Sidebar

2019-10-26 13:00
2019-10-26 14:30

VU Kultūros centras kviečia visus norinčius išbandyti balfolką. Šis šokis, šiuo metu itin populiarus Vakarų Europoje ieško savo gerbėjų ir Lietuvoje. Šokių pamokas ves ir su jo ištakomis supažindins ansamblio „Ratilio“ šokių mokytoja, etnochoreografė Goda Sungailaitė.

Balfolkas – tai bendras Europos folklorinių šokių, atgaivintų ir vėl pradėtų šokti XX a. aštuntąjį dešimtmetį Prancūzijoje, pavadinimas. Palyginti jauno šokio išpopuliarėjimą lėmė talentingų muzikantų gebėjimas modernizuoti liaudies muziką. Atradę naują gerai žinomų melodijų skambesį, žmonės pradėjo šį šokį šokti dėl savęs, o ne dėl pasirodymo scenoje. Taip tradicinis šokių stilius transformavosi į naują, kūrybišką ir lankstų šokį, kuris išlaikė giliai įsišaknijusius šokių žingsnelius ir nepametė bendruomeninės orientacijos. Šiuo metu šis šokių stilius buria šokėjus visoje Europoje.

Lietuvoje balfolko tradicija dar ieško savo erdvės. Etnochoreografė G. Sungailaitė tyrinėja šokių pasaulį nuo mažumės, bando vis naujus šokių stilius nuo pramoginių iki modernių. Balfolką ji atrado prieš šešerius metus Prancūzijoje, Žentino festivalyje. Godą šis šokis sužavėjo savo įvairove. Jame galima rasti improvizacinių šokių poroje, rateliuose, eilėmis ir net kadrilio elementų.

„Balfolke labai stipri šokių kolektyvinė dvasia ir išsiveržimas iš vienos šalies tradicijos ribų. Šie šokiai tinka kiekvienam, svarbu norėti šokti, atrasti, bendrauti šokio forma. Jis puikiai tinka tiems, kurie nori geriau pažinti save, savo kūno galimybes“, – sako Goda.

VU Kultūros centras kviečia atrasti šį šokį pirmiausia kaip naują bendravimo formą ir gerai praleisti laiką.
Rugsėjo 28 d. (šeštadienis) 13.00-14.30
Spalio 12 d. (šeštadienis) 13.00-14.30
Spalio 26 d. (šeštadienis) 13.00-14.30
Lapkričio 9 d.(šeštadienis) 13.00-14.30
Lapkričio 23 d.(šeštadienis) 13.00-14.30
Gruodžio 7 d.(šeštadienis) 13.00-14.30

Užsiėmimai vyks VU Didžiojoje auloje, M.K.Čiurlionio g. 21

Mokiniams, VU studentams ir darbuotojams užsiėmimai nemokami.
Kitiems - pirmasis užsiėmimas nemokamai, kiti - po 4 eur. susimokėti galima vietoje.


Registracija prasidėjo


 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos