Vilniaus universiteto chorai „Pro Musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė) kartu su VU kameriniu orkestru kviečia dalyvauti jubiliejiniame – dešimtąjame – „Klasika visiems“ projekte. Šiemet kaip ir pirmosios projekto laidos metais kviečiame drauge atlikti W. A. Mozart šedevrą „Requiem“.

Pasirengimo projektui sesija vyks projekto dieną – lapkričio 12 d., šeštadienį, 10.00–19.00 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerto pradžia 20.00 val.

Registruokitės atsakydami į trumputę dalyvio anketą adresu: www.promusica.lt/klasikavisiems2022

Prisilieskite prie amžinosios klasikos!

Papildoma informacija: www.facebook.com/KlasikaVisiems
Pasiteirauti: , tel. 8 615 70818.

„Klasika visiems“ – tai visų trijų Vilniaus universiteto („VU“) chorų „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro Musica“ kartu su VU kameriniu orkestru kiekvienais metais organizuojamas atviras muzikinis projektas, kurio metu bet kuriam natas pažįstančiam ir dainavimo patirties turinčiam muzikos gerbėjui (neribojant teritorijos) sudaroma galimybė savarankiškai išmokti „Klasika visiems“ parinktą kūrinį, koncerto dieną repetuoti jį kartu su choristais, solistais ir orkestru, o vakare tapti jungtinio choro dalimi ir išmoktą kūrinį atlikti klausytojams.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę drauge repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2021 m. projekto dalyviai atliko Carl Orff šedevrą „Carmina Burana“, 2019 m. – šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. skambėjo Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12), 2017 m. – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“, 2016 m. – Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“.