Renginiai

Čiurlioniškos vizijos vargonų muzikos koncerte „Ad Patres”

Vargonai

„Mane Kutavičiaus sonatos „Ad Patres“ garsai perkelia į Čiurlionio pasaulį, kuriame vizija susilieja su tikrove, mintis – su būsena, o dabartis tampa neatskiriama nuo amžinybės“, – sako vargonininkas Vidas Pinkevičius.

Vargonų muzikos mėgėjai šią sonatą ir kitą lietuviškąją klasiką išgirsti galės šeštadienį, sausio 19 d., 18 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje vyksiančiame V. Pinkevičiaus koncerte „Ad Patres“. Jame skambės Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus ir Vido Pinkevičiaus kūriniai vargonams ir improvizacijos.

Pasak V. Pinkevičiaus, koncerto kertinis akcentas bus B. Kutavičiaus sonata „Ad Patres“, kurią kompozitorius parašė pagal M. K. Čiurlionio 7 paveikslų ciklą „Laidotuvių simfonija”. „Tai tikrai ypatingas kūrinys lietuvių vargonų muzikos istorijoje, kur susijungia dviejų kūrėjų meninės vizijos. Visi turbūt esame girdėję apie Čiurlionio paveikslų muzikalumą, bet tai, ką Kutavičius užrašė natomis, o Jūratė Landsbergytė iš originalo vargonų duetui transkribavo vienam vargonininkui, yra sunkiai nusakoma žodžiais“, – pasakojo V. Pinkevičius.

Anot vargonininko, sonatoje girdimas savitas minimalistinis B. Kutavičiaus braižas, kur svarbiausia ne veiksmas, o tam tikra būsena.
„Kompozitorius labai taikliai kūrinį suskirstė į epizodus, kurie atspindi Čiurlionio „Laidotuvių simfonijos“ motyvus. Kiekvienas klausytojas galės atpažinti čiurlionišką laidotuvių eiseną, giltinę su dalgiu, sėdinčią ant karsto, ar tuščiame kambaryje esantį žmogaus, o gal ir vėlės siluetą“, – mintimis dalijosi menininkas.

Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą rengdamas įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus.
V. Pinkevičius baigė bakalauro ir magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P. Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kurstudijavo prof. Q. Faulkner ir G. Ritchie klasėse, įgijo muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją J. S. Bacho stiliumi.

Menininkas laimėjo keletą prestižinių stipendijų ir konkursų, tarp jų – geriausio atlikėjo konkursą Rytų Mičigano universitete (2002). Jis koncertavo įvairiose Europos šalyse ir JAV, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose, prestižiniuose meistriškumo kursuose Švedijoje, Austrijoje, Nyderlanduose, JAV ir kitose šalyse. Kaip solistas grojo su svarbiausiais Lietuvos orkestrais. Kartu su žmona dr. A. Motūzaite-Pinkevičiene jis dažnai atlieka vargonų duetus. 2008 m. kartu su fleitininku Giedriumi Gelgotu įrašė pirmąją VU Šv. Jonų bažnyčios vargonų ir fleitos muzikos kompaktinę plokštelę.

V. Pinkevičius yra VU vargonininkas ir kartu su A. Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai „Unda Maris“.
Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes.

Renginio kaina - 5 EUR. Studentams, senjorams, žmonėms su negalia ir VU darbuotojams taikoma 50 % nuolaida. Bilietus bus galima įsigyti prieš renginį arba elektroninėje bilietų platinimo sistemoje "Tiketa".

VU kamerinis orkestras kviečia į koncertą ,,Rudens serenados”

Rudens serenados iliustracija

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras spalio 20 d., 18 val. rengia koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Fleitos muzikos mylėtojai kviečiami pasiklausyti ispaniška dvasia praturtintos programos „Rudens serenados“.

Orkestras naują sezoną atidarė rugsėjo mėnesį kartu su išskirtiniu Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos, o dabar vėl džiugins sostinės klausytojus ,,Rudens serenadų” programa, prie kurios prisijungė dvi ypatingos solistės-fleitininkės iš Ispanijos - Julia Estevez Salgueiro ir Estefania Fernandez Agulla. 

Julia Estevez Salgueiro pirmųjų fleitos paslapčių mokėsi gimtajame Vigo mieste (Ispanija), „Mayeusis“ konservatorijoje pas tuo metu ten rezidavusį VU kamerinio orkestro meno vadovą, dirigentą bei fleitininką Paulių Bernardą Koncę. Fleitininkė iki šiol dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, kuriuos veda žymūs fleitos virtuozai, tokie kaip V. Rpats, P. Dumail, J.C.Gerard. Julia yra tarptautinių konkursų laureatė, žymioje,,Mans” studijoje įrašė prancūzų muzikos plokštelę fortepijonui ir fleitai, kuri sulaukė aukščiausių įvertinimų. Šiuo metu fleitininkė yra Vigo konservatorijos profesorė, simfoninio orkestro ,,Vigo 430” fleitų grupės koncertmeisterė, kamerinio ansamblio ,,Aires” įkūrėja.

Kita solistė Estefania Fernandez Agulla muzikos mokytis pradėjo taip pat gimtajame Vigo mieste, baigė studijas aukščiausiais įvertinimais bei yra nacionalinių konkursų laureatė. 2017 m. pagal ,,Erasmus+” programą atliko orkestrinę praktiką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šiuo metu Estefania studijuoja ,,Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje” antrame magistrantūros kurse pas profesorių Valentiną Gelgotą, taip pat atlikėja yra Ponteareas miesto (Ispanija) Reveriano Soutullo muzikos mokyklos dėstytoja.

Rudeniškame koncerte skambės vokiečių kompozitoriaus Georg Philipp Telemann siuita-uvertiūra ,,Tautos”, ,,Koncertas G-dur” fleitai ir styginiams(solistė Julia Estevez Salgueiro”) bei ,,Koncertas a-moll” dviems fleitoms ir styginiams(solistės: Julia Estevez Salgueiro, Estefania Fernandez Agulla), italų kompozitoriaus bei violančelininko Luigi Boccherini ,,Nakties muzika Madride Op.30 nr.6”. Taip pat skambės XIX-XXa. ispanų kompozitoriaus Eduardo Viscasillas serenada ,,Naktis Venecijoje”, kurios natas Vilniaus universiteto kameriniam orkestrui patikėjo pats kompozitoriaus vaikaitis, Carlos Viscasillas bei kompozitoriaus ir pianisto Joaquin Malats ,,Ispaniškoji serenada".

VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas-asistentas Modestas Jankūnas) yra  „World orchestra festival“ (Pasaulio orkestrų festivalio) konkurso, vykusio 2017 m. liepą Vienoje, Austrijoje, Aukso prizo ir specialaus žiuri Garbės sertifikato laimėtojas, o dar šių metų liepą dalyvavo jau devintą kartą vykstančiame tarptautiniame muzikos festivalyje ,,MISA” Šanchajuje.

TIKETA spalvotas http://www.tiketa.lt/LT/koncertas_rudens_serenados_20022

Trijų dienų istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams

skelbimas foto

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai lyderių savybės, kurias būtina išsiugdyti dar studijuojant universitete. Be viso to, gebėjimas pasakoti įdomias istorijas, padeda susirasti naujų draugų, sustiprinti esamus ryšius.  Kultūros centras norėdamas paskatinti istorijų pasakojimo kultūros atsiradimą Vilniaus universitete, organizuoja trijų dienų kūrybines dirbtuves.

Dirbtuvių metu:

  • išmoksite kaip suskaidyti kiekvieną istoriją į 7 „kaulus“ (bare-boning). Ši technika padės ir skaitant/rašant rašto darbus, projektus darbe, ir klausantis kitų istorijų, ir be abejonės, pasakojant pačiai;
  • Išmoksite, kaip kiekvieną istoriją reikia „sugyvinti“, padaryti ja įdomia, patrauklia kitiems. Po to niekada nepasakosite sausai, neįdomiai, žmonės klausysis jūsų nevargdami, ar nelaukdami, kol pagaliau baigsite;
  • Išmoksite naudingų dalykų apie istorijos tempą, detales. Suprasite, kad kartais mažiau detalių yra geriau. Išmoksite, kaip įtaigiai apsakyti dalyko esmę;
  • Galvojate, kad nieko įdomaus neturite papasakoti? Visi turi, ką papasakoti! Dirbtuvių metu išmoksite, kaip iš atminties iškrapštyti istorijas, o po to ir kaip jas gerai ir įtaigiai papasakoti. Tai padės Jums lengviau užmegzti reikalingas pažintis, susirasti draugų.
  • Įgysite realios kalbėjimo prieš auditoriją patirties saugioje aplinkoje. Dirbtuvės negali būti didesnės nei 12 žmonių, todėl gausite daug individualaus dėmesio, mokytoja tiksliai įvardins jums reikalingus dalykus ir parodys kelią, kaip patobulėti.
  • SMAGIAI PRALEISITE LAIKĄ įdomių žmonių apsuptyje, įsikvėpsite kūrybiško, užmegsite įdomių pažinčių.

Dirbtuves ves profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose. Milda Amsterdame yra baigusi „Mezrab Storytelling School“, ruošiančią profesionalius pasakotojus. Ji reguliariai pasakoja Mezrab kultūros centre, nuolatos pasirodo daugybėje kitų vietų Lietuvoje ir Olandijoje. Pasakotoja yra storytellingo praktikė ir savo dirbtuvėse siekia praktinį žinojimą perduoti ir studentams.

Lietuvoje įkūrė Baltic Storytelling Centre.

Milda taip pat yra VU alumnė, čia įgijusi bakalauro ir magistro laipsnius filosofijos ir literatūros srityse.

Milda foto skelbimui

Užsiėmimų laikai:

Spalio 21 d. 13 – 17 val.

Spalio 22 d. 16 – 20 val.

Spalio 23 d. 16 – 19 val.

Spalio  23 d. 19.30 val. OPEN MIC VAKARAS! Atviras įėjimas visiems norintiems pasakoti savas arba išgirsti kitų istorijas!

 

Vieta: Kultūros centras, Čiurlionio g. 21, 344 auditorija (už Didžiosios aulos)

DIRBTUVĖSE VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS. BŪTINA REGISTRACIJA ČIA! IKI SPALIO 19

Kviečiame registruotis į "Vilniaus studentų skaitovų šventę"

index

Mėgsti poeziją, prozą ar humoristinius tekstus? Esi neabejingas meniniam skaitymui?

Išsirink patinkantį kūrinį ir per 5 minutes užkariauk publikos dėmesį. Registracija: https://goo.gl/forms/8wmFhpDkTCOxv2WP2 

Vilniaus studentų skaitovų šventė vyks 2018 m. spalio mėn. 16 – 20 d. Vilniaus universitete.

Šventės organizatoriai: Vilniaus universiteto teatrai,, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teatras studija„Palėpė“, Universitetų teatrų asociacija ir Asociacija „Koturnos“

VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

FB cover rugsejo 24 djpg

Rugsėjo 24 d., pirmadienį, 19 val., Šv. Jonų bažnyčioje – trijų Vilniaus universiteto (VU) chorų „Pro musica“, „Virgo“, „Gaudeamus“ naujojo sezono pradžios koncertas. Jo programoje – ir vokiečių baroko genijaus J. S. Bacho h-moll mišių dalys, ir šiuolaikiniai lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai, ir kompozicijos iš kino filmo „Žiedų valdovas“. Taip pat koncerte skambės Stanisław Monuszko, John Tavener, Ryčio Mažulio, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino kūriniai. Vargonuos Balys Vaitkus.

J. S. Bacho mišios h-moll, kurias koncerte atliks mišrus VU choras „Pro musica“, yra paskutinis jo parašytas stambios formos kūrinys, baigtas likus metams iki kompozitoriaus mirties. Jos įvardijamos kaip vienas reikšmingiausių klasikinės muzikos pasiekimų. Šiuo kūriniu J. S. Bachas atverčia naują žanro puslapį ir pakloja pamatus XIX a. mišių rinkiniams. 

Anot VU chorų vadovės Rasos Gelgotienės, imtis atlikti J. S. Bacho h-moll mišių dalis reikėjo drąsos, tačiau dabar ji džiaugiasi, jog, įdėjus daug darbo, šia muzika pagaliau galima pasidalinti ir su klausytojais.  

Skaityti daugiau: VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

Kamerinio orkestro ir choro iš Indonezijos jungtinis koncertas

Indonezijos choras sumazinta

Rugsėjo 19 d., 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto kamerinis orkestras pradeda savo naująjį sezoną ir kviečia į pirmąjį jungtinį koncertą „Indonezijos suvenyras“.
Vos spėjęs atsikvėpti po jau devintą kartą Šanchajuje vykstančio tarptautinio muzikos festivalio ,,MISA”, orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas - asistentas Modestas Jankūnas) koncertų sezoną pradės kartu su Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos.

Pirmą kartą kartu pasirodysiantys kolektyvai kviečia vilniečius į nuostabų rytų ir vakarų kultūras apjungiantį koncertą. Jame skambės XIX pab.-XXpr.a. čekų kompozitoriaus, romantiko Antonino Dvoržako ,,Serenada styginiams E-dur”, taip pat dar gegužę Lietuvoje koncertavusio norvegų pianisto, vieno žymiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo kūrinys ,,Dark night of the soul”, Kristinos Vasiliauskaitės ,,Trys lietuvių liaudies dainos”. Išgirsime ir Parahyangan katalikiško universiteto dirigento bei meno vadovo Ivan Yohan kūrybos vaisių. Choras koncertą užbaigs aranžuotomis liaudies dainomis bei tradiciniais Indonezijos šokiais.
Parahyangan katalikiško universiteto choras – vienas geriausių Indonezijos muzikinių kolektyvų, pelnęs pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Jo programoje skamba žinomų Azijos ir Europos klasikų bei pasaulietinės muzikos kūriniai.

Skirtingai nei dauguma kitų, Parahyangan choras į savo pasirodymus visada įtraukia judesio - šokio elementus ir taip leidžia žiūrovui pajusti tikros indonezietiškos kultūros skonį. Nuo 1995 m. choras pradėjo skinti apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, diriguojant dabartiniam dirigentui ir meno vadovui I. Yohan. Menininko ryšys su vokaline ir chorine muzika užsimezgė dar studijuojant Parahjangan Katalikų universitete. Vėliau jis išvyko į Olandiją, kur įgijo klasikinio dainavimo bakalauro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius. Mainų programos pagalba, jaunasis dirigentas kurį laiką gyveno ir mokėsi Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, chorinio dirigavimo paslapčių pas Vytautą Miškinį, o vokalo meistriškumo – pas Algirdą Janutą.

,,Vilnius visada užėmė labai svarbią vietą mano širdyje. Tai miestas – pilnas gyvenimo, grožio ir muzikos. Nuo tada, kai su mainų programa atvykau studijuoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, svajojau kada nors su savo choru koncertuoti Vilniuje. Su Modesto Jankūno, Pauliaus Bernardo Koncės ir Vilniaus universiteto kamerinio orkestro pagalba ši mano svajonė bus įgyvendinta”, - nostalgiškai apie Vilnių atsiliepia dirigentas.

Bilietus galima įsigyti prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Bilietų kainos – 5 eurai, senjorams ir studentams – 3 eurai.

Teksto autorė Viktorija Brazaitė

Visas VU šoka - masinė liaudies šokių pamoka Vilniuje

Edgaras Kurauskas 2

Edgaro Kurausko nuotr.

Vilniaus Uuniversiteto (VU) Kultūros centras kviečia į naujų mokslo metų sūkurį įsisukti tradicinio šokio žingsneliu! Rugsėjo 14-osios vakarą VU Didįjį kiemą sudrebins liaudies muzikos atlikėjai, priversiantys trepsėti profesorius, studentus, vilniečius ir miesto svečius. Šiemet Ttikimasi sulaukti įspūdingo skaičiaus šokėjų.

Universitetas tęsia gražia rugsėjo tradicija tapusio projekto „Visa Lietuva šoka“ idėją ir organizuoja folklorinių šokių renginį „Visas VU šoka“. Tai nemokama tradicinių šokių pamoka – vakaronė, kurioje renginio dalyviai pamatys, kaip paprastai ir smagiai šokių mokėsi senovės lietuviai. Liaudies Tradicinių lietuvių liaudies šokių pamokas ves ir šokti padės net trys šių metų Dainų šventėje dalyvavę, VU Kultūros centro kolektyvai: Dainų ir šokių ansamblis, folkloro ansamblis „Ratilio“ ir liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.

Vilniaus universiteto kiemas vienu metu gali sutalpinati net kelis šimtus šokėjų. Pasak „Ratilio“ ansamblio meno vadovės Mildos Ričkutės, jeigu turi gerus padėjėjus, nėra didelio skirtumo, vienu metu mokinti vieną ar šimtą žmonių. Labai norint, per pora valandų galima išmokti daugiau nei 30 šokių. Organizatoriai pažada, kad sau mielą šokį renginio metu atras kiekvienas. Rytinio kroso mėgėjams neabejotinai patiks Lakišius, įsimylėjėliams muzikantai pagrieš fokstrotą, o tiems, kurie mėgsta smarkiau pasisukti, galvos svaigs nuo Anės polkos.

„Visas VU šoka“ – ne tik puiki proga atsipalaiduoti po darbų, akademinių užsiėmimų, bet ir smagiai irbei judriai praleisti rudens popietę su savo šeimos nariais, naujais studijų bičiuliais, draugais, kolegomis ar svečiais. Liaudies šokių vakaronė – tai galimybė pažvelgti į liaudies kultūrą kitaip, patiems išbandyti folklorinius šokius ir įsitikinti, jog mūsų seneliai buvo kuo tikriausi pasilinksminimų profesionalai.!
Folkloro ansamblių muzikantai jau derina smuikus ir tikrina bandonijų dumples. Visi laukiami Ssusitikime rugsėjo 14 d. 16 val. VU Didžiajame kieme.!
Įėjimas nemokamas.

Vilniaus universitetas dalyvauja Šimtmečio dainų šventėje

Dainų ir šokių ansamblio pasirodymo akimirka2018 m. liepos 1-6 d. Vilniuje vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan Tos“. Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Dainų šventės programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai, Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą, Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.

Šventės renginiuose dalyvauja ir Vilniaus universiteto meno kolektyvai: Folkloro ansamblis „Ratilio“, Dainų ir šokių ansamblis, Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“, Pučiamųjų orkestras „Oktava“, chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro Musica“.

Dalyvaukite, palaikykite, dainuokite ir šokite kartu! Švęskime savo Valstybės šventę su muzika!

   www.dainusvente.lt

fb logo Lietuvos Dainų šventė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos