Sidebar

gaudeamus_baneris.jpg

NAUJŲ NARIŲ ATRANKA

Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ yra vienas  iš seniausių ir žymiausių Lietuvos studentų kolektyvų, kurį subūrė žymus chorvedys, pedagogas, kompozitorius, vargonininkas ir kultūros veikėjas Konradas Kaveckas. Vėliau šiam Vilniaus universiteto kolektyvui vadovavo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: P. Sližys, P. Gylys, B. Jankauskas, R. Zdanavičius, J. Kalcas, o nuo 1995 m. chorui vadovauja Rasa Gelgotienė.

Choras „Gaudeamus“ aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose, koncertuoja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose „Gaudeamus“, „Juventus“ bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių,  Marijampolės  ir kitų miestų savivaldybių projektuose. 1993 m. rugsėjį choras dainavo Popiežiui Jonui Pauliui II, jo vizito Lietuvoje metu aplankiusiam Vilniaus universitetą. 2007 m. choras apdovanotas „Aukso paukšte“.

Nuo 2012 metų choras „Gaudeamus“, kartu su kitais Vilniaus universiteto chorais „Pro Musica“ ir „Virgo“ pradėjo organizuoti visiškai naują, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje analogų neturinti projektą „Klasika visiems“. Projekto metu kviečiami klasikinį muzikos kūrinį atlikti visi norintys. Koncertuose jau nuskambėjo tokių kompozitorių kaip W. A. Mozarto, C. Saint-Saens, Carl Orff, Gabriel Faure, A. Vivaldi, Ola Gjeilo kūriniai.

2015 m. pavasarį choras „Gaudeamus“ paminėjo savo 75-erių metų jubiliejų. Ta proga buvo surengtas šventinis koncertas. Pasveikinti chorą atvyko svečiai iš Sankt Peterburgo – jaunimo choras „Lauda“, su kuriuo chorą „Gaudeamus“ sieja sena muzikinė draugystė. Tais pačiais metais konkurse Minske (Baltarusija) „Gaudeamus“ buvo apdovanotas už geriausiai atliktą bažnytinę programą, o 2016 metais rengė koncertus koncertus Rio de Žaneire (Brazilija), Budapešte (Vengrija) ir Maskvoje (Rusija).

2018 m. Vilniaus universiteto choras „Gaudeamus“ dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje, o vėliau kartu su Ukrainos orkestru „Lumos“ organizavo dvišalį projektą, kurio ašis – koncertai Kijeve, Lvove ir Vilniuje pagal muziką iš filmų trilogijos „Žiedų valdovas“. 2019 m. choras Lietuvos ambasados Prancūzijoje kvietimu išvyko į Paryžių (Prancūzija), kur surengė pasaulio lietuviams Kovo 11-ąjai skirtą koncertą Paryžiaus Šv. Magdalenos bažnyčioje, o tų pačių metų balandį vykusiame XI tarptautiniame aukštųjų mokyklų chorų konkurse „Juventus 2019“ choras iškovojo I vietą ir Aukso diplomą. Taip pat 2019 metais pradėjęs jubiliejinį 80-tąjį sezoną „Gaudeamus“ rudens semestre vyko už Atlanto į Jungtines Amerikos Valstijas, kur lapkričio 2 d., kartu su pasaulio lietuvių bendrija JAV, organizavo Vėlinėms dedikuotą koncertą Niujorke.

Pandemijai pakoregavus choro planus dėl 80-tojo jubiliejaus minėjimo bei planuotų išvykų, karantino laikotarpiu „Gaudeamus“ vykdė nuotolinius projektus. Pirmasis jų – „Lietuva brangi“ įrašas, kurio tikslas – suvienyti Lietuvos žmones karantino metu. Kitas projektas buvo skirtas Šv. Kalėdų progai, kur „Gaudeamus“ kartu su kitais „Arqus Alliance“ chorais surengė nuotolinį šventinį koncertą. 2020 metų rudenį, trumpam atnaujinus repeticijas, rugsėjo 29 d. choras dainavo Vilniaus Universitete vykusioje ceremonijoje, kurios metu VU Senatas suteikė garbės daktaro vardą su oficialiu vizitu atvykusiam Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui.


Choro vadovai

Meno vadovė ir vyriausioji dirigentė: Rasa Gelgotienė

Chormeisteriai: Ignas Garla ir Nerijus Masevičius


 Galerija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos