2016 04 09 VU Šv. Jonų bažnyčios didžiųjų vargonų fragmentas 1Vargonų ir vokalinės muzikos koncertas „Ave Maria“

Šeštadienį, balandžio 9 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į vokalinės ir vargonų muzikos koncertą „Ave Maria“. Koncerte dalyvaus doc. Zita Martinavičiūtė Grigienė (sopranas) bei LMTA Vargonų ir klavesino katedros studentės Toma Pargaliauskaitė ir Greta Garmašaitė (vargonai).

Programoje skambės F. Gasparini, M. Regerio, A. Stradellos, A. Scarlatti, A. Caldaros, L. Luzzi, L. Cherubinio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Zita Martinavičiūtė Grigienė baigė dainavimo specialybę J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Lietuvos muzikos akademijoje (prof. V. Daunoras).  Nuo 1985 metų Choro dirigavimo katedros dėstytoja.  2009 m. suteiktas docento pedagoginis vardas.  Dėstomas dalykas  - dainavimas.

Koncertavo NVS  šalyse, Indijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Lenkijoje, Suomijoje. 2007 m. išleido kompaktinę plokštelę (CD) ,,Saulėgrįža“ su pianistu Romualdu Lukošiumi. 2012m. įrašė J. Baltramiejūnaitės kompaktinės plokštelės „Šaltiniai“  8-13 dalis. Koncertavo su V. Juozapaičiu,  A. Janutu, V. Prudnikovu, S. Larinu, J. Leitaite, M. Gyliu, T. Vaisieta ir kt. Parengė koncertinių programų, kurias atliko  įvairių ansamblių sudėtyje. Pianistais: R. Biveiniene, R. Bekoniu, R. Lukošiumi, J. Lasauskiene, D. Žitkevičiene, su akordeonų orkestru „Consona“, styginių kvartetu“ Musica camerata“, „ Akademija“, liaudies instrumentų ansambliu „Sutartinė“. Dalyvavo muzikos festivaliuose Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje.

Sudarė  ir išleido  metodinius leidinius “Baroko arijos” (1999 m.) ir  “Vienos klasikų vokaliniai kūriniai” (2004m.) balsui ir styginių kvartetui.  Paskelbė straipsnių periodiniuose ir tęstiniuose mokslo leidiniuose. Vedė dainavimo meistriškumo kursus Bergeno universitete koledže (Norvegija) pagal dėstytojų mainų Erasmus programą, taip pat Gardino J. Kupalos universiteto  (Baltarusija) Menų ir dizaino fakulteto 2-3 kurso studentams.

Dalyvauja tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose, yra  tarptautinių ir nacionalinių konkursų komisijos narė.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Daugiau informacijos:
dr. Vidas Pinkevičius,