausią muzika – klasikinę, sakralinę, pramoginę, džiazo klasikų, populiariąją bei maršų muziką. Universiteto muzikantai sugeba ne tik puikiai mokytis universitete, bet ir sudalyvauti meninėje veikloje - įvairiuose koncertuose - oficialiuose universiteto renginiuose – Mokslo metų atidarymo bei uždarymo šventiniuose renginiuose festivaliuose, tarptautinėse konferencijose, miesto bei šalies šventėse, koncertuose bei festivaliuose užsienyje. 1984 m. prie orkestro įkurta choreografinė grupė (vadovė T. Gritėnienė), kuri lig šiol paįvairina ir pagyvina orkestro koncertus bei iškilmingas šventines eisenas.


   IMG 7734Orkestras savo pasirodymais papuošia Universitete ir Vilniaus mieste organizuojamus kultūrinius renginius, sporto šventes. Kasmet dalyvauja didžiuosiuosiuose miesto renginiuose Kultūros naktis, Sostinės dienos ir kt. Jau ne vienerius metus orkestro muzika skamba atidarant vasaros sezoną Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose, nuolat dalyvauja pučiamųjų orkestrų festivaliuose Trakuose, Druskininkuose, Birštone, Vilniuje.

Praeityje orkestras „Oktava“ dalyvavo tarptautiniame bigbendų festivalyje Šiauliuose, greta stipriausių profesionalių kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos bei Olandijos. Orkestras taip pat yra nuolatinis Dainų švenčių dalyvis, kur 2014 m. vedė visą Vilniaus Delegaciją iškilmingoje šventinėje Eisenoje link Vingio parko. Taip pat yra nuolatinis Baltijos šalių studentų šventės „Gaudeamus“ dalyvis, kur 2014 metų vasarą turėjo garbės akomponuoti Lietuvos studentų chorams atliekant G.Paškevičiaus „Mano kraštas“ bei V.Miškinio ir A.Puišytės „Gražiausias sodas“. Orkestras neapsiriboja tik Lietuva, jis savo meistriškumą demonstravo koncerte Liuksemburgo miesto katedroje, atlikdamas sakralinį kūrinį su dviem universiteto chorais – Gaudeamus ir Pro Musica, bei surengęs solinį pasirodymą. 2018 m. rugsėjo mėnesį, Tarptautiniame jaunimo orkestrų festivalyje Lenkijoje buvo apdovanotas už geriausią meninį pasirodymą. Orkestras yra surengęs koncertines keliones į Latviją, Estiją, Lenkiją, Vokietiją, Čekiją ir toliau aktyviai rengiasi naujoms koncertinėms kelionėms Europoje.

   Orkestro „Oktava“ planuose – išleisti dar vieną kompaktinę plokštelę, kurioje bus sudėtos gražiausios orkestro atliekamos melodijos.

   Vilniaus universiteto studentai mielai kviečiami prisijungti muzikavimui. Visada laukiame gabių muzikantų, grojančių vienu iš šių instrumentų : saksofonu, fleita, klarnetu, trombonu, eufonija, trimitu, tūba, būgnais, klavišiniais, taip pat kviečiame prisijungti ir vokalistus-solistus. Priėmimas vykdomas visus mokslo metus.
Platesnė informacija apie repeticijas ir galimybę prisijungti – susisiekite Facebooke

facebookPučiamųjų orkestras „Oktava“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos