Renginiai

Vilniaus universitetas dalyvauja Šimtmečio dainų šventėje

Dainų ir šokių ansamblio pasirodymo akimirka2018 m. liepos 1-6 d. Vilniuje vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan Tos“. Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Dainų šventės programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai, Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą, Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.

Šventės renginiuose dalyvauja ir Vilniaus universiteto meno kolektyvai: Folkloro ansamblis „Ratilio“, Dainų ir šokių ansamblis, Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“, Pučiamųjų orkestras „Oktava“, chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro Musica“.

Dalyvaukite, palaikykite, dainuokite ir šokite kartu! Švęskime savo Valstybės šventę su muzika!

   www.dainusvente.lt

fb logo Lietuvos Dainų šventė

Ratilio 50-ojo jubiliejaus šventė

ratilio50 3 4x3Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ susikūrė lygiai prieš 50 metų – 1968-aisiais. Pradėjęs veiklą kaip etnografinis ansamblis, išsirinkęs sau vardą iš sutartinių garsažodžių per penkis dešimtmečius šis ansamblis tapo didele glaudžia dainuojančia ir šokančia šeima. Laikas prisiminti visus kartu patirtus džiaugsmus ir švęsti šio ansamblio stebuklą!

Ratiliokai visų folkloro gerbėjų lauks nuo 13 val., o 14 val. šventinę programą kvies pradėti filmuko peržiūra ir naujos knygos „Nuostabus laikas: penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai“ pristatymu. Pajudėti, pamuzikuoti ir tikrą ratiliokišką dvasią pademonstruoti ragins šventinių folkloro žaidynių organizatoriai. Botanikos sode įsikurs penkios salelės, kuriose buvę ratiliokai su savo vadovaujamais ansambliais pateiks žaidimo dalyviams įdomių užduočių. Gimtadienis neįsivaizduojamas be dabartinių ratiliokų koncerto. „Mūsų programoje atsispindės, tai, kas dera mums – jaunystės ir gamtos sąsajos“, – sako ansamblio vadovė.

Kviečiame visų laikų ratiliokus ir visus folkloro mylėtojus drauge švęsti žydintį, jaunatvišką ir džiaugsmingą seniausio Lietuvoje VU folkloro ansamblio „Ratilio“ jubiliejų!

Lauksime Jūsų birželio 16 d. VU Botanikos sode Kairėnuose.

ŠVENTĖS PLANAS

13.00 – 14.00 ATKILOKIT VARTELIUS. Svečių pasitikimas
14.00 – 15.00 Nuostabus laikas: penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai. Knygos pristatymas
15.30 – 17.00 RATILIADA. Šventinės folkloro žaidynės visai šeimai
17.30 – 18.30 ROTILE, RATILĖL, RATILIO. Jubiliejinis koncertas

Daugiau: http://ratilio.lt/50

FB f Logo blue 29

Vargonininko G. Kviklio ir valtornisto M. Gecevičiaus koncertas

2018 m. birželio 16 d., šeštadienį, 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje vyks vargonininko Gedimino Kviklio ir valtornisto Mindaugo Gecevičiaus koncertas. Atlikėjai dedikuoja koncertą Baltijos valstybių šimtmečio jubiliejui ir atliks lietuvių, latvių ir estų kompozitorių kūrinius.

Gediminas Kviklys. lrt.lt nuotraukaMindaugas Gecevicius

Gediminas Kviklys (lrt.lt nuotrauka) ir Mindaugas Gecevičius.(Trakų meno mokyklos nuotrauka).

Programoje skambės: G.Ph. Telemanno Adagio ir Presto valtornai ir vargonams, Č. Sasnausko Introdukcija ir dvitemė fuga c-moll vargonams, M. Jansono Muzika valtornai ir vargonams (Andante ir Allegro), B. Gorbulskio Miško daina valtornai ir vargonams, E. Arro Trys pjesės iš ,,Estų liaudies melodijos“ vargonams, S. Rachmaninovo Vokalizas valtornai ir vargonams, M. Zarinšo Variacijos B-A-C-H tema vargonams ir O. Ravanello Meditacija valtornai ir vargonams (skiriama popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje).

Bilietus platina BilietaiLT button

Koncertas Skaistei Barkauskas atminti

Skaiste BarkauskasPraėjo metai, kai nebegirdime pianistės-pedagogės, kompozitoriaus Vytauto Barkausko dukters kūrybos. Šis koncertas yra puiki proga pagerbti menininkės atminimą ir dar kartą pasiklausyti jos mėgstamų kūrinių.

Birželio 9 dieną 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) suskambės J. S. Bacho, J. Rheinbergerio, O. Messiaeno, V. Barkausko, M. K. Čiurlionio, M. Regerio, ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks vargonininkė Jūratė Landsbergytė, violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė, fleitininkas Vytautas Oškinis, smuikininkė Dalia Šešelgienė, pianistė Saulė Lapėnaitė.

Skaistė Barkauskas mokėsi Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijų metais išvyko į Vokietiją, ten sukūrė šeimą. Skaistė išsiskyrė savo veiklumu ir užsidegimu, inspiruodavo draugų susibūrimus. Siekiant prisiminti garsią pianistę, koncerto metu bus atliekama jos mėgstamiausia J. S. Bacho Arija D-dur.

Skaityti daugiau: Koncertas Skaistei Barkauskas atminti

Spektaklis „Hinc itur ad astra“

Hinc itur ad astra 551x801Kviečiame į Vilniaus universiteto Dramos teatro spektaklį „HINC ITUR AD ASTRA“, skirtą  autoriaus Povilo Sigito Krivicko 80-mečiui paminėti.

Režisierius Rimantas Venckus

Tai edukacinis spektaklis apie įžymųjį  XVIII a. astronomą, švietėją, VU rektorių Martyną Počobutą.

Martynas Počobutas, XVIII a. pabaigoje Vilniaus universitetą pavertęs išskirtiniu mokslo židiniu, buvo viena iškiliausių Abiejų Tautų Respublikos asmenybių, pagrindinis Lietuvos mokslų akademijos steigimo pagal prancūziškąjį modelį iniciatorius, Londono ir Paryžiaus karališkųjų akademijų narys, vienas žymiausių to meto Europos astronomų, Vilniaus universiteto rektorius (1780-1799). Vilniaus observatorijai pasiūlius, 1979 m. Tarptautinė astronomų sąjunga vieną didelį mėnulio kraterį, kurio skersmuo 195 km (99ºW, 57ºN), pavadino Martyno Počobuto vardu.

Spektaklis rodomas 2018 m. gegužės 26 d. 16 val. VU teatro salėje (Universiteto g. 3)

Įėjimas laisvas

Nauja roboto ir peteliškės istorija

Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI spektaklis NAUJA ROBOTO IR PETELIŠKĖS ISTORIJA, režisierė LAIMUTĖ POCEVIČIENĖ

Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI spektakliu  NAUJA ROBOTO IR PETELIŠKĖS ISTORIJA (pagal Unės Kaunaitės knygą  LAIŠKAI ELZEI, mintis ir tekstus iš Sioban Parkinson „Seserys... jokiu būdu“ ir Vytautės Žilinskaitės „Robotas ir Peteliškė“) atskleidžia, kad pažeidžiamo paauglio kelionė į SAVE yra pati sunkiausia, bet spalvingiausia ir prasmingiausia. Spektakliu primenama, kad patyčios tarp paauglių, savižudybės ar gera savijauta niekada nepriklauso vien nuo jų pačių. Už tai atsakingi visi – tėvai, draugai, mokytojai... ar net komentatoriai internetiniuose puslapiuose. Spektaklio centre JIE – aštuntokai, devintokai, dešimtokai ar dvyliktokai. „SKIRTINGI IR TOKIE PANAŠŪS. UŽSIAUGINĘ STORUS ŠARVUS IR NEPAPRASTAI PAŽEIDŽIAMI. JIE NENORI BŪTI KAIP VISI IR KARTU TENORI BŪTI TARP KITŲ. LABIAUSIAI UŽ VISKĄ JIE NORI BŪTI PRIPAŽINTI“,- komentuoja rašytoja Unė Kaunaitė.

Spektaklis – atvira, skaudi, o kartais nuotaikinga tikro jų gyvenimo mozaika, su visais pakilimais ir nuosmukiais.

Gegužės 23 d. 17 val. VU Teatro salėje

Įėjimas nemokamas.

Nauja roboto ir peteliskes istorija plakatas

Vargonų mėgėjų koncertas „Unda Maris“

2018 05 26 Unda Maris 2017Šeštadienį, gegužės 26 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į dr. Vido Pinkevičiaus vadovaujamos Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 7-ojo sezono uždarymo koncertą.

Koncerte dalyvaus Arnoldas Leleika, Giedrė Juodzevičiūtė, Vytautas Jonkus, Mindaugas Dulkys, Justas Dapkūnas, Rūta Dubakienė ir kiti „Unda Maris“ atstovai. „Unda Maris“ studiją sudaro VU bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai. Tai įvairių specialybių žmonės – nuo medikų iki fizikų, nuo chemikų iki filologų, kuriuos visus vienija meilė vargonams.

Vakaro programoje skambės L. van Beethoveno, J. L. Krebso, J. S. Bacho ir kitų kompozitorių kūriniai.

Kaip pasakojo endokrinologė Edita Janulionytė, ji vargonais groja todėl, kad gera juos girdėti.

„Klubas man davė kitokį vargonų muzikos supratimą; šiame klube išmokau vertinti bažnyčiose grojančių vargonų galimybes ir vargonininkų sėkmes ir nesėkmes. Sunkiausia yra išgroti visas tris eilutes, t.y., prie melodijos prijungti pedalus. Kaip Karalius sakė W. A. Mocartui: „per daug natų, mielas Mocartai, per daug natų“, - šmaikštavo Edita, kuri kitais metais norėtų išmokti groti visas 3 eilutes.

Pasak matematikos fakultete studijuojančios Giedrės Juodzevičiūtės, ji groja, nes tai yra jos gyvenimo galimybė.

„Noriu ją išnaudoti kol galiu. Nors ir neturiu tam pakankamai laiko, nors domina ir kitos sritys, man svarbu palaikyti tą ugnelę, kad ji pamažu įsišaknytų manyje. Vis dar sunkoka pačioje pradžioje koordinuoti kojų ir rankų veiksmus. Taip pat atprasti nuo pianistams įprastų, plastiškesnių judesių, rankos atkėlimo, sunku kaskart tai prisiminti grojant vargonais. Neseniai sugalvojau, kad mano tikslas kitais metais yra išmokti groti šv. Mišių metu atliekamas giesmes, ypač pagrindines ir žinomiausias. Taip norėčiau dėl to, jog visą gyvenimą vargonai man siejosi būtent su šv. Mišių muzika ir noriu pati tai išbandyti. Be to, manau, jog tai būtų labai naudinga ateityje“, – mintimis dalinosi Giedrė.

Anot Chemijos ir geomokslų fakulteto studento Mindaugo Dulkio, vargonais jis groja todėl, nes tai yra vienas iš jo mėgstamiausių būdų atitrūkti nuo kasdienių dalykų ir atpalaiduoti bei išvalyti protą.

„Sunkiausia yra susikoncentruoti tik į grojimą tuo metu, kai mane filmuoja ar stebi grojant. Kitais metais norėčiau išmokti pagroti Alexandre Guilmant  Marche op. 56 n. 3.“ – pasakojo Mindaugas.

Kaip teigė alergologė Rūta Dubakienė, ji groja todėl, kad negali negroti, kai turi tokį entuziastingą mokytoją.

„Kol kas sunkiausia rasti laiko išmokti groti su pedalais, bet turiu vilties, kad kažkada grosiu. Kitiems metams galiu tik pakartoti savo svajonę – groti ne tik rankomis, bet ir kojomis, kaip ir priklauso vargonuojant“, – mintimis dalinosi Rūta.

Anot gyvybės mokslų atstovo Justo Dapkūno, jis vargonais groti pradėjo tik praėjusį rudenį, o ir šiaip nuo mokyklos laikų negrojo jokiu instrumentu.

„Mano fortepijono mokytoja Balio Dvariono muzikos mokykloje buvo vargonininkė Aurelija Kiškelytė, ir ji kažkada užsiminė apie galimybę mokytis groti vargonais. Nors mokykloje tai nepavyko, tačiau išgirdęs apie Vilniaus universiteto vargonų studiją „Unda maris“ susidomėjau, atėjau pabandyti pagroti ir prisiminti mokyklos laikų įgūdžius. Bandymas vis dar tęsiasi ir man pačiam kol kas neaišku, kiek jis sėkmingas. Kadangi mokiausi groti fortepijonu, tai daugiau ar mažiau pavyksta susigaudyti, kurį klavišą kada reikia spausti, tačiau groti kojomis tikrai yra iššūkis. Dar nežinau, reikia pirma šiuos mokslo metus pabaigti. Manau, kad norėčiau mokytis vieną klasikinį (baroko ar panašiai) kūrinį, o kitą modernų, 20-21 amžiaus, kaip ir šiemet,“ – pasakojo Justas.

Bilietus parduoda BilietaiLT button

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

VU chorų koncertas

2018 05 12 choraiGegužės 12 d. 19 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12).

Vilniaus universiteto chorai dovanoja pavasariu alsuojantį koncertą, kuriame išgirsite įvairių žanrų muzikos: nuo klasikinių J. S. Bacho kūrinių iki smagių lietuviškų Dainų šventės dainų.

Programoje ištraukos iš J. S. Bach „Mišių h-moll“, P. Česnokov, L. Donati, J. Ustinskovs kūriniai, dainos iš Šimtmečio dainų šventės repertuaro.

Atlikėjai:
VU chorai „Virgo“, „Gaudeamus“, „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė), vargonininkas Balys Vaitkus.

Bilietus platina BilietaiLT button

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos