Dainų ir šokių ansamblis

DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS

Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis – vienas garsiausių Lietuvoje kolektyvų, išgarsėjęs novatoriškumo ir archaikos elementų derinimu. Tai seniausias studentų dainų ir šokių ansamblis Lietuvoje, vienas labiausiai vertinamų tautinio meno skleidėjų. Šio studentų kolektyvo programas sudaro autentiškos liaudies dainos, šokiai ir muzikiniai kūriniai, papuošti profesionalumu ir studentiška nuotaika.

Kai 1940 metais Genovaitė Dumčiūtė-Breichmanienė įkūrė universiteto merginų šokių grupę, niekas net nepagalvojo, kad po kelių dešimčių metų ji išaugs į dešimtis muzikantų, šokėjų ir dainininkų vienijantį ansamblį.

dainu-sokiu-ansamblis-copy

Per net septyniasdešimt veiklos metų Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis iškovojo pergales meno saviveiklos konkursuose, pelnė laureatų vardus įvairiose peržiūrose, laimėjo jaunimo festivaliuose. 
Universiteto ansamblį matome kiekvienoje Dainų šventėje, Pabaltijo studentų dainų šventėje "Gaudeamus". Jis koncertuoja ne tik namuose, bet aplankė ir savo koncertais sužavėjo daugelio Europos šalių liaudies meno gerbėjus – vengrus, lenkus, čekus, slovakus, vokiečius, bulgarus, prancūzus, graikus, italus, portugalus ir kt.Ansamblį puoselėjo ir formavo daug puikių šokių, choro ir orkestro vadovų – V. Bartusevičius, J. Lingys, J. Gudavičius, A. Gimžauskas, A. Krogertas, V. Baumila, J. Cijūnėlis, E. Pundys, A. Balčiūnas, V. Četkauskas, E. Morkūnienė, D. Čičinskienė, A. Vidugiris, A. Kirilauskas, V. Mikutavičius, K. Mikiška, A. Asevičius, V. Verseckas, V. Abaris, A. Kirvaitienė, S. Taukinaitienė, H. Uznys, D. Aleksandravičienė ir kt. 2002 metais ansamblį paliko ilgametė ansamblio šokių vadovė Tamara Kalibataitė, kurios kūrybinį palikimą stengiasi puoselėti jos išugdyti šokėjai. „Brangindami liaudies meną, mes jam suteikiame naują turinį, naują formą. Manome, kad žodžiais – liaudiškas ir šiuolaikiškas – nusakytume ansamblio meninę kryptį." – sako 2006 m. ansamblį palikęs ilgametis meno vadovas Vidas Aleksandravičius.
Būtent tokia menine kryptimi šiuo metu ansamblį veda meno vadovas Eugenijus Čiplys, šokių vadovės Alina Anglickienė ir Indrė Alaburdienė, orkestro vadovė Virginija Alenskienė, choro vadovė Dovilė Mačiukaitė.
Dėka ansamblio vadovų studentai gali plačiai realizuoti savo kūrybines galimybes. 
Tačiau garbingas ansambliečio neįsivaizduojamas be senų ansamblio tradicijų: tai naujų ansambliečių krikštynos, “Baronkų baliai”, Kalėdiniai vakarai, sezono uždarymas, merginų ir vaikinų pasirodymai, gimtadienio sveikinimai ir daugybė kitų; leidžiamas ansamblio sienlaikraštis, filmuojamos repeticijos.

Dainu ir sokiu ans copyDabar ansamblyje daugiau nei 100 šokėjų, muzikantų ir dainininkų. Jiems ansamblis – geriausias laisvalaikio praleidimo būdas, antra šeima, į kurią jie mielai susirenka po paskaitų, darbų ar sunkių egzaminų sesijų. Visi ansamblyje šokantys, grojantys ir dainuojantys studentai skrieja per gyvenimą su meile ansambliui, mokėdami taupyti ir planuoti studijų laiką, suprasti ir vertinti liaudies meną, praturtindami patį ansamblį savo nuoširdumu bei energija.
Prasideda koncertas… Muzika, dainos, šokiai, pakili atmosfera... Scenoje būrys jaunų žmonių, mylinčių ir puoselėjančių Lietuvos tautinį meną. Publika visada lieka sužavėta lyriškais ar humoristiniais šokiais, linksmomis dainomis, subtiliomis melodijomis ir nepakartojama, užburiančia, kerinčia visų atlikėjų dvasia. Žiūrovai po kiekvieno pasirodymo griausmingais plojimais ir šūksniais palydi atlikėjus. Ansamblio programa - nepakartojami vestuvių ritualai ir linksmybės, rimti darbo šokiai, lietuviškų švenčių ir pasilinksminimų vaizdai. Visa tai, kartu su šypsenomis, nuoširdumu, aukšta atlikimo technika ir unikaliu lietuvių liaudies menu sukuria nepakartojamą ir žavingą spektaklį scenoje.

2010-aisiais metais VU dainų ir šokių ansamblis šventė savo 70-ties metų jubiliejų. Jubiliejiniais metais ansamblis pirmą kartą apdovanotas prestižiniu “Aukso paukštės” apdovanojimu. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos