Sidebar

Pokalbiai su VDirigento, muzikos pedagogo, kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato atvertys apie „Jauną muziką“, kompoziciją, „Antį“ ir daug ką kita...
Rasa Gelgotienė

Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2016. – 152 p.
ISBN 978-609-459-705-3
UDK 78.071.2(474.5)(092)

„Pokalbiai su Vaclovu Augustinu“ – tai bandymas pažinti, atskleisti daugiabriaunį choro dirigento, kompozitoriaus ir pedagogo profesinį gyvenimą, gilinantis į chorinės veiklos kasdienybę, choro „Jauna muzika“ meninių pasiekimų kelią žvelgiant į įvairių epochų muzikinę kultūrą choro dirigento akimis.
Knyga skiriama chorų vadovams, chorvedybos studentams, taip pat visiems, besidomintiems chorine muzika, psichologiniais dirigavimo bei vadovavimo chorui ir chorinės muzikos atlikimo ypatumais.

Knyga „Nuostabus laikas. Penki Ratilio gyvenimo dešimtmečiai“

Vilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su knyga „Nuostabus laikas. Penki „Ratilio gyvenimo dešimtmečiai“, kurią sudarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorė dr. Ainė Ramonaitė ir Vilniaus universiteto Kultūros centro darbuotojas Paulius Narušis.

Ši knyga – visų pirma apie Vilniaus universiteto ansamblį „Ratilio“, kuris šiemet švenčia 50 metų jubiliejų. „Per pasakojimą apie vieną iš seniausių Lietuvoje folkloro ansamblių skleidžiasi ir viso etnokultūrinio judėjimo istorija, ir netgi pačios Lietuvos virsmas iš sovietinės į laisvą valstybę. Kaip sovietiniais laikais pavyko įkurti režimo propagandos neskleidžiantį kolektyvą? Kaip žiūrovai reagavo į pirmą kartą ant scenos atliekamas sutartines ir advento dainas? Kaip dabar gerai žinomi instrumentų meistrai išmoko gaminti senąsias kankles, kurios Lietuvoje jau buvo beveik užmirštos? Iš kokių detalių rekonstruotas archeologinis kostiumas? Kaip jautėsi ansambliečiai, sovietmečiu pirmą kartą išvykę į užsienį, ir ką atrado dabartinis „Ratilio“ jaunimas Kazachstane, lankydamas tremtinių kapus? Šios knygos skaitytojai sužinos šiuos ir dar daug dalykų“, – teigia knygos sudarytojai.

Vakarų Lietuvos šokiaiSudarytoja Milda Ričkutė
Vakarų Lietuvos šokiai

Leidinyje pristatomi Vakarų Lietuvos pasilinksminimų šokiai, grojami šiam kraštui būdingais muzikos instrumentais. Tai ir pagalbinė metodinė priemonė mokytojams, jaunimui bei visiems, besidomintiems choreografiniu folkloru. Tikimės, jog ši pasilinksminimų šokių vaizdo medžiaga palengvins mokymąsi ir bus kūrybiškai pritaikyta švenčiant įvairias šventes, jas pavers prasmingesnėmis ir įvairesnėmis.

Skaitmeninėje knygoje pateikiama beveik 40 minučių vaizdo įrašų.

18 šokių iš Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų - vaizdo įrašai ir natos:

1. Jėgermaršas
2. Vejava
3. Vėdars
4. Aukso galva
5. Manietų valsas
6. Mėmelio keturkinkis
7. Trijų velnių šokis
8. Šiaučius

Ratilio albumas 1Artėjant 2017 metams, kurie paskelbti Tautinio kostiumo metais, Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ išleido knygą-albumą.

Tautinis kostiumas - vienas iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos forma. Ši knyga vaizdžiai atskleidžia Lietuvos etninių regionų tautinių kostiumų išskirtinumus. Joje ekspresyviomis nuotraukomis parodomas tautinių drabužių grožis, raštų ir spalvų įvairovė.

Knygoje lietuvių ir anglų kalbomis trumpai aprašyta istorinė folkloro ansamblio „Ratilio" tautinių drabužių kaita su buvusių ansamblio narių liudijimais. Didžioji knygos dalis – nuotraukos, kuriose, suskirstytose į 6 skyrius (Archeologiniai drabužiai, Aukštaitijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos, Dzūkijos ir Suvalkijos regionų kostiumai), vaizduojami pilni kostiumai ir jų detalės, pademonstruotos dabartinių ansamblio narių ir užfiksuotos profesionalios fotografės Natalijos Rancevos.

Leidiniu siekiama paskatinti bendruomenes didžiuotis savo etnografinių regionų savitumais, kilme bei tradicijomis, patraukti jaunimą domėtis ir puoselėti savitą regionų kultūrą, ypač lietuvius, gyvenančius užsienyje. Taip pat ši knyga-albumas tinka supažindinti užsieniečius su lietuviško tautinio kostiumo grožiu – ji gali tapti puikia dovana.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos