Sidebar

dša_baneris.jpg

 

Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblis – tai seniausias studentų dainų ir šokių ansamblis Lietuvoje, vienas labiausiai vertinamų tautinio meno puoselėtojų bei skleidėjų, išgarsėjęs novatoriškumo ir archaikos elementų derinimu savo programose.DAINŲ_IR_ŠOKIŲ_ANSAMBLIS.png

„Brangindami liaudies meną, mes jam suteikiame naują turinį, naują formą. Manome, kad žodžiais – liaudiškas ir šiuolaikiškas – nusakytume ansamblio meninę kryptį." – taip yra apibūdinęs ansamblį ilgametis meno vadovas Vidas Aleksandravičius. Būtent tokia menine kryptimi šiuo metu toliau ansamblį veda meno vadovas Eugenijus Čiplys, choro vadovė Dovilė Mačiukaitė, orkestro vadovė Virginija Alenskienė, šokėjų grupės vadovai Indrė Alaburdienė, Roberta Leščinskaitė ir Albertas Švelginas.
Kai 1940 metais Genovaitė Dumčiūtė-Breichmanienė įkūrė universiteto merginų šokių grupę, niekas negalvojo, kad po kelių dešimčių metų ji išaugs į dešimtis muzikantų, šokėjų ir dainininkų vienijantį ansamblį.

Visus tuos metus ansamblį puoselėjo ir formavo daug puikių šokių, choro ir orkestro vadovų, savo sričių profesionalų – V. Bartusevičius, J. Lingys, J. Gudavičius, V. Aleksandravičius, T. Kalibataitė, A. Gimžauskas, A. Krogertas, V. Baumila, J. Cijūnėlis, E. Pundys, A. Balčiūnas, V. Četkauskas, E. Morkūnienė, D. Čičinskienė, A. Vidugiris, A. Kirilauskas, V. Mikutavičius, K. Mikiška, A. Asevičius, V. Verseckas, V. Abaris, A. Kirvaitienė, S. Taukinaitienė, H. Uznys, D. Aleksandravičienė ir kt.

2020 metai ansambliui buvo jubiliejiniai – 80-ieji. Didelius planus sugriovė pandemija, tačiau ansambliečių širdyse vis tiek degė šventinė nuotaika.

Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansambliui – 80!

Režisierė / Filmo dailininkė – Laura Dičiūnaitė, Operatorius / Montažo režisierius – Jokūbas Savodnikas


Per daugiau nei aštuoniasdešimt veiklos metų Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblis ne kartą iškovojo pergales meno saviveiklos konkursuose, pelnė laureatų vardus įvairiose peržiūrose, laimėjimus jaunimo festivaliuose. Ansamblį taip pat matome kiekvienoje Dainų šventėje, Pabaltijo studentų dainų ir šokių festivalyje „Gaudeamus“. Savo koncertais ansamblis žavi ne tik žiūrovus Lietuvoje, bet ir liaudies meno gerbėjus iš įvairių pasaulio kraštų – Vengrijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Portugalijos, Australijos, Mongolijos, JAV ir kt.

Dabar ansamblį sudaro daugiau nei 100 šokėjų, muzikantų ir dainininkų. Jiems ansamblis – geriausias laisvalaikio praleidimo būdas, antra šeima, į kurią mielai susirenka po paskaitų, darbų ar sunkių egzaminų sesijų. Visi ansamblyje šokantys, grojantys ir dainuojantys studentai skrieja per gyvenimą su meile ansambliui, mokėdami taupyti ir planuoti studijų laiką, suprasti ir vertinti liaudies meną, praturtindami patį ansamblį savo nuoširdumu bei energija. O ansamblio programose autentiškos bei aranžuotos liaudies dainos, šokiai ir muzikiniai kūriniai, visad būna papuošti studentiška nuotaika ir profesionalumu.


Prasideda koncertas… Muzika, dainos, šokiai, pakili atmosfera... Scenoje būrys jaunų žmonių, mylinčių ir puoselėjančių Lietuvos tautinį meną. Publika visada lieka sužavėta lyriškais ar humoristiniais šokiais, melodingomis dainomis, subtiliomis muzikinėmis vingrybėmis ir nepakartojama, užburiančia, kerinčia visų atlikėjų dvasia. Žiūrovai po kiekvieno pasirodymo griausmingais plojimais ir šūksniais palydi atlikėjus. Ansamblio programa – novatoriškumo ir archaikos elementų susijungimas. Tai jautrūs vestuvių ritualai, rimti darbo šokiai, lietuviškų švenčių ir pasilinksminimų vaizdai. Visa tai, kartu su šypsenomis, nuoširdumu, aukšta atlikimo technika, unikaliu lietuvių liaudies menu ir vadovų kūrinių aranžuotėmis sukuria nepakartojamą ir žavingą spektaklį scenoje.


Galerija 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos