Naujienos

ISTORIJŲ PASAKOJIMO VAKARAS | English edition

lb 51

LT
Mėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori paklausyti kitų pasakojamų istorijų? Ateik į PENKTĄ VU Open Mic Storytelling vakarą! Tiesa, šį kartą jį darysime anglų kalba, tad jei nori pagerinti savo storytellerio įgūdžius prieš tarptautinę auditoriją – pirmyn!
KAIP VEIKIA? Kas pirmesnis, tas gudresnis principu: norėdama(s) pasakoti, registruokis el.paštu ir užsitikrink sau vietą vakaro metu! Atėjusiems tik paklausyti, bet vakaro pabaigoje pajutusiems norą pasakoti, visada paliksime dvi galimybes įsijungti!

EN
If you like to tell stories or you just want to listen to others telling stories, come to the OPEN MIC STORYTELLING event at Vilnius University.
Anyone is welcome to tell, purely on a first-come first-serve basis!
That means: if you are ready for a story, send us an email at . We also leave two spots for the spontaneous.

VU bendruomenė kviečiama išbandyti naują šokį – balfolką

 

34818211 10216647509163365 6830106140857073664 o

VU Kultūros centras vasario 22, 23 ir kovo 8, 9 d. kviečia VU bendruomenę išbandyti balfolką. Šis šokis, šiuo metu itin populiarus tarp Europos universitetinių bendruomenių, ieško savo gerbėjų ir Lietuvoje. Šokių pamokas ves ir su jo ištakomis supažindins ansamblio „Ratilio“ šokių mokytoja, etnochoreografė Goda Sungailaitė.

Balfolkas – tai bendras Europos folklorinių šokių, atgaivintų ir vėl pradėtų šokti XX a. aštuntąjį dešimtmetį Prancūzijoje, pavadinimas. Palyginti jauno šokio išpopuliarėjimą lėmė talentingų muzikantų gebėjimas modernizuoti liaudies muziką. Atradę naują gerai žinomų melodijų skambesį, žmonės pradėjo šį šokį šokti dėl savęs, o ne dėl pasirodymo scenoje. Taip tradicinis šokių stilius transformavosi į naują, kūrybišką ir lankstų šokį, kuris išlaikė giliai įsišaknijusius šokių žingsnelius ir nepametė bendruomeninės orientacijos. Šiuo metu šis šokių stilius buria šokėjus visoje Europoje.

Lietuvoje balfolko tradicija dar ieško savo erdvės. Etnochoreografė G. Sungailaitė tyrinėja šokių pasaulį nuo mažumės, bando vis naujus šokių stilius nuo pramoginių iki modernių. Balfolką ji atrado prieš šešerius metus Prancūzijoje, Žentino festivalyje. Godą šis šokis sužavėjo savo įvairove. Jame galima rasti improvizacinių šokių poroje, rateliuose, eilėmis ir net kadrilio elementų.

„Balfolke labai stipri šokių kolektyvinė dvasia ir išsiveržimas iš vienos šalies tradicijos ribų. Šie šokiai tinka kiekvienam, svarbu norėti šokti, atrasti, bendrauti šokio forma. Jis puikiai tinka tiems, kurie nori geriau pažinti save, savo kūno galimybes“, – sako Goda.

VU Kultūros centras kviečia atrasti šį šokį pirmiausia kaip naują bendravimo formą ir gerai praleisti laiką. Užsiėmimai vyks VU Kultūros centro Didžiojoje auloje (M. K. Čiurlionio g. 21). Išbandyti naują šokį yra kviečiama visa VU bendruomenė. Atvykus užsieniečiams, pamokos vyks anglų kalba.

Vasario 22 d. (penktadienis) 16.30 val.
Vasario 23 d. (šeštadienis) 11.00 val.
Kovo 8 d. (penktadienis) 16.30 val.
Kovo 9 d. (šeštadienis) 11.00 val.

Užsiėmimai vyksta VU Kultūros centre, Didžiojoje auloje (Čiurlionio g. 21)

Išankstinė registracija ČIA

Šokių Pynės | Vasario 16 - osios šventinis koncertas

Dainu ir sokio reprecentacine

VU Dainų ir šokių ansamblis kviečia kartu paminėti 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines.

Dar ne taip seniai, dėl susiklosčiusių istorinių vingių, įvairūs renginiai skirti paminėti Lietuvos valstybės atkūrimui nebuvo galimi. Tačiau 1981 m. vasario 16-osios proga choreografui a. a. Ričardui Tamučiui kilo idėja suorganizuoti Vilniaus miesto tautinių šokių kolektyvų bendrą koncertą. Tada renginys buvo pavadintas „ViNeVa“, aktyvių tuometinių ansamblių trumpiniu (Vi – „Vingis“, Ne – „Neris“, Va – „Vaiva“). Visgi paslėpta mintis buvo Lietuvos Valstybės atkūrimo proga rengiamas koncertas.

Metams bėgant, prie tų trijų ansamblių prisijungdavo vis daugiau kolektyvų. Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis ne išimtis.

Dabar, kiekvienas vasario 16-osios koncertas tampa spektakliu, kuris padeda atgyti lietuviškoms tradicijoms, naujai suskambėti dainų pynėms bei skleistis tautiškumui. Svarbiausia, tokio renginio metu, tiek dalyvių, tiek žiūrovų širdys plaka vienu ritmu.

Šiais metais, vasario 16-ąją, kartu švęsime jau 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines.

O šiųmetinis koncertas yra skirtas iškiliausio tautinio šokio kūrėjo Juozo Lingio 100-osiomis gimimo metinėms paminėti. Juozas Lingys sukūrė apie 200 liaudies šokių sceninių kompozicijų, choreografinių vaizdų, išleido 20 knygų apie lietuvių liaudies šokius. Choreografas yra laikomas lietuvių sceninio liaudies šokio pradininku. Koncerto programoje pamatysime visus į tautinio šokio aukso fondą įtrauktus Maestro kūrinius.

Koncertas vyks vasario 16 d., 16 val., Rusų dramos teatre, 16 val.

VU Dainų ir šokio ansamblio informacija

 

Švęsk #VUžgavėnes | Edukacinių renginių programa | Registracija

Vuzgavenes bandymas

Užgavėnės – tai unikali diena metuose, kuomet būnant kažkuo kitu, gali būti savimi. Galima šokti, dainuoti, linksmintis, krėsti išdaigas, o užsidėjus kaukę išsakyti kritiką kasdienio gyvenimo negerovėms. Bet ką mes iš tikrųjų žinome apie Užgavėnes? Kodėl lietuviui yra svarbi ši šventė? Galų gale, ar tikrai mokame ją švęsti ir ko reikia, kad ją švęstume kitaip, savaip, naujaip?

Vilniaus universiteto Kultūros centras ir VU folkloro ansamblis „Ratilio“ kviečia kartu atsakyti į šiuos klausimus ir naujai švęsti #VUžgavėnes! Vasario 5 d. (antradienį) 17.30 val. VU Kultūros centro 347 a. (Čiurlionio g. 21,) įvyks organizacinės grupės susibūrimas, į kurį yra kviečiami visi norintys prisidėti prie #VUžgavėnių šventės planavimo. Mums reikės daug mąstančių galvų ir darbščių rankų, kad sukurtume tikrą karnavalinę fiestą. Savanoriai-organizatoriai kviečiami registruotis ČIA

O kad pasiruošimas šventei vyktų sklandžiai ir joje pamatytume kuo daugiau VU bendruomenės narių, parengėme edukacinių renginių planą. Į atviras paskaitas – susitikimus pasikvietėme žymius lietuvių etnokultūros ekspertus, kurie atskleis kur slypi mitologinio mąstymo šaknys, kaip vyksta Užgavėnių dainų transformacijos. Turėsime net dvi kaukių gaminimo dirbtuves, o „Ratilio“ mokys šokti, kad susibūrę į šventę nepasimestume ir įsilietume į persirengėlių minią.

Turite klausimų, pasiūlymų, įdėjų? Skambinkite, rašykite „Ratilio“ vadovei Mildai Ričkutei: +37067372714, ir darome šventę kartu! #VUžgavėnese laukiami VISI mūsų bendruomenės nariai!

Vasario 4 d. (pirmadienis) 17.30 val. Centriniai rūmai, 239 a.(Universiteto g. 3).
MITOLOGINIO MĄSTYMO ŠAKNYS. Atvira paskaita-susitikimas su mitologu ir religijotyrininku dr. Dainiumi Razausku.

Vasario 7 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. VU Kultūros centras, 353a, ir 362 a. (Čiurlionio g. 21).
NUO GROŽIO IKI OŽIO. Užgavėnių kaukės, I dalis. Kūrybinės dirbtuvės.
Kaukes iš įvairių medžiagų (kailio, sagų, siūlų, audinių ir kt.) mokys pasigaminti Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai Aldona Kuprelytė ir Antanas Vaškys.
Būtina registracija ČIA

Vasario 12 d. (antradienį) 16.00 val. Centriniai rūmai, 239 a. (Universiteto g. 3).
EI, ŠNEI! Užgavėnės XX a.: Miesto ir kaimo švenčių transformacijos. Užgavėnių persirengėlių dainos sociokultūriniame kontekste.
Atvira paskaita-susitikimas su KU docente, etnomuzikologe dr. Lina Petrošiene..

Vasario 12 d. (antradienį) 17.30 val. Centriniai rūmai, 239 a. (Universiteto g. 3).
DAINŲ VAKARAS
VU fokloro ansamblis RATILIO mokys populiarių Užgavėnių dainų. Įėjimas laisvas!

Vasario 22 d. (penktadienį) 15.00 val. VU Didžiojoje auloje (Čiurlionio g. 21).
SUKIS KAIP VELNIAS
VU folkloro ansamblis RATILIO mokys Užgavėnių šokių. Įėjimas laisvas!

Vasario 25 d. (pirmadienis) 16 val. Centriniai rūmai, 239 a. (Universiteto g. 3)
NE ŠUNIUI ANT UODEGOS. Užgavėnių kaukės, II dalis. Kūrybinės dirbtuvės.
Meistras Jonas Kriščiūnas mokys kaukių gamybos, panaudojant buitines atliekas (kartoną, medžiagų atraižas ir pan.).
Būtina registracija ČIA

Kovo 1 d. (penktadienį) 15 val. VU Didysis kiemas – ŠVĘSK #VUŽGAVĖNES!

ISTORIJŲ PASAKOJIMO DIRBTUVĖS VU DARBUOTOJAMS

48243124 791239601227020 7479412214265282560 o Copy

VU Kultūros centras norėdamas paskatinti istorijų pasakojimo kultūros atsiradimą Vilniaus universitete, organizuoja kūrybines šio žanro pažinimo dirbtuves. Jau ketvirtą kartą darome nemokamas trijų dienų (11 val.) dirbtuves, į kurias kviečiame VU DARBUOTOJUS!

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai ateities lyderių savybės.


Taigi, dirbtuvių metu jūs:
• Išmoksite taip vadinamos „7 kaulų“ istorijų pasakojimo technikos (bare-boning). Ji padės ir skaitant/rašant įvairius darbus, projektus darbe, ir klausantis kitų istorijų, ir be abejonės, pasakojant pačiam;
• Išmoksite, kaip kiekvieną istoriją reikia „sugyvinti“, padaryti ja įdomia, patrauklia kitiems. Po to niekada nepasakosite sausai, neįdomiai, žmonės klausysis jūsų nevargdami, ar nelaukdami, kol pagaliau baigsite;
• Išmoksite naudingų dalykų apie istorijos tempą, detales. Suprasite, kad kartais mažiau detalių yra geriau. Išmoksite, kaip įtaigiai apsakyti dalyko esmę;
• Įgysite realios kalbėjimo prieš auditoriją patirties saugioje aplinkoje. Dirbtuvės negali būti didesnės nei 12 žmonių, todėl gausite daug individualaus dėmesio, mokytoja tiksliai įvardins jums reikalingus dalykus ir parodys kelią, kaip patobulėti.
• Galvojate, kad nieko įdomaus neturite papasakoti? Visi turi, ką papasakoti! Tereikia iš atminties iškrapštyti istorijas, o po to jas gerai ir įtaigiai papasakoti. Tai padės Jums lengviau užmegzti reikalingas pažintis, susirasti draugų, sustiprinti esamus ryšius.
• SMAGIAI PRALEISITE LAIKĄ įdomių žmonių apsuptyje, įsikvėpsite kūrybiško, užmegsite įdomių pažinčių.

Dirbtuves ves profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose. Milda Amsterdame yra baigusi „Mezrab Storytelling School“, ruošiančią profesionalius pasakotojus. Ji reguliariai pasakoja Mezrab kultūros centre, nuolatos pasirodo daugybėje kitų vietų Lietuvoje ir Olandijoje. Pasakotoja yra storytellingo praktikė ir savo dirbtuvėse siekia praktinį žinojimą perduoti ir studentams.
Lietuvoje įkūrė Baltic Storytelling Centre.
Milda taip pat yra VU alumnė, čia įgijusi bakalauro ir magistro laipsnius filosofijos ir literatūros srityse.

Užsiėmimų laikai:
Vasario 3 d. (sekmadienis) 14 – 18 val.
Vasario 4 d. (pirmadienis) 16 – 20 val.
Vasario 5 d. (antradienis) 15 – 18 val. 
Vasario 5 d. (antradienis) 19 val. OPEN MIC VAKARAS! Atviras įėjimas visiems norintiems pasakoti savas arba išgirsti kitų istorijas!

Vieta: Kultūros centras, Čiurlionio g. 21, 344 auditorija (už Didžiosios aulos)

DIRBTUVĖSE VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS. BŪTINA REGISTRACIJA ČIA IKI SAUSIO 31 d.

VU Kinetinis teatras iš festivalio Sankt Peterbuge grįžo su pagrindiniu apdovanojimu

sankt peterpurgas

Lapkričio 11–17 dienomis VU Kinetinio teatro trupė lankėsi Sankt Peterburge vykusiame tarptautiniame universitetinių teatrų festivalyje „TurgenevFEST”, iš kurio grįžo ne tuščiomis, o su pagrindiniu festivalio apdovanojimu.

„TurgenevFEST” ‒ tai vienas didžiausių universitetinio jaunimo festivalių Rusijoje. Jo metu, dešimt skirtingų kolektyvų iš Vokietijos, Indonezijos, Pietų Korėjos, Italijos, Lietuvos ir Rusijos pristatė savas teatrines interpretacijas, parengtas pagal rašytojo I. Turgenevo kūrybą. VU Kinetinio teatro trupė, festivalyje pristatė spektaklį „Per kūną“, sukurtą pagal I. Turgenevo romaną „Tėvai ir vaikai“. Jame aktoriai gvildeno moters vaidmens šiuolaikiniame pasaulyje temą ir iš kitų dalyvių išsiskyrė bežode teatrine forma. Režisierius ir choreografas Andrius Pulkauninkas atkreipė dėmesį į kritiko A. Ablamovo festivalyje išsakytu vertinimu, jog „spektaklį buvo galima skaityti kaip knygą, suvokiant judesius kaip konkrečios pastraipos dalis, o personažų pergyvenimus atskleidžiant be jokio teksto“. Pasak režisieriaus, tai didelis pagyrimas iš konkretų dramatinį kūrinį nusiteikusio stebėti literato lūpų.

Daugelio Kinetinio teatro trupės spektaklių ašis ‒ vizualus, neverbalinis reginys, kuriame gausu judesio, šokio, improvizacijos bei rizikos elementų. Rusijoje laurus nuskynęs trupės spektaklis „Per kūną” jau spėjo apsilankyti Argentinoje, Urugvajuje, Korėjoje, bei Švedijoje, kur buvo ne tik įvertintas, bet ir įvairiapusiškai interpretuotas. Tačiau režisierius A. Pulkauninkas pabrėžia „TurgenevFEST” apdovanojimo reikšmę: „Rusija garsėja sena teatrine tradicija ir būti įvertintam Peterburge reiškia, man asmeniškai, daugiau nei, pavyzdžiui, Niujorke. Ypač, turint omenyje, kad mūsiškis spektaklis ‒ be teksto.”

Kinetinio teatro aktoriai ir režisierius teigia judriajame Sankt Peterburge pasisėmę ne tik gerų įspūdžių, bet ir naujų kūrybinių idėjų. Jas kolektyvas pademonstravo Teatro salėje lapkričio 29 dieną, pristatydamas naują projektą pavadinimu „Globalus hapinesass ‒ veganams nemokamai”.

 

VU kamerinis orkestras kviečia į koncertą ,,Rudens serenados”

Rudens serenados iliustracija

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras spalio 20 d., 18 val. rengia koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Fleitos muzikos mylėtojai kviečiami pasiklausyti ispaniška dvasia praturtintos programos „Rudens serenados“.

Orkestras naują sezoną atidarė rugsėjo mėnesį kartu su išskirtiniu Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos, o dabar vėl džiugins sostinės klausytojus ,,Rudens serenadų” programa, prie kurios prisijungė dvi ypatingos solistės-fleitininkės iš Ispanijos - Julia Estevez Salgueiro ir Estefania Fernandez Agulla. 

Julia Estevez Salgueiro pirmųjų fleitos paslapčių mokėsi gimtajame Vigo mieste (Ispanija), „Mayeusis“ konservatorijoje pas tuo metu ten rezidavusį VU kamerinio orkestro meno vadovą, dirigentą bei fleitininką Paulių Bernardą Koncę. Fleitininkė iki šiol dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, kuriuos veda žymūs fleitos virtuozai, tokie kaip V. Rpats, P. Dumail, J.C.Gerard. Julia yra tarptautinių konkursų laureatė, žymioje,,Mans” studijoje įrašė prancūzų muzikos plokštelę fortepijonui ir fleitai, kuri sulaukė aukščiausių įvertinimų. Šiuo metu fleitininkė yra Vigo konservatorijos profesorė, simfoninio orkestro ,,Vigo 430” fleitų grupės koncertmeisterė, kamerinio ansamblio ,,Aires” įkūrėja.

Kita solistė Estefania Fernandez Agulla muzikos mokytis pradėjo taip pat gimtajame Vigo mieste, baigė studijas aukščiausiais įvertinimais bei yra nacionalinių konkursų laureatė. 2017 m. pagal ,,Erasmus+” programą atliko orkestrinę praktiką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šiuo metu Estefania studijuoja ,,Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje” antrame magistrantūros kurse pas profesorių Valentiną Gelgotą, taip pat atlikėja yra Ponteareas miesto (Ispanija) Reveriano Soutullo muzikos mokyklos dėstytoja.

Rudeniškame koncerte skambės vokiečių kompozitoriaus Georg Philipp Telemann siuita-uvertiūra ,,Tautos”, ,,Koncertas G-dur” fleitai ir styginiams(solistė Julia Estevez Salgueiro”) bei ,,Koncertas a-moll” dviems fleitoms ir styginiams(solistės: Julia Estevez Salgueiro, Estefania Fernandez Agulla), italų kompozitoriaus bei violančelininko Luigi Boccherini ,,Nakties muzika Madride Op.30 nr.6”. Taip pat skambės XIX-XXa. ispanų kompozitoriaus Eduardo Viscasillas serenada ,,Naktis Venecijoje”, kurios natas Vilniaus universiteto kameriniam orkestrui patikėjo pats kompozitoriaus vaikaitis, Carlos Viscasillas bei kompozitoriaus ir pianisto Joaquin Malats ,,Ispaniškoji serenada".

VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas-asistentas Modestas Jankūnas) yra  „World orchestra festival“ (Pasaulio orkestrų festivalio) konkurso, vykusio 2017 m. liepą Vienoje, Austrijoje, Aukso prizo ir specialaus žiuri Garbės sertifikato laimėtojas, o dar šių metų liepą dalyvavo jau devintą kartą vykstančiame tarptautiniame muzikos festivalyje ,,MISA” Šanchajuje.

TIKETA spalvotas http://www.tiketa.lt/LT/koncertas_rudens_serenados_20022

Trijų dienų istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams

skelbimas foto

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai lyderių savybės, kurias būtina išsiugdyti dar studijuojant universitete. Be viso to, gebėjimas pasakoti įdomias istorijas, padeda susirasti naujų draugų, sustiprinti esamus ryšius.  Kultūros centras norėdamas paskatinti istorijų pasakojimo kultūros atsiradimą Vilniaus universitete, organizuoja trijų dienų kūrybines dirbtuves.

Dirbtuvių metu:

  • išmoksite kaip suskaidyti kiekvieną istoriją į 7 „kaulus“ (bare-boning). Ši technika padės ir skaitant/rašant rašto darbus, projektus darbe, ir klausantis kitų istorijų, ir be abejonės, pasakojant pačiai;
  • Išmoksite, kaip kiekvieną istoriją reikia „sugyvinti“, padaryti ja įdomia, patrauklia kitiems. Po to niekada nepasakosite sausai, neįdomiai, žmonės klausysis jūsų nevargdami, ar nelaukdami, kol pagaliau baigsite;
  • Išmoksite naudingų dalykų apie istorijos tempą, detales. Suprasite, kad kartais mažiau detalių yra geriau. Išmoksite, kaip įtaigiai apsakyti dalyko esmę;
  • Galvojate, kad nieko įdomaus neturite papasakoti? Visi turi, ką papasakoti! Dirbtuvių metu išmoksite, kaip iš atminties iškrapštyti istorijas, o po to ir kaip jas gerai ir įtaigiai papasakoti. Tai padės Jums lengviau užmegzti reikalingas pažintis, susirasti draugų.
  • Įgysite realios kalbėjimo prieš auditoriją patirties saugioje aplinkoje. Dirbtuvės negali būti didesnės nei 12 žmonių, todėl gausite daug individualaus dėmesio, mokytoja tiksliai įvardins jums reikalingus dalykus ir parodys kelią, kaip patobulėti.
  • SMAGIAI PRALEISITE LAIKĄ įdomių žmonių apsuptyje, įsikvėpsite kūrybiško, užmegsite įdomių pažinčių.

Dirbtuves ves profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose. Milda Amsterdame yra baigusi „Mezrab Storytelling School“, ruošiančią profesionalius pasakotojus. Ji reguliariai pasakoja Mezrab kultūros centre, nuolatos pasirodo daugybėje kitų vietų Lietuvoje ir Olandijoje. Pasakotoja yra storytellingo praktikė ir savo dirbtuvėse siekia praktinį žinojimą perduoti ir studentams.

Lietuvoje įkūrė Baltic Storytelling Centre.

Milda taip pat yra VU alumnė, čia įgijusi bakalauro ir magistro laipsnius filosofijos ir literatūros srityse.

Milda foto skelbimui

Užsiėmimų laikai:

Spalio 21 d. 13 – 17 val.

Spalio 22 d. 16 – 20 val.

Spalio 23 d. 16 – 19 val.

Spalio  23 d. 19.30 val. OPEN MIC VAKARAS! Atviras įėjimas visiems norintiems pasakoti savas arba išgirsti kitų istorijas!

 

Vieta: Kultūros centras, Čiurlionio g. 21, 344 auditorija (už Didžiosios aulos)

DIRBTUVĖSE VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS. BŪTINA REGISTRACIJA ČIA! IKI SPALIO 19

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos