Sidebar

Mieli esami ir būsimi stebėjimo meno praktikantai, informuojame, kad atnaujiname Stebėjimo praktikas Vilniaus universiteto (VU) M. K. Čiurlionio gatvės kiemuose jau gegužės ir birželio mėnesiais - „Stebėjimo praktikos pradžiamokslis“ grįžta pavasario ir vasaros sezonui! 

VU Kultūros centras kviečia visus Vilniaus miesto gyventojus bei svečius nuo 14 metų tapti šios metodikos praktikantais ir žengti pirmuosius žingsnius į atidesnį ir visavertiškesnį stebėjimą, ugdyti šį sąmoningumo įprotį ir taikyti jį kasdien.


Naujas sezonas

Stebėjimo praktikos pradžiamokslis“ atsinaujina ir grįžta į M. K. Čiurlionio g. 21 kiemus jau nuo gegužės mėnesio! 

KUR?
  • Praktikų vieta: Vilniaus universitete, M. K. Čiurlionio g. 21/27 kiemų teritorijoje. Pagrindinis įėjimas iš M. K. Čiurlionio g. 21. 
KADA?
  • Laikas: 2022 m. gegužės - birželio mėn savaitgaliais.
  • Praktikas individualiai išbandyti galite laikais, nurodytais tvarkaraštyje, kurį rasite ČIA.
KAIP?
  • Bilietus platina TIKETA. 
  • Bilieto kaina - 5 eur.
  • Praktikas galima užsisakyti lietuvių arba anglų kalba. 
Privačios stebėjimo praktikos grupėms
  • Jas galite užsisakyti jums patogiu laiku, jei susidarytų ne mažiau kaip 8 asmenų (maksimaliai 12) grupė. Registuokitės adresu:  
  • Praktikos trukmė vienam asmeniui - 1 valanda, o praktikantai išleidžiami kas 10 minučių.
  • Kaina grupei - 80 eur.

Apie stebėjimo praktiką

Šiais greito gyvenimo tempo laikais nuolat kur nors skubėdami, neatitraukdami akių nuo išmaniųjų prietaisų retai kada sustojame pasižvalgyti po aplink esančias erdves. Naujasis Vilniaus universiteto Kultūros centro projektas „Stebėjimo praktikos pradžiamokslis“ pasitelkdamas audiogidą ir įvairius stebėjimo įrankius paragins atitraukti mintis nuo kasdienių rūpesčių, šviežiu žvilgsniu ir kiek kitokiu kampu pamatyti supantį pasaulį, kitus žmones, istoriją menančią architektūrą, gamtą ir miestą.

Kuo svarbus žmogui gebėjimas stebėti? Į šį klausimą atsakyti bando Vilniaus universiteto Kultūros centro suburta menininkų komanda: režisierė, dramaturgė Saulė Norkutė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė ir šiuolaikinės muzikos kompozitorius, garso dizaineris Johanes `Mo‘ong` Santoso Pribadi (Indonezija). Pasak šios praktikos kūrėjų, stebėjimas – tai atsitraukimas, o ne veikimas. Stebėjimo, kaip vieno iš tyrimo metodų, negalima kvestionuoti, jį reikia praktikuoti – tada ateina visi reikiami atsakymai. Stebėti aplinką – tai matyti daugybę skirtingų laiko krypčių, eigų, priešistorių, veikiančių gyvų organizmų bei kitų elementų. Režisierė S. Norkutė sako, kad „mąstymo procesams reikia „lėto laiko“, tad šis pradžiamokslis  taps galimybe neskubant stebėti, apsvarstyti erdvę, savo santykį su ja, aplinka ir įsigilinti į savo stebėjimo praktiką arba ją pradėti.“ 


Apie mus rašo

„Stebėjimo praktikos autoriai kviečia visus bent šiek tiek prijaučiančius pasivaikščiojimui, menui ir norui (su)žinoti tapti šios metodikos praktikantu ir žengti pirmuosius žingsnius į atidesnį ir visavertiškesnį stebėjimą. Galimai pavyks išugdyti šį įprotį ir taikyti jį kasdien. Kas galėtų būti geriau? Šiek tiek daugiau nei valandos trukmės sesijos metu suteikiama galimybė ne tik pasivaikščioti po VU teritoriją, esančią M. K. Čiurlionio gatvėje, bet ir tapti laikinai nematomam pastatams, praeiviams ar net šaligatvio plytelėms. Čia, matyt, bene stipriausias argumentas tam, kad Vilnius vis dar stebuklingas ir magiškas miestas, turintis ir kuriantis savo pasaką.“ - Rimantas Zagrebajev, Vilnius bent akimirkai leis sustoti“, žurnalas „Gatvės gyvos“ Nr.4

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos