17 copyKoncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, gegužės 16 d. 18 val. kviečia į vargonų ir kamerinės muzikos koncertą, kuriame dalyvaus vargonininkė Vilma Jasudėnaitė ir saksofonininkas Kęstutis Kuncė. Koncertas yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

Vakaro metu skambės Nikolauso Bruhnso Preliudas ir fuga e-moll, Johanno Gottliebo Janitscho Trio sonata d-moll, Georgo Friedricho Handelio Arija iš operos ,,Kserksas“, George Ekkls Sonata g-moll, I d., Johanno Sebastiano Bacho Preliudas ir fuga c-moll, BWV 549 ir choralas ,,Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ“, BWV 639, Eugene Bozza Arija, Cesaro Francko Preliudas, fuga ir variacija ir Gustavo Merkelio Fantazija d-moll.

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

VargonininkeVilmaJasudenaiteVilma Jasudėnaitė mokėsi J. Tallat-Kelpšos (Vilniaus) konservatorijoje, o 1991 metais baigė LMTA fortepijono specialybę pas E. Oganesianą. Šiuo metu dirba ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje ir baigia LMTA vargonų specialybės magistro studijas pas doc. G. Kviklį.

SaksofonininkasKestutisKunce

Kęstutis Kuncė mokėsi Panevėžio konservatorijoje, o 2008 metais gavo LMTA bakalauro bei 2010 metais magistro diplomus, kur studijavo docento Aleksandro Fedotovo saksofono klasėje. Šio metu dirba Vilniaus ,,Ąžuoliuko“ bei Rudaminos muzikos mokyklose bei mokosi vokalo LMTA operinėje studijoje.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Daugiau informacijos:
dr. Vidas Pinkevičius,