2023-05-06 18:00
2023-05-07 18:00
Tarptautinis įvietintos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“ pristato „Vilnius 700“ oficialios programos dalį: MUZIKA VILNIUI. Pasaulio kompozitorių kūriniai sostinės erdvėms. Vilniaus universitetui skirto Toshio Hosokawa (Japonija) kūrinio „Invisible Angels“ pasaulinė premjera.

Kompozitoriaus kūrybą pristatantis koncertas Šv. Jonų bažnyčioje.

Premjerose dalyvaus ir pats Toshio Hosokawa.

Tolimųjų Rytų ir Vakarų Europos muzikines tradicijas jungiantis vienas žymiausių japonų kompozitorių Toshio Hosokawa apsilankęs iš pirmo žvilgsnio pamilo Vilniaus universiteto rūmų ansamblį. Muziką Vilniui jis dedikuoja šiai vietai – universiteto erdvėms, jo istorijai ir reikšmei tiek miesto, tiek visos šalies raidai. Gegužės 6-ąją pasaulinių premjerų metu kūrinys smuikui ir akordeonui suskambės VU Šv. Jonų bažnyčioje. Kartu koncertuose išgirsime ir platesnę kompozitoriaus kūrybos perspektyvą.

Atlieka:
Lietuvos ansamblių tinklas (vad. Vykintas Baltakas)
–> styginių kvartetas „Chordos“ ir Raimondas Sviackevičius (akordeonas)
VILNIAUS UNIVERSITETO MUZIEJAUS DOVANA KLAUSYTOJAMS
Pirmieji 70 klausytojų, įsigiję bilietus į koncertą, turės išskirtinę galimybę dalyvauti specialioje ekskursijoje po Vilniaus universiteto rūmų ansamblį. Pažinkite erdvę, kuriai skirta Toshio Hosokawa muzika!
MUZIKA VILNIUI
7 skirtingas šalis ir kultūras atstovaujantys, pasaulyje pripažinti šiuolaikinės muzikos kompozitoriai, kurių kūryba pristatoma prestižinėse koncertų salėse ar festivaliuose nuo Niujorko iki Tokijo, specialiai Vilniaus 700 metų jubiliejui kuria naujus kūrinius pasirinktoms sostinės vietoms. Kūrinių pasaulinės premjeros šiose erdvėse suskambės šią gegužę–liepą. Jas lydės portretiniai koncertai, ekskursijos, susitikimai ir kiti renginiai. Po premjerų kūriniai, virs ilgalaikėmis instaliacijomis ir taps šių kompozitorių kultūriniu įspaudu Vilniaus istorijoje.
Vilniui kuria:
TOSHIO HOSOKAWA (JAPONIJA)
Vilniaus universitetas
HEINER GOEBBELS (VOKIETIJA)
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia
IVAN FEDELE (ITALIJA)
Kazio Varnelio namai-muziejus
ANNA KORSUN (UKRAINA / VOKIETIJA)
Tuskulėnų memorialo koplyčia-kolumbariumas
AGATA ZUBEL (LENKIJA)
Gedimino pilies bokštas ir „K29“ verslo centras
BEAT FURRER (AUSTRIJA)
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
MICHAEL GORDON (JAV)
Buvusio Vilniaus geto Žydų tarybos pastato kiemelis

Projekto vadovas: Matas Drukteinis
Projekto muzikos kuratorius: Vykintas Baltakas
Informaciją apie „Muzika Vilniui“ sek:
• Oficialiame puslapyje – https://www.musicforvilnius.com
• „Muzika erdvėje“ Facebook ir Instagram paskyrose.
Organizuoja:
Kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“
Lietuvos ansamblių tinklas
Finansuoja:
Vilniaus miesto savivaldybė
LR Vyriausybės kanceliarija
Lietuvos kultūros taryba
Didieji partneriai:
Lietuvos kompozitorių sąjunga | Vilniaus rotušė
Erdvių partneriai:
Viešbutis: „Artagonist“
Vanduo: „Druskininkų Hermis“