Sidebar

Didžiosioms metų šventėms artėjant, Vilniaus universiteto (VU) folkloro ansamblis „Ratilio“ į tris Lietuvos miestus veža naują, bet žiūrovų jau pamėgtą koncertinę programą „Laumių monai“. Tris vakarus – gruodžio 3 d. Klaipėdoje, gruodžio 4 d. Pagėgiuose ir gruodžio 9. Ukmergėje liesis istorijos apie dvilypes – kerinčias ir bauginančias, kuriančias ir griaunančias, žemiškas ir dieviškas – mitologines būtybes.

Šiemet minimos iškilaus prancūzų kompozitoriaus Camille‘io Saint-Saënso šimtosios mirties metinės. Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“, „Pro musica“ kartu su VU kameriniu orkestru šia proga surengs ypatingą koncertą Paryžiaus širdyje – Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje, kurioje kadaise dirbo ir kūrė pats C. Saint-Saënsas. Lapkričio 24 d. 18 val. lietuvių muzikantai atliks vieną išskirtinių jo kūrinių – „Kalėdinę oratoriją“. Anot chorų meno vadovės R. Gelgotienės, šis koncertas – neįkainojama kultūrinė patirtis tiek klausytojams, tiek patiems atlikėjams.

Lapkričio 20 d. dėl pandemijos kurį laiką drauge muzikuoti negalėję „Klasikos visiems“ dalyviai vėl susiburs, kad gyvai atliktų vieną garsiausių XX a. chorinių kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. Klasikos išsiilgę chorinės muzikos entuziastai kartu su Vilniaus universiteto (VU) chorais „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ 19.30 val. kviečia į koncertą Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje. 

Į Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčią grįžta VU Kultūros centro organizuojamas nemokamų koncertų ciklas „Muzikos valanda". Šiemet didinga vargonų muzika skambės trijuose vakaruose. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu muzikos instrumentų karaliumi – vargonais. Šio instrumento grožį siekiama atskleisti nuostabiomis koncertinėmis programomis. Didžiausiais Lietuvos vargonais esančiais Šv. Jonų bažnyčioje kviečiami groti gerai žinomi vargonų muzikos atlikėjai ir kviestiniai svečiai.

Kaip ir kiekvieną rudenį, Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ svečiavosi VU Puvočių praktikos bazėje. 2021 m. spalio 15-17 d. rengta stovykla buvo išskirtinė – kolektyvo nariai turėjo intensyvias repeticijas, o sekmadienį atliko pirmąjį kolektyvo 50-mečio koncertą, kuris po ilgojo karantino buvo pirmasis. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos