Naujienos

Baigėsi studentų skaitovų šventė

Spalio 16,17 ir 20 d. vyko antroji VU ir VGTU teatrų rengiama Vilniaus studentų skaitovų šventė. Po du vakarus trukusių perklausų  vertinimo komisija atrinko 10 skaitovų baigiamajam turui, kuriame diplomais ir prizais buvo apdovanoti du skaitovai. Vertinimo komisijos diplomą pelnė Vilniaus universiteto dramos teatro narys Filologijos fakulteto studentas Maksimas Leontjevas, o žiūrovų ir pačių skaitovų prizas atiteko Vilniaus kolegijos studentui Jonui Gramalui.

            Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad ne tik laureatai, bet apskritai  visi skaitovai verti didžiausių pagyrų - tiek dėl prasmingo repertuaro pasirinkimo, tiek dėl jo perteikimo, interpretavimo, mąstymo brandos,  emocinio įtaigumo. 

            Finalinio turo vakarą žaismingai praturtino fleitininkė Guoda Buivydaitė ir trimitininkas Vladimir Školnyj.

 Rimantas Venckus

 Maksim Leontjev

Nuotraukoje laureatas Maksimas Leontjevas

Koncertas-trilogija ŽIEDŲ VALDOVAS

iliustracija mazesne

Gruodžio 8 d., 19 val. Vilniaus universiteto Kultūros centras kartu su akademiniu mišriu choru „Gaudeamus“ ir „LUMOS“ orkestru iš Ukrainos rengia koncertą, inspiruotą legendinės „Žiedų valdovo“ istorijos. Artėjant šventiniam laikotarpiui renginio organizatoriai atveria Šv. Jonų bažnyčios duris, kviesdami žiūrovus į muzikinių potyrių kelionę po fantastikos pasaulį.

Koncertas–trilogija „Žiedų valdovas“ – tai didelis tarptautinis projektas, įkvėptas meillės visame pasaulyje garsaus britų rašytojo J. R. R. Tolkieno kūrybai ir kompozitoriaus Howard Shore sukurtai muzikai „Žiedų valdovo“ filmams. Tai renginys, kuriame persipins muzikos, žodžių ir vaizdų magija. Didingas choras ir orkestras, solistai su nematytais muzikos instrumentais koncertą pavers kvapą gniaužiančiu kino seansu.

Apie atlikėjus:
„LUMOS Orchestra“ – talentingų ir jaunatviškų muzikantų iš Lvovo (Ukraina) kolektyvas, kuris daugiau nei 8 metus gastroliuoja su įvairiais muzikiniais projektais. Orkestras atlieka muziką iš žiūrovų pamiltų kino filmų: „Žiedų valdovas“, „Žvaigždžių karai“, „Haris Poteris“ ir kitų. „Žiedų valdovo“ koncertas–trilogija yra mylimiausias orkestro projektas, suburiantis pilnas sales žiūrovų. Orkestro meno vadovė, aranžuotoja ir koncertmeisterė – Diana Koval, dirigentas – Nazar Kulyniak.

Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ – vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos studentų chorų. Kolektyvą subūrė žymus chorvedys, kompozitorius, vargonininkas Konradas Kaveckas. Nuo 1995 m. chorui vadovauja Rasa Gelgotienė. Nuo 2012 metų kolektyvas, kartu su kitais Vilniaus universiteto chorais „Pro Musica“ ir „Virgo“ kasmet organizuoja visiškai naują, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje analogų neturėjusį projektą „Klasika visiems“. 2017 metų rudenį choras dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale ir pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Iki lapkričio 15 d. studentams ir Vilniaus universiteto darbuotojams taikoma 50% nuolaida vienam bilietui. Bilietų su nuolaida kiekis ribotas.

Bilietus platina TIKETA spalvotas

VU kamerinis orkestras kviečia į koncertą ,,Rudens serenados”

Rudens serenados iliustracija

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras spalio 20 d., 18 val. rengia koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Fleitos muzikos mylėtojai kviečiami pasiklausyti ispaniška dvasia praturtintos programos „Rudens serenados“.

Orkestras naują sezoną atidarė rugsėjo mėnesį kartu su išskirtiniu Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos, o dabar vėl džiugins sostinės klausytojus ,,Rudens serenadų” programa, prie kurios prisijungė dvi ypatingos solistės-fleitininkės iš Ispanijos - Julia Estevez Salgueiro ir Estefania Fernandez Agulla. 

Julia Estevez Salgueiro pirmųjų fleitos paslapčių mokėsi gimtajame Vigo mieste (Ispanija), „Mayeusis“ konservatorijoje pas tuo metu ten rezidavusį VU kamerinio orkestro meno vadovą, dirigentą bei fleitininką Paulių Bernardą Koncę. Fleitininkė iki šiol dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, kuriuos veda žymūs fleitos virtuozai, tokie kaip V. Rpats, P. Dumail, J.C.Gerard. Julia yra tarptautinių konkursų laureatė, žymioje,,Mans” studijoje įrašė prancūzų muzikos plokštelę fortepijonui ir fleitai, kuri sulaukė aukščiausių įvertinimų. Šiuo metu fleitininkė yra Vigo konservatorijos profesorė, simfoninio orkestro ,,Vigo 430” fleitų grupės koncertmeisterė, kamerinio ansamblio ,,Aires” įkūrėja.

Kita solistė Estefania Fernandez Agulla muzikos mokytis pradėjo taip pat gimtajame Vigo mieste, baigė studijas aukščiausiais įvertinimais bei yra nacionalinių konkursų laureatė. 2017 m. pagal ,,Erasmus+” programą atliko orkestrinę praktiką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šiuo metu Estefania studijuoja ,,Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje” antrame magistrantūros kurse pas profesorių Valentiną Gelgotą, taip pat atlikėja yra Ponteareas miesto (Ispanija) Reveriano Soutullo muzikos mokyklos dėstytoja.

Rudeniškame koncerte skambės vokiečių kompozitoriaus Georg Philipp Telemann siuita-uvertiūra ,,Tautos”, ,,Koncertas G-dur” fleitai ir styginiams(solistė Julia Estevez Salgueiro”) bei ,,Koncertas a-moll” dviems fleitoms ir styginiams(solistės: Julia Estevez Salgueiro, Estefania Fernandez Agulla), italų kompozitoriaus bei violančelininko Luigi Boccherini ,,Nakties muzika Madride Op.30 nr.6”. Taip pat skambės XIX-XXa. ispanų kompozitoriaus Eduardo Viscasillas serenada ,,Naktis Venecijoje”, kurios natas Vilniaus universiteto kameriniam orkestrui patikėjo pats kompozitoriaus vaikaitis, Carlos Viscasillas bei kompozitoriaus ir pianisto Joaquin Malats ,,Ispaniškoji serenada".

VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas-asistentas Modestas Jankūnas) yra  „World orchestra festival“ (Pasaulio orkestrų festivalio) konkurso, vykusio 2017 m. liepą Vienoje, Austrijoje, Aukso prizo ir specialaus žiuri Garbės sertifikato laimėtojas, o dar šių metų liepą dalyvavo jau devintą kartą vykstančiame tarptautiniame muzikos festivalyje ,,MISA” Šanchajuje.

TIKETA spalvotas http://www.tiketa.lt/LT/koncertas_rudens_serenados_20022

Trijų dienų istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams

skelbimas foto

Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai lyderių savybės, kurias būtina išsiugdyti dar studijuojant universitete. Be viso to, gebėjimas pasakoti įdomias istorijas, padeda susirasti naujų draugų, sustiprinti esamus ryšius.  Kultūros centras norėdamas paskatinti istorijų pasakojimo kultūros atsiradimą Vilniaus universitete, organizuoja trijų dienų kūrybines dirbtuves.

Dirbtuvių metu:

  • išmoksite kaip suskaidyti kiekvieną istoriją į 7 „kaulus“ (bare-boning). Ši technika padės ir skaitant/rašant rašto darbus, projektus darbe, ir klausantis kitų istorijų, ir be abejonės, pasakojant pačiai;
  • Išmoksite, kaip kiekvieną istoriją reikia „sugyvinti“, padaryti ja įdomia, patrauklia kitiems. Po to niekada nepasakosite sausai, neįdomiai, žmonės klausysis jūsų nevargdami, ar nelaukdami, kol pagaliau baigsite;
  • Išmoksite naudingų dalykų apie istorijos tempą, detales. Suprasite, kad kartais mažiau detalių yra geriau. Išmoksite, kaip įtaigiai apsakyti dalyko esmę;
  • Galvojate, kad nieko įdomaus neturite papasakoti? Visi turi, ką papasakoti! Dirbtuvių metu išmoksite, kaip iš atminties iškrapštyti istorijas, o po to ir kaip jas gerai ir įtaigiai papasakoti. Tai padės Jums lengviau užmegzti reikalingas pažintis, susirasti draugų.
  • Įgysite realios kalbėjimo prieš auditoriją patirties saugioje aplinkoje. Dirbtuvės negali būti didesnės nei 12 žmonių, todėl gausite daug individualaus dėmesio, mokytoja tiksliai įvardins jums reikalingus dalykus ir parodys kelią, kaip patobulėti.
  • SMAGIAI PRALEISITE LAIKĄ įdomių žmonių apsuptyje, įsikvėpsite kūrybiško, užmegsite įdomių pažinčių.

Dirbtuves ves profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose. Milda Amsterdame yra baigusi „Mezrab Storytelling School“, ruošiančią profesionalius pasakotojus. Ji reguliariai pasakoja Mezrab kultūros centre, nuolatos pasirodo daugybėje kitų vietų Lietuvoje ir Olandijoje. Pasakotoja yra storytellingo praktikė ir savo dirbtuvėse siekia praktinį žinojimą perduoti ir studentams.

Lietuvoje įkūrė Baltic Storytelling Centre.

Milda taip pat yra VU alumnė, čia įgijusi bakalauro ir magistro laipsnius filosofijos ir literatūros srityse.

Milda foto skelbimui

Užsiėmimų laikai:

Spalio 21 d. 13 – 17 val.

Spalio 22 d. 16 – 20 val.

Spalio 23 d. 16 – 19 val.

Spalio  23 d. 19.30 val. OPEN MIC VAKARAS! Atviras įėjimas visiems norintiems pasakoti savas arba išgirsti kitų istorijas!

 

Vieta: Kultūros centras, Čiurlionio g. 21, 344 auditorija (už Didžiosios aulos)

DIRBTUVĖSE VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS. BŪTINA REGISTRACIJA ČIA! IKI SPALIO 19

Kviečiame registruotis į "Vilniaus studentų skaitovų šventę"

index

Mėgsti poeziją, prozą ar humoristinius tekstus? Esi neabejingas meniniam skaitymui?

Išsirink patinkantį kūrinį ir per 5 minutes užkariauk publikos dėmesį. Registracija: https://goo.gl/forms/8wmFhpDkTCOxv2WP2 

Vilniaus studentų skaitovų šventė vyks 2018 m. spalio mėn. 16 – 20 d. Vilniaus universitete.

Šventės organizatoriai: Vilniaus universiteto teatrai,, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teatras studija„Palėpė“, Universitetų teatrų asociacija ir Asociacija „Koturnos“

KVIETIMAS PRISIJUNGTI PRIE POJŪČIŲ TEATRO PROJEKTO

AŠ TAVĘS NEVIRŠKINU

VU Kultūros centras bendradarbiaudamas su „Pojūčių teatru“ kviečia prisijungti savanorius konsultantus - Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto studentus.

Interaktyvus spektaklis (edukacija) „Aš tavęs nevirškinu“ bus skirtas 6-9 klasių moksleiviams. Pagrindinė idėja - žarnyno, virškinimo sistemos vieta mūsų gyvenimuose ir svarba. Knygos „Žarnyno žavumynai“ įkvėpti kūrėjai ieškos sąsajų tarp mūsų emocinės ir fizinės būsenos, sveikatos, pasitelkiant patyriminį teatrą. „Pojūčių teatro“ metodika šiame projekte susilies su gyvomis instaliacijomis ir leis vaikams patiems fiziškai patirti, kas vyksta žarnyne. Jie ne tik leisis į kelionę per įvairius organus, bet ir patys galės atkurti įvairius procesus, tapdami virškinimo sistemos dalimis. Procesai, skiriami į mikro (bakterijų ir fermentų), makro (organų) ir psichologinius (emocinis valgymas) bus aiškinami pasitelkiant judesio, kontaktinės improvizacijos priemones, bei tam skirtus specialiai sukurtus objektus ar erdvines, garso instaliacijas. Vaikai patirs kelionę, kuria energija iš maisto patenka į žmogaus kūną, patys ją kurdami kūnais ir vienas kitam padėdami. Visa tai menininkės pateiks per vieno paauglio istoriją, ypatingą dėmesį suteikiant emocinei būsenai. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų - padėti ankstyvos paauglystės amžiaus mokiniams suvokti savo emocijas ir jų ryšį su sveikata, jos palaikymu, teisingai maitinantis ir atvirkščiai - apie stresą, kuris trukdo gerai fiziškai jaustis. Taip pat bus kreipiamas didelis dėmesys bendradarbiavimui tarpusavyje paties spektaklio metu, kai vaikai turės vienas kitam padėti, naudoti prisilietimą, kurti atmosferą ("suvirškinti" vieni kitus). 

Kūrybinė komanda į procesą įtrauks tikslinę paauglių grupę, kurie taps bendraautoriais. Jie kartu dalyvaus tyrinėjimo etape, vyks bendrauti su mokslininkais, terapeutais, dietologais, diskutuos jiems patiems rūpimais klausimais ir atradimais. Jų įtraukimas padės kūrėjams rasti tinkamiausiais temas ir kalbą, kuri geriausiai suprantama šiam dalyvių amžiui. Be to, šie vaikai įgaus daug naudingų žinių apie temą ir metodus, taps savotiškais projekto ambasadoriais savo mokyklose. 

"Pojūčių teatras" šiame projekte ieškos būdo, kaip natūraliai pakviesti dalyvius kartu sukelti vieni kitiems tam tikrus pojūčius, pvz. kaip virškinamą maistą liečia žarnyno gaureliai, kaip suspaudžia ir paleidžia stemplė. Tokiu būdu vaikai turės dirbti išvien, naudodami specialias medžiagas ir daiktus. Patyrus organizmo gyvenimą "iš vidaus", tikimasi, kad jiems bus lengviau suprasti teorines žinias, kurias jiems pateikia mokykla. Taip pat yra noras pritaikyti mažiausiai teatro tyrinėtą pojūtį - skonį. 

Spektaklio premjera planuojama 2018 m. gruodžio mėn. Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto patalpose.

PRISIJUNK, JEI:

  • Domiesi ar specializuojiesi mitybos, psichologijos ar virškinimo sistemos srityse;
  • Ieškai praktikos su vaikų ir paauglių auditorija, domiesi jų mąstymu;
  • Pats/i esi smalsus/i, kūrybiškas/a ir nori tapti kūrybinio proceso dalimi;
  • Nori geriau pažinti Universiteto koridorius 😊

Tikslesnis bendradarbiavimo planas bus nuspręstas drauge. Mūsų kūrybinė komanda sudaryta iš menininkų, todėl bet kokia mokslinė pusė ir bet kokio dydžio indėlis bus reikalingas!

SUSIDOMĖJUSIUS PRAŠOME KREIPTIS , laiško tema – AŠ TAVĘS NEVIRŠKINU 😉

Daugiau apie mus: https://www.facebook.com/PojuciuTeatras/

http://www.theatreofsenses.com/

VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

FB cover rugsejo 24 djpg

Rugsėjo 24 d., pirmadienį, 19 val., Šv. Jonų bažnyčioje – trijų Vilniaus universiteto (VU) chorų „Pro musica“, „Virgo“, „Gaudeamus“ naujojo sezono pradžios koncertas. Jo programoje – ir vokiečių baroko genijaus J. S. Bacho h-moll mišių dalys, ir šiuolaikiniai lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai, ir kompozicijos iš kino filmo „Žiedų valdovas“. Taip pat koncerte skambės Stanisław Monuszko, John Tavener, Ryčio Mažulio, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino kūriniai. Vargonuos Balys Vaitkus.

J. S. Bacho mišios h-moll, kurias koncerte atliks mišrus VU choras „Pro musica“, yra paskutinis jo parašytas stambios formos kūrinys, baigtas likus metams iki kompozitoriaus mirties. Jos įvardijamos kaip vienas reikšmingiausių klasikinės muzikos pasiekimų. Šiuo kūriniu J. S. Bachas atverčia naują žanro puslapį ir pakloja pamatus XIX a. mišių rinkiniams. 

Anot VU chorų vadovės Rasos Gelgotienės, imtis atlikti J. S. Bacho h-moll mišių dalis reikėjo drąsos, tačiau dabar ji džiaugiasi, jog, įdėjus daug darbo, šia muzika pagaliau galima pasidalinti ir su klausytojais.  

Skaityti daugiau: VU chorų koncerte – J. S. Bachas ir kompozicijos iš „Žiedų valdovo“

Kamerinio orkestro ir choro iš Indonezijos jungtinis koncertas

Indonezijos choras sumazinta

Rugsėjo 19 d., 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto kamerinis orkestras pradeda savo naująjį sezoną ir kviečia į pirmąjį jungtinį koncertą „Indonezijos suvenyras“.
Vos spėjęs atsikvėpti po jau devintą kartą Šanchajuje vykstančio tarptautinio muzikos festivalio ,,MISA”, orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas - asistentas Modestas Jankūnas) koncertų sezoną pradės kartu su Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos.

Pirmą kartą kartu pasirodysiantys kolektyvai kviečia vilniečius į nuostabų rytų ir vakarų kultūras apjungiantį koncertą. Jame skambės XIX pab.-XXpr.a. čekų kompozitoriaus, romantiko Antonino Dvoržako ,,Serenada styginiams E-dur”, taip pat dar gegužę Lietuvoje koncertavusio norvegų pianisto, vieno žymiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo kūrinys ,,Dark night of the soul”, Kristinos Vasiliauskaitės ,,Trys lietuvių liaudies dainos”. Išgirsime ir Parahyangan katalikiško universiteto dirigento bei meno vadovo Ivan Yohan kūrybos vaisių. Choras koncertą užbaigs aranžuotomis liaudies dainomis bei tradiciniais Indonezijos šokiais.
Parahyangan katalikiško universiteto choras – vienas geriausių Indonezijos muzikinių kolektyvų, pelnęs pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Jo programoje skamba žinomų Azijos ir Europos klasikų bei pasaulietinės muzikos kūriniai.

Skirtingai nei dauguma kitų, Parahyangan choras į savo pasirodymus visada įtraukia judesio - šokio elementus ir taip leidžia žiūrovui pajusti tikros indonezietiškos kultūros skonį. Nuo 1995 m. choras pradėjo skinti apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, diriguojant dabartiniam dirigentui ir meno vadovui I. Yohan. Menininko ryšys su vokaline ir chorine muzika užsimezgė dar studijuojant Parahjangan Katalikų universitete. Vėliau jis išvyko į Olandiją, kur įgijo klasikinio dainavimo bakalauro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius. Mainų programos pagalba, jaunasis dirigentas kurį laiką gyveno ir mokėsi Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, chorinio dirigavimo paslapčių pas Vytautą Miškinį, o vokalo meistriškumo – pas Algirdą Janutą.

,,Vilnius visada užėmė labai svarbią vietą mano širdyje. Tai miestas – pilnas gyvenimo, grožio ir muzikos. Nuo tada, kai su mainų programa atvykau studijuoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, svajojau kada nors su savo choru koncertuoti Vilniuje. Su Modesto Jankūno, Pauliaus Bernardo Koncės ir Vilniaus universiteto kamerinio orkestro pagalba ši mano svajonė bus įgyvendinta”, - nostalgiškai apie Vilnių atsiliepia dirigentas.

Bilietus galima įsigyti prieš koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Bilietų kainos – 5 eurai, senjorams ir studentams – 3 eurai.

Teksto autorė Viktorija Brazaitė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos