Projektas „Metai“ – kelionė nuo dar 2019 metais gimusios idėjos iki jos išsipildymo 2023-ųjų gruodį. Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblio studentų bei vadovų kūrybinis projektas, skirtas įprasminti mums brangius ansamblietiškus kūrinius. Ansamblis šįkart juos pristato kitaip – netradicinėje erdvėje ir skirtingais metų laikais.

Apie projektą

„METAI“ yra trumpametražis meninis filmas, skirtas įprasminti lietuvišką tautinį meną, jo atlikimą, nacionalinius kostiumus, lietuvių liaudies instrumentus bei įprastus scenai kūrinius pristatyti netradicinėje koncertinėje erdvėje – gamtoje, skirtingais metų laikais, taip supažindinant žiūrovą ir su lietuviškos gamtos sezoniškumu bei kontrastingumu.

Nors filmas apie lietuvišką kultūrą, meną, bet tuo pačiu per lengvą dokumentikos prizmę pasakojama ir apie jaunimą, Vilniaus universiteto studentus, alumnus, ką jiems reiškia kultūra ir kas yra ansamblis. Filmas išsiskiria ryškiomis keturiomis filmo dalimis, dedikuotoms skirtingiems metų laikams, atitinkamiems kūriniams, juos apipinant trumpomis ištraukomis iš ansamblio gyvenimo – kur, kas ir kodėl.

Kūrybinė komanda:

Režisierė Laura Dičiūnaitė

Operatorius Jokūbas Savodnikas

Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblio studentai ir vadovai

Vilniaus universiteto Kultūros centras

Pristatomasis vaizdo įrašas

Aro Žvirblio muzika, ištrauka iš „Ringauda Sapnos. Laiko tekinis“