Kultūros centro renginiai gruodžio mėnesį

Vizualas gruodžio mėnesiui

Gruodžio 3 d. 19 val. | VU Teatro salė
VU Dramos teatras
MARGIRIS. Spektaklis skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, rež. Rimantas Venckus.
Bilieto kaina: 4 EUR

Lietuviai ugnį laikė šventa. Ji buvo garbinama. Ji maitino ir šildė. Ir skaudžiai degino. Bet nebijota sudegti šventojoje ugnyje. Taip atsitiko 1336 m. legendiniuose Pilėnuose, kai kunigaikščio Margirio vadovaujami pilies gynėjai nusprendė geriau žūti ant laužo, nei pasiduoti kryžiuočių ordino kariams, nes taip tikėtasi išsaugoti orumą, garbę ir laisvę.

Gruodžio 8 d. 19 val. ir 9 d. 16 val. | VU Šv. Jonų bažnyčia
VU akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ ir „Lumos“ orkestras (Ukraina)
Koncertas-trilogija ŽIEDŲ VALDOVAS, dir. Rasa Gelgotienė
Bilieto kaina: 30 EUR

Akademinis mišrus choru „Gaudeamus“ ir „LUMOS“ orkestru iš Ukrainos rengia papildomą koncertą, inspiruotą legendinės „Žiedų valdovo“ istorijos. Artėjant šventiniam laikotarpiui renginio organizatoriai atveria Šv. Jonų bažnyčios duris, kviesdami žiūrovus į muzikinių potyrių kelionę po fantastikos pasaulį.

Gruodžio 9 – 11 d. | VU Choro studija
VU Kultūros centras
ISTORIJŲ PASAKOJIMO DIRBTUVĖS. Ved. Milda Varnauskaitė
Nemokamai, būtina registracija ČIA

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Galvojate, kad nieko įdomaus neturite papasakoti? Visi turi, ką papasakoti! Kultūros centras specialiai VU darbuotojams rengia trijų dienų istorijų pasakojimo dirbtuves, kurių metu išmoksite, kaip iš atminties iškrapštyti istorijas, o po to ir kaip jas gerai ir įtaigiai papasakoti.

Gruodžio 11 d. 19 val. | VU Choro studija
VU Kultūros centras
OPEN MIC. Istorijų pasakojimo vakaras, ved. Milda Varnauskaitė
Nemokamas renginys

Mėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori paklausyti kitų pasakojamų istorijų? Ateik į PIRMĄ VU Open Mic Storytelling vakarą! KAIP VEIKIA? Kas pirmesnis, tas gudresnis principu: norėdama(s) pasakoti, registruokis el.paštu ir užsitikrink sau vietą vakaro metu! Atėjusiems tik paklausyti, bet vakaro pabaigoje pajutusiems norą pasakoti, visada paliksime dvi galimybes įsijungti!

Gruodžio 13 ir 20 d. 18.30 val. | VU Teatro salė
VU Kinetinis teatras
PARUOŠK SAVO KŪNĄ KALĖDOMS! Suzuki technikos dirbtuvės
ved. Andrius Pulkauninkas
Įėjimas laisvas

Gruodžio 13 d. 19 val. | VU Teatro salė
VU Dainų ir šokių ansamblis
PATEKĖJO ŽVAIGŽDĖS DEGTI. Advento koncertas, meno vad. Eugenijus Čiplys
Nemokamas renginys

Šiuo rimties laikotarpiu, kai dienos trumpėja, o naktys ilgėja, norisi daugiau šviesos – saulės spinduliu tampa žmogaus gerumas, šiluma, šypsena. Kiekvieno iš mūsų sielose esantys tikėjimo žibintai advento metu žiba dar ryškiau, o niūrios mintys vejamos į šalį. Koncerte skambėsiantys kūriniai parinkti taip, kad net šaltam speigui atkeliavus būtų galima pajusti buvimo drauge jaukumą, žaidimo skambesį. Gruodžio 13-oji yra Šviesos, arba šv. Liucijos, diena. Kviečiame ją švęsti kartu – atsigręžkime į protėvių papročius ir paslaptingą advento laikotarpį paverskime tyru šviesos blyksniu.

Gruodžio 14 d. 18 val. | VU Šv. Jonų bažnyčia
VU Vargonų studija „Unda Maris“ pristato:
ADVENTO MELODIJOS. Šventinio vakaro programoje kūriniai vargonams, smuikams ir violončelei.
Bilieto kaina: 5 EUR

Viena ryškiausių Lietuvos vargonininkių, tarptautinių konkursų laureatė Jūratė Landsbergytė kviečia į šventinės vargonų muzikos vakarą. Programoje skambės žymių klasikinės muzikos autorių, tokių kaip A.Corelli, A.Vivaldi, J.S.Bach, G.F.Händel, T.Albinoni kūriniai. Prie vargonininkės taip pat prisijungs muzikantai: Audronė Šarpytė-Sharp (smuikas, Kanada), Dalia Šešelgienė (smuikas), Saulė Lapėnaitė (fortepijonas), Sigita Grodzenskienė (smuikas), Gediminas Dalinkevičius (smuikas), Martynas Vytas (altas) ir Ramutė Kalnėnaitė (violončelė).

Gruodžio 15 d. 16 val. | VU Didžioji aula
VU liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“
JAUNIMĖLIS ŠVENČIA ŠV. KALĖDAS. Naujos programos pristatymas, meno vad. Bronislovas Glovickis
Nemokamas renginys

Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ kviečia praleisti jaukią advento popietę kartu! Šiais metais ansamblis pasitiks žiūrovus su atnaujinta programa. Kiekvienas pasirodymas bus lyg atskira, kažkuo savita advento kalendoriaus diena, kuri dovanos džiaugsmą, suteiks ramybės jausmą bei padės pasijusti vienos didelės šeimos nariu. Tad laukiam Jūsų užsukant į mūsų meduoliais ir šilta arbata kvepiančius namus.

Gruodžio 15 d. 20 val. | VU Šv. Jonų bažnyčia
VU chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“
K. Sen-Sansas KALĖDINĖ ORATORIJA. Projektas „Klasika visiems“, dir. Rasa Gelgotienė
Bilieto kaina: 10 EUR

Muzikinis projektas „Klasika visiems“ belaukiant gražiausių žiemos švenčių kviečia išgirsti prancūzų romantiko C. Saint-Saenso „Kalėdinę oratoriją“. Šis kūrinys, kuris savo struktūra primena ir kantatą, sukurtas penkiems solistams, vargonams, styginiams, arfai ir mišriam chorui. Choro partiją koncerte atliks trys Vilniaus universiteto chorai ir virš dviejų šimtų muzikos mylėtojų, užsiregistravusių į projektą iš anksto.

Gruodžio 16 d. 15 val. | VU Didžioji aula
VU pučiamųjų orkestras „Oktava“
OKTALĖDOS. Šventinis koncertas, dir. Albinas Kučinskas
Nemokamas renginys

Žaismingas koncertas prieš pat didžiąsias metų šventes, į kurį kasmet pakviečia orkestras „Oktava“.
Čia susijungs galingas pučiamųjų instrumentų orkestro skambesys ir pasaulinio pripažinimo sulaukę bei abejingų nepaliekantys, kūriniai. Išgirsite instrumentinį trimitininko Kristijono Sakalausko solo su orkestru („Stardust“, Hoagy Carmichael), pasirodys solistai-vokalistai Julija Šturo, Martyna Kučytė, Paulius Noreika. Orkestras pirmą kartą atliks kūrinį „The Symphonic Gershwin“, kuriame – legendinio kompozitoriaus George Gershwin gražiausios melodijos. Scenoje atgims ir Chick Corea „Spain“.

Gruodžio 25 d. 18 val. | VU Šv. Jonų bažnyčia
VU Kamerinis orkestras
ŠV. KALĖDŲ VAKARĄ... Kalėdinis koncertas, dir. Paulius Bernardas Koncė
Bilieto kaina: 10 EUR

Kamerinis orkestras tradiciškai kviečia Šv. Kalėdų vakarą praleisti drauge ir pasiklausyti įspūdingo koncerto, kuriame skambės Bolonijos genijaus A.Corelli kalėdinis „Concerto grosso op. VI n. 8“, G.B. Predieri „Pastoralinis koncertas klavesinui ir styginiams“, garsioji J.C.Pez Passacaglia ir A.Scarlatti „Kalėdinė kantata“. Solistė – nuostabaus balso sopranas, tarptautinių konkursų laureatė Indrė Anankaitė. Taip pat skambės populiarios kalėdines giesmės ir melodijos.

Bilietus galima įsigyti prieš renginį arba TIKETOJE.
VU studentams ir darbuotojams taikoma 50 % nuolaida. Bilietų su nuolaida kiekis gali būti ribotas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos