Minėdami 2019 m. LR Seimo paskelbtus Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 jubiliejinius metus, kviečiame visus jėzuitų mokyklų bendruomenių narius ir Vilniaus miesto gyventojus į teatro festivalį Vilniuje. Renginio tikslas – gaivinti senąsias mokyklinio jėzuitų teatro tradicijas, kurios jaunam žmogui gali būti puikia kūrybos išlaisvinimo, estetinio skonio ir erudicijos lavinimo priemone. Festivalio dalyviai - trijų jėzuitų mokyklų Lietuvoje mokiniai bei bičiuliai.

Jėzuitų festivalio plakatas 2Jau anuomet vaidinimai vykdavo Vilniaus akademijos auloje ir kieme, šv. Jonų bažnyčioje ir Vilniaus katedroje, didikų (Pacų, kitų) ir LDK valdovų rūmuose, nuo XVII a. II pusės – specialiose salėse. Miestiečiai ir svečiai galėdavo džiaugtis gatvėmis judančiomis iškilmingomis procesijomis su gyvaisiais paveikslais, triumfo vartais, muzika, giesmėmis, deklamacijomis ir dialogais. Tokią dvasią siekiame atkurti ir būsimo festivalio metu – šventinėje eisenoje.
Eisena vyks po festivalio atidarymo, 17 val. 15 min. nuo šv. Kazimiero bažnyčios iki Vilniaus universiteto teatro salės (Didžioji g. 34 – Universiteto g.3). Kviečiame visus turėti šviečiantį atributą ir jungtis į bendrą eiseną - apšviesti simbolinį jėzuitų kelią į Lietuvą prieš 450 metų. Anuomet Vilniaus universitetas buvo jėzuitų švietėjiškos veiklos Lietuvoje ašis ir dabar tampa šio festivalio pagrindine scena.
Vienoje pirmųjų dramų G. Knapijus teigia: „Geram slypėti tamsoje nepridera!“ Visus geros valios žmones kviečiame dalintis šviesa – laukiame eisenoje, ir ne tik!

PROGRAMA:

Spalio 25 d.
(Didžioji g. 34 – Universiteto g. 3)

16.30 Festivalio stidarymas šv. Kazimiero bažnyčioje

17.15 Dalyvių ir svečių eisena nuo šv. Kazimiero bažnyčios iki VU Teatro salės

18.00 Šiaulių jėzuitų mokykla pristato:
Spektaklis „Repeticija.“ Pagal Viljamo Šekspyro komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“
Kūrybinė grupė Šiaulių jėzuitų mokyklos šv. Alfonso Rodrigeso ketvirtos klasės mokiniai, bendraautoriai Joana ir Justinas

19.30 Vilniaus jėzuitų gimnazija pristato:
Spektaklis „FILOPATRIS ARBA DORYBĖ (komiškai tragiška drama),“ kūrinio autorius Grigalius Knapijus
Režisierė Vida Lipskytė
Vaidina Vilniaus jėzuitų gimnazijos teatro studijos „NePlastmasė“ aktoriai