Sidebar

Forumas_v2_slider.jpgVilniuje gegužės 6-11 d. vyks universitetų teatrų bendruomenės renginys „XXV Tarptautinis universitetų teatrų forumas „VILNIAUS KRYŽKELĖS“, skirtas paminėti Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiui. Šį Forumą organizuoja Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Universitetų teatrų asociacija, asociacija „Koturnos“ bendradarbiaudami su 5 Lietuvos universitetais ir kolegomis iš užsienio. Programoje – 12 Lietuvos ir užsienio universitetų teatro trupių (Estijos, JAV ir Ispanijos) pasirodymai, aptarimai, tarpsektorinė švietimo ir kultūros bendruomenių diskusija „Mažosios kultūros bendruomenės Europos universitetuose“ tema, kūrybinės dirbtuvės ir teatro gatvės akcija „Vilniaus kryžkelės“, skirta Vilniaus miesto tapatumui pažymėti.

Forumas – kasmetinis, vienintelis universitetų teatrų bendruomenę jungiantis renginys Baltijos šalyse, gyvuojantis nuo 2000 m., o šiais metais minėsiantis savo 25-metį. Jis suburia teatru besidomintį akademinį jaunimą bendrai teatrinei veiklai, organizuoja spektaklių parodymus, siekia atkreipti visuomenės dėmesį į socialinius, kultūrinius, pilietiškumo, paveldo klausimus, taip pat suteikia galimybę pažinti vieniems kitus, bendrauti ir keistis patirtimi. Tai scena pradedantiesiems atlikėjams, dažniausiai  įvairių studijų krypčių studentams, kuriuos vienija teatro magija ir saviraiškos poreikis. Universitetų teatras – visada jaunatviškas, jo scena dažnai tampa studentų kūrybiškumo tribūna, o žiūrovams – tai nauja pažintis su ateinančia karta.

Dabartinė Lietuvos studentų karta – jaunuoliai, kurie augo ir formavosi jau Lietuvai esant Europos Sąjungoje ir NATO. Pastarieji 3 - 4 metai nebuvo lengvi: studijos, darbas vyko COVID-19 pandemijos fone, kilo grėsmės iš totalitarinių režimų kaimyninėse rytų šalyse, įsiplieskė karas Ukrainoje, vyko hibridinio karo atakos naudojant emigrantus iš Afrikos ir Azijos prie mūsų šalies sienų, plūdo pabėgėlių nuo karo srautai į Lietuvą. Tai kelia nemažai socialinių, religinių, psichologinių iššūkių, verčia ieškoti taikaus daugiakultūrio sambūrio galimybių, supratimo ir tolerancijos. Šių galimybių paieškoms ir skiriame mūsų renginį, o Viniaus daugiakultūrinėje istorijoje tikrai bus ko pasisemti.

Sudėtingas praėjęs amžius keitė Vilniaus tapatybę: anksčiau gyvenusios bendruomenės: žydai, lenkai, rusai, gudai, lietuviai ir kt. ne kartą patyrė stiprius sukrėtimus: abu pasauliniai karai, genocidas, sovietizacija žymiai pakeitė gyventojų sudėtį Vilniuje, dažnai negailestingai buvo naikinama tų bendruomenių kultūra. Suvokti sostinės daugiakultūriškumą, vertinti ir saugoti naujuose istorijos iššūkiuose – tai vienas iš jaunosios kartos uždavinių.

Forumo programa, siejama su Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiu, kvies peržvelgti į 20 metų gyvavimo tarpsnį, diskutuoti apie įvykusius pokyčius, naujai atsivėrusias galimybės ir iššūkius, kalbėtis apie šiandienos aktualijas ir ateitį, kadangi į teatro trupių gretas nuo 2024 m. jungsis jau Lietuvai esant Europos Sąjungoje gimęs ir augęs jaunimas.

IŠSAMI FORUMO PROGRAMA

Forumo organizatoriai

XXV Tarptautinį universitetų teatrų forumą organizuoja Vilniaus universiteto Kultūros centras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Teatras studija „Palėpė“, Universitetų teatrų asociacija bendradarbiaudami su 5 Lietuvos universitetais ir kolegomis iš užsienio. 

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis studijų fondas

VILNIUS_RED_TRANSPARENT_RGB.pngVSF_LOGO_.png

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos