Sidebar


COVID-19 pandemija paveikė visą pasaulį ir visus sektorius, ne išimtis ir kultūra. Atšaukti koncertai, renginiai, gastrolės, planai, projektai, repeticijos. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centre veikiantys 11 meno kolektyvų turėjo pakeisti savo įprastą darbotvarkę, tad paklausėme, kaip šiuo metu atrodo jų dienos ir kuo jie gyvena.

VU kinetinio teatro premjera „Pačiam mylimiausiam – sau“  internete

VU Kinetinis teatras dar kovo 12 d. pristatė savo jubiliejinio 20-ojo sezono premjerą – spektaklį „Pačiam mylimiausiam – sau“, o kovo 26 d. turėjęs vykti antrasis šio spektaklio rodymas nukeltas į tolimesnį laikotarpį. Tačiau kūrybos atžvilgiu režisierius Andrius Pulkauninkas šį laiką traktuoja kaip galimybę: „Kiekvienas sunkumas – tai tik pamoka, iš kurios mes išeiname sustiprėję ir pasisėmę naujų idėjų. Klaidingai manoma, kad naujos idėjos generuojasi iš gausos. Naujos idėjos generuojasi iš tuštumos, todėl kiekvienas toks sustojimas yra galimybė sugeneruoti kažką originalaus ir naujoviško, nesusieto su tuo, kas buvo prieš tai.“

VU Kinetinis teatras mielai pasidalijo savo naujausio spektaklio repeticijos įrašu.


Kūrybingi VU dainų ir šokių ansamblio sprendimai bendram laikui ir repeticijoms

VU dainų ir šokių ansamblio nariai yra įpratę savo vakarus leisti drauge, tad ši situacija kiek pakoregavo jų susitikimus, bet anaiptol nesumažino ir nenutraukė stipraus jų tarpusavio ryšio. Ansamblio studentų taryba rado kūrybingų sprendimų ir bendroms tradicijoms, ir repeticijoms.

VU dainų ir šokių ansamblyje gyva tradicija paskutinį mėnesio ketvirtadienį po repeticijos visiems kartu paminėti tą mėnesį gimusių narių gimtadienius. „Dėl šiuo metu esančių ribojimų to, savaime suprantama, padaryti negalime. Ansambliečiams skirtas dovanas išsiuntinėjome paštu į namus, sukūrėme virtualius sveikinimų atvirukus, kur visi galėjo surašyti savo sveikinimus, ir pasitelkdami Zoom platformą susijungsime pasveikinti gimtadienininkų“,  – pasakoja ansamblio narė Laura Dičiūnaitė.

Ansamblio narių bendravimas ir repeticijos vyksta virtualiai. Praėjusį penktadienį startavo vidinė iniciatyva #RepeticijaIšNamų, kurios tikslas – paskatinti ansambliečius pasidalyti, kaip jie leidžia laiką ir repetuoja iš namų karantino metu. Pasitelkiant Zoom, šokių grupės repeticijos tęsiasi ir toliau, šokėjų grupės vadovai kiekvieną vakarą veda klasikos šokio pamokas. Tuo tarpu kiti kolektyvo vadovai panaudoja šį laikotarpį kūrybinėms idėjoms.

Rudenį suplanuotas ypač didelis jubiliejinis koncertas, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, žymintis VU Ansamblio 80-us gyvavimo metus ir kuriam šiuo metu yra ruošiama visiškai nauja programa

#LiekuNamuose - @vuansamblis

See Instagram '#LiekuNamuose' highlights from VU Ansamblis (@vuansamblis)


Galimybė susipažinti su naujovėmis ir dėlioti ateities planus

Įtempta VU chorų „Virgo“, „Gaudeamus“, „Pro musica“ kasdienybė – repeticijos, koncertai ir gastrolės. Kaip sako VU chorų meno vadovė Rasa Gelgotienė, „nuolat trūksta laiko susipažinti su naujovėmis, ieškoti naujų kūrinių. Taigi tuo požiūriu ši sunki situacija suteiks mums galimybę surasti ką nors naujo ir originalaus.“ Šis laikas VU chorams taip pat svarbus, nes prasidėjo kolektyvo narių apklausa, kurios metu analizuojamas jų muzikinis išsilavinimas, renkama jų mėgstamo repertuaro duomenų bazė, siekiama nustatyti motyvaciją dainuoti chore didinančius ir mažinančius veiksnius. Kalbėdama apie ateities planus R. Gelgotienė užsiminė ir apie 2021 m. pavasarį planuojamą kino muzikos festivalį: „Kaip tik laikas dabar sudėlioti jo turinį ir netgi gana detaliai jį suplanuoti, atlikti visus parengiamuosius darbus. Kadangi šis festivalis – mano pačios ir mane labai stipriai yra užkabinusi jo idėja, tam skiriu daugybę laiko. Jau sulaukėme pluošto natų iš lenkų dirigento ir šiuo metu dirbame su repertuaru. Reikia atidžiai peržiūrėti ir įvertinti kiekvieną kūrinį, padaryti jo chorvedybinę analizę. Tokio tipo muzikos atlikimas mums yra šiek tiek nauja sritis, į ją reikia įsigilinti.“


Pučiamųjų orkestrą „Oktava“ jungianti muzika

Orkestro koncertmeisteris trimitininkas  Kristijonas Sakalauskas, paklaustas apie tai, kaip šiuo metu gyvena „Oktava“, mielai pasidalijo savo mintimis:  „Orkestras turėjo didelių planų – pabaigti įrašyti ir išleisti albumą, o balandžio 5 d. surengti ypatingą koncertą „Muzika, kuri jungia“. Jame pagrindinis vaidmuo turėjo tekti orkestro solistams instrumentalistams, buvo ruošiama kruopščiai atrinkta ir brandinta programa. Bet tokie užmojai buvo. Ir viskas šiek tiek sustojo. Labai intensyviai galvojame ir planuojame kaip darysime viską toliau. Dar tikiu, kad galbūt tuoj viskas nurims, gyvenimas grįš į senas vėžias. Pasaulis kažkiek sukaustytas baimės ir tas sukaustymas taip pat persikelia ir į mus, į mūsų kasdienybę, į namus, į galvas. Bet visgi, kas, jei ne mes patys, galim išsilaisvinti ir kitais būdais? Technologijos leidžia labai daug, taip ir mes, likdami saugūs, gebam susigroti su kitais ir pakurti smagių video. Nes visgi svarbiausia muzika – ji jungia.“

Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas šį laiką paskyrė ne tik kūrybiniam darbui: „Žinote, negaliu sakyti, kad vien tik dirbu. Šiuo metu, be muzikos, gyvenu dar ir daržu, skiriu laiko savo namų sodui puoselėti. Pavasaris – gamtos atbudimas. Su gamtos atbudimu ir pats nejučia atsigauni. Kasdienybės balansą būtent ir padeda palaikyti tos veiklos, kurios širdžiai mielos.“ Maestro patikino, kad ir orkestrantų nepaliko be dėmesio ir darbo: „Išsiunčiau visiems naujus repertuaro kūrinius, legendinio Count Basie „One O‘Clock Jump“, George‘o Gershwino „I Got Rhythm“, turiu paruošęs ir kelis kitus muzikinius siurprizus jaunimui.“

Prisimindami orkestro „Oktava“ koncertus, kviečiame pasiklausyti jų įrašų.

 


Tinkamiausių repetavimo virtualioje erdvėje būdų paieška

Kaip pasakoja VU kamerinio orkestro meno vadovas Modestas Jankūnas, šis laikotarpis visam orkestrui – tikras išbandymas. „Numanant, kada bus galima grįžti prie kontaktinės veiklos, paaiškėja, kad tai suplanuotų koncertų laikas. Tad mums reikia ypač gerai apgalvoto nuotolinio repetavimo būdo.“ Šiuo laikotarpiu orkestras ieško tinkamiausių repetavimų būdų virtualioje erdvėje: „Kol kas mums palankiausias individualus repetavimas su metronomu, užfiksuojant grojimą įrašu. Galutiniame variante visų orkestro narių įrašai bus suklijuoti ir suformuos visumą. Taip tikimės gerai susipažinti su kūriniais techniniu atžvilgiu, išbandyti jų interpretacijos galimybes“, – pasakoja M. Jankūnas.

Be meninio darbo, kaip ir kiekviename meno kolektyve, VU kamerinis orkestras turi gausybę organizacinio darbo, vyksta planavimas ir idėjų generavimas – tam tinka beveik visos komunikavimo priemonės. Meno vadovas M. Jankūnas mato didžiulę prasmę būtent šiuo atžvilgiu pasistūmėti kiek įmanoma toliau.

Pasiilgusius VU kamerinio orkestro kviečiame pasiklausyti koncerto įrašo. Skamba J. Naujalio „Svajonė“


VU folkloro ansamblis „Ratilio“ užkariauja socialinius tinklus

„Ratilio“ šiuo laikotarpiu ypač kūrybingi ir linkę į muzikinius eksperimentus. Noras kurti ir bendruomeniškumas paskatino lietuviškos dainos sklaidą socialiniuose tinkluose. Jie patys sako: „Net ir atsakingai sėdėdami namuose nenustojam ratiliuoti!“

Kaip ratiliavo, galite pamatyti jų Facebook paskyroje.


Vargonininkai dr. Vidas Pinkevičius ir dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė šiuo laikotarpiu daug laiko skiria repeticijoms namuose ir savo atliekamų kūrinių įrašams daryti. Kelis iš jų galite išgirsti vargonininkų youtube paskyrose: 

 


O kuo gyveno VU Kultūros centro kolektyvai prieš prasidedant karantinui, galite pasiklausyti specialiai atrinktame grojaraštyje „Iš namų su VU / Turiningam laisvalaikiui“  ir pasisemti įkvėpimo.


Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos