Sidebar

Kas vyksta, kai nieko nevyksta? Kuo virsta erdvė nustojus egzistuoti laikui? Kaip mes suvokiame realybę ir savo vietą joje? Šiuos klausimus kelia unikalios erdvinės parodos VU Šv. Jonų bažnyčioje „Septintą dieną upės ilsėjosi“ organizatoriai – VU Kultūros centras ir Vilniaus dailės akademija. Atidarymas vyks gruodžio 16 d., 17 val. 

Šimtų atlikėjų balsais suskambėsiantis projektas „Klasika visiems“ šiemet kviečia pasiklausyti moderniosios klasikos. Gruodžio 7 d., 19 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje išgirsime šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (angl. „Sunrise Mass“), kurias kartu su Vilniaus universiteto chorais „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ ir Naujų idėjų kameriniu orkestru atliks apie 350 internetu užsiregistravusių dalyvių ir 230 Vilniaus universiteto choristų.

Paaiškėjo trečiojo Talentų vakaro nugalėtojai! VU Kultūros centras šiais metais įsteigė specialų prizą vienam iš dalyvių - meistriškumo pamoką. Prizo laimėtojas galės rinktis, kokius įgūdžius lavins: sceninės kultūros  su teatro režisiere ir pedagoge Felicija Feifer, choreografijos ir judesio kompozicijos su choreografu ir režisieriumi Andriumi Pulkauninku, ar vokalinio atlikimo su chormeisteriu Nerijumi Macevičiumi.

Spalio 18 d. Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) iškilmingai minės savo 15-ąjį jubiliejų ir dovanos klausytojams šventinį koncertą šv.Jonų bažnyčioje. Į gimtadienio sūkurį argentinietiško tango ritmu besisukančio choro narius pakvietėme pasidalinti savo mintimis apie tai kodėl jie pasirinko šį chorą, kas per tuos metus buvo įsimintiniausia ir kuris kūrinys pareikalavo daugiausia iššūkių.

 Exodus

„Įsivaizduokite bažnyčios priekyje besirangančius žmonių kūnus, plastiškai judesiu imituojančius biblinę istoriją apie izraelitų išėjimą iš Egipto. Jiems akompanuoja paslaptingi vargonų garsai, sklindantys iš didžiausių Lietuvos vargonų balkono. Ir visa ši judesio ir garsų sintezė niekada nepasikartos, nes yra improvizuojama čia ir dabar,” - pasakoja vargonininkas Vidas Pinkevičius.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos