Renginiai

Istorijų pasakojimo dirbtuvės lapkričio 17 - 19 d.

Istorijų pasakojimo dirbtuvės

Lapkričio 17 - 19 d. VU Kultūros centras organizuoja nemokamas istorijų pasakojimo (angl. storytelling) dirbtuves. Vietų skaičius labai ribotas, tad skubėk užpildyti registracijos anketą!

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai ateities lyderių savybės.

Dirbtuves ves profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose. Milda Amsterdame yra baigusi „Mezrab Storytelling School“, ruošiančią profesionalius pasakotojus. Ji reguliariai pasakoja Mezrab kultūros centre, nuolatos pasirodo daugybėje kitų vietų Lietuvoje ir Olandijoje. Pasakotoja yra storytellingo praktikė ir savo dirbtuvėse siekia praktinį žinojimą perduoti ir studentams.
Milda taip pat yra VU alumnė, čia įgijusi bakalauro ir magistro laipsnius filosofijos ir literatūros srityse.Užsiėmimų laikai:

Lapkričio 17 d. 16-20 val.
Lapkričio 18 d. 16-20 val.
Lapkričio 19 d. 15-18 val.
Lapkričio 19 d. 19 val. Istorijų pasakojimo sal(i)onas. Atviras įėjimas visiems norintiems pasakoti savas arba išgirsti kitų istorijas!

Vieta: VU Kultūros centras, M.K.Čiurlionio g. 21, 344 auditorija(už Didžiosios aulos)

 

Vargonų ir judesio improvizacijų sintezė spektaklyje „Exodus“

Exodus

„Įsivaizduokite bažnyčios priekyje besirangančius žmonių kūnus, plastiškai judesiu imituojančius biblinę istoriją apie izraelitų išėjimą iš Egipto. Jiems akompanuoja paslaptingi vargonų garsai, sklindantys iš didžiausių Lietuvos vargonų balkono. Ir visa ši judesio ir garsų sintezė niekada nepasikartos, nes yra improvizuojama čia ir dabar,” - pasakoja vargonininkas Vidas Pinkevičius.
Šeštadienį, spalio 19 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje vargonininkas Vidas Pinkevičius ir VU kinetinė teatro trupė improvizuos spektaklį „Exodus“.
Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, mintis surengti improvizuotą spektaklį tokia tema kilo VU kinetinės teatro trupės vadovui Andriui Pulkauninkui.
„Kadangi su VU kinetinio teatro trupe prieš keletą metų jau esame sėkmingai improvizavę spektaklį „Pasaulio sukūrimas“, norėjosi dar kartą susitikti ir sukurti dar vieną biblinę istoriją. Kai prasitariau Andriui, jis nedvejodamas sutiko ir pasiūlė „Exodus“ arba išėjimo iš Egipto temą, kuri labai tiks sakraliai VU Šv. Jonų bažnyčios atmosferai“, – mintimis dalinosi vargonininkas.
Trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo A. Pulkauninko, įkurta Vilniuje 1999 metais. Nors nuolat kito nariai ir pavadinimas, ji liko ištikima fizinio-vizualinio-neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais.
Vienintelė pripažįstama teatro forma – formos nebuvimas. Vienintelė egzistencijos išraiška – takumas. Jei kas nors gali pastebėti formą, tai reiškia, kad ji jau nebegyva. Trupė propaguoja gyvas improvizacijas, natūralių efektų ir elementų (ugnis, molis, durpės, smėlis, ...) bei rizikos faktoriaus (pavojingi įrankiai, aštrūs daiktai) panaudojimą kaip priemonę pažadinti miegantį žiūrovą, jį supurtyti ir šokiruoti. Pasirodymai vyksta tiek uždarose erdvėse, tiek lauke, dažnai palikdami keistumo pojūtį, stiprų rizikos potyrį (2 trupės nariai dirba kaskadininkais kino studijoje). Visa tai sukuria ironišką grotesko ir absurdo kombinaciją, iškelia individo savitumo, asmenybės išraiškos, vienatvės, konflikto su visuomene klausimus, šiandieninės vartotojiškos visuomenės gyvenimo tuštumos ir beprasmybės jausmą.
Trupė dalyvauja netradiciniuose renginiuose, meno parodose, koncertuose, kino (video) projektuose, šokio bei teatro festivaliuose. Palaikomi ryšiai su Lietuvos ir pasaulio profesionalia šiuolaikinio šokio, teatro bei pantomimos scena. Teigdama, kad „nėra ribos tarp profesionalo ir mėgėjo, yra tik riba tarp gero ir blogo spektaklio“, trupė organizuoja alternatyvų tarpdisciplininių menų festivalį „Atvira“ bei kūrybines dirbtuves, į kurias kviečia žmones, nepriklausomai nuo to, kokiai mokyklai jie priklauso: teatro ar šokio, profesionalų ar mėgėjų...
A. Pulkauninko kinetinė trupė dalyvavo ir pelnė pripažinimą daugybėje tarptautinių festivalių, pradedant Europa (Lietuva, Ispanija, Prancūzija, Italija, Vokietija, Švedija, Kroatija, t.t.), baigiant Lotynų Amerika(Kolumbija, Venesuela) bei Šiaurės Amerika (Kanada ir JAV).
Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus.
V. Pinkevičius baigė bakalauro ir magistro studijas Lietuvos Muzikos Akademijoje. Jis taip pat studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P. Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano Universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 metais baigė Nebraskos-Linkolno Universitetą (JAV) pas prof. Q. Faulkner ir G. Ritchie, įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją Bacho stiliumi.
V. Pinkevičius laimėjo keletą prestižinių stipendijų ir konkursų, tarp jų Geriausio atlikėjo konkursą Rytų Michigano universitete (2002). Jis koncertavo įvairiose Europos šalyse ir JAV, tarp jų ir keletoje tarptautinių festivalių. V. Pinkevičius dalyvavo prestižiniuose meistriškumo kursuose Švedijoje, Austrijoje, Nyderlanduose, JAV ir kitose šalyse. Kaip solistas, grojo su svarbiausiais Lietuvos orkestrais. Kartu su žmona, dr. A. Motūzaite-Pinkevičiene, jis dažnai groja vargonų duetus. V. Pinkevičius yra Vilniaus universiteto vargonininkas ir kartu su Aušra Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai "Unda Maris".
Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt
Įėjimas nemokamas.

„Pro musica” kviečia pasiklausyti 15 metų patirties

Choras Pro musica Jonu bzn

Vilniaus universiteto alumnų choras „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) mini savo 15-os metų sukaktį ir kviečia į šventinį koncertą, kuris vyks Šv.Jonų bažnyčioje spalio 18 dieną 18 valandą. Kartu su „Pro musica“ koncertuos ir vienas ištikimiausių choro draugų – Kijevo valstybinio universiteto mišrus choras „Dnipro" (vadovė Ira Dušejko). Prie chorų prisijungs ir kartu muzikuos Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, vadovaujamas Modesto Jankūno.

Šventinio koncerto metu „Pro musica“ atliks įspūdingą Martin Palmeri „Misa Tango a Buenos Aires“ – kultinis, į klasikinių mišių rūbą įvilktas šiuolaikinis opusas, kurio populiarumas neblėsta nuo pat jo sukūrimo. Ugningi ritmai, melancholiški akordeono pasažai ir užburiančios melodijos atskleidžia tikrąją Buenos Airių dvasią, kurioje su pulsuojančia energija subtiliai išsiskleidžia visa žmogiškųjų jausmų paletė – skausmas ir aistra, meilė ir liūdesys, melancholija, tikėjimas ir viltis. Skambės ir kiti nauji choro repertuaro kūriniai.

Choras „Dnipro“ ilgametės bičiulystės su „Pro Musica“ garbei atliks Enio Maricone daugystės ir meilės temą iš filmo „Kartą Amerikoje“ bei padainuos ukrainiečių liaudies dainą „Zabava“ („Linksmybės“).

Prieš penkiolika metų choras „Pro Musica“ gimė iš ilgametes tradicijas puoselėjančio Vilniaus universiteto merginų choro „Virgo“, kai jo vadovė Rasa Gelgotienė suprato, kad dalis daugiau nei dešimtmetį chore dainuojančių merginų jau išaugo studentišką repertuarą ir gali plaukti į platesnius chorinės muzikos vandenis. Tuo metu idėja buvo entuziastingai sutikta, o po keleto diskusijų buvo nuspręsta į chorą pasikviesti ir vyrų.  Netrukus pasirinkta ir repertuarinė kryptis – stambių formų kūriniai, kuriems reikia didelio stipraus choro, orkestro, solistų. Taip prasidėjo kūrybinių ryšių mezgimas su kitais universitetais, muzikantų kolektyvais.

„Choras „Pro musica“ mane nuolat stebina ir džiugina. Tai toks fantastiškas bendraminčių kolektyvas,  tokia didelė bendruomenė nepaprastai inteligentiškų, kūrybingų, entuziastingų žmonių. Ir tas choras vis didėja, vis nauji ir nauji choristai įsilieja į „Pro musica“ choro gretas - visi mūsų choristai yra  žmonės, nuoširdžiai mylintys muziką ir norintys ją kuo giliau pažinti. Man nuostabiai pasisekė gyvenime, kad tenka su tokiu choru dirbti. Tikiuosi, kad „Pro musica“ dar dainuos daugybę metų ir pažins dar daugiau nuostabios muzikos“,  - teigė choro vadovė Rasa Gelgotienė.

Per penkiolika metų „Pro musica“ repertuare jau skambėjo didieji muzikos šedevrai – W.A. Mocarto bei G.Verdi „Requiem“, C.Orfo „Carmina Burana“, Liudviko van Bethoveno IX simfonija, Džoakinio Rosinio „Petite Messe Solennelle“, A. Dvoržako „Stabat Mater“. „Pro Musica“ parengė keletą programų, į kurias kvietė skirtingų šalių dirigentus bei kolektyvus ir kartu su jais atliko jų šalies kūrinius. Taip gimė ispaniškos muzikos programa kartu su Kasereso universitetu, braziliškos „Missa Afro Brasileira“ su Rio de Žaneiro universiteto choru. Kartu su Uralo universiteto choru „Pro Musica“ surengė koncertą Jekaterinburgo filharmonijoje, kur atliko „Šv. Jono Auksaburnio liturgiją“.


Bilietai jau prekyboje

Įprasta bilieto kaina 15 eur. Bilietus įsigyti galima bilietų platinimo sistemoje „Tiketa“ arba renginio vietoje prieš koncertą. Taikoma 5 EUR. nuolaida nuo įprastos bilieto kainos, VU bendruomenės nariams ir VU alumnams. 

 

Vargonų, fleitos ir violončelės dialogai spalio 12 d. VU Šv.Jonų bažnyčioje

Faustos Vilijos Raščiutės Žanos Miniotaitės ir Medos Petrauskaitės foto asmeninio archyvo nuotrauka

„Norėdamos kad šis koncertas būtų ypatingas, visos nusprendėme pagroti solo. Manome, kad klausytojams turėtų būti įdomu išgirsti kiekvieno instrumento tembrus ir unikalų skambesį. Siekdamos, kad koncertas būtų turiningas ir kontrastingas bei norėdamos supažindinti klausytojus su įvairių muzikos stilių įmantrumu ir specifika, parinkome įvairių stilių programą,” - sako vargonininkė Fausta Vilija Raščiutė. 

Šeštadienį, spalio 12 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje Baroko ir Romantizmo muzikos mylėtojai yra kviečiami į koncertą „Vargonų, fleitos ir violončelės dialogai”, kuriame muzikuos vargonininkė F.V. Raščiutė, fleitininkė Meda Petkauskaitė ir violončelininkė Žana Miniotaitė.

Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho partita „Christe, der du bist der helle Tag“, J.S. Bacho Siuita violončelei solo Nr. 3 C-dur, Carlo Philippo Emanuelio Bacho Sonata fleitai solo a-moll, Johanneso Brahmso choralas vargonams „Herzlich tut mich verlangen“, J.S. Bacho Sonata fleitai e-moll, J.S. Bacho choralas „Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ“, Carlo Alfredo Piatti Kaprisas violončelei solo Nr. 7 ir Theodoro Dubois „Grand Choeur“.

Vargonininkė Fausta Vilija Raščiutė gimė 1989 m. Savo pažintį su muzika pradėjo būdama 6 metų, mokydamasi groti smuiku (Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykla). Toliau smuiko studijas tęsė įstojusi į Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatoriją (dėst. V. Klovaitė). Taip pat grojo fortepijonu (dėst. S. Lapėnaitė). Jau mokydamasi J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje susidomėjo vargonais ir pradėjo lankyti vargonų pamokas pas prof. Virginiją Survilaitę. Baigusi J.Tallat-Kelpšos konservatoriją, 2010 m. įstojo į LMTA, prof. Virginijos Survilaitės vargonų klasę. Taip pat mokėsi groti klavesinu  (Doc. G. Kviklio klasė). 2014 m. stažavosi pagal Erasmus mainų programą Sardinijoje (Kaljaris) prof. Angelo Castaldo vargonų klasėje. 2016 m. baigė LMTA vargonų magistro studijas.

Studijuodama Lietuvoje yra dalyvavusi daugelyje meistriškumo kursų, (dėst. Theo Jellema, Angelo Castaldo, Ulrike Theresia Wegele, Larisa Bulava, Josef Serafin, Hannfried Lucke, Lepoldas Digrys ir kt.). 2013 m. dalyvavo dėst. Matthias Havinga meistriškumo kursuose, kurie vyko Olandijoje, Amsterdame (ORGELPARK). Taip pat koncertavo kaip solistė ir su daugeliu muzikos atlikėjų.

Baigusi studijas LMTA, vargonininkė nuolatos tobulinasi žymių profesorių vedamuose vargonų meistriškumo kursuose, taip pat lankosi įvairiuose muzikos interpretacijos seminaruose bei koncertuose. Daug koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių dalyvė, Lietuvoje ir užsienyje. Vargonininkė atlieka įvairių stilių muziką, ypatingai domisi barokinės muzikos interpretacija. 2019 m. ji surengė savo koncertų ciklą ,,Pašnekesiai su J. S Bachu‘‘, skirtą J. S. Bachui paminėti.

Atlikėja yra kviečiama dalyvauti tarptautiniuose vargonų muzikos festivaliuose. Taip pat dainuoja vargonininkų vokaliniame ansamblyje, su kuriuo koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Su šiuo ansambliu dalyvavo kantatų projekte Dresdene. ( Kantatenprojekt der Hochschule fur Kirchenmusik Dresden). F.V. Raščiutė vargonuoja įvairiose Lietuvos bažnyčiose, bei turi fortepijono ir vargonų mokinių.

Meda Petkauskaitė, gimusi Kaune 1993 m., fleita pradėjo groti būdama devynerių. Mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje, kurią baigė 2012 m. mokytojos Aušros Lukoševičiūtės klasėje.  Tais pačiais metais įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją. 2015 m. pagal Erasmus mainų programą studijavo Milano G. Verdi konservatorijoje (Italija). Bakalauro studijas baigė 2016 m., o magistro – 2019 m. profesoriaus Valentino Gelgoto klasėje.

Kaip solistė yra grojusi su Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei LR VRM pučiamųjų orkestru. 2015/2016 metų sezonui buvo pakviesta užimti piccolo fleitos vietą Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. M. Petkauskaitė dalyvavo daugelyje meistriškumo kursų: William Bennett (Londono Karališkoji muzikos akademija), Ilze Urbane (Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras), Rune Most (Odensės simfoninis orkestras) ir kt. 2012 m. Paryžiuje dalyvavo IV Prancūzų fleitininkų konvencijoje, kur galėjo gyvai išgirsti fleitininkus, tokius kaip James Galway, Emmanuel Pahud, Denis Bouriakov.

Petkauskaitė yra nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatė: 2010 m. „Gradus ad Parnassum“ (I vieta, Lietuva) ir Karla Štrala (II vieta, Latvija), 2011 m. IX Lenkijos fleitų festivalis (III vieta), 2018 m. – II vieta „Su muzika per Europą“ ir kt. 2010 m. pasirodė tarptautiniame festivalyje „Kaunas 2010“, o  2018 m. III tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje-konkurse „Šimtmečio muzika“.

Kaip kamerinės muzikos atlikėja, 2014 m. yra laimėjusi I vietą ir specialųjį Lietuvos kompozitorių sąjungos prizą XIV Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse, o 2015 m. festivalyje „Harmos classical“ (Portugalija) trio ansamblio sudėtyje atstovavo Lietuvą. 2018 m. VI tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse „Muzikinė akvarelė“ su skirtingomis ansamblių sudėtimis užėmė Grand Prix ir II  vietas.

Violončelininkė Žana Miniotaitė - solinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė. Įvairių epochų apimantis Žanos repertuaras, domėjimasis barokine bei šiuolaikine muzika ir savotiškos raiškos paieška liudija apie platų atlikėjos akiratį ir ryškų atlikimo individualumą, o jos atliekama muzika yra skambejusi įvairiuose Rusijos, Ukrainos ir Europos sąjungos miestuose. Taip pat, gyvendama Maskvoje, Žana reguliariai grodavo  Lietuvos Respublikos ambasados renginiuose.

Dar besimokydama, Žana, kaip solistė dalyvavo muzikos festivaliuose Maskvoje, Sankt Peterburge, Kaliningrade, Vilniuje (Tarp jų festivalis „Sugrižimai“ Vilniuje, Tanejevo festivalis Vladimire ir kiti), 

Žana Miniotaitė gimė 1987 m. Rusijoje muzikantų šeimoje. Pradėjo mokytis muzikos, būdama tik 2 metų amžiaus, o po metų jau pradėjo dalyvauti koncertuose. Iš pradžių Žana mokėsi groti smuiku su savo mama, smuikininke Svetlana Miniotas, o vėliau pradėjo groti fortepijonu muzikos mokykloje.

1996 metais Žana su šeima persikraustė į Lietuvą, jos tėčio, kompozitoriaus Viktoro Minioto tėvynę. Čia, Lietuvoje, Žana pirmą kartą paėmė į rankas violončelę, mokytojos T. Kuc klasėje, būdama jau dešimties metų amžiaus. 2001 metais Žana įstojo į Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, o 2005 išvyko studijuoti į Maskvos akademinį muzikos koledžą į garsiosios N.N. Šahovskajos dukters, doc. O.B. Galočkilos klasę.

Šiuo metu Žana yra baigusi Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją, kur ji studijavo garsaus violončelininko Boriso Andrianovo klasėje. Taip pat Žana mokėsi kitų garsiųjų muzikantų kamerinio ansamblio ir kvarteto klasėse. Tarp jų: A. Rudin, A. Korčiagin, O. Bugaev.

Žana dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose Prancūzijoje, Austrijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Armėnijoje kur pristatinėjo Lietuvos vardą, yra kelių tarptautinių konkursų laureatė, įskaitant Marjos Yudinos tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą Sankt Peterburge, tarptautinį styginių instrumentų konkursą „Simfononės atostogos“ Maskvoje ir tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą "Muzika be sienų" Druskininkuose.

Taip pat Žana yra daugelio meistriškumo kursų dalyvė (D. Geringas, J. Sollima, A. Rudin, N. Šachovskaja, M. Leskovar, U. Clerici, A. Bonduryansky, D. Šapovalov, E. Testelec, Xavier Philips, Laczlo Fenyo, Nicholas Jones, Christian Frattima ir kt.).

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

Įėjimas nemokamas.

Juozo Naujalio jubiliejiniams metams skirtas vargonų koncertas

FB cover Vargonai

Šeštadienį, spalio 5 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje baroko ir romantizmo muzikos mylėtojai kviečiami į koncertą „Malda“, kuris skirtas Juozo Naujalio jubiliejiniams metams paminėti. Koncerte vargonuos Gražina Petrauskaitė. Koncertas pavadintas, ko gero, žymiausio šio kompozitoriaus, vargoninio kūrinio pavadinimu. „Palengva trumpėja 2019 metai, paskelbti lietuvių vargonų tėvo, žymaus chorvedžio, kompozitoriaus Juozo Naujalio (1869-1934) metais. Šiemet visoje Lietuvoje skamba šio kompozitoriaus romantiniai kūriniai“, - sako vargonininkė G.Petrauskaitė.

Didelis dėmesys koncerto programoje skirtas J.Naujalio vargoninei kūrybai. Be keleto pačių vargonininkų ir klausytojų seniai pamėgtų kūrinių, G. Petrauskaitė gros 4 retai atliekamus trio, kuriems būdinga trijų savarankiškų balsų „pokalbis“.

Koncerto programoje skambės:
Dietericho Buxtehudės (1637-1707) Preliudas g-moll, BuxWV 149;
Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) Choralinis preliudas „Aus der Tiefe rufe ich“, BWV 745;
Maxo Regerio (1873-1916) Choralinis preliudas „Ach bleib mit deiner Gnade“, Op.135a ir Scherzo d-moll, Op. 65, Nr. 10;
Juozo Naujalio (1869-1934) Preliudas G-dur, Nr. 2, Preliudas A-dur, Nr. 6, Trio G-dur, Nr. 8, Trio D-dur, Nr. 9, Trio h-moll, Nr. 10, Trio E-dur, Nr. 11 ir „Malda“,
J.S. Bacho choraliniai preliudai „Wer nur den lieben Gott lässt walten“, BWV 641, „Jesu meine Freude“ BWV 610 ir Preliudas ir fuga E-dur, BWV 566.

„J.Naujalis gerus pusę metų mokėsi Vokietijos Regensburgo muzikos mokykloje. Taigi be abejonės tokių vargonų grandų kaip D. Buxtehudės, J.S. Bacho, M. Regerio vargoninė kūryba Naujaliui buvo gerai žinoma, darė jam įtaką. Archyvuose užfiksuota, kad minėtų kompozitorių kūrinius studijavo ir koncertuose atlikdavo J.Naujalio studentai. Koncerte klausytojai išgirs visame pasaulyje mėgiamus šių vokiečių kompozitorių kūrinius vargonams,” - tęsia G. Petrauskaitė.

Mėgstamiausias G. Petrauskaitės programos kūrinys - J.S.Bacho Preliudas ir fuga E-dur, BWV 566. Šį kūrinį ji studijuoja ir groja jau keletą metų. „Pasiremsiu garsaus vargonininko Hans-Ola Ericsson pastebėjimais, kuriuos išgirdau 2015 m. „Vargonų vasaros akademijos“ Vilniuje metu. Visiškai pritariu profesoriui, sakiusiam, jog tai kūrinys visam gyvenimui. Kūrinys parašytas vokiečių didikui, mėgusiam ne tik aplinkos prabangą, bet ir pompastiškus, rafinuotus, narcisistinius emocinius potyrius,” - mintimis dalinasi muzikė. Anot vargonininkės, preliudo itin sodri, didelę harmoninę įtampą sukurianti muzikinė kalba, jai kelia jausmą, tarsi ji turinti vargonų pedalais suvaldyti pakinkytus jaučius.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

Įėjimas nemokamas.

Vargonų dueto koncertas M.K. Čiurlionio gimtadieniui

Vidas ir Aušra Pinkevičiai VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų viduje Edgaro Kurausko nuotrauka low

„Čiurlionis nušvinta kitomis spalvomis, kai keturiomis rankomis ir kojomis imituojame simfoninį orkestrą žėrinčiais vargonų garsais, o bažnyčios akustika sukuria mistinę atmosferą. Norėjosi paminėti jo gimtadienį specialia lietuvių kompozitorių programa”, – sako vargonininkė Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė.
Šeštadienį, rugsėjo 21 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į vargonų dueto muzikos koncertą, kuriame gros Vidas Pinkevičius ir Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė.
Koncerto programoje skambės vargonų duetui aranžuota M.K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“, Juozo Naujalio „Svajonė“ ir Kristinos Vasiliauskaitės 4 lietuvių liaudies dainos bei specialiai duetui parašyti K. Vasiliauskaitės „Miško garsai“ , Broniaus Kutavičiaus sonata „Ad patres“, V. Pinkevičiaus Fantazija M.K. Čiurlionio temomis, op. 11a ir Veni Creator Spiritus, Op. 3a.
„Nemažai kūrinių mūsų programoje vienaip ar kitaip yra susiję su Čiurlioniu – B. Kutavičiaus sonata „Ad patres” yra sukurta pagal Čiurlionio „Laidotuvių simfonijos“ paveikslų ciklą, o mano fantazija gimė iš Čiurlionio fortepijoninių preliudų temų“, – pasakojo V. Pinkevičius.
„Kai ieškojau lietuvių kompozitorių kūrybos dviems vargonininkams Lietuvos Muzikos informacijos centre, teko peržiūrėti visą katalogą, bet pavyko surasti tik K. Vasiliauskaitės 1988 metais sukurtą kūrinį „Miško garsai. Nors tai yra gana ankstyva autorės kompozicija, mums ji yra labai brangi“, – tęsė vargonininkas.
„Be jokios abejonės klausytojai mūsų atliekamoje Čiurlionio simfoninėje poemoje „Miške“ galės įsivaizduoti orkestrą, bet mes jai suteiksime ir savitą koloritą, kurį šią vasarą jau išbandėme Danijoje Svendborgo tarptautiniame vargonų festivalyje. Esu tikra, kad VU Šv. Jonų bažnyčioje esantys vargonai tam tikrai padės“, – sakė A. Motūzaitė-Pinkevičienė.
Šeimyninio Pinkevičių vargonų dueto muzikiniai keliai glaudžiai susiję – tiek Vidas, tiek Aušra studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur abu įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. drauge baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur apsigynė Muzikos menų daktaro laipsnius. Ypatinga dr. Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės domėjimosi sritis – XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas, o V. Pinkevičius yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas. Abu Pinkevičiai yra VU vargonininkai ir VU vargonų studijos „Unda Maris“ vadovai, o A. Motūzaitė-Pinkevičienė taip pat dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt
https://www.facebook.com/events/531372424299226/
Įėjimas nemokamas.

Vilniaus universiteto chorų atidarymo koncertas rugsėjo 28 d.

chorai1

Rugsėjo 28 d. 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje vyks Vilniaus universiteto chorų „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ naujo sezono atidarymo koncertas (meno vadovė Rasa Gelgotienė). Renginio metu žiūrovai ne tik išgirs naujausius chorų atliekamus kūrinius, kurie vėliau suskambės kolektyvų gastrolėse užsienyje, bet ir turės galimybę pasigrožėti svečių iš Italijos – Kluzonės miesto vyrų choro „Idica“ – atliekamomis itališkomis Alpių dainomis.


Sezono atidarymo koncerte skambės naujausias Vilniaus universiteto chorų repertuaras. Jubiliejinį, 80-ąjį sezoną pradedantis akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ pasidalins koncertinei kelionei į JAV ruošiamo Stanislaw Moryto kūrinio „Missa brevis pro defunctis“ ištraukomis. 15-os metų sukaktį minintis merginų choras „Virgo“ atliks dalį kompozitoriaus Oleg Polevoj mišių ir lietuvių kompozitorių Giedriaus Svilainio ir Ryčio Mažulio kūrinius, kuriais vėliau grožėsis klasikinės muzikos mylėtojai Odesoje, Ukrainoje. Mišrus choras „Pro musica“ koncerto žiūrovams pristatys kūrinius, kuriuos šiemet jau atliko Baltijos jūros choro gastrolių, vykusių Gdanske, Raušiuose, Plungėje ir Liepojoje, metu. Naujo chorų sezono atidarymo koncerte taip pat skambės visų trijų chorų kartu atliekami Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai.


Koncertą vainikuos Kluzonės miesto vyrų choro „Idica“ pasirodymas (meno vadovas Gianlorenzo Benzoni). Daugiau nei du dešimtmečius draugystę su Vilniaus universitetu puoselėjantis itališkų Alpių dainų kolektyvas atliks tokių kompozitorių kaip Bepi De Marzi, Marco Maiero, Kurt Dubiensky, Luigi Pigarelli ir kt. kūrinius.


Bilieto kaina 10 Eur. Bilietus įsigyti galima bilietų platinimo sistemoje „Tiketa“ arba renginio vietoje prieš koncertą. Taikoma 50 proc. nuolaida VU bendruomenės nariams ir VU alumnams. 

Bilietai jau prekyboje. 

Visas VU šoka – masinė liaudies šokių pamoka rugsėjo 13 d.

Visas VU šoka FB

VU Kultūros centras kviečia į naujų mokslo metų sūkurį įsisukti tradicinio šokio žingsneliu! Rugsėjo 13-osios vakarą, 17 val., VU Didįjį kiemą sudrebins liaudies muzikos atlikėjai, priversiantys trepsėti profesorius, studentus, vilniečius ir miesto svečius. Tikimasi sulaukti įspūdingo skaičiaus šokėjų.
Universitetas tęsia gražia rugsėjo tradicija tapusio projekto „Visa Lietuva šoka“ idėją ir organizuoja folklorinių šokių renginį „Visas VU šoka“. Tai nemokama tradicinių šokių pamoka – vakaronė, kurioje renginio dalyviai pamatys, kaip paprastai ir smagiai šokių mokėsi senovės lietuviai. Liaudies Tradicinių lietuvių liaudies šokių pamokas ves ir šokti padės net trys šių metų Dainų šventėje dalyvavę, VU Kultūros centro kolektyvai: Dainų ir šokių ansamblis, folkloro ansamblis „Ratilio“ ir liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.
Vilniaus universiteto kiemas talpina net kelis šimtus šokėjų. Pasak „Ratilio“ ansamblio meno vadovės Mildos Ričkutės, jeigu turi gerus padėjėjus, nėra didelio skirtumo, vienu metu mokinti vieną ar šimtą žmonių. Labai norint per pora valandų galima išmokti daugiau nei 30 šokių. Organizatoriai pažada, kad sau mielą šokį renginio metu atras kiekvienas. Rytinio kroso mėgėjams neabejotinai patiks Lakišius, įsimylėjėliams muzikantai pagrieš fokstrotą, o tiems, kurie mėgsta smarkiau pasisukti, galvos svaigs nuo Anės polkos.
„Visas VU šoka“ – ne tik puiki proga atsipalaiduoti po darbų, akademinių užsiėmimų, smagiai ir judriai praleisti rudens popietę su savo šeimos nariais, naujais studijų bičiuliais, draugais, kolegomis ar svečiais. Liaudies šokių vakaronė – tai galimybė pažvelgti į liaudies kultūrą kitaip, patiems išbandyti folklorinius šokius ir įsitikinti, jog mūsų seneliai buvo kuo tikriausi pasilinksminimų profesionalai!
Folkloro ansamblių muzikantai jau derina smuikus ir tikrina bandonijų dumples. Susitikime rugsėjo 13 d. 17 val. VU Didžiajame kieme!
Įėjimas nemokamas.
https://www.facebook.com/events/1380958195413270/

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos