2019-11-23 20:00
2019-11-23 21:10

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vadovas Modestas Jankūnas) kviečia nuo atšiauraus rudens trumpam pasislėpti, klausantis muzikos, kuri privers klausytojų širdis šokti.

Koncertas „Rudens ritmai“ vyks lapkričio 23 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Kaip pasakoja orkestro vadovas Modestas Jankūnas, dviejų dalių koncerte klausytojai turės kuo pasidžiaugti: „Pirmoje koncerto dalyje pateiksime pakilios nuotaikos, žaismingąjį J. S. Bacho koncertą bei F. Mendelsono simfoniją styginiams, o antroje koncerto dalyje persikelsime į vėlesnio laikmečio kompozitorių „šokius“: nuo Respighi „Senovinės arijos ir šokiai“, B. Bartoko „Rumunų liaudies šokių“ iki aistringojo R. Ščedrino tango „A la Albeniz“.“.

Koncerto programoje:
J.S.Bach „Brandenburgiškas koncertas“ nr.4, solistės: Augustė Janatjeva (fleita), Kotryna Šlepetytė (fleita), Brigita Jakonytė (smuikas);
F. Mendelssohn-Bartoldy „Simfonija styginiams“ D-dur;
O.Respighi „Senovinės arijos ir šokiai“ III siuita;
B. Bartok „Rumunų liaudies šokiai”, solistas Lukas Jonušis (smuikas);
John Rutter „Siuita styginiams“;
R. Shchedrin „A la Albeniz“, solistė Gabrielė Lokominaitė (smuikas), Modesto Jankūno instrumentuotė styginių orkestrui.
Dirigentas Modestas Jankūnas

Per pastaruosius tris dešimtmečius Vilniaus universiteto kamerinis orkestras išlaikė savo misiją ir ne tik tapo svarbia Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi, koncertuodamas tiek pilnose didžiausių šalies miestų koncertų salėse, tiek ir atokiausiuose kaimeliuose, tačiau ir nubraižė savo kūrybinės veiklos horizontus nuo Meksikos iki Šanchajaus, taip nupiešdamas didesnį muzikinį žemėlapį nei kada nors tikėtasi. VU kamerinis orkestras yra 2017 m. Vienoje vykusio konkurso „World Orchestra festival“ Aukso prizo ir specialaus žiuri Garbės sertifikato laimėtojas. 2018 m. kolektyvas dalyvavo tarptautiniame muzikos festivalyje „MISA” Šanchajuje. 2019 m. vasarą orkestras pasirodė viename didžiausių ir seniausių festivalių centrinėje Europoje „Festival lent” Maribore (Slovėnija). Naująjį savo sezoną kolektyvas pradėjo gastrolėmis – rugsėjo 19-23 dienomis keliavo į Gdanską, Raupšius, Plungę bei Liepoją, kur kartu su Baltijos jūros choru atliko Martino Palmerio „Misa Tango a Buenos Aires“.

Bilieto kaina 5 EUR. Taikoma nuolaida VU darbuotojams, studentams ir senjorams (bilieto kaina su nuolaida 3 EUR). Bilietus platina tiketa.lt. Jų bus galima įsigyti ir prieš renginį Šv. Jonų bažnyčioje.