2023-01-28 18:00
2023-01-28 19:00

Naujus 2023-iuosius metus „Muzikos valanda“ Šv. Jonų bažnyčioje pradeda koncertu „Johanno Sebastiano Bacho vargonų muzikos vakaras”.  Sausio 28 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į klasikinės muzikos legendos kūrinių vakarą VU Šv. Jonų bažnyčioje, kuriame dalyvaus vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė, fleitininkė Beatričė Švilpaitė ir vargonininkas Tadas Gerulskis.

Genialaus kompozitoriaus Johanno Sebastiano Bacho kūryba užima ypatingą reikšmę kiekvieno muziko gyvenime. Ji nepaliauja stebinti savo didybe, išmintimi bei tauriausiomis emocijomis.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė Jurgita Kazakevičiūtė su savo mokiniais Beatriče Švilpaite (fleita) ir Tadu Gerulskiu (vargonai) paruošė J. S. Bacho vargonų ir feitos muzikos programą. Koncerte klausytojai išgirs iškilmingąjį Preliudą ir fugą Es-dur bei keletą choralų iš „Vargonų mišių“, Sonatą fleitai E-dur ir dramatiškąjį Preliudą ir fugą e-moll. Koncerto pabaigoje skambės dvi dalys iš Brandenburgo koncerto Nr. 6 B-dur, atliekamos vargonininkų ansamblio.

Vargonininkė ir pianistė Jurgita Kazakevičiūtė, buvusi J. Gruodžio konservatorijos auklėtinė (A. Andriuškevičiaus fortepijono kl. 1991-1995), 2002 baigė Lietuvos muzikos akademijos magistrantūrą. 2003 J. Kazakevičiūtė įstojo į LMTA vargonų meno aspirantūrą, kurią baigė 2005 (doc. V. Survilaitės klasė). Jurgitos mokytojai – vargonininkai Balys Vaitkus, Audra Telksnytė, doc. Virginija Survilaitė bei pianistė Rūta Ibelhauptienė – pabrėžė vargonininkės muzikavimo įtaigumą bei brandą, taip pat jos puikią techniką, ypatingą domėjimąsi kūrinių interpretacijomis.

2001-2003 vargonininkė studijavo Mozarteum’e (Austrija), prof. H. Metzger vargonų ir prof. H. Miki fortepijono klasėse; tobulinosi atlikėjų meistriškumo kursuose.

Studijų metais Jurgita Kazakevičiūtė dalyvavo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, sėkmingai pasirodė tarptautiniuose vargonininkų konkursuose, tarp jų - Landau mieste (Vokietija, 2002), M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje (2003), VI Paryžiaus miesto vargonininkų konkurse (Prancūzija, 2004), o 2004 Jurgita tapo I-ojo Juozo Naujalio jaunųjų vargonininkų konkurso nugalėtoja. 2007 laimėjo Tarptautinį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursą (I vieta).

Jurgita Kazakevičiūtė daug koncertuoja Lietuvos miestų koncertų salėse ir bažnyčiose, ne kartą vargonavo Vokietijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Prancūzijoje. J. Kazakevičiūtė dirbo vargonininke Zalcburgo (Austrija) šv.Vitalio bažnyčioje, Vilniaus Palaimintojo J. Matulaičio bažnyčioje, Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje.

Vargonininkės koncertuose skamba įvairių epochų ir stilių muzika - nuo baroko (J.S.Bacho, D.Buxtehude’s) iki šiuolaikinių (O. Messiaeno, A.Martinaičio) kompozicijų, tarp jų ne tik žymiausių kūrėjų opusai, bet ir rečiau atliekamos ar dar nežinomos senųjų meistrų kompozicijos, transkripcijos vargonams.

2017 m. J. Kazakevičiūtei suteiktas meno kūrėjo statusas.

Šiuo metu ji dirba pedagoginį darbą Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje (dėsto bendrojo fortepijono ir vargonų disciplinas) bei yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos valdybos narė.

Tadas Gerulskis (10 kl.) mokėsi fortepijono specialybės Karoliniškių muzikos mokykloje (mokytoja Aurelija Seliavienė). 2021 m. įstojo į Nacionalinės Čiurlionio menų mokyklos muzikos teorijos ir muzikos istorijos skyrių (kompozicijos mokytojas Gintaras Samsonas, fortepijono – Ala Bendoraitienė). Tado kūryba pasižymi tonalumu, polifonine faktūra, stilistiškai panaši į baroką. Didžiausias kūrybos įkvėpimo šaltinis – J. S. Bacho muzika, kuri atvedė ir į vargonų meno pasaulį (mokytoja Jurgita Kazakevičiūtė). Nuo praeito rudens jis vargonuoja Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje.

Tadas yra konkurso „Amžinybe alsuojanti muzika“, IX Jaunojo vargonininko konkurso-festivalio laureatas. Dalyvavo Respublikiniame fortepijono muzikos festivalyje „Pasaulio šokio ritmu“, projekte „Stasys Vainiūnas ir prancūzų kompozitorių kūryba“, prof. Aušros Motuzienės fortepijono meistriškumo kursuose.

Beatričė Švilpaitė – Nacionalinės M K. Čiurlionio menų mokyklos 11 kl. mokinė, skersine fleita pradėjo groti nuo 11 metų (mokytoja Jonė Janiukštienė). Ji aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje bei yra „ Respublikinio muzikantų konkurso“ (2 vieta), “Algirdo Budrio medinių pučiamųjų instrumentų konkurso“ (3 vieta) ir “Juozo Pakalnio pučiamųju ir mušamųjų instrumentų konkurso“ (3 vieta) laureatė.

thumbnail_Jurgita_Kazakevičiūtė_Beatričė_Švilpaitė_ir_Tadas_Gerulskis.jpg

PROGRAMA:

„J. S. Bacho vargonų muzikos vakaras”

Dalyvauja Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai). Beatričė Švilpaitė (fleita), Tadas Gerulskis ( vargonai)

J. S. Bach (1685-1750)
Preliudas Es-dur BWV 552

Choralas „Kyrie, Gott Vater in Ewigkeit” BWV 669
Choralas “Wir glauben all’ an einen Gott”, BWV 680
Duetas Nr. 2 BWV 803 (F-dur)
Atl. TG

Fuga Es-dur, BWV 552

Sonata fleitai E-dur, BWV 1035