Sidebar

Pasaulyje pripažintas ir Lietuvoje vis platesnę auditoriją atrandantis istorijų pasakojimo menas (angl. storytelling) kuria savo namus VU Kultūros Centre ir renka istorijų pasakotojų grupę! Prisijungęs (-usi) prie grupės tu:

  • mokysiesi, kaip įtaigiai ir įdomiai papasakoti autobiografinę, šeimos istoriją, pasaką, legendą ar mitą.
  • per teatro improvizaciją lavinsi vaizduotę, kūrybiškumą, mokysiesi pažinti save ir savo auditoriją, užmegzti su ja ryšį.
  • gausi teorinių žinių apie istorijų struktūras, kuo skiriasi žodinis pasakojimas nuo rašytinio, sužinosi, kodėl mūsų smegenys užprogramuotos pasakoti istorijas ir kaip tai prisidėjo prie žmonijos išlikimo. Suprasi, kodėl senosios istorijos, mitai, legendos išliko kelis tūkstančius metų.
  • teorines žinias galėsi iškarto pritaikyti praktikoje rengiamuose istorijų pasakojimo renginiuose – Sal(i)onuose.
  • kaupsi istorijas ir kursi savo istorijų repertuarą: jas galėsi „išsitraukti iš kišenės“ ir viešuose renginiuose (Lietuvoje populiarėja Istorijų pasakojimo festivaliai), ir privačiuose vakarėliuose, pasimatymuose, šeimos susibūrimuose.
  • grupėje sutiksi bendraminčių ir draugų iš viso VU!


Užsiėmimus ves profesionali istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Amsterdame, Nyderlanduose. Milda dirba „Mezrab“ kultūros centre - viename didžiausių istorijų pasakojimo centrų Europoje. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smalsu ir norėtum sužinoti daugiau, kas yra istorijų pasakojimas?

Pažiūrėk pavyzdžius:

1. Jan Blake https://youtu.be/IAV6eXaS6dk

2. Sahand Sahebdivani https://youtu.be/9DwKm7VLa_0

3. Peter Chand https://www.youtube.com/watch?v=xUuOvZYc__w

 

DĖMESIO! Atrankos į naujai renkamą grupę vyks dvi dienas!

Gali pasirinkti su kuria grupe nori dalyvauti atrankoje: rugsėjo 20-21 d. arba rugsėjo 27-28 d., nuo 19 val. Konfucijaus institute.

REGISTRACIJA 

https://forms.gle/Qd3T7C3HtGezm9oh6

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos