Kovo 25 d. tarptautinio studentų nuotraukų konkurso „Europos įkvėpti“ (angl. „Inspired by Europe“) žiuri paskelbė 11 nugalėtojų, kurių darbai bus eksponuojami balandžio 15–19 d. Briuselyje (Belgija) vyksiančioje nuotraukų parodoje. Tai buvo paskelbta per internetinę uždarymo ceremoniją, kurioje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių ir svečių iš įvairių Europos šalių.

Konkurso nugalėtoja iš Lietuvos tapo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentė Gabija Matkutė už nuotrauką „Nymph of the Folklore Mountain“.

G. Matkutė kartu su 10 kitų konkurso nugalėtojų bus pakviesta vykti į Briuselį (Belgija) ir dalyvauti balandžio 15 d. Europos Parlamente vyksiančiame nuotraukų parodos „Inspired by Europe“ atidaryme. Laimėjusios nuotraukos taip pat bus eksponuojamos visose projekto šalyse partnerėse šių metų gegužės mėnesį. O iki tol, norint susipažinti su visais konkurse dalyvavusiais darbais, galima apsilankyti „Instagram“ paskyroje @camino_inspired_by_europe.

Kovo 11–20 d. vyko tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo projekto „CAMINO – dvidešimt kultūrinio augimo metų suvienytoje Europoje“ (CAMINO projektas) nuotraukų konkursas „Inspired by Europe“. Konkurse dalyvavo studentai iš Lietuvos, Čekijos, Kipro, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Maltos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos, taip pat šiose šalyse gyvenantys Ukrainos studentai. Dalyviai konkursui pateikė daugiau nei 770 nuotraukų. ​Konkursą koordinavo Vengrijos Ludovikos viešosios tarnybos universitetas.

Žiuri nariai atstovavo septynioms šalims ir įvairioms profesijoms:

Alena Smieškova (Slovakija) – literatūros ir meno dėstytoja; Toms Grīnbergs (Latvija) – fotografas; Ugnius Bagdonavičius (Lietuva) – fotografas; Carmen Kurg (Estija) – fotografė; Petr Blaha (Čekija) – pilietinės visuomenės ir politikos mokslų dėstytojas; Filip Ożarowski (Lenkija) – fotografas; Boglarka Koller (Vengrija) – Europos studijų profesorė.

Apie CAMINO projektą

Projektu, skirtu 2004 m. Europos Sąjungos plėtros dvidešimtmečiui, buvo siekiama ištirti jos poveikį įvairiems naujųjų valstybių narių kultūros aspektams ir vertybėms, taip pat užmegzti stipresnius kultūrinius ir akademinius ryšius Vidurio ir Rytų Europoje. Be to, projektas padeda pagrindus ilgalaikiam universitetų partnerių kultūrinio bendradarbiavimo tinklui.

CAMINO projekto konsorciumą sudaro septyni universitetai ir kino studija iš septynių Europos Sąjungos šalių:

Latvijos universitetas (Latvija) – pagrindinis projekto partneris, Vilniaus universitetas (Lietuva), Tartu universitetas (Estija), Opolės universitetas (Lenkija), J. E. Purkyně universitetas Ūstyje prie Labės (Čekija), Komenskio universitetas Bratislavoje (Slovakija), Ludovikos viešosios tarnybos universitetas (Vengrija) ir „VERY Films“ (Latvija). Karaliaus Danylo universitetas Ukrainoje dalyvauja projekte kaip asocijuotasis partneris.

Nuo 2024 m. kovo 1 d. iki 2025 m. vasario 28 d. vyksiantis CAMINO projektas apims daugybę kultūrinių ir edukacinių renginių. Vienas svarbiausių projekto akcentų – dokumentinio filmo apie 10 šalių, 2004 m. įstojusių į Europos Sąjungą, kultūros pokyčius per pastaruosius 20 metų kūrimas ir peržiūra.

Visuose projekto renginiuose dalyvaus visų šalių partnerių studentai, akademinis personalas, kultūros ir politikos veikėjai bei plačioji visuomenė. CAMINO projektą finansuoja Europos Sąjunga pagal Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programą.

LT_FundedbytheEU_RGB_POS.pngCAMINO_MAIN_LOGO_WITH_SLOGAN.png