Sidebar

Ar įmanoma improvizuoti pagal vieną choralą, melodiją, dainą ar giesmę pilną visos valandos trukmės vargonų koncertą? Ar įmanoma tai padaryti įdomiai?

Kaip pasakojo VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius, puoselėjantis improvizacijos tradicijas Lietuvoje, viskas, ką įmanoma užrašyti natomis, teoriškai įmanoma ir suimprovizuoti.

“Mus pasiekė amžininkų atgarsiai apie Johanno Sebastiano Bacho vargonų demonstracijas, kuriuose jis vienos giesmės ar choralo tema improvizuodavo net iki dviejų valandų. Tai galėdavo būti daug viena tema paremtų kūrinių, sukurtų įvairiomis technikomis, arba ištisinė ir nedaloma choralinė fantazija,” – teigė vargonininkas.

Anot muziko, už ilgą choralinės fantazijos An Wasserflüssen Babylon (liet. Prie Babilono upės) improvizaciją, Bachas buvo giriamas net garsiojo Hamburgo Šv. Kotrynos bažnyčios improvizatoriaus Johanno Adamo Reinckeno, kurio to paties pavadinimo 30 minučių trukmės choralinė fantazija yra išlikusi iki pat šių dienų.

Vargonų muzikos mylėtojai, kurie nori patirti, kaip panašios improvizacijos skamba gyvai, yra kviečiami į V. Pinkevičiaus improvizacijų koncertą šį šeštadienį, liepos 19 d. 18 val. į VU Šv. Jonų bažnyčią. Skambės improvizacijos choralo An Wasserflüssen Babylon tema.

“Įdomiausias tokio koncerto aspektas yra tai, kad toks kūrinys dar niekada niekur neskambėjo ir niekada vėliau neskambės - kiekviena improvizacija yra kitokia.” – tikino improvizatorius.

Vidas Pinkevicius4

Unikalių projektų „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“, „Pažinkite instrumentų karalių“ ir „Vargonai Lietuvos ateičiai“ autorius Vidas Pinkevičius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį. V.Pinkevičius šiuo metu dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. V. Pinkevičius vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: www.vargonininkai.lt.

 Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.

 

Daugiau informacijos:
dr. Vidas Pinkevičius,
VU Kultūros centro vargonininkas
Tel.: 8-617-88017,
El. p.: ;
www.vargonininkai.lt

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI 2014 m. liepos 14 d.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos