Renginiai

VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

FB cover rugsejo 24 djpg

Rugsėjo 24 d., pirmadienį, 19 val., Šv. Jonų bažnyčioje – trijų Vilniaus universiteto (VU) chorų „Pro musica“, „Virgo“, „Gaudeamus“ naujojo sezono pradžios koncertas. Jo programoje – ir vokiečių baroko genijaus J. S. Bacho h-moll mišių dalys, ir šiuolaikiniai lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai, ir kompozicijos iš kino filmo „Žiedų valdovas“. Taip pat koncerte skambės Stanisław Monuszko, John Tavener, Ryčio Mažulio, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino kūriniai. Vargonuos Balys Vaitkus.

J. S. Bacho mišios h-moll, kurias koncerte atliks mišrus VU choras „Pro musica“, yra paskutinis jo parašytas stambios formos kūrinys, baigtas likus metams iki kompozitoriaus mirties. Jos įvardijamos kaip vienas reikšmingiausių klasikinės muzikos pasiekimų. Šiuo kūriniu J. S. Bachas atverčia naują žanro puslapį ir pakloja pamatus XIX a. mišių rinkiniams. 

Anot VU chorų vadovės Rasos Gelgotienės, imtis atlikti J. S. Bacho h-moll mišių dalis reikėjo drąsos, tačiau dabar ji džiaugiasi, jog, įdėjus daug darbo, šia muzika pagaliau galima pasidalinti ir su klausytojais.  

„Šis kūrinys – tai genijaus iššūkis tiek choristams, tiek dirigentams bei akomponuojantiems muzikantams. Mišių ritmas, tempas, polifonija, šuoliai ir viražai reikalauja begalinio susikaupimo, atidumo, atsidavimo, galiausiai – kantrybės ir net tikėjimo. Tačiau tokios muzikos pažinimas buvo didelis džiaugsmas choristams, tad tikimės ir klausytojams atverti naujus muzikinius horizontus“, sako Rasa Gelgotienė. 

Kitas koncerto akcentas – kino filmo „Žiedų valdovas“ garso takelio ištraukos, kurias atliks mišrus VU choras „Gaudeamus“. Kompozicijas iš kino filmo choristai jau giedojo rugsėjį į Lietuvą atvykusiam „Žiedų valdovo“ aktoriui Johnui Rhysui-Daviesui, sukūrusiam nykštuko Gimlio vaidmenį. „Gaudeamus" šias kompozicijas Šv. Jonų bažnyčioje dar kartą atliks šių metų gruodį kartu su orkestru iš Lvovo.

Praėjęs sezonas VU chorams buvo įsimintinas ne tik gastrolėmis ir projektais su užsienio šalių chorais, konkursais, bet ir dalyvavimu didžiausiuose Lietuvos šimtmečio minėjimo renginiuose – Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje vasario 16-ąją Prezidentūros aikštėje, Šimtmečio dainų šventėje.

Naujasis sezonas taip pat bus darbingas: VU chorai kartu su VU kameriniu orkestru tęs atvirą projektą „Klasika visiems", į kurį muzikos mėgėjus ir profesionalus kvies kartu atlikti C. Saint-Saenso „Kalėdinę oratoriją". Šiemet projektas vyks jau septintą kartą. Taip pat choras „Pro musica" dar šiemet Maskvoje ir Kijeve su šių miestų universitetų chorais atliks kitą klasikos šedevrą – W. A. Mozarto „Requiem". 

Bilieto kaina - 5 EUR, studentams ir senjorams 3 EUR. Bilietai platinami prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje.

Kamerinio orkestro ir choro iš Indonezijos jungtinis koncertas

Indonezijos choras sumazinta

Rugsėjo 19 d., 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto kamerinis orkestras pradeda savo naująjį sezoną ir kviečia į pirmąjį jungtinį koncertą „Indonezijos suvenyras“.
Vos spėjęs atsikvėpti po jau devintą kartą Šanchajuje vykstančio tarptautinio muzikos festivalio ,,MISA”, orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas - asistentas Modestas Jankūnas) koncertų sezoną pradės kartu su Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos.

Pirmą kartą kartu pasirodysiantys kolektyvai kviečia vilniečius į nuostabų rytų ir vakarų kultūras apjungiantį koncertą. Jame skambės XIX pab.-XXpr.a. čekų kompozitoriaus, romantiko Antonino Dvoržako ,,Serenada styginiams E-dur”, taip pat dar gegužę Lietuvoje koncertavusio norvegų pianisto, vieno žymiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo kūrinys ,,Dark night of the soul”, Kristinos Vasiliauskaitės ,,Trys lietuvių liaudies dainos”. Išgirsime ir Parahyangan katalikiško universiteto dirigento bei meno vadovo Ivan Yohan kūrybos vaisių. Choras koncertą užbaigs aranžuotomis liaudies dainomis bei tradiciniais Indonezijos šokiais.
Parahyangan katalikiško universiteto choras – vienas geriausių Indonezijos muzikinių kolektyvų, pelnęs pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Jo programoje skamba žinomų Azijos ir Europos klasikų bei pasaulietinės muzikos kūriniai.

Skirtingai nei dauguma kitų, Parahyangan choras į savo pasirodymus visada įtraukia judesio - šokio elementus ir taip leidžia žiūrovui pajusti tikros indonezietiškos kultūros skonį. Nuo 1995 m. choras pradėjo skinti apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, diriguojant dabartiniam dirigentui ir meno vadovui I. Yohan. Menininko ryšys su vokaline ir chorine muzika užsimezgė dar studijuojant Parahjangan Katalikų universitete. Vėliau jis išvyko į Olandiją, kur įgijo klasikinio dainavimo bakalauro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius. Mainų programos pagalba, jaunasis dirigentas kurį laiką gyveno ir mokėsi Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, chorinio dirigavimo paslapčių pas Vytautą Miškinį, o vokalo meistriškumo – pas Algirdą Janutą.

,,Vilnius visada užėmė labai svarbią vietą mano širdyje. Tai miestas – pilnas gyvenimo, grožio ir muzikos. Nuo tada, kai su mainų programa atvykau studijuoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, svajojau kada nors su savo choru koncertuoti Vilniuje. Su Modesto Jankūno, Pauliaus Bernardo Koncės ir Vilniaus universiteto kamerinio orkestro pagalba ši mano svajonė bus įgyvendinta”, - nostalgiškai apie Vilnių atsiliepia dirigentas.

Bilietus galima įsigyti prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Bilietų kainos – 5 eurai, senjorams ir studentams – 3 eurai.

Teksto autorė Viktorija Brazaitė

Visas VU šoka - masinė liaudies šokių pamoka Vilniuje

Edgaras Kurauskas 2

Edgaro Kurausko nuotr.

Vilniaus Uuniversiteto (VU) Kultūros centras kviečia į naujų mokslo metų sūkurį įsisukti tradicinio šokio žingsneliu! Rugsėjo 14-osios vakarą VU Didįjį kiemą sudrebins liaudies muzikos atlikėjai, priversiantys trepsėti profesorius, studentus, vilniečius ir miesto svečius. Šiemet Ttikimasi sulaukti įspūdingo skaičiaus šokėjų.

Universitetas tęsia gražia rugsėjo tradicija tapusio projekto „Visa Lietuva šoka“ idėją ir organizuoja folklorinių šokių renginį „Visas VU šoka“. Tai nemokama tradicinių šokių pamoka – vakaronė, kurioje renginio dalyviai pamatys, kaip paprastai ir smagiai šokių mokėsi senovės lietuviai. Liaudies Tradicinių lietuvių liaudies šokių pamokas ves ir šokti padės net trys šių metų Dainų šventėje dalyvavę, VU Kultūros centro kolektyvai: Dainų ir šokių ansamblis, folkloro ansamblis „Ratilio“ ir liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.

Vilniaus universiteto kiemas vienu metu gali sutalpinati net kelis šimtus šokėjų. Pasak „Ratilio“ ansamblio meno vadovės Mildos Ričkutės, jeigu turi gerus padėjėjus, nėra didelio skirtumo, vienu metu mokinti vieną ar šimtą žmonių. Labai norint, per pora valandų galima išmokti daugiau nei 30 šokių. Organizatoriai pažada, kad sau mielą šokį renginio metu atras kiekvienas. Rytinio kroso mėgėjams neabejotinai patiks Lakišius, įsimylėjėliams muzikantai pagrieš fokstrotą, o tiems, kurie mėgsta smarkiau pasisukti, galvos svaigs nuo Anės polkos.

„Visas VU šoka“ – ne tik puiki proga atsipalaiduoti po darbų, akademinių užsiėmimų, bet ir smagiai irbei judriai praleisti rudens popietę su savo šeimos nariais, naujais studijų bičiuliais, draugais, kolegomis ar svečiais. Liaudies šokių vakaronė – tai galimybė pažvelgti į liaudies kultūrą kitaip, patiems išbandyti folklorinius šokius ir įsitikinti, jog mūsų seneliai buvo kuo tikriausi pasilinksminimų profesionalai.!
Folkloro ansamblių muzikantai jau derina smuikus ir tikrina bandonijų dumples. Visi laukiami Ssusitikime rugsėjo 14 d. 16 val. VU Didžiajame kieme.!
Įėjimas nemokamas.

Spektaklis „MARGIRIS“ pagal Kazio Inčiūros pjesę

Margiris 1 IMG 8140 2

Vilniaus universiteto dramos tetaro spektaklis apie legendinius Pilėnų gynėjus skiriamas Lietuvos Valstybės šimtmečiui.

Spektaklis rodomas 2018 m. rugsėjo 12 ir 19 d. 19 val.
VU Teatro salėje, Universiteto g. 3, Vilniuje.

Lietuviai ugnį laikė šventa. Ji buvo garbinama. Ji maitino ir šildė. Ir skaudžiai degino. Bet nebijota sudegti šventojoje ugnyje. Taip atsitiko ir 1336 m. legendiniuose Pilėnuose  (Punios, o gal Bilionių piliakalnyje), kai kunigaikščio Margirio vadovaujami pilies gynėjai nusprendė geriau žūti ant laužo, nei pasiduoti kryžiuočių ordino kariams. Svarbiausia buvo išsaugoti orumą, garbę ir laisvę.

Ar ne iš šių Pilėnų pelenų įpūsta ir 1918-ųjų vasario 16-osios žiežirba? Matyt, ta ugnies galia tikėjo ir Romas Kalanta, pasirinkdamas ją kovos ginklu prieš sovietų okupaciją. Taikūs, šildantys laužai liepsnojo ir 1991-ųių sausį prie Seimo rūmų, kur dar kartą buvo iškilęs realus pavojus žmonių laisvei.

Laisvės ugnis tebedega ir mūsų širdyse. Bet ją reikia nuolat kurstyti. Atmintimi. Sąžine. Darbais. Kūryba. Ir legendomis. Nes be jų nebūtų nei Vasario 16-osios, nei šiandieninės Lietuvos. Šimtas metų laike, o mūsų sąmonėje – tai ištisi amžia

Vilniaus universitetas dalyvauja Šimtmečio dainų šventėje

Dainų ir šokių ansamblio pasirodymo akimirka2018 m. liepos 1-6 d. Vilniuje vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan Tos“. Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Dainų šventės programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai, Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą, Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.

Šventės renginiuose dalyvauja ir Vilniaus universiteto meno kolektyvai: Folkloro ansamblis „Ratilio“, Dainų ir šokių ansamblis, Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“, Pučiamųjų orkestras „Oktava“, chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro Musica“.

Dalyvaukite, palaikykite, dainuokite ir šokite kartu! Švęskime savo Valstybės šventę su muzika!

   www.dainusvente.lt

fb logo Lietuvos Dainų šventė

Ratilio 50-ojo jubiliejaus šventė

ratilio50 3 4x3Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ susikūrė lygiai prieš 50 metų – 1968-aisiais. Pradėjęs veiklą kaip etnografinis ansamblis, išsirinkęs sau vardą iš sutartinių garsažodžių per penkis dešimtmečius šis ansamblis tapo didele glaudžia dainuojančia ir šokančia šeima. Laikas prisiminti visus kartu patirtus džiaugsmus ir švęsti šio ansamblio stebuklą!

Ratiliokai visų folkloro gerbėjų lauks nuo 13 val., o 14 val. šventinę programą kvies pradėti filmuko peržiūra ir naujos knygos „Nuostabus laikas: penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai“ pristatymu. Pajudėti, pamuzikuoti ir tikrą ratiliokišką dvasią pademonstruoti ragins šventinių folkloro žaidynių organizatoriai. Botanikos sode įsikurs penkios salelės, kuriose buvę ratiliokai su savo vadovaujamais ansambliais pateiks žaidimo dalyviams įdomių užduočių. Gimtadienis neįsivaizduojamas be dabartinių ratiliokų koncerto. „Mūsų programoje atsispindės, tai, kas dera mums – jaunystės ir gamtos sąsajos“, – sako ansamblio vadovė.

Kviečiame visų laikų ratiliokus ir visus folkloro mylėtojus drauge švęsti žydintį, jaunatvišką ir džiaugsmingą seniausio Lietuvoje VU folkloro ansamblio „Ratilio“ jubiliejų!

Lauksime Jūsų birželio 16 d. VU Botanikos sode Kairėnuose.

ŠVENTĖS PLANAS

13.00 – 14.00 ATKILOKIT VARTELIUS. Svečių pasitikimas
14.00 – 15.00 Nuostabus laikas: penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai. Knygos pristatymas
15.30 – 17.00 RATILIADA. Šventinės folkloro žaidynės visai šeimai
17.30 – 18.30 ROTILE, RATILĖL, RATILIO. Jubiliejinis koncertas

Daugiau: http://ratilio.lt/50

FB f Logo blue 29

Vargonininko G. Kviklio ir valtornisto M. Gecevičiaus koncertas

2018 m. birželio 16 d., šeštadienį, 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje vyks vargonininko Gedimino Kviklio ir valtornisto Mindaugo Gecevičiaus koncertas. Atlikėjai dedikuoja koncertą Baltijos valstybių šimtmečio jubiliejui ir atliks lietuvių, latvių ir estų kompozitorių kūrinius.

Gediminas Kviklys. lrt.lt nuotraukaMindaugas Gecevicius

Gediminas Kviklys (lrt.lt nuotrauka) ir Mindaugas Gecevičius.(Trakų meno mokyklos nuotrauka).

Programoje skambės: G.Ph. Telemanno Adagio ir Presto valtornai ir vargonams, Č. Sasnausko Introdukcija ir dvitemė fuga c-moll vargonams, M. Jansono Muzika valtornai ir vargonams (Andante ir Allegro), B. Gorbulskio Miško daina valtornai ir vargonams, E. Arro Trys pjesės iš ,,Estų liaudies melodijos“ vargonams, S. Rachmaninovo Vokalizas valtornai ir vargonams, M. Zarinšo Variacijos B-A-C-H tema vargonams ir O. Ravanello Meditacija valtornai ir vargonams (skiriama popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje).

Bilietus platina BilietaiLT button

Koncertas Skaistei Barkauskas atminti

Skaiste BarkauskasPraėjo metai, kai nebegirdime pianistės-pedagogės, kompozitoriaus Vytauto Barkausko dukters kūrybos. Šis koncertas yra puiki proga pagerbti menininkės atminimą ir dar kartą pasiklausyti jos mėgstamų kūrinių.

Birželio 9 dieną 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) suskambės J. S. Bacho, J. Rheinbergerio, O. Messiaeno, V. Barkausko, M. K. Čiurlionio, M. Regerio, ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks vargonininkė Jūratė Landsbergytė, violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė, fleitininkas Vytautas Oškinis, smuikininkė Dalia Šešelgienė, pianistė Saulė Lapėnaitė.

Skaistė Barkauskas mokėsi Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijų metais išvyko į Vokietiją, ten sukūrė šeimą. Skaistė išsiskyrė savo veiklumu ir užsidegimu, inspiruodavo draugų susibūrimus. Siekiant prisiminti garsią pianistę, koncerto metu bus atliekama jos mėgstamiausia J. S. Bacho Arija D-dur.

Skaityti daugiau: Koncertas Skaistei Barkauskas atminti

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos