Naujienos

Baltijos jūros choro akordai pasieks Latviją ir Rusiją

ProMusicaBaltijos jūros choras, kuriame Lietuvai atstovauja Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, išvyksta gastrolių į kaimyninę Latviją ir Rusiją. Garsiojoje Rygos Duomo katedroje rugsėjo 29 d. 19 val. ir Sankt Peterburgo Šv. Kotrynos Aleksandrietės bazilikoje spalio 1 d. 15 val. unikalus kolektyvas klausytojus supažindins su gražiausiais Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos chorinės muzikos kūriniais.

Baltijos jūros choras susibūrė pavasarį, siekdamas klausytojus supažindinti su įdomiausiais ar naujausiais šio regiono kompozitorių kūriniais, populiarinti šiuolaikinę chorinę kūrybą ir kultūrą kaimyninėse šalyse. Baltijos jūros chorą sudaro keturi skirtingų šalių chorai: Liepojos kultūros centro mišrus choras „Intis“ (vad. Ilze Valce) iš Latvijos, Sankt Peterburgo jaunimo kamerinis choras „Lauda“ (vad. Marina Kirejeva) iš Rusijos, Balstogės Technologijos universiteto choras (vad. Violeta Milkovska) iš Lenkijos ir jau minėtas VU choras „Pro musica“ (vad. Rasa Gelgotienė) iš Lietuvos.

Pavasarį šis keturias valstybes atstovaujantis kolektyvas jau koncertavo Lietuvoje ir Lenkijoje: surengė koncertus Vilniuje, Marijampolėje ir Baltstogėje. Vargonais šiam jungtiniam kolektyvui tuomet pritarė Indrė Veličkaitė, o šiame koncertiniame ture jam akompanuos garsi latvių vargonininkė Liene Andreta Kalnciema.

Šio choro koncertai – puiki proga kaimyninėse šalyse pristatyti šiuolaikinę lietuvių chorinę muziką ir patiems atlikėjams bei klausytojams geriau pažinti naujausią kaimynų kūrybą“, – pabrėžė viena iš šio projekto sumanytojų ir Lietuvos chorų sąjungos prezidentė Rasos Gelgotienė.

Programoje skambės išskirtinis lietuvių kompozitoriaus V. Miškinio „Angelus autem domini“ keturiems chorams, kurį atkildami atlikėjai stovi skirtinguose bažnyčios kampuose, taip garsais užpildydami visą bažnyčios erdvę ir sukurdami ratu judančio skambesio efektą. Jungtinio ansamblio galia padės pasiekti ryškiausias kulminacijas dramatiškose lenkų kūrėjo P. Lukaševskio kompozicijose. Garsaus latvių šiuolaikinio kompozitoriaus P. Vaskso „Laudate Dominum“ dainininkai giedos su vargonais. Rusų muzikai koncerte atstovaus – šios šalies pasididžiavimas ir visos chorinės muzikos vienas sudėtingiausių ir gražiausių kūrinių – S. Rachmaninovo „Nakties vigilija“. Baltijos jūros choras atliks kelias šio šedevro dalis.

Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ organizuoja ir įgyvendina įvarius originalius sumanymus. Vienas žinomiausių - kasmet rengiamas visuomenei atviras projektas „Klasika visiems“. Kolektyvas taip pat inicijuoja bendradarbiavimo projektus su įvairių šalių universitetiniais bei jaunimo chorais. Kartu su Lozanos, Liuksemburgo, Brėmeno, Rio de Žaneiro, San Francisko, Liepojos, Prahos, Minsko, Kijevo chorais „Pro musica“ jau yra parengusi ne vieną stambios formos kūrinį arba tematinę chorinę programą, skirtą tų šalių muzikai. Lietuvių choro repertuare skambėjo amerikiečių, rusų, Šiaurės ir Baltijos šalių, Lotynų Amerikos ir kitų valstybių muzikos programos.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos