Sidebar

Įvykę renginiai

 • Istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams vasario 1-2 d.

  Praėjusiais metais ypatingo populiarumo studentų tarpe sulaukusios istorijų pasakojimo dirbtuvės jau vasario 1-2 d.Šį semestrą visos veiklos ir dirbtuvės keliasi į skaitmeninę erdvę. Dirbtuvės įvyks nuotoliniu būdu, naudojant programą ZOOM. 

  Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai ateities lyderių savybės. Norite sužinoti daugiau? Prisijunkite į istorijų pasakojimo (angl.

  ...
 • Kūrybiško laisvalaikio galimybės VU bendruomenei jau nuo sausio mėnesio

  Vilniaus universiteto Kultūros centras šiuo neįprastu periodu savo veiklą tęsia nuotoliniu būdu ir jau 2021 metais pasiūlys naujų bei jau laiko patikrintų ir pamėgtų veiklų VU bendruomenės kūrybingam laisvalaikiui. Apačioje rasite veiklas, kurios lauks jūsų jau nuo sausio mėnesio. Registruokitės kūrybingo laisvalaikio nuotykiams. 

 • Oi, kas ty užu durų | Advento vakaras su RATILIO

  Tykiai ramiai namuose Kalėdų laukiantis Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO kviečia Šv. Liucijos dienos vakarą atverti duris sugrįžtančiai šviesai. 
 • Istorijų pasakojimo sal(i)onas #17 | ONLINE

  Daugelio pamėgtas Istorijų pasakojimo sal(i)onas persikėlė į ONLINE erdves ir kviečia jus klausytis istorijų iš savo namų, kad ir kur jie būtų! Jeigu seniai norėjote užeiti į sal(i)oną pasiklausyti istorijų ar jų papasakoti, bet vis nedrįsote, gruodžio 8 d. – puikus metas.

 • Istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams gruodžio 7-8 d.

  Praėjusiais metais ypatingo populiarumo studentų tarpe sulaukusios istorijų pasakojimo dirbtuvės paskutinį kartą 2020 metais, gruodžio 7-8 d. Šį semestrą visos veiklos ir dirbtuvės keliasi į skaitmeninę erdvę. Dirbtuvės įvyks nuotoliniu būdu, naudojant programą ZOOM. 

  Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai ateities lyderių savybės. Norite sužinoti daugiau? Prisijunkite į

  ...
 • Istorijų pasakojimo sal(i)onas #16 | ONLINE

  Daugelio pamėgtas Istorijų pasakojimo sal(i)onas persikėlė į ONLINE erdves ir kviečia jus klausytis istorijų iš savo namų, kad ir kur jie būtų!
  Į šį sal(i)ono renginį užsuks ir Vilniaus universiteto savanoriai, tad išgirsime ir keletą istorijų apie savanorystę ir ne tik.
  Jeigu seniai norėjote užeiti į sal(i)oną pasiklausyti istorijų ar jų papasakoti, bet vis nedrįsote, dabar – puikus
  ...
 • Istorijų pasakojimo sal(i)onas #15 | ONLINE

  Daugelio pamėgtas Istorijų pasakojimo sal(i)onas persikėlė į ONLINE erdves ir kviečia jus klausytis istorijų iš savo namų, kad ir kur jie būtų!
  Jeigu seniai norėjote užeiti į sal(i)oną pasiklausyti istorijų ar jų papasakoti, bet vis nedrįsote, dabar - puikus metas.
 • Vilniaus universiteto Kameriniam orkestrui - 40

  Visada jaunas, polėkiu trykštantis Vilniaus universiteto Kamerinis orkestras, praėjusiais metais (2019) minėjęs savo veiklos keturiasdešimtmetį, pristato trečiąją kūrybinę kompaktinę plokštelę. Kolektyvas gimė dar 1979 m., kuomet fleitininko ir pedagogo Pauliaus Bernardo Koncės iniciatyva Vilniaus universitete buvo suburtas senosios muzikos kvartetas.

 • Istorijų pasakojimo dirbtuvės VU studentams spalio 19-20 d.

  Praėjusiais metais ypatingo populiarumo studentų tarpe sulaukusios istorijų pasakojimo dirbtuvės grįžta! Tik šį semestrą viskas keliasi į skaitmeninę erdvę - pirmą kartą dirbtuvės įvyks ONLINE, naudojant programą ZOOM. Mokėjimas gerai pasakoti istorijas yra pripažįstamas kaip ateities darbuotojų viena svarbiausių savybių. Gebėjimas išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, galėjimas įkvėpti žmones – tai ateities lyderių savybės. Norite sužinoti daugiau? Prisijunkite į istorijų pasakojimo (angl. storytelling) dirbtuves. 

 • VU chorai kviečia palaikyti Baltarusiją su daina

  VU chorai „Gaudeamus“, „Virgo“, „Pro Musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) kviečia VU bendruomenės narius prisijungti prie iniciatyvos palaikant Baltarusiją su daina ir kartu atlikti, arba atvykti tiesiog pasiklausyti baltarusių liaudies dainos baltarusių kalba – „Kupalinka“. Šioje akcijoje bus atliekama ir lietuvius sunkiais laikais įkvėpusi daina „Kur giria žaliuoja“.

 • Visas VU šoka | tradicinių šokių pamoka-vakaronė

  VU Kultūros centras su džiaugsmu skelbia, kad šiemet vėl vyks tradicija tapęs, ne vienerius metus sėkmės ir populiarumo sulaukęs, Universiteto bendruomenę nuo „fuksų“ iki profesorių sujungiantis renginys „Visas VU šoka“! Tai – tradicinių šokių vakaronė, o kartu – ir pamoka, skirta kiekvienam – nuo dar kojų neapšilusio pradedančiojo iki tikro šokių veterano.

  „Visas VU šoka“ vyks rugsėjo 18 d. 16 val. VU Didžiajame kieme (Universiteto gatvė 5). Gyvą muziką ir gerą nuotaiką dovanos bei tradicinių šokių mokys VU folkloro ansamblis „Ratilio“, VU liaudiškos muzikos ansamblis

  ...
 • Koncertas po atviru dangumi: VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ 69-ojo sezono uždarymas

  Liepos 13 d. 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Didysis kiemas vienam vakarui pavirs pučiamųjų muzikos fiesta. Po ilgos pertraukos ir koncertų nuotoliniu būdu Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ kviečia savo gerbėjus pasiklausyti gyvos muzikos po atviru dangumi ir atvykti į 69-ojo „Oktavos“ sezono uždarymo koncertą. 

  Visiems atviras koncertas vyks pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje – ...

 • VU chorai kviečia giedoti „Tautišką giesmę“

  Liepos 6 d. prie Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro įėjimo (M. K. Čiurlionio g. 21) VU chorai „Gaudeamus“, „Pro musica“ ir „Virgo“ kviečia kartu giedoti „Tautišką giesmę“.

 • KŪRYBIŠKA VASARA: ATVIRAS KVIETIMAS DALYVAUTI MENO PROJEKTE


  Vilniaus universiteto (toliau – VU) Kultūros centras inicijuoja kūrybinį projektą „Aš – statistinis vienetas“. Meninio tyrimo principu ir taikomo teatro metodologija paremtas projektas kviečia VU studentus ir darbuotojus tapti jo dalimi ir kartu panagrinėti statistikos ir asmenybės santykį pandemijos akivaizdoje.

 • Istorijų pasakojimo sal(i)onas #14 Online!


  Jau daugelio pamėgtas Istorijų pasakojimo sal(i)onas keliasi į ONLINE erdves ir kviečia jus klausytis istorijų iš savo namų, kad ir kur jie būtų! 
 • Valanda su RATILIO | Nepriklausomybės kovų dainos

  Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ratiliokai kviečia Vilniaus universiteto bendruomenę kartu dainuoti Nepriklausomybės kovų dainas.


  Pirmojo kovo pirmadienio vakarą dainose atgis XX a. pradžioje vykusių Nepriklausomybės kovų istorija, dramatiški karių ir jų šeimų išgyvenimai, susipinsiantys su jaudinančiomis melodijomis.

  Ratiliokams šios dainos – vienos brangiausių. Jos primena dinamišką šalies istoriją, laisvės kainą, su dvasine ir kultūrine rezistencija susijusias ansamblio ištakas. Dažnai dainuojamos jaukių ratiliokiškų vakarų metu, po

  ...
 • Valanda su RATILIO | Užgavėnių tautosaka

  Kad pirmųjų snieguolių jau nebelaukiamas sniegas neužgriūtų, kad paukšteliai vis drąsiau savo dainas giedotų, kviečiam dėl visa pikta šiųmetę nenuspėjamą ir kiek tingią žiemą dar pagąsdinti.

  Vasario 17 d. 18 val. VU Didžiojoje auloje, su trenksmu atversime repeticijų salės duris ir kviesim VU bendruomenę susipažinti su šmaikščiąja, triukšmingąja, įdomių prasmių ir spalvingų personažų kupina Užgavėnių tautosaka.

 • Balfolko šokių pamoka #2

  Vilniaus universiteto Kultūros centras kviečia išmokti šokti balfolką. Užsiėmimai prasidės jau vasario 22 d. Pirma pamoka - nemokama! Susidomėjimas šiuo, itin populiariu šokiu Vakarų Europoje, nuolat auga ir Lietuvoje. Šokių pamokas ves ir su jo ištakomis supažindins ilgametė šokėja Goda Sungailaitė.

 • Valanda su RATILIO | Patriotinės dainos

  Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, ratiliokai kviečia Vilniaus universiteto studentus ir darbuotojus mokytis patriotinių dainų! Atviros ansamblio repeticijos metu liesis meilė savo šaliai, kurią įkūnys jausmingos patriotinių dainų melodijos, Lietuvos istoriją liudijantys tekstai bei energingi ritmai.

 • Balfolk dance lesson #1

  Vilnius university Centre of Culture invites you to learn balfolk dance. Lessons will start on February 22. First lesson is free of charge, registration is required.

  Balfolk - is a modern way of dancing traditional French dances. It’s a general word for European folk dances, revived and redanced in the 70’s in France.

 • Balfolko šokių pamoka #1

  Vilniaus universiteto Kultūros centras kviečia išmokti šokti balfolką. Užsiėmimai prasidės jau vasario 22 d. Pirma pamoka - nemokama! Susidomėjimas šiuo, itin populiariu šokiu Vakarų Europoje, nuolat auga ir Lietuvoje. Šokių pamokas ves ir su jo ištakomis supažindins ilgametė šokėja Goda Sungailaitė.

 • Istorijų pasakojimo sal(i)onas vasario 11 d.

  ✨Pirmasis pasibuvimas 2020 metų istorijų pasakojimo sal(i)one įvyks jau vasario 11!

 • „Orkestrinė fantazija: odė pavasariui“

  Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ kviečia į koncertą „Orkestrinė fantazija: odė pavasariui“. Kovo 7 dieną, 18 valandą, Šv. Jonų bažnyčioje griausmingais pučiamųjų muzikos garsais kolektyvas budins vis labiau atgimstančią gamtą. Orkestro vadovas ir dirigentas Albinas Kučinskas muzikantus bei klausytojus siekia supažindinti su kuo įvairesne muzika, todėl šiame koncerte būsite nudžiuginti negirdėtais ir skirtingais kūriniais.

 • Balfolko šokių pamoka #3

  Vilniaus universiteto Kultūros centras kviečia išmokti šokti balfolką. Užsiėmimai prasidės jau vasario 22 d. Pirma pamoka - nemokama! Susidomėjimas šiuo, itin populiariu šokiu Vakarų Europoje, nuolat auga ir Lietuvoje. Šokių pamokas ves ir su jo ištakomis supažindins ilgametė šokėja Goda Sungailaitė.

 • Savaitė su RATILIO | Velykų ir Jurginių tautosaka


  Ragindami Jus ir toliau likti namuose, saugoti savo, artimųjų ir visuomenės sveikatą, kviečiame į virtualias folkloro edukacijas balandžio 6-12 dienomis. nuo 18 val. , VU folkloro ansamblio RATILIO Facebook paskyroje

 • Erdviniai patyrimai SEPTINTĄ DIENĄ UPĖS ILSĖJOSI

  Kas vyksta, kai nieko nevyksta? Kuo virsta erdvė nustojus egzistuoti laikui? Kaip mes suvokiame realybę ir savo vietą joje? Šiuos klausimus kelia unikalios erdvinės parodos VU Šv. Jonų bažnyčioje „Septintą dieną upės ilsėjosi“ organizatoriai – VU Kultūros centras ir Vilniaus dailės akademija. Erdviniai patyrimai vyks sausio 4 ir 18 d., nuo 17 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

 • Erdviniai patyrimai SEPTINTĄ DIENĄ UPĖS ILSĖJOSI

  Kas vyksta, kai nieko nevyksta? Kuo virsta erdvė nustojus egzistuoti laikui? Kaip mes suvokiame realybę ir savo vietą joje? Šiuos klausimus kelia unikalios erdvinės parodos VU Šv. Jonų bažnyčioje „Septintą dieną upės ilsėjosi“ organizatoriai – VU Kultūros centras ir Vilniaus dailės akademija. Erdviniai patyrimai vyks sausio 4 ir 18 d., nuo 17 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

 • VU Kamerinio orkestro koncertas Šv.Kalėdų vakarą...

  Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Jankūnas) pristato jau gražia ir ilgamete tradicija tapusį koncertą „Šv. Kalėdų vakarą…”. Gruodžio 25 d., 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje skambės gražiausios klasikinių ir šiuolaikinių autorių šventinės melodijos, kurių pasiklausyti kviečiami Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai.

 • Erdviniai patyrimai SEPTINTĄ DIENĄ UPĖS ILSĖJOSI

  Kas vyksta, kai nieko nevyksta? Kuo virsta erdvė nustojus egzistuoti laikui? Kaip mes suvokiame realybę ir savo vietą joje? Šiuos klausimus kelia unikalios erdvinės parodos VU Šv. Jonų bažnyčioje „Septintą dieną upės ilsėjosi“ organizatoriai – VU Kultūros centras ir Vilniaus dailės akademija. Atidarymas vyks gruodžio 16 d., 17 val. 

 • Ansamblio „Jaunimėlis“ koncertas JAUNIMĖLIO KALĖDOS

  Gruodžio 14 d. 15 val. | VU Didžioji aula
  VU liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“
  JAUNIMĖLIO KALĖDOS. Šventinis koncertas

 • Istorijų pasakojimo sal(i)onas

  Šiemet nepaprastai išpopuliarėjęs istorijų pasakojimo sal(i)onas bus šventiškai atviras jau paskutinį kartą 2019 metais! Pakviesime užsukti ir pavakaroti drauge su pasakotojais ir klausytojais!

 • VU advento vakaras

  Artėjant didžiajai metų šventei – Kalėdoms – kviečiame #VU bendruomenę susitelkti ir šį šventinį laikotarpį paminėti drauge. 

 • Istorijų pasakojimo dirbtuvės VU darbuotojams

  Šiemet ypatingo dėmesio studentų tarpe sulaukusios istorijų pasakojimo dirbtuvės (angl. storytelling) duris atveria ir Vilniaus universiteto (VU) darbuotojoms (-ams). 2019-ųjų metų paskutiniųjų istorijų pasakojimo dirbtuvių registracija JAU atidaryta! http://bit.ly/34y8gNI

 • Europiniai šokiai – BALFOLK

  Balfolkas – tai bendras Europos folklorinių šokių, atgaivintų ir vėl pradėtų šokti XX a. aštuntąjį dešimtmetį Prancūzijoje, pavadinimas. Palyginti jauno šokio išpopuliarėjimą lėmė talentingų muzikantų gebėjimas modernizuoti liaudies muziką.

 • Gaminame šviečiančias sapnų gaudykles!

  Vilniaus universiteto Kultūros centras kviečia VU darbuotojus ir jų vaikus (7 – 10 m.) į kūrybines meno ir mokslo dirbtuves, kurių metu bus galima susipažinti su šiuolaikinėmis šviesų technologijomis ir išmokti patiems pasigaminti sapnų gaudyklę ar bet kurį kitą šviečiantį objektą.

 • VU kamerinio orkestro koncertas RUDENS RITMAI

  Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vadovas Modestas Jankūnas) kviečia nuo atšiauraus rudens trumpam pasislėpti, klausantis muzikos, kuri privers klausytojų širdis šokti.

 • Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų jubiliejui – vargonų improvizacijos pagal M.K. Sarbievijaus poeziją

  Šeštadienį, lapkričio 16 d., 18 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje vargonų ir poezijos mėgėjai yra kviečiami į vakarą „Į aukštybių erdves veržiuos“ (lot. Sublimis liquidum nitor in aera), kuriame vargonais improvizuos Vidas Pinkevičius, o Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus SJ poeziją skaitys ir komentuos literatūrologė Ona Dilytė-Čiurinskienė.

 • Oktalėdos: VU orkestro „Oktava" šventinis koncertas

  Oktalėdos – tai dar ne Kalėdos. Tai žaismingas koncertas prieš pat didžiąsias metų šventes, į kurį kasmet pakviečia Vilniaus universiteto pučiamųjų instrumentų orkestras „Oktava“!

 • 2019 m. lapkričio - gruodžio mėn. muzikos terapijos pažintiniai užsiėmimai

  VU Kultūros centras kviečia VU studentus ir VU darbuotojus į muzikos terapijos seansą! Nemokamas užsiėmimas skirtas supažindinti VU bendruomenės narius su gydomąją muzikos galia ir plačiomis muzikos terapijos panaudojimo galimybėmis, kuriant bei vystant pilnavertį santykį su savimi ir aplinka.

 • VU folkloro ansamblio „Ratilio“ koncertas „Mėnesio svodba“

  Įpusėjus gruodžiui, vis labiau įsisiūbuojant gyvenimo tempą negailestingai greitinančiai žiemos švenčių karštinei, Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO kviečia ieškoti advento ramybės ir kelti akis virš kasdienybės.

 • Klasika visiems 2019 projekte – nežemiškos „Saulėtekio mišios“

  Atmosferinis, nežemiškas, kosminis, dangiškas – tokiais ir panašiais epitetais „Klasika visiems“ dalyviai apibūdina šių metų projekto kūrinį. Šiemet „Klasika visiems“ pasuks šiuolaikinės muzikos keliu ir atliks ypatingą jauno norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo (g.1978) kūrinį – „Saulėtekio mišios“ (angl. „Sunrise Mass“). Per keletą metų nuo sukūrimo 2007 m., jos taip išpopuliarėjo, kad pelnytai gali pretenduoti į modernios chorinės klasikos favorito titulą.

 • Vargonų ir fleitos dialogai koncerte „Baroko ir šio laiko balsai“

  Šeštadienį, lapkričio 9 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonininkė Jūratė Landsbergytė ir fleitininkas Vytautas Oškinis muzikos mylėtojus kviečia į savo koncertą Baroko ir šio laiko balsai”. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos