Sidebar

2020-03-07 18:00
2020-03-07 19:20

Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ kviečia į koncertą „Orkestrinė fantazija: odė pavasariui“. Kovo 7 dieną, 18 valandą, Šv. Jonų bažnyčioje griausmingais pučiamųjų muzikos garsais kolektyvas budins vis labiau atgimstančią gamtą. Orkestro vadovas ir dirigentas Albinas Kučinskas muzikantus bei klausytojus siekia supažindinti su kuo įvairesne muzika, todėl šiame koncerte būsite nudžiuginti negirdėtais ir skirtingais kūriniais.

Pakilti iš kasdienybės ir mintimis nusikelti į fantastinį pasaulį mums padės žymaus Amerikos kino filmų kompozitoriaus John Williams kūrinių rinktinė „Soaring with John Williams“ (ar. Robert W. Smith), kuriuose skambės kino filmų „Empire of the Sun“, „Superman” ir „Star wars“ temos.

B18 0529 1

Pajusti amerikietiškosios muzikos tradiciją padės ir kompozitoriaus Dano Wilson kūrinys „Colorado peaks“ – ryški ir meistriška kompozicija, kupina posūkių ir iššūkių, tarsi kopimas Uoliniais kalnais. Prisiliesime ir prie legendinės britų roko grupės „Queen“ kūrinyje „Bohemian rhapsody“. Nuotaikingą „Makin‘ whoopee“ solo trombonu atliks Ričardas Jenkelevičius, taip pat nuskambės ir instrumentinis solo dviem trimitams „Over the rainbow“, kurį atliks trimitininkai Kristijonas Sakalauskas ir Donatas Viaževičius.

17361541 1867418703497686 494310069328262596 n

„Dirbdamas su tokiu dideliu būriu jaunimo, didžiuojuosi galėdamas juos sudominti ir klasikiniais, ir moderniais kūriniais. Džiaugiuosi, kad galiu sužadinti meilę muzikai, o ypatingai – populiarinti pučiamųjų muziką jaunimo tarpe. Pasirinkdami ir atlikdami įvairią ir laikui nepavaldžią muziką, siekiame rasti kelią ir į mūsų klausytojų ir gerbėjų širdis“, – sako maestro Albinas Kučinskas.

Minėdami šv. Kazimiero dieną, o Vilniaus mieste šurmuliuojant Kaziuko mugei, savo repertuarą papildysime jau tradicija tapusiu kompozitoriaus Kazio Daugėlos „Šv. Kazimiero choralu“. Jo autoriaus teigimu, kūrinys – tai tarsi paties šv. Kazimiero paveikslas, atspindintis tyrumą, aukštas vertybes, atsidavimą. Šis kūrinys, įgrotas orkestro, tampa be galo šviesus, pakilus, nunešantis toli nuo buities, primenantis žmogaus esmę – jo gerumą.

Kartu su Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestru „Oktava“, pasirodys ir Balio Dvariono muzikos mokyklos bigbendo jaunieji muzikantai. „Darbas su šiais jaunais ir veržliais žmonėmis – tarsi nuolatinė odė pavasariui“, – džiaugiasi vadovas ir orkestro dirigentas Albinas Kučinskas.

„Muzika buvo mano pirmoji meilė, ir bus paskutinė. (…) Gyventi be muzikos man būtų neįmanoma. Nes šiame sunkumų pasaulyje tik ji mane ir gelbsti“ – tai John Miles sako kūrinyje „Music“, kuris vainikuos koncertą tarsi odė muzikai ir pavasariui. Šie John Miles žodžiai padėtų apibūdinti ir „Oktavos“ repertuaro įvairovę, platumą ir atsidavimą įvairiai ir skirtingai muzikai. 

Programoje: Kazys Daugėla, „Šv. Kazimiero choralas” ; Freddie Mercury, „Bohemian rhapsody” (aranžuota Paul Murtha); „Time to say goodbye“ (ar. Toshio Mashima); „Makin’ whoopee”, (aranžuota Dave Wolpe), solo trombonu Ričardas Jenkelevičius, trimitu Kristijonas Sakalauskas; Dana Wilson, „Colorado Peaks”; Ralph Ford, „For All the Wyle Eternal”; Harold Arlen, „Over the Rainbow” (aranžuota Alan Baylock), solo trimitais Kristijonas Sakalauskas ir Donatas Viaževičius; Manfred Schneider, „Song of freedom”; John Williams, „Soaring with John Williams” (aranžuota Robert W. Smith); Jester Hairston, „Mary’s boy child”, aranžuota Phillip Sparke; Amanda McBroom, „The Rose”; John Miles, „Music“.


Koncertas vyks kovo 7 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12.

Bilietus platina tiketa.lt   

Senjorams, VU bendruomenės nariams (studentams, darbuotojams, alumnams) taikoma nuolaida. Bilietų su nuolaida kiekis gali būti ribotas. 


Šį pavasarį „Oktava“ surengs ir dar vieną koncertą, kuriame klausytojus į nuotaikingą šėlsmą įsuks džiazo, soulo, fanko ir populiarioji muzika. Balandžio 5 dieną, 15 valandą, kolektyvas lauks muzikos mylėtojų Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje (M. K. Čiurlionio g. 21). Bilietus platina tiketa.lt.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos