Renginiai

ISTORIJŲ PASAKOJIMO VAKARAS | English edition

lb 51

LT
Mėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori paklausyti kitų pasakojamų istorijų? Ateik į PENKTĄ VU Open Mic Storytelling vakarą! Tiesa, šį kartą jį darysime anglų kalba, tad jei nori pagerinti savo storytellerio įgūdžius prieš tarptautinę auditoriją – pirmyn!
KAIP VEIKIA? Kas pirmesnis, tas gudresnis principu: norėdama(s) pasakoti, registruokis el.paštu ir užsitikrink sau vietą vakaro metu! Atėjusiems tik paklausyti, bet vakaro pabaigoje pajutusiems norą pasakoti, visada paliksime dvi galimybes įsijungti!

EN
If you like to tell stories or you just want to listen to others telling stories, come to the OPEN MIC STORYTELLING event at Vilnius University.
Anyone is welcome to tell, purely on a first-come first-serve basis!
That means: if you are ready for a story, send us an email at . We also leave two spots for the spontaneous.

Švęsk #VUžgavėnes | Edukacinių renginių programa | Registracija

Vuzgavenes bandymas

Užgavėnės – tai unikali diena metuose, kuomet būnant kažkuo kitu, gali būti savimi. Galima šokti, dainuoti, linksmintis, krėsti išdaigas, o užsidėjus kaukę išsakyti kritiką kasdienio gyvenimo negerovėms. Bet ką mes iš tikrųjų žinome apie Užgavėnes? Kodėl lietuviui yra svarbi ši šventė? Galų gale, ar tikrai mokame ją švęsti ir ko reikia, kad ją švęstume kitaip, savaip, naujaip?

Vilniaus universiteto Kultūros centras ir VU folkloro ansamblis „Ratilio“ kviečia kartu atsakyti į šiuos klausimus ir naujai švęsti #VUžgavėnes! Vasario 5 d. (antradienį) 17.30 val. VU Kultūros centro 347 a. (Čiurlionio g. 21,) įvyks organizacinės grupės susibūrimas, į kurį yra kviečiami visi norintys prisidėti prie #VUžgavėnių šventės planavimo. Mums reikės daug mąstančių galvų ir darbščių rankų, kad sukurtume tikrą karnavalinę fiestą. Savanoriai-organizatoriai kviečiami registruotis ČIA

O kad pasiruošimas šventei vyktų sklandžiai ir joje pamatytume kuo daugiau VU bendruomenės narių, parengėme edukacinių renginių planą. Į atviras paskaitas – susitikimus pasikvietėme žymius lietuvių etnokultūros ekspertus, kurie atskleis kur slypi mitologinio mąstymo šaknys, kaip vyksta Užgavėnių dainų transformacijos. Turėsime net dvi kaukių gaminimo dirbtuves, o „Ratilio“ mokys šokti, kad susibūrę į šventę nepasimestume ir įsilietume į persirengėlių minią.

Turite klausimų, pasiūlymų, įdėjų? Skambinkite, rašykite „Ratilio“ vadovei Mildai Ričkutei: +37067372714, ir darome šventę kartu! #VUžgavėnese laukiami VISI mūsų bendruomenės nariai!

Vasario 4 d. (pirmadienis) 17.30 val. Centriniai rūmai, 239 a.(Universiteto g. 3).
MITOLOGINIO MĄSTYMO ŠAKNYS. Atvira paskaita-susitikimas su mitologu ir religijotyrininku dr. Dainiumi Razausku.

Vasario 7 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. VU Kultūros centras, 353a, ir 362 a. (Čiurlionio g. 21).
NUO GROŽIO IKI OŽIO. Užgavėnių kaukės, I dalis. Kūrybinės dirbtuvės.
Kaukes iš įvairių medžiagų (kailio, sagų, siūlų, audinių ir kt.) mokys pasigaminti Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai Aldona Kuprelytė ir Antanas Vaškys.
Būtina registracija ČIA

Vasario 12 d. (antradienį) 16.00 val. Centriniai rūmai, 239 a. (Universiteto g. 3).
EI, ŠNEI! Užgavėnės XX a.: Miesto ir kaimo švenčių transformacijos. Užgavėnių persirengėlių dainos sociokultūriniame kontekste.
Atvira paskaita-susitikimas su KU docente, etnomuzikologe dr. Lina Petrošiene..

Vasario 12 d. (antradienį) 17.30 val. Centriniai rūmai, 239 a. (Universiteto g. 3).
DAINŲ VAKARAS
VU fokloro ansamblis RATILIO mokys populiarių Užgavėnių dainų. Įėjimas laisvas!

Vasario 22 d. (penktadienį) 15.00 val. VU Didžiojoje auloje (Čiurlionio g. 21).
SUKIS KAIP VELNIAS
VU folkloro ansamblis RATILIO mokys Užgavėnių šokių. Įėjimas laisvas!

Vasario 25 d. (pirmadienis) 16 val. Centriniai rūmai, 239 a. (Universiteto g. 3)
NE ŠUNIUI ANT UODEGOS. Užgavėnių kaukės, II dalis. Kūrybinės dirbtuvės.
Meistras Jonas Kriščiūnas mokys kaukių gamybos, panaudojant buitines atliekas (kartoną, medžiagų atraižas ir pan.).
Būtina registracija ČIA

Kovo 1 d. (penktadienį) 15 val. VU Didysis kiemas – ŠVĘSK #VUŽGAVĖNES!

VU kamerinis orkestras kviečia į koncertą ,,Rudens serenados”

Rudens serenados iliustracija

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras spalio 20 d., 18 val. rengia koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Fleitos muzikos mylėtojai kviečiami pasiklausyti ispaniška dvasia praturtintos programos „Rudens serenados“.

Orkestras naują sezoną atidarė rugsėjo mėnesį kartu su išskirtiniu Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos, o dabar vėl džiugins sostinės klausytojus ,,Rudens serenadų” programa, prie kurios prisijungė dvi ypatingos solistės-fleitininkės iš Ispanijos - Julia Estevez Salgueiro ir Estefania Fernandez Agulla. 

Julia Estevez Salgueiro pirmųjų fleitos paslapčių mokėsi gimtajame Vigo mieste (Ispanija), „Mayeusis“ konservatorijoje pas tuo metu ten rezidavusį VU kamerinio orkestro meno vadovą, dirigentą bei fleitininką Paulių Bernardą Koncę. Fleitininkė iki šiol dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, kuriuos veda žymūs fleitos virtuozai, tokie kaip V. Rpats, P. Dumail, J.C.Gerard. Julia yra tarptautinių konkursų laureatė, žymioje,,Mans” studijoje įrašė prancūzų muzikos plokštelę fortepijonui ir fleitai, kuri sulaukė aukščiausių įvertinimų. Šiuo metu fleitininkė yra Vigo konservatorijos profesorė, simfoninio orkestro ,,Vigo 430” fleitų grupės koncertmeisterė, kamerinio ansamblio ,,Aires” įkūrėja.

Kita solistė Estefania Fernandez Agulla muzikos mokytis pradėjo taip pat gimtajame Vigo mieste, baigė studijas aukščiausiais įvertinimais bei yra nacionalinių konkursų laureatė. 2017 m. pagal ,,Erasmus+” programą atliko orkestrinę praktiką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šiuo metu Estefania studijuoja ,,Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje” antrame magistrantūros kurse pas profesorių Valentiną Gelgotą, taip pat atlikėja yra Ponteareas miesto (Ispanija) Reveriano Soutullo muzikos mokyklos dėstytoja.

Rudeniškame koncerte skambės vokiečių kompozitoriaus Georg Philipp Telemann siuita-uvertiūra ,,Tautos”, ,,Koncertas G-dur” fleitai ir styginiams(solistė Julia Estevez Salgueiro”) bei ,,Koncertas a-moll” dviems fleitoms ir styginiams(solistės: Julia Estevez Salgueiro, Estefania Fernandez Agulla), italų kompozitoriaus bei violančelininko Luigi Boccherini ,,Nakties muzika Madride Op.30 nr.6”. Taip pat skambės XIX-XXa. ispanų kompozitoriaus Eduardo Viscasillas serenada ,,Naktis Venecijoje”, kurios natas Vilniaus universiteto kameriniam orkestrui patikėjo pats kompozitoriaus vaikaitis, Carlos Viscasillas bei kompozitoriaus ir pianisto Joaquin Malats ,,Ispaniškoji serenada".

VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas-asistentas Modestas Jankūnas) yra  „World orchestra festival“ (Pasaulio orkestrų festivalio) konkurso, vykusio 2017 m. liepą Vienoje, Austrijoje, Aukso prizo ir specialaus žiuri Garbės sertifikato laimėtojas, o dar šių metų liepą dalyvavo jau devintą kartą vykstančiame tarptautiniame muzikos festivalyje ,,MISA” Šanchajuje.

TIKETA spalvotas http://www.tiketa.lt/LT/koncertas_rudens_serenados_20022

Trijų dienų istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams

skelbimas foto

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai lyderių savybės, kurias būtina išsiugdyti dar studijuojant universitete. Be viso to, gebėjimas pasakoti įdomias istorijas, padeda susirasti naujų draugų, sustiprinti esamus ryšius.  Kultūros centras norėdamas paskatinti istorijų pasakojimo kultūros atsiradimą Vilniaus universitete, organizuoja trijų dienų kūrybines dirbtuves.

Dirbtuvių metu:

  • išmoksite kaip suskaidyti kiekvieną istoriją į 7 „kaulus“ (bare-boning). Ši technika padės ir skaitant/rašant rašto darbus, projektus darbe, ir klausantis kitų istorijų, ir be abejonės, pasakojant pačiai;
  • Išmoksite, kaip kiekvieną istoriją reikia „sugyvinti“, padaryti ja įdomia, patrauklia kitiems. Po to niekada nepasakosite sausai, neįdomiai, žmonės klausysis jūsų nevargdami, ar nelaukdami, kol pagaliau baigsite;
  • Išmoksite naudingų dalykų apie istorijos tempą, detales. Suprasite, kad kartais mažiau detalių yra geriau. Išmoksite, kaip įtaigiai apsakyti dalyko esmę;
  • Galvojate, kad nieko įdomaus neturite papasakoti? Visi turi, ką papasakoti! Dirbtuvių metu išmoksite, kaip iš atminties iškrapštyti istorijas, o po to ir kaip jas gerai ir įtaigiai papasakoti. Tai padės Jums lengviau užmegzti reikalingas pažintis, susirasti draugų.
  • Įgysite realios kalbėjimo prieš auditoriją patirties saugioje aplinkoje. Dirbtuvės negali būti didesnės nei 12 žmonių, todėl gausite daug individualaus dėmesio, mokytoja tiksliai įvardins jums reikalingus dalykus ir parodys kelią, kaip patobulėti.
  • SMAGIAI PRALEISITE LAIKĄ įdomių žmonių apsuptyje, įsikvėpsite kūrybiško, užmegsite įdomių pažinčių.

Dirbtuves ves profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose. Milda Amsterdame yra baigusi „Mezrab Storytelling School“, ruošiančią profesionalius pasakotojus. Ji reguliariai pasakoja Mezrab kultūros centre, nuolatos pasirodo daugybėje kitų vietų Lietuvoje ir Olandijoje. Pasakotoja yra storytellingo praktikė ir savo dirbtuvėse siekia praktinį žinojimą perduoti ir studentams.

Lietuvoje įkūrė Baltic Storytelling Centre.

Milda taip pat yra VU alumnė, čia įgijusi bakalauro ir magistro laipsnius filosofijos ir literatūros srityse.

Milda foto skelbimui

Užsiėmimų laikai:

Spalio 21 d. 13 – 17 val.

Spalio 22 d. 16 – 20 val.

Spalio 23 d. 16 – 19 val.

Spalio  23 d. 19.30 val. OPEN MIC VAKARAS! Atviras įėjimas visiems norintiems pasakoti savas arba išgirsti kitų istorijas!

 

Vieta: Kultūros centras, Čiurlionio g. 21, 344 auditorija (už Didžiosios aulos)

DIRBTUVĖSE VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS. BŪTINA REGISTRACIJA ČIA! IKI SPALIO 19

Kviečiame registruotis į "Vilniaus studentų skaitovų šventę"

index

Mėgsti poeziją, prozą ar humoristinius tekstus? Esi neabejingas meniniam skaitymui?

Išsirink patinkantį kūrinį ir per 5 minutes užkariauk publikos dėmesį. Registracija: https://goo.gl/forms/8wmFhpDkTCOxv2WP2 

Vilniaus studentų skaitovų šventė vyks 2018 m. spalio mėn. 16 – 20 d. Vilniaus universitete.

Šventės organizatoriai: Vilniaus universiteto teatrai,, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teatras studija„Palėpė“, Universitetų teatrų asociacija ir Asociacija „Koturnos“

VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

FB cover rugsejo 24 djpg

Rugsėjo 24 d., pirmadienį, 19 val., Šv. Jonų bažnyčioje – trijų Vilniaus universiteto (VU) chorų „Pro musica“, „Virgo“, „Gaudeamus“ naujojo sezono pradžios koncertas. Jo programoje – ir vokiečių baroko genijaus J. S. Bacho h-moll mišių dalys, ir šiuolaikiniai lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai, ir kompozicijos iš kino filmo „Žiedų valdovas“. Taip pat koncerte skambės Stanisław Monuszko, John Tavener, Ryčio Mažulio, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino kūriniai. Vargonuos Balys Vaitkus.

J. S. Bacho mišios h-moll, kurias koncerte atliks mišrus VU choras „Pro musica“, yra paskutinis jo parašytas stambios formos kūrinys, baigtas likus metams iki kompozitoriaus mirties. Jos įvardijamos kaip vienas reikšmingiausių klasikinės muzikos pasiekimų. Šiuo kūriniu J. S. Bachas atverčia naują žanro puslapį ir pakloja pamatus XIX a. mišių rinkiniams. 

Anot VU chorų vadovės Rasos Gelgotienės, imtis atlikti J. S. Bacho h-moll mišių dalis reikėjo drąsos, tačiau dabar ji džiaugiasi, jog, įdėjus daug darbo, šia muzika pagaliau galima pasidalinti ir su klausytojais.  

Skaityti daugiau: VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

Kamerinio orkestro ir choro iš Indonezijos jungtinis koncertas

Indonezijos choras sumazinta

Rugsėjo 19 d., 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto kamerinis orkestras pradeda savo naująjį sezoną ir kviečia į pirmąjį jungtinį koncertą „Indonezijos suvenyras“.
Vos spėjęs atsikvėpti po jau devintą kartą Šanchajuje vykstančio tarptautinio muzikos festivalio ,,MISA”, orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas - asistentas Modestas Jankūnas) koncertų sezoną pradės kartu su Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos.

Pirmą kartą kartu pasirodysiantys kolektyvai kviečia vilniečius į nuostabų rytų ir vakarų kultūras apjungiantį koncertą. Jame skambės XIX pab.-XXpr.a. čekų kompozitoriaus, romantiko Antonino Dvoržako ,,Serenada styginiams E-dur”, taip pat dar gegužę Lietuvoje koncertavusio norvegų pianisto, vieno žymiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo kūrinys ,,Dark night of the soul”, Kristinos Vasiliauskaitės ,,Trys lietuvių liaudies dainos”. Išgirsime ir Parahyangan katalikiško universiteto dirigento bei meno vadovo Ivan Yohan kūrybos vaisių. Choras koncertą užbaigs aranžuotomis liaudies dainomis bei tradiciniais Indonezijos šokiais.
Parahyangan katalikiško universiteto choras – vienas geriausių Indonezijos muzikinių kolektyvų, pelnęs pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Jo programoje skamba žinomų Azijos ir Europos klasikų bei pasaulietinės muzikos kūriniai.

Skirtingai nei dauguma kitų, Parahyangan choras į savo pasirodymus visada įtraukia judesio - šokio elementus ir taip leidžia žiūrovui pajusti tikros indonezietiškos kultūros skonį. Nuo 1995 m. choras pradėjo skinti apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, diriguojant dabartiniam dirigentui ir meno vadovui I. Yohan. Menininko ryšys su vokaline ir chorine muzika užsimezgė dar studijuojant Parahjangan Katalikų universitete. Vėliau jis išvyko į Olandiją, kur įgijo klasikinio dainavimo bakalauro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius. Mainų programos pagalba, jaunasis dirigentas kurį laiką gyveno ir mokėsi Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, chorinio dirigavimo paslapčių pas Vytautą Miškinį, o vokalo meistriškumo – pas Algirdą Janutą.

,,Vilnius visada užėmė labai svarbią vietą mano širdyje. Tai miestas – pilnas gyvenimo, grožio ir muzikos. Nuo tada, kai su mainų programa atvykau studijuoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, svajojau kada nors su savo choru koncertuoti Vilniuje. Su Modesto Jankūno, Pauliaus Bernardo Koncės ir Vilniaus universiteto kamerinio orkestro pagalba ši mano svajonė bus įgyvendinta”, - nostalgiškai apie Vilnių atsiliepia dirigentas.

Bilietus galima įsigyti prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Bilietų kainos – 5 eurai, senjorams ir studentams – 3 eurai.

Teksto autorė Viktorija Brazaitė

Visas VU šoka - masinė liaudies šokių pamoka Vilniuje

Edgaras Kurauskas 2

Edgaro Kurausko nuotr.

Vilniaus Uuniversiteto (VU) Kultūros centras kviečia į naujų mokslo metų sūkurį įsisukti tradicinio šokio žingsneliu! Rugsėjo 14-osios vakarą VU Didįjį kiemą sudrebins liaudies muzikos atlikėjai, priversiantys trepsėti profesorius, studentus, vilniečius ir miesto svečius. Šiemet Ttikimasi sulaukti įspūdingo skaičiaus šokėjų.

Universitetas tęsia gražia rugsėjo tradicija tapusio projekto „Visa Lietuva šoka“ idėją ir organizuoja folklorinių šokių renginį „Visas VU šoka“. Tai nemokama tradicinių šokių pamoka – vakaronė, kurioje renginio dalyviai pamatys, kaip paprastai ir smagiai šokių mokėsi senovės lietuviai. Liaudies Tradicinių lietuvių liaudies šokių pamokas ves ir šokti padės net trys šių metų Dainų šventėje dalyvavę, VU Kultūros centro kolektyvai: Dainų ir šokių ansamblis, folkloro ansamblis „Ratilio“ ir liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.

Vilniaus universiteto kiemas vienu metu gali sutalpinati net kelis šimtus šokėjų. Pasak „Ratilio“ ansamblio meno vadovės Mildos Ričkutės, jeigu turi gerus padėjėjus, nėra didelio skirtumo, vienu metu mokinti vieną ar šimtą žmonių. Labai norint, per pora valandų galima išmokti daugiau nei 30 šokių. Organizatoriai pažada, kad sau mielą šokį renginio metu atras kiekvienas. Rytinio kroso mėgėjams neabejotinai patiks Lakišius, įsimylėjėliams muzikantai pagrieš fokstrotą, o tiems, kurie mėgsta smarkiau pasisukti, galvos svaigs nuo Anės polkos.

„Visas VU šoka“ – ne tik puiki proga atsipalaiduoti po darbų, akademinių užsiėmimų, bet ir smagiai irbei judriai praleisti rudens popietę su savo šeimos nariais, naujais studijų bičiuliais, draugais, kolegomis ar svečiais. Liaudies šokių vakaronė – tai galimybė pažvelgti į liaudies kultūrą kitaip, patiems išbandyti folklorinius šokius ir įsitikinti, jog mūsų seneliai buvo kuo tikriausi pasilinksminimų profesionalai.!
Folkloro ansamblių muzikantai jau derina smuikus ir tikrina bandonijų dumples. Visi laukiami Ssusitikime rugsėjo 14 d. 16 val. VU Didžiajame kieme.!
Įėjimas nemokamas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos