Šiemet jau dvidešimt trečią kartą Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies chorai, teatrai, folkloro, dainų ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, šokių kolektyvai, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrai. Už 2022-ųjų metų veiklą šiuo apdovanojimu įvertinti ir du Vilniaus universiteto (VU) meno kolektyvai – VU pučiamųjų orkestras „Oktava“ ir VU dainų ir šokių ansamblis.

„Aukso paukštės“ apdovanojimų teikimai:

GERIAUSIAS PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS IR VADOVAS

Vilniaus universiteto pučiamųjų instrumentų orkestras „Oktava“, vadovas Albinas Kučinskas
Teikimas: balandžio 22 d. 17 val. Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius) – koncertas „Atvirukas iš Azijos“

GERIAUSIAS LIAUDIŠKOS MUZIKOS ANSAMBLIS IR VADOVAS

Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, meno vadovas Eugenijus Čiplys, choreografės Indrė Alaburdienė, Roberta Leščinskaitė-Jančiulienė, liaudies instrumentų orkestro vadovė Virginija Alenskienė, choro vadovė Dovilė Mačiukaitė-Krasauskienė
Teikimas: spalio mėn. Vilniuje

Lietuvos nacionalinio kultūros centro informacija.