Vargotrimit

2014 m. spalio 4 d.  šeštadienis, 18 val.

Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12, Vilnius

Vargonininkės Dovilė Savickaitė ir trimitininkas improvizatorius Dominykas Vyšniauskas  koncertas

TRIMITO IR VARGONŲ GARSAI APGAUBS RUDENS NOSTALGIJA

Programoje skambės V. Bartulio Mėnulio šviesa, B. Whelan The heart's cry ir Riverdance, M. Durufle Sicilienne, F. Latėno Švytėjimas, B. Britteno Lopšinė, M.

Ravelio Pavana mirusiai infantei, G. Bovet Hamburgo mirusių šokis, A. Piazzolla Ave Maria ir, žinoma, improvizacijos.

Anot Dovilės Savickaitės, tai bus koncertas apie rudeninę nostalgiją, naktį ir visokias istorijas.

“Vakaras turėtų būti šiek tiek liūdnas, šiek tiek paslaptingas, šiek tiek viltingas ir šiek tiek šviesus,” – žadėjo vargonininkė.

Šiuo metu Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios vargonininke dirbanti Dovilė Savickaitė vargonų specialybės mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Vokietija) bei Amsterdamo konservatorijoje (Olandija), dalyvavo žymių Europos vargonų profesorių meistriškumo kursuose. Ji aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, 2008 m. D.Savickaitė pelnė III premiją Lodzėje (Lenkija) vykusiame tarptautiniame J.Kucharskio vargonininkų konkurse.

Nuo ankstyvo karjeros debiuto Dominykas Vyšniauskas spėjo pagroti visuose Lietuvos ir keliuose užsienio džiazo festivaliuose, daugelyje Europos šalių pasirodė kaip įvairių tarptautinių projektų narys. Jis muzikavo su garsiuoju savo tėčiu Petru Vyšniausku, Anatolijumi Vapirovu, Vytautu Labučiu, Sauliumi Šiaučiuliu, Liudu Mockūnu, Igoriu Briliu ir kitais atlikėjais. Grojo su grupėmis: „Mezcal Jazz Unit“ (Prancūzija), „Dream Big Band“ (Estija), Europos jaunimo bigbendas „Swinging Europe“, Lietuvos radijo ir televizijos bigbendas, džiazo orkestras „Kauno bigbendas“.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje.

Bilieto kaina – 15 Lt (4,35 Eur); moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt (2,90 Eur).

Daugiau informacijos:
dr. Vidas Pinkevičius,