Sidebar

Liepos 13 d. 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Didysis kiemas vienam vakarui pavirs pučiamųjų muzikos fiesta. Po ilgos pertraukos ir koncertų nuotoliniu būdu Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ kviečia savo gerbėjus pasiklausyti gyvos muzikos po atviru dangumi ir atvykti į 69-ojo „Oktavos“ sezono uždarymo koncertą

Visiems atviras koncertas vyks pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje – VU Didžiajame kieme (Šv. Jono g. 12).

Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas džiaugiasi, kad šį ypatingą ir iššūkių kupiną sezoną galės užbaigti gyvos muzikos koncertu: „Po ilgo laiko pasirodymų tik virtualioje erdvėje galime pasidžiaugti ir vėl sugrįžusiu gyvu muzikavimu, kuris tiek orkestro atlikėjams, tiek žiūrovams reiškia tikrą emociją ir artimą ryšį.“

Koncerte nuskambės Philo Collinso kolekcijos kūriniai, prisiminsime soulo muzikos karalienę Arethą Franklin, nukeliausime į džiazo muzikos pasaulį Chucko Mangione‘s kūrinyje „Land of Make Believe“, pjaustysime fanko tortą su Mike‘o Tomaro „Cut the Cake“. Su Philipo Sparke‘o „Almshouse Street Blues“ panirsime į folkmuzikos, džiazo ir net bhangra muzikos sintezę. Užkursime galingąjį varinį trimito variklį orkestrinėje pjėseje „Brass Mashine“. Nepamirštama ir roko muzikos legenda – grupė „Pink Floyd“ ir jos kūrinio „Another Brick in the Wall“ versija pučiamųjų orkestrui. O kur dar džiazo standartai su solistais vokalistais Martyna Kučyte, Julija Šturo, Pauliumi Noreika ir animacinių kino filmų muzika!  

Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas į koncertą visai šeimai kviečia liepos 13 d. 19 val. VU Didžiajame kieme. Koncerto trukmė – 1 val. 30 min., įėjimas laisvas.


Vilniaus universiteto (toliau – VU) Kultūros centras inicijuoja kūrybinį projektą „Aš – statistinis vienetas“. Meninio tyrimo principu ir taikomo teatro metodologija paremtas projektas kviečia VU studentus ir darbuotojus tapti jo dalimi ir kartu panagrinėti statistikos ir asmenybės santykį pandemijos akivaizdoje.

Vilniaus universitetų (toliau – VU) chorų „Gaudeamus“, „Virgo“, „Pro Musica“ meno vadovė Rasa Gelgotienė šiuo karantino laikotarpiu savo laiką skiria ne tik muzikiniams ir kūrybiniams darbams. Siekdama kuo geriau suprasti chorų sudėtį, narių muzikinį pasiruošimą, motyvaciją didinančius ir mažinančius veiksnius, aplinkos poveikį choro nariams, atliko vidinį choro narių tyrimą.


Pirmajam karantino mėnesiui Lietuvoje einant į pabaigą, pristatomas unikalus kūrinys – virtualaus choro drauge su atlikėju Vaidu Baumila atliekama daina „Lietuva brangi, #LikNamie“. Namų sąlygomis per telefonus ir kompiuterius įrašytą kūrinį atliko net 67 Vilniaus universiteto jungtinio choro choristai ir atlikėjai, o iš viso nusifilmavo daugiau kaip 150 žmonių visoje Lietuvoje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos