Vaizduotės treniruotės „Belaukiant saloje“
Vilniaus universiteto Kultūros centras drauge su menininke Saule Norkute kviečia VU bendruomenės narius atiitolti nuo pabodusios žodžio IZOLIACIJA reikšmės ir sugalvoti jam naują prasmę.
Įsivaizduokime, kad šiuo karantino ir nežinomybės laikotarpiu, mes nesame užsidarę namuose, bendrabučio kambaryje ar dar kokioje erdvėje su keturiomis sienomis, o esame išsiruošę į ekspediciją į dar niekieno neaprašytą salą. Šios 7 dienų ekspedicijos metu tyrinėjimams galėsite skirti arba ribotą laiką (iki 10 min.) arba tiek kiek patys norėsite. Dėl ypatingų ir mums neįprastų oro sąlygų, buvimą saloje rekomenduojame praleisti „dozuotai”. Visą savaitę jūs turėsite galimybė tapti aktyviais salos tyrinėtojais renkančiais garsus, vaizdus ir kitus salos egzistavimo įrodymus.
Kasdien iš Senojo žemyno Jus pasieks įvairiausi patarimai, pratimai ir smagios/keistos rekomendacijos kaip reikėtų tyrinėti konkrečią dieną. Jūs dokumentuosite/įamžinsite savo tyrinėjimus įvairiausiais formatais: garsais, vaizdais, piešiniais (piešimo įgūdžiai nebūtini), mėginiais. Pasitelkdami salos metaforą ir savo vaizduotę mes bandysime pažvelgti kitaip į kasdienybę, ją patyrinėti be išankstinių nuostatų. Galbūt net įžvelgti mums patiems netikėtų, vaizduotę aktyvuojančių turinių.
Vaizduotės treniruotė „Belaukiant saloje“ — tai kvietimas 7 dienas iš eilės lavinti savo vaizduotės raumenį. Pasak vaizduotę tyrinėjančių specialistų, kasdienis vaizduotės treniravimas pagerina mūsų galimybes rasti netikėčiausius sprendimus sudėtingoms ir kasdienėms situacijoms. Išlavinę vaizduotę nustojame kartoti senus neveikiančius elgsenos modelius ir imame kurti naujus, konstruktyvius egzistavimo scenarijus.
Vaizduotės treniruotės planuojamos 2021 m. spalio mėn. (arba anksčiau, jeigu būtų poreikis ir susirinktų didesnė nei 10 amenų grupė).
Interaktyvi edukacija „Alisos stebuklai“ | 2020-2021
Vilniaus universiteto Kultūros centro projekto-interaktyvios edukacijos „Alisos stebuklai“ tikslas skatinti studentų bendruomeniškumą, glaudesnį studentų, moksleivių, dėstytojų ir mokytojų bendradarbiavimą, ugdyti moksleivių, studentų kūrybiškumą ir mokėjimo mokytis kompetencijas bei plėsti studentų suvokimą apie jų profesinių žinių ir įgūdžių panaudojimą kitose srityse.
Projektas orientuotas į mokslo ir meno bendruomenių – mokslininkų, mokytojų, studentų ir moksleivių bendrą kūrybinį darbą. Projektas bus vykdomas trimis etapais, remiantis Lewis Carroll pasaulinio garso kūriniu „Alisa Stebuklų šalyje“. Diskutuodami, kurdami meno ir mokslo laboratorijas bei teatralizuotą eskizą dalyviai sieks rasti būdus mokyti fizikos, chemijos ir matematikos paslapčių per populiarų literatūros kūrinį, kuris yra smagus tyrinėjimų objektas ir puikiai tinka projekto formatui. Bendradarbiaujant su įvairiais specialistais, kurie pagrįstai gina savo tiesas, teatro menas gali padėti realizuoti tokius sumanymus, kurdamas tam tikrą žaismingą, teatralizuotą mokslinę erdvę. Mokslininkai ir dėstytojai iš suaugusio ir specialisto pozicijos galės sukonstruoti naują patirtį, galima bus pasiūlyti pasakos „priėmimo“ arba alternatyvios jos pabaigos kūrimo formulę moksleiviams ir studentams.
Projektas „Alisos stebuklai“ – žingsnis į priekį Lietuvos meno ir mokslo disciplinų sandūroje.
Projektas iš dalies finansuojamas LR Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos.