Renginiai

Koncertas Skaistei Barkauskas atminti

Skaiste BarkauskasPraėjo metai, kai nebegirdime pianistės-pedagogės, kompozitoriaus Vytauto Barkausko dukters kūrybos. Šis koncertas yra puiki proga pagerbti menininkės atminimą ir dar kartą pasiklausyti jos mėgstamų kūrinių.

Birželio 9 dieną 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) suskambės J. S. Bacho, J. Rheinbergerio, O. Messiaeno, V. Barkausko, M. K. Čiurlionio, M. Regerio, ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks vargonininkė Jūratė Landsbergytė, violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė, fleitininkas Vytautas Oškinis, smuikininkė Dalia Šešelgienė, pianistė Saulė Lapėnaitė.

Skaistė Barkauskas mokėsi Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijų metais išvyko į Vokietiją, ten sukūrė šeimą. Skaistė išsiskyrė savo veiklumu ir užsidegimu, inspiruodavo draugų susibūrimus. Siekiant prisiminti garsią pianistę, koncerto metu bus atliekama jos mėgstamiausia J. S. Bacho Arija D-dur.

Skaityti daugiau: Koncertas Skaistei Barkauskas atminti

Spektaklis „Hinc itur ad astra“

Hinc itur ad astra 551x801Kviečiame į Vilniaus universiteto Dramos teatro spektaklį „HINC ITUR AD ASTRA“, skirtą  autoriaus Povilo Sigito Krivicko 80-mečiui paminėti.

Režisierius Rimantas Venckus

Tai edukacinis spektaklis apie įžymųjį  XVIII a. astronomą, švietėją, VU rektorių Martyną Počobutą.

Martynas Počobutas, XVIII a. pabaigoje Vilniaus universitetą pavertęs išskirtiniu mokslo židiniu, buvo viena iškiliausių Abiejų Tautų Respublikos asmenybių, pagrindinis Lietuvos mokslų akademijos steigimo pagal prancūziškąjį modelį iniciatorius, Londono ir Paryžiaus karališkųjų akademijų narys, vienas žymiausių to meto Europos astronomų, Vilniaus universiteto rektorius (1780-1799). Vilniaus observatorijai pasiūlius, 1979 m. Tarptautinė astronomų sąjunga vieną didelį mėnulio kraterį, kurio skersmuo 195 km (99ºW, 57ºN), pavadino Martyno Počobuto vardu.

Spektaklis rodomas 2018 m. gegužės 26 d. 16 val. VU teatro salėje (Universiteto g. 3)

Įėjimas laisvas

Nauja roboto ir peteliškės istorija

Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI spektaklis NAUJA ROBOTO IR PETELIŠKĖS ISTORIJA, režisierė LAIMUTĖ POCEVIČIENĖ

Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI spektakliu  NAUJA ROBOTO IR PETELIŠKĖS ISTORIJA (pagal Unės Kaunaitės knygą  LAIŠKAI ELZEI, mintis ir tekstus iš Sioban Parkinson „Seserys... jokiu būdu“ ir Vytautės Žilinskaitės „Robotas ir Peteliškė“) atskleidžia, kad pažeidžiamo paauglio kelionė į SAVE yra pati sunkiausia, bet spalvingiausia ir prasmingiausia. Spektakliu primenama, kad patyčios tarp paauglių, savižudybės ar gera savijauta niekada nepriklauso vien nuo jų pačių. Už tai atsakingi visi – tėvai, draugai, mokytojai... ar net komentatoriai internetiniuose puslapiuose. Spektaklio centre JIE – aštuntokai, devintokai, dešimtokai ar dvyliktokai. „SKIRTINGI IR TOKIE PANAŠŪS. UŽSIAUGINĘ STORUS ŠARVUS IR NEPAPRASTAI PAŽEIDŽIAMI. JIE NENORI BŪTI KAIP VISI IR KARTU TENORI BŪTI TARP KITŲ. LABIAUSIAI UŽ VISKĄ JIE NORI BŪTI PRIPAŽINTI“,- komentuoja rašytoja Unė Kaunaitė.

Spektaklis – atvira, skaudi, o kartais nuotaikinga tikro jų gyvenimo mozaika, su visais pakilimais ir nuosmukiais.

Gegužės 23 d. 17 val. VU Teatro salėje

Įėjimas nemokamas.

Nauja roboto ir peteliskes istorija plakatas

Vargonų mėgėjų koncertas „Unda Maris“

2018 05 26 Unda Maris 2017Šeštadienį, gegužės 26 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į dr. Vido Pinkevičiaus vadovaujamos Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 7-ojo sezono uždarymo koncertą.

Koncerte dalyvaus Arnoldas Leleika, Giedrė Juodzevičiūtė, Vytautas Jonkus, Mindaugas Dulkys, Justas Dapkūnas, Rūta Dubakienė ir kiti „Unda Maris“ atstovai. „Unda Maris“ studiją sudaro VU bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai. Tai įvairių specialybių žmonės – nuo medikų iki fizikų, nuo chemikų iki filologų, kuriuos visus vienija meilė vargonams.

Vakaro programoje skambės L. van Beethoveno, J. L. Krebso, J. S. Bacho ir kitų kompozitorių kūriniai.

Kaip pasakojo endokrinologė Edita Janulionytė, ji vargonais groja todėl, kad gera juos girdėti.

„Klubas man davė kitokį vargonų muzikos supratimą; šiame klube išmokau vertinti bažnyčiose grojančių vargonų galimybes ir vargonininkų sėkmes ir nesėkmes. Sunkiausia yra išgroti visas tris eilutes, t.y., prie melodijos prijungti pedalus. Kaip Karalius sakė W. A. Mocartui: „per daug natų, mielas Mocartai, per daug natų“, - šmaikštavo Edita, kuri kitais metais norėtų išmokti groti visas 3 eilutes.

Pasak matematikos fakultete studijuojančios Giedrės Juodzevičiūtės, ji groja, nes tai yra jos gyvenimo galimybė.

„Noriu ją išnaudoti kol galiu. Nors ir neturiu tam pakankamai laiko, nors domina ir kitos sritys, man svarbu palaikyti tą ugnelę, kad ji pamažu įsišaknytų manyje. Vis dar sunkoka pačioje pradžioje koordinuoti kojų ir rankų veiksmus. Taip pat atprasti nuo pianistams įprastų, plastiškesnių judesių, rankos atkėlimo, sunku kaskart tai prisiminti grojant vargonais. Neseniai sugalvojau, kad mano tikslas kitais metais yra išmokti groti šv. Mišių metu atliekamas giesmes, ypač pagrindines ir žinomiausias. Taip norėčiau dėl to, jog visą gyvenimą vargonai man siejosi būtent su šv. Mišių muzika ir noriu pati tai išbandyti. Be to, manau, jog tai būtų labai naudinga ateityje“, – mintimis dalinosi Giedrė.

Anot Chemijos ir geomokslų fakulteto studento Mindaugo Dulkio, vargonais jis groja todėl, nes tai yra vienas iš jo mėgstamiausių būdų atitrūkti nuo kasdienių dalykų ir atpalaiduoti bei išvalyti protą.

„Sunkiausia yra susikoncentruoti tik į grojimą tuo metu, kai mane filmuoja ar stebi grojant. Kitais metais norėčiau išmokti pagroti Alexandre Guilmant  Marche op. 56 n. 3.“ – pasakojo Mindaugas.

Kaip teigė alergologė Rūta Dubakienė, ji groja todėl, kad negali negroti, kai turi tokį entuziastingą mokytoją.

„Kol kas sunkiausia rasti laiko išmokti groti su pedalais, bet turiu vilties, kad kažkada grosiu. Kitiems metams galiu tik pakartoti savo svajonę – groti ne tik rankomis, bet ir kojomis, kaip ir priklauso vargonuojant“, – mintimis dalinosi Rūta.

Anot gyvybės mokslų atstovo Justo Dapkūno, jis vargonais groti pradėjo tik praėjusį rudenį, o ir šiaip nuo mokyklos laikų negrojo jokiu instrumentu.

„Mano fortepijono mokytoja Balio Dvariono muzikos mokykloje buvo vargonininkė Aurelija Kiškelytė, ir ji kažkada užsiminė apie galimybę mokytis groti vargonais. Nors mokykloje tai nepavyko, tačiau išgirdęs apie Vilniaus universiteto vargonų studiją „Unda maris“ susidomėjau, atėjau pabandyti pagroti ir prisiminti mokyklos laikų įgūdžius. Bandymas vis dar tęsiasi ir man pačiam kol kas neaišku, kiek jis sėkmingas. Kadangi mokiausi groti fortepijonu, tai daugiau ar mažiau pavyksta susigaudyti, kurį klavišą kada reikia spausti, tačiau groti kojomis tikrai yra iššūkis. Dar nežinau, reikia pirma šiuos mokslo metus pabaigti. Manau, kad norėčiau mokytis vieną klasikinį (baroko ar panašiai) kūrinį, o kitą modernų, 20-21 amžiaus, kaip ir šiemet,“ – pasakojo Justas.

Bilietus parduoda BilietaiLT button

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

VU chorų koncertas

2018 05 12 choraiGegužės 12 d. 19 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12).

Vilniaus universiteto chorai dovanoja pavasariu alsuojantį koncertą, kuriame išgirsite įvairių žanrų muzikos: nuo klasikinių J. S. Bacho kūrinių iki smagių lietuviškų Dainų šventės dainų.

Programoje ištraukos iš J. S. Bach „Mišių h-moll“, P. Česnokov, L. Donati, J. Ustinskovs kūriniai, dainos iš Šimtmečio dainų šventės repertuaro.

Atlikėjai:
VU chorai „Virgo“, „Gaudeamus“, „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė), vargonininkas Balys Vaitkus.

Bilietus platina BilietaiLT button

Tarptautinis teatrų forumas „VIENA ŠIMTMEČIO DIENA“

2016 04 21 Relation chipsXIX TARPTAUTINIS UNIVERSITETŲ TEATRŲ FORUMAS „VIENA ŠIMTMEČIO DIENA“
2018-05-06 – 2018-05-12
Vilnius

Forumo programa (atsisiųsti)

05-06, sekmadienis

17.30 | IKARAS

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETO TEATRAS STUDIJA „PALĖPĖ“

Pagal Justino Marcinkevičiaus pjesę „Ikaras“
Režisierius Olegas Kesminas
Dailininkė Rasa Kriščiūnaitė
Trukmė – 1 val. 20 min.

FB f Logo blue 29Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Senamiesčio rūmai | Pylimo g. 26/1
Teatro studijos „Palėpė“ salė

Skaityti daugiau: Tarptautinis teatrų forumas „VIENA ŠIMTMEČIO DIENA“

Motinos dienai – Kamerinio orkestro ir jo vaikų koncertas

Kamerinis 2017-05-20 E Kurausko fotoKONCERTAS „MŪSŲ SKAMBANTYS ŽIEDAI MAMOMS“

2018 m. gegužės 5 d. 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia.

VILNIAUS UNIVERSITETO KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė
Dirigentas Modestas Jankūnas

SOLISTAI
Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivis Bernardas Sokolovas (fortepijonas);
Fr. K. Koželski muzikos mokyklos (Velenje, Slovenija) moksleivės Ula Aurelija Gams (fortepijonas), Veronika Gams (arfa);
Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai: Judita Traubaitė (fortepijonas), Adomas Traubas (fortepijonas), Elena Lokominaitė (fortepijonas), Saulė Traubaitė (smuikas), Greta Vedrickaitė (fleita), Jonas Vedrickas (violončelė).

Koncerte skambės L. ir W.A. Mozart’ų, Ch. Dancla, G.Fr. Handel, W.Chr. Gluck, F. Chopin, A. Rowley, G. L. Tocchi ir J. Andrejevo kūriniai

Įėjimas nemokamas.

Atviras kontaktas: judesio improvizacijos visiems

Kviečiame Vilniaus universiteto bendruomenę ir visus norinčius į atvirą bei nemokamą kontaktinės improvizacijos seminarą!
KADA? Šeštadieniais, 12.00 val.
KUR? VU teatro salėje (Universiteto g. 3)
KĄ TURĖTI? patogius drabužius judėjimui.
Iki susitikimo! 

Pasiteiravimui:
FB f Logo blue 29