Naujienos

VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

FB cover rugsejo 24 djpg

Rugsėjo 24 d., pirmadienį, 19 val., Šv. Jonų bažnyčioje – trijų Vilniaus universiteto (VU) chorų „Pro musica“, „Virgo“, „Gaudeamus“ naujojo sezono pradžios koncertas. Jo programoje – ir vokiečių baroko genijaus J. S. Bacho h-moll mišių dalys, ir šiuolaikiniai lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai, ir kompozicijos iš kino filmo „Žiedų valdovas“. Taip pat koncerte skambės Stanisław Monuszko, John Tavener, Ryčio Mažulio, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino kūriniai. Vargonuos Balys Vaitkus.

J. S. Bacho mišios h-moll, kurias koncerte atliks mišrus VU choras „Pro musica“, yra paskutinis jo parašytas stambios formos kūrinys, baigtas likus metams iki kompozitoriaus mirties. Jos įvardijamos kaip vienas reikšmingiausių klasikinės muzikos pasiekimų. Šiuo kūriniu J. S. Bachas atverčia naują žanro puslapį ir pakloja pamatus XIX a. mišių rinkiniams. 

Anot VU chorų vadovės Rasos Gelgotienės, imtis atlikti J. S. Bacho h-moll mišių dalis reikėjo drąsos, tačiau dabar ji džiaugiasi, jog, įdėjus daug darbo, šia muzika pagaliau galima pasidalinti ir su klausytojais.  

„Šis kūrinys – tai genijaus iššūkis tiek choristams, tiek dirigentams bei akomponuojantiems muzikantams. Mišių ritmas, tempas, polifonija, šuoliai ir viražai reikalauja begalinio susikaupimo, atidumo, atsidavimo, galiausiai – kantrybės ir net tikėjimo. Tačiau tokios muzikos pažinimas buvo didelis džiaugsmas choristams, tad tikimės ir klausytojams atverti naujus muzikinius horizontus“, sako Rasa Gelgotienė. 

Kitas koncerto akcentas – kino filmo „Žiedų valdovas“ garso takelio ištraukos, kurias atliks mišrus VU choras „Gaudeamus“. Kompozicijas iš kino filmo choristai jau giedojo rugsėjį į Lietuvą atvykusiam „Žiedų valdovo“ aktoriui Johnui Rhysui-Daviesui, sukūrusiam nykštuko Gimlio vaidmenį. „Gaudeamus" šias kompozicijas Šv. Jonų bažnyčioje dar kartą atliks šių metų gruodį kartu su orkestru iš Lvovo.

Praėjęs sezonas VU chorams buvo įsimintinas ne tik gastrolėmis ir projektais su užsienio šalių chorais, konkursais, bet ir dalyvavimu didžiausiuose Lietuvos šimtmečio minėjimo renginiuose – Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje vasario 16-ąją Prezidentūros aikštėje, Šimtmečio dainų šventėje.

Naujasis sezonas taip pat bus darbingas: VU chorai kartu su VU kameriniu orkestru tęs atvirą projektą „Klasika visiems", į kurį muzikos mėgėjus ir profesionalus kvies kartu atlikti C. Saint-Saenso „Kalėdinę oratoriją". Šiemet projektas vyks jau septintą kartą. Taip pat choras „Pro musica" dar šiemet Maskvoje ir Kijeve su šių miestų universitetų chorais atliks kitą klasikos šedevrą – W. A. Mozarto „Requiem". 

Bilieto kaina - 5 EUR, studentams ir senjorams 3 EUR. Bilietai platinami prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje.

Kamerinio orkestro ir choro iš Indonezijos jungtinis koncertas

Indonezijos choras sumazinta

Rugsėjo 19 d., 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto kamerinis orkestras pradeda savo naująjį sezoną ir kviečia į pirmąjį jungtinį koncertą „Indonezijos suvenyras“.
Vos spėjęs atsikvėpti po jau devintą kartą Šanchajuje vykstančio tarptautinio muzikos festivalio ,,MISA”, orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas - asistentas Modestas Jankūnas) koncertų sezoną pradės kartu su Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos.

Pirmą kartą kartu pasirodysiantys kolektyvai kviečia vilniečius į nuostabų rytų ir vakarų kultūras apjungiantį koncertą. Jame skambės XIX pab.-XXpr.a. čekų kompozitoriaus, romantiko Antonino Dvoržako ,,Serenada styginiams E-dur”, taip pat dar gegužę Lietuvoje koncertavusio norvegų pianisto, vieno žymiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo kūrinys ,,Dark night of the soul”, Kristinos Vasiliauskaitės ,,Trys lietuvių liaudies dainos”. Išgirsime ir Parahyangan katalikiško universiteto dirigento bei meno vadovo Ivan Yohan kūrybos vaisių. Choras koncertą užbaigs aranžuotomis liaudies dainomis bei tradiciniais Indonezijos šokiais.
Parahyangan katalikiško universiteto choras – vienas geriausių Indonezijos muzikinių kolektyvų, pelnęs pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Jo programoje skamba žinomų Azijos ir Europos klasikų bei pasaulietinės muzikos kūriniai.

Skirtingai nei dauguma kitų, Parahyangan choras į savo pasirodymus visada įtraukia judesio - šokio elementus ir taip leidžia žiūrovui pajusti tikros indonezietiškos kultūros skonį. Nuo 1995 m. choras pradėjo skinti apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, diriguojant dabartiniam dirigentui ir meno vadovui I. Yohan. Menininko ryšys su vokaline ir chorine muzika užsimezgė dar studijuojant Parahjangan Katalikų universitete. Vėliau jis išvyko į Olandiją, kur įgijo klasikinio dainavimo bakalauro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius. Mainų programos pagalba, jaunasis dirigentas kurį laiką gyveno ir mokėsi Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, chorinio dirigavimo paslapčių pas Vytautą Miškinį, o vokalo meistriškumo – pas Algirdą Janutą.

,,Vilnius visada užėmė labai svarbią vietą mano širdyje. Tai miestas – pilnas gyvenimo, grožio ir muzikos. Nuo tada, kai su mainų programa atvykau studijuoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, svajojau kada nors su savo choru koncertuoti Vilniuje. Su Modesto Jankūno, Pauliaus Bernardo Koncės ir Vilniaus universiteto kamerinio orkestro pagalba ši mano svajonė bus įgyvendinta”, - nostalgiškai apie Vilnių atsiliepia dirigentas.

Bilietus galima įsigyti prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Bilietų kainos – 5 eurai, senjorams ir studentams – 3 eurai.

Teksto autorė Viktorija Brazaitė

Visas VU šoka - masinė liaudies šokių pamoka Vilniuje

Edgaras Kurauskas 2

Edgaro Kurausko nuotr.

Vilniaus Uuniversiteto (VU) Kultūros centras kviečia į naujų mokslo metų sūkurį įsisukti tradicinio šokio žingsneliu! Rugsėjo 14-osios vakarą VU Didįjį kiemą sudrebins liaudies muzikos atlikėjai, priversiantys trepsėti profesorius, studentus, vilniečius ir miesto svečius. Šiemet Ttikimasi sulaukti įspūdingo skaičiaus šokėjų.

Universitetas tęsia gražia rugsėjo tradicija tapusio projekto „Visa Lietuva šoka“ idėją ir organizuoja folklorinių šokių renginį „Visas VU šoka“. Tai nemokama tradicinių šokių pamoka – vakaronė, kurioje renginio dalyviai pamatys, kaip paprastai ir smagiai šokių mokėsi senovės lietuviai. Liaudies Tradicinių lietuvių liaudies šokių pamokas ves ir šokti padės net trys šių metų Dainų šventėje dalyvavę, VU Kultūros centro kolektyvai: Dainų ir šokių ansamblis, folkloro ansamblis „Ratilio“ ir liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.

Vilniaus universiteto kiemas vienu metu gali sutalpinati net kelis šimtus šokėjų. Pasak „Ratilio“ ansamblio meno vadovės Mildos Ričkutės, jeigu turi gerus padėjėjus, nėra didelio skirtumo, vienu metu mokinti vieną ar šimtą žmonių. Labai norint, per pora valandų galima išmokti daugiau nei 30 šokių. Organizatoriai pažada, kad sau mielą šokį renginio metu atras kiekvienas. Rytinio kroso mėgėjams neabejotinai patiks Lakišius, įsimylėjėliams muzikantai pagrieš fokstrotą, o tiems, kurie mėgsta smarkiau pasisukti, galvos svaigs nuo Anės polkos.

„Visas VU šoka“ – ne tik puiki proga atsipalaiduoti po darbų, akademinių užsiėmimų, bet ir smagiai irbei judriai praleisti rudens popietę su savo šeimos nariais, naujais studijų bičiuliais, draugais, kolegomis ar svečiais. Liaudies šokių vakaronė – tai galimybė pažvelgti į liaudies kultūrą kitaip, patiems išbandyti folklorinius šokius ir įsitikinti, jog mūsų seneliai buvo kuo tikriausi pasilinksminimų profesionalai.!
Folkloro ansamblių muzikantai jau derina smuikus ir tikrina bandonijų dumples. Visi laukiami Ssusitikime rugsėjo 14 d. 16 val. VU Didžiajame kieme.!
Įėjimas nemokamas.

VU Kamerinis orkestras surengė koncertą Kinijoje

Orkestras Kinijoje

Liepos 9-15 dienomis Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, vadovaujamas dirigento Pauliaus Bernardo Koncės, dalyvavo jau devintą kartą vykstančiame tarptautiniame muzikos festivalyje ,,MISA“ Šanchajuje, Kinijoje.
Orkestras taip pat surengė koncertą Kinijos sostinėje Pekine, kur, diriguojant maestro Pauliui Bernardui Koncei ir maestro Modestui Jankūnui, atliko ne tik užsienio kompozitorių (J. S. Bacho, A. Vivaldi, W. A. Mocarto, A. Dvoržako), kūrinius bet supažindino klausytojus ir su lietuvių kompozitorių – M.K. Čiurlionio, J. Naujalio, G. Kuprevičiaus – kūriniais.

Tarptautinis muzikos festivalis ,,MISA“ – puiki proga kolektyvams susipažinti su kitų šalių muzikantų atliekama muzika, groti vieniems su kitais, bei pajusti muzikos stilių įvairovę: koncerte skambėjo nuo klasikinės iki džiazo muzikos, nuo tradicinių Kinijos instrumentų, tokių kaip dvistygis kiniškas smuikas erhu, muzikos iki rusų liaudies dainų. Pirmasis „MISA“ festivalis įvyko dar 2010 metais, kurio tikslas ir pagrindinė idėja – skatinti rytų ir vakarų kultūrų žmones dalintis muzika ir patirtimis bei drąsinti jaunus talentigus muzikantus siekti savo svajonių. Festivalyje dalyvauja tokie kolektyvai kaip Niujorko filharmonins orkestras, Šanchajaus simfoninis orkestras bei garsūs solistai, tokie kaip smuikininkas Renaud Capuçon, britų kompozitorius ir dirigentas, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą, Bramwell Tovey. Pernai aštuntajame „MISA“ festivalyje dalyvavo ir Baltijos gitarų kvartetas.

Vos atvykusio į didžiausią miestą Kinijoje – Šanchajų – orkestro laukė intensyvios repeticijos bei meistriškumo pamoka su profesionaliu smuikininku Charles Li iš JAV, Ilinojaus valstijos. Orkestras profesoriui paliko įspūdį – po meistriškumo pamokų jis žavėjosi kolektyvo energija, skatino nesustoti ir tobulėti. Profesorius yra vienas iš pirmųjų Suzuki metodo (muzikos mokymo programa, grindžiama aplinkos sukūrimo principu, nes, anot S. Suzuki, žmonės dažniausiai mokosi iš aplinkos) įgyvendintojų Amerikoje. Taip pat Charles Li moko įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmones griežti smuiku, dauguma jo mokinių tampa profesionaliais muzikantais, vienas iš jų netgi yra laimėjęs „Grammy“ apdovanojimą.

Pagrindiniame festivalio koncerte, kuris vyko Šanchajaus simfoninio orkestro salėje, pasirodė kolektyvai iš Rusijos, JAV, Taivano bei Kinijos, o tarp jų ir Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, kuris atliko J. S. Bacho ir W. Chr. Gliuko kūrinius. Koncerto finale nuskambėjo ir visiems puikiai pažįstama daina „Auld Lang Syne“, kurią atliko jungtinis Vilniaus universiteto ir Čikagos orkestras, Maskvos, Taivano bei Šanchajaus chorai. Kūrinį dirigavo Howard Leon Sandifer – Chicago West Community Music Center įkūrėjas bei vadovas.

Puikiai pasirodęs „MISA“ festivalyje ir įgijęs neįkainojamos patirties Vilniaus universiteto kamerinis orkestras džiugins Lietuvos klausytojus muzika ir toliau – vos spėjęs atsikvėpti kolektyvas jau pradeda ruoštis pirmajam artėjančio sezono koncertui su choru iš Indonezijos, Javos salos, kuris vyks jau šių metų rugsėjo 19 dieną.

Spektaklis „MARGIRIS“ pagal Kazio Inčiūros pjesę

Margiris 1 IMG 8140 2

Vilniaus universiteto dramos tetaro spektaklis apie legendinius Pilėnų gynėjus skiriamas Lietuvos Valstybės šimtmečiui.

Spektaklis rodomas 2018 m. rugsėjo 12 ir 19 d. 19 val.
VU Teatro salėje, Universiteto g. 3, Vilniuje.

Lietuviai ugnį laikė šventa. Ji buvo garbinama. Ji maitino ir šildė. Ir skaudžiai degino. Bet nebijota sudegti šventojoje ugnyje. Taip atsitiko ir 1336 m. legendiniuose Pilėnuose  (Punios, o gal Bilionių piliakalnyje), kai kunigaikščio Margirio vadovaujami pilies gynėjai nusprendė geriau žūti ant laužo, nei pasiduoti kryžiuočių ordino kariams. Svarbiausia buvo išsaugoti orumą, garbę ir laisvę.

Ar ne iš šių Pilėnų pelenų įpūsta ir 1918-ųjų vasario 16-osios žiežirba? Matyt, ta ugnies galia tikėjo ir Romas Kalanta, pasirinkdamas ją kovos ginklu prieš sovietų okupaciją. Taikūs, šildantys laužai liepsnojo ir 1991-ųių sausį prie Seimo rūmų, kur dar kartą buvo iškilęs realus pavojus žmonių laisvei.

Laisvės ugnis tebedega ir mūsų širdyse. Bet ją reikia nuolat kurstyti. Atmintimi. Sąžine. Darbais. Kūryba. Ir legendomis. Nes be jų nebūtų nei Vasario 16-osios, nei šiandieninės Lietuvos. Šimtas metų laike, o mūsų sąmonėje – tai ištisi amžia

Naujų narių priėmimas

Naujų narių priėmimas į Vilniaus universiteto meno kolektyvus 2018 m. rudens semestre

Kolektyvas

Data (-os)

Laikas

Vieta

Pastabos

Akademinis mišrus choras „Gaudeamus“

Rugsėjo 5, 10 ir 12

18.30

VU FlF Krėvės aud.

 

Merginų choras „Virgo“

Antradieniais ir ketvirtadieniais

18.30

VU FlF Krėvės aud.

 

Mišrus choras „Pro musica“

Sekmadieniais

18.30

Didžioji Aula, M. K. Čiurlionio g. 21

 
Dramos teatras (Teatro trupė "Minimum") Rugsėjo 14 ir 17 18.00

VU Teatro salė

Universiteto g. 3

 

Kinetinis teatras (Kinetinė teatro  trupė)

Rugsėjo 11

18.30

VU Teatro salė

Universiteto g. 3

 

Kamerinis orkestras

Antradieniais ir penktadieniais

18.30

Didžioji Aula, M. K. Čiurlionio g. 21

Atsinešk savo instrumentą, jei turi

Vargonų studija „Unda Maris“

Rugsėjo 10

16.30

Šv. Jonų bažnyčia,
įėjimas per Didįjį kiemą

 

Pučiamųjų instrumentų orkestras „Oktava“

       Kreiptis į vadovą Albiną Kučinską, tel. (+370) 681 17795

rugsėjo mėnesį antradieniais ir ketvirtadieniais

18.30

VU SSC šokių salė, Saulėtekio al. 2 (3 a.)

„Oktava“ šokėjų grupė,

Folkloro ansamblis „Ratilio“

Rugsėjo 10

18.00

Didžioji Aula, M. K. Čiurlionio g. 21

 

Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“

Rugsėjo 13

18.30

Jungiamieji rūmai, Saulėtekio al. 9 (rūsys)

 

Dainų ir šokių ansamblis

Rugsėjo 18 ir 27

18.00

VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21, 3 aukštas)

ŠOKĖJAI

Papildoma informacija:

nuo rugsėjo 18 antradieniais ir ketvirtadieniais

18.00

CHORAS

Papildoma informacija:

nuo rugsėjo 18 antradieniais ir ketvirtadieniais

18.30

ORKESTRAS

Papildoma informacija:

Ratilio 50 akimirkos

„Ratilio“ jubiliejaus laukėm nesulaukėm: 50-mečio šventei ruoštasi gerą pusmetį, o galvoje ir širdyje mintis apie ansamblį nešiojome, sūpavome, čiūčiavome ir dar ilgiau. Ir štai išaušo birželio 16-oji, ir Kairėnų botanikos sodas suskambėjo dainomis, dūzgė byzgė pašnekesiais, sulingavo nuo šokių ir nuvilnijo kvatulio banga. Nežinia, kiek dainų sudainuota, kiek gražių žodžių išsakyta, kiek ansambliečių sutikta nei kiek senų istorijų prisiminta ar naujų planų sukurta – niekas neskaičiavo. Ir žodžiais galima nusakyti tik tiek: per mãža. Per maža laiko pasibūti, per maža puslapių visiems ratiliokų pasakojimams suguldyti, per maža žodžių nupasakoti, kas gi tas „Ratilio“ ir kaip gera jo dalimi būti. Gimtadienio šventė prabėgo, tačiau „Ratilio“ ratas nenustoja sukęsis. Skaitykime knygą „Nuostabus laikas: penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai“ ir rašykime naujus jos puslapius, toliau kurkime, bendraukime, ratiliuokime. Valio „Ratilio“!

O dalelę viso šventės džiaugsmo pavyko užfiksuoti uoliems fotografams: Natalijai Rancevai ir Keiichi Kagi. Žiūrim ir prisimenam:)

Šitaip šventėm va ir va kaip

Ratilio 50

Vilniaus universitetas dalyvauja Šimtmečio dainų šventėje

Dainų ir šokių ansamblio pasirodymo akimirka2018 m. liepos 1-6 d. Vilniuje vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan Tos“. Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Dainų šventės programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai, Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą, Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.

Šventės renginiuose dalyvauja ir Vilniaus universiteto meno kolektyvai: Folkloro ansamblis „Ratilio“, Dainų ir šokių ansamblis, Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“, Pučiamųjų orkestras „Oktava“, chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro Musica“.

Dalyvaukite, palaikykite, dainuokite ir šokite kartu! Švęskime savo Valstybės šventę su muzika!

   www.dainusvente.lt

fb logo Lietuvos Dainų šventė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos