2022-11-12 20:00
2022-11-12 21:15
„Klasika visiems“ švenčia jubiliejinį dešimtąjį sezoną! 2022 m. lapkričio 12 d., šeštadienį, 20:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje, skambės Wolfgang Amadeus Mozarto šedevras - mišios „Requiem“.
„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro kartu su trijų VU chorų „Pro Musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mylinčius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, prisiartinti prie klasikinės muzikos lobyno bei bendrame jungtinio choro skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėją.

Šiemet prie „Klasika visiems“ jungtinio choro prisijungia VU kamerinis orkestras (vad. Modestas Jankūnas) ir VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ atlikėjai (vad. Albinas Kučinskas). „Requiem“ solines partijas atliks žinomi Lietuvos atlikėjai – Nora Petročenko (mecosopranas), Gunta Gelgotė (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Kšištof Bondarenko (bosas).

W. A. Mozarto „Requiem“ projekto jubiliejui pasirinktas neatsitiktinai – tai buvo pirmasis „Klasika visiems“ rėmuose atliktas kūrinys! 1791 metais sukurto chorinio šedevro kilmė dar ir šiandien yra apgaubta paslapties šydo, suteikiančio kūriniui dar daugiau intrigos ir emocijos. Pagal populiarią legendą Mozartą aplankė „tamsus nepažįstamasis“, norėdamas užsakyti gedulingas mišias už mirusiuosius. Klasikas, jau tuo metu būdamas silpnos sveikatos ir trapios būsenos įtikėjo, kad „Requiem“ jis rašo būtent sau. Kompozitorius mirė nespėjęs iki galo pabaigti mišių skirtų atlikti 4 solistams, mišriam chorui ir orkestrui. Kompozicija buvo užbaigta jo mokinio. Šis kūrinys tapo Mozarto „gulbės giesme“, kurioje magiškai susipina gyvenimas ir mirtis, šlovingi tekstai ir dieviška muzika.

„Klasika visiems“ jungtinio choro ir orkestro dirigentė Rasa Gelgotienė.

Koncerto pradžioje VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Jankūnas) atliks Carl Nielsen kūrinį „ Mažoji siuita styginiams” op. 1.

Projektą finansuoja Valstybinis studijų fondas.

Informacija apie bilietus
Bilietus platina bilietai.lt
Durys atidaromos: 19:30
Koncerto trukmė: ~1:15 val.
Nuolaidos: Studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems ir VU darbuotojams taikoma nuolaida. Prie įėjimo būtina pateikti galiojantį nuolaidą suteikiantį pažymėjimą.
Bilietus bus galima įsigyti ir vietoje, tačiau jų skaičius ribotas.
Vaikai iki 7 metų neįleidžiami.

Apie projektą

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę drauge repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2021 metais Šv. Jonų bažnyčioje aidėjo didingoji Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2019 m. projekto dalyviai atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. skambėjo Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12), 2017 m. – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“, 2016 m. – C. Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – W. A. Mozart „Requiem“.