2016 07 02 G PetrauskaiteŠeštadienį, rugpjūčio 13 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į dainininkės Vegos Maščinskaitės (sopranas, Šveicarija) ir vargonininkės Gražinos Petrauskaitės koncertą „Ave Maria“.

Koncerto programoje skambės D. Buxdehudės Preliudas ir fuga D-dur, BuxWV 139, G. Caccini „Ave Maria“, A. Caldara „Sebben, crudele“, J.S. Bacho „Allein Gott in der Hoh sei Ehr“, BWV 677 ir BWV 711 ir „Kommst du nun, Jesu, vom Himmel herunter“, BWV 650, M. Regerio Preliudas "Ach bleib mit dainer Gnade", op. 135a ir Melodija B-dur, op. 59 nr. 11, C. Francko "Panis Angelicus", L. Vaitkūnaitės „Malda“, Fantazija ir fuga ir „Marijos ašara“, G. Verdi „Ave Maria“ ir P. Mascagni „Ave Maria“.

Tarptautinių konkursų diplomantė Vega Maščinskaitė (sopranas) 1991 m. su pagyrimu baigė Kauno J.Gruodžio Konservatoriją doc. G.Strackaitytės dainavimo klasę. Dar būdama studentė, aktyviai dalyvavo įvairiuose jaunųjų dainininkų konkursuose – daugeliuose tapo laureate, pradėjo dainuoti Kauno Muzikiniame Teatre. 1992-1998 m. dainininkė studijas tęsė LMTA, pas garsiausią Lietuvos primadoną – profesorę Ireną Milkevičiūtę. Dainininkė LMTA įgijo bakalauro ir magistro diplomus.

Vega Maščinskaitė yra sukūrusi Aidos, Cio Cio San, Toscos, Mimi ir kitus vaidmenis. Dainininkė su Panevėžio muzikinio teatro simfoniniu orkestru koncertavo daugelyje Europos miestų Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir kt. 2009 m. dainininkė sėkmingai debiutavo ir operos solistų TV projekte „Triumfo arka“. Dainininkė didelį dėmesį skiria ir sakralinei muzikai – dalyvauja „Musica Sacra“ projektuose. Šalia koncertinės veiklos dainininkė dirba ir pedagoginį darbą privačioje „MusicArt“ dainavimo studijoje, veda seminarus, tobulinimosi kursus, pradedantiems ir besitobulinantiems dainininkams. Dainininkė nuo 2012 m. gyvena ir dainuoja Šveicarijoje.

Vargonininkė Gražina Petrauskaitė baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur įgijo choro dirigavimo specialybę. 1999 m. vargonų magistro laipsniu baigė LMTA (J. Barkauskaitės klasė). Grojo meistriškumo kursuose, kuriems vadovavo žymūs vargonininkai A.Rössler, L. Laukvik, L. Lohmann, M. Philips ir kt. G. Petrauskaitė vargonavo daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Švedijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Ne kartą koncertavo tarptautiniame festivalyje „Druskininkų vasara“, R. Lymano festivalyje Rokiškyje, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalyje, M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Vilniaus Arkikatedroje. G. Petrauskaitė dažnai kviečiama vargonuoti Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

Bilietai parduodami BILIETAI LT