Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ratiliokai kviečia Vilniaus universiteto bendruomenę kartu dainuoti Nepriklausomybės kovų dainas.

Pirmojo kovo pirmadienio vakarą dainose atgis XX a. pradžioje vykusių Nepriklausomybės kovų istorija, dramatiški karių ir jų šeimų išgyvenimai, susipinsiantys su jaudinančiomis melodijomis.

Ratiliokams šios dainos – vienos brangiausių. Jos primena dinamišką šalies istoriją, laisvės kainą, su dvasine ir kultūrine rezistencija susijusias ansamblio ištakas. Dažnai dainuojamos jaukių ratiliokiškų vakarų metu, po repeticijų, jos taip pat jau ne kartą suskambo renginių ir kelionių metu: istorinėse Lietuvos vietovėse, įvairių šalių Lietuvos ambasadose, lietuvių tremties vietose Sibire, visuomet žadindamos dainuotojų ir klausytojų meilę gimtam kraštui.

Kovo 2 d. 18 val. VU Didžiojoje auloje. Įėjimas laisvas.