Muzikos valanda

Sv Jonai ir varpineKoncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes. Koncertai vyksta šeštadieniais, juose pasirodo Lietuvos ir užsienio vargonininkai bei kiti muzikantai ir vokalistai, o taip pat ir Vilniaus universiteto bei svečių kolektyvai.

Ciklą organizuoja Vilniaus universiteto Kultūros centras.

 Kultūros centras planuoja ciklo „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje“ koncertus:

Žemiau matote artimiausių koncertų sąrašą. Norėdami pamatyti daugiau, spauskite „Ieškokite daugiau“

Koncertų vieta: Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12.
Žiūrovai įleidžiami 30 min. iki koncerto. Įėjimas per VU Didįjį kiemą iš Šv. Jono g. ir Universiteto g.

Bilietai parduodami internetu ir platinimo vietose apie 1 mėnesį iki renginio. Daugiau informacijos šioje svetainėje.

 • 2016 11 05 LieposLapkričio 5 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

  Dainuoja Vilniaus kultūros centro moterų choras „LIEPOS“

  Choro meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė
  Koncertmeisteris Dominykas Girčius

  Koncerte dalyvauja Jūratė Vizbaraitė (sopranas)

  PROGRAMA

  1. Zoltan Kodaly – „Ave Maria“
  2. Juliusz Luciuk– Alleluia, Benedic anima mea Domino
  3. Carl Orff – „Mater et Filia“
  4. Johann Friedrich Burgmüller – „Ave Maria“
  5. Josef Rheinberger– „Salve Regina“
  6. Javier Busto – „Ave Maria“
  7. Angel Sánchez – „Motetai Mergelės Oktavai“:
   -          „Ateik, mūsų Karaliene“
   -          „Graži esi, Marija“
   -          „Kokia nuostabi esi“
   -          „Puiki esi ir daili“
   -          „Štai yra Mergelė“
   -          „Ateik, mūsų Karaliene“
  8. Rupert Lang – „Cantate Domino“ (117 Psalmė)
  9. Felix Mendelssohn Bartholdy – „Hear my Prayer“
   Solistė Jūratė Vizbaraitė

  Moterų choras „Liepos“ įkurtas 1989 metais. Dauguma choro dainininkių – mergaičių choro studijos „Liepaitės“ auklėtinės. Choro meno vadovė ir dirigentė – Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, chormeisterė – Edita Narmontienė, koncertmeisterė – Loreta Barzinskaitė Kuliešiuvienė.

  Choro repertuare – įvairių epochų ir stilių choro muzika. „Liepos” daug koncertuoja, rengia ir įgyvendina įdomias bei originalias koncertines programas.

  Klausytojų simpatijas pelnė koncertų ciklai: „Ave Maria“, prancūzų chorinė muzika, G. P. Da Palestrinos ir O. Di Lasso kūriniai, Renesanso chorinė muzika, Kalėdinė muzika. Šiuolaikiniai lietuvių moterų kompozitorių kūriniai moterų chorui, „Meilės dainos“.

  Bilietus platina Bilietai.lt

  Daug „Liepų“ atliekamų kūrinių įrašė Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos liaudies kultūros centras.

 • 2016 11 19 V. PinkevičiusŠeštadienį, lapkričio 19 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Gyvenimo ratas“. Vakaro programoje skambės vargonų improvizacijos pagal žymiausius klaipėdiečio tapytojo Vydo Pinkevičiaus (1949-2012) paveikslus.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, tai jau antras kartas, kai jis vargonuoja pagal savo tėčio kūrybą.

  „Prieš porą metų VU Šv. Jonų bažnyčioje multimedijos ir vargonų garsais įdomiausi jo paveikslai jau suskambo naujomis dermėmis. Jų fantastiškai gražios spalvos man visada atrodė tobulai derančios su paslaptingais vargonų registrų deriniais.“ – pasakojo vargonininkas.

  Anot Pinkevičiaus, daugelyje paveikslų yra gausu detalių, o veiksmas, energija ir ekspresija veržiasi iš kiekvieno kūrinio.

  „Dėl to iš pradžių gali pasirodyti, kad ten daug maišaties ir atsitiktinumo. Tai nėra tiesa. Atidesnis žvilgsnis pastebės ir spalvų, dermių, ritmų, štrichų bei potėpių subtilius pasikartojimus ir proporcijas. Visa tai taip pat būdinga ir geram muzikos kūriniui.“ – teigė improvizatorius, improvizacijos žanrą praplečiantis spontaniškai kurdamas muzikines istorijas pagal biblijines temas, mitus, įvairių pasaulio kraštų pasakas ir legendas.

  Pasak vargonininko, šis koncertas bus unikalus tuo, jog klausytojai multimedijos pagalba turės retą progą čia ir dabar gimstančios muzikos fone prieš akis matyti ir konkretų paveikslą bei jo gausias detales.

  „Nežinau ar tėtis įsivaizdavo, kaip nuostabiai jo darbai gali atrodyti nuotraukose sukarpyti į mažas detales, bet ten kiekvienas kvadratinis centimetras yra pripildytas tiek istorijų ir minčių, kad skambančios vargonų improvizacijos ir prieš akis besikeičiantys tapybos vaizdai vargonų ir tapybos mylėtojams bus kaip tikras filmas.“ – mintimis dalinosi menininkas.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną www.vargonininkai.lt.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

 • 2016 11 26 Šv. Jonų bažn vargonai

  Lapkričio 26 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

  Letuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų ir klavesino katedros studentų koncertas. Vargonuos Liana Dolgopolova, Vladimir Grudin, Greta Garmašaitė, Lolita Liamo, Živilė Meilūnaitė. Dalyvauja: Monika Čepytė (smuikas) ir Martynas Vytas (altas).

  Programoje skambės Claude Balbastre, Dietericho Buxtehudes, Girolamo Frescobaldi, Juozo Naujalio ir Maxo Brucho kūriniai.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  2016-11-26 18:00:00 2016-11-26 19:00:00 Vilniaus universitetas ir LMTA Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Toccata vs Concerto http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1211-koncertas-2016-11-26
 • 2016 12 03 LiepaitėsGruodžio 3 d., 18 val. Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12, Vilnius

  „Šventų Kalėdų laukime...“

  Dainuoja Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „LIEPAITĖS“

  Trečios klasės choras
  Vadovė Jurgita Dirgėlaitė
  Mokytojos: Diana Mickevičiūtė ir Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė
  Koncertmeisterė Jurgita Danienė

  Jaunučių choras
  Vadovė Edita Jaraminienė
  Mokytojos: Diana Mickevičiūtė. Eglė Storpirštienė, Nina Timofejeva, Jolita Vaitkevičienė
  Koncertmeisteris Povilas Jaraminas

  Jaunių choras
  Vadovė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė
  Mokytojos: Jurgita Dirgėlaitė, Nina Timofejeva, Jolita Vaitkevičienė
  Koncertmeisterė Sigita Dūdėnienė

  Smuikininkių ansamblis
  Vadovė Elvyra Vadoklienė

  Fleitų ansamblis
  Vadovė Jūratė Staškienė

  Koncertą veda Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ moksleivė Karolina Banytė
  Vadovė Eglė Storpirštienė

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  2016-12-03 18:00:00 2016-12-03 18:00:00 Liepaitės Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Šventų Kalėdų laukime Dainuoja Vilniaus dainavimo mokyklos "Liepaitės" chorai
 • 2016 12 30 Meister von HohenfurthPenktadienį, gruodžio 30 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų ir vokalinės muzikos mylėtojai yra kviečiami į kalėdinės nuotaikos kupiną vargonininkės Gražinos Petrauskaitės ir kontralto Jonės Babelytės (Italija, Lietuva) koncertą „Angelai ir Išminčiai“.

  Koncerto programoje skambės Fausto Latėno (g. 1956) „Švytėjimas“, Antonio Vivaldžio (1678-1741) „Qui sedes ad dexteram Patris“ iš „Gloria“, Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) „Bereite dich, Zion“ iš Kalėdinės oratorijos, Johanno Kasparo Kerllo (1627-1693) „Capriccio sopra il cuccu“, J.S.Bacho „Schlafe, mein Liebster“ iš Kalėdinės oratorijos, Olivier Messiaeno (1908-1992) „Angelai“ ir „Išminčiai“ iš „Viešpaties gimimo“, Gaetano Donizetti (1797-1848) „Tostas“ iš operos „Lucrezia Borgia“ ir J.S. Bacho Tokata, adagio ir fuga C-dur, BWV 564.

  Pasak G. Petrauskaitės, programoje atlikėjai nori atskleisti specialią Kalėdinę nuotaiką, tvyrančią tarpušvenčiu.

  „Tiek Bacho arijos, tiek Messiaeno vargoninės meditacijos turi besikeičiančių metų kalėdinį užtaisą, kurį klausytojai, neabejotinai pajus. Šiame koncerte kai kam galbūt kils mintis permąstyti praėjusius metus ir su viltimi žengti į Naujuosius.“ – mintimis dalinosi vargonininkė.

  Vargonininkė Gražina Petrauskaitė baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur įgijo choro dirigavimo specialybę. 1999 m. vargonų magistro laipsniu baigė LMTA (J. Barkauskaitės klasė). Grojo meistriškumo kursuose, kuriems vadovavo žymūs vargonininkai A.Rössler, L. Laukvik, L. Lohmann, M. Philips ir kt. G. Petrauskaitė vargonavo daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Švedijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Ne kartą koncertavo tarptautiniame festivalyje „Druskininkų vasara“, R. Lymano festivalyje Rokiškyje, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalyje, M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Vilniaus Arkikatedroje. G. Petrauskaitė dažnai kviečiama vargonuoti Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  2016-12-30 18:00:00 2016-12-30 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Angelai ir išminčiai: kalėdinės muzikos koncertas http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1219-kaledines-muzikos-koncertas-angelai-ir-isminciai
 • Sausio 20 d. 18 val. vargonininkė dr. Jūratė Landsbergytė ir fleitininkas Vytautas Oškinis Šv. Jonų bažnyčioje muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „Moderno aušra“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

  Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio Sanctus VL343, Fughetta VL314, Angelus Domini VL184, Č. Sasnausko fuga Kyrie de Angelis, „moderno aušros“ peizažas 4-tojo dešimtmečio kūrinių – J. Pakalnio Capriccio, V. Bacevičiaus Jūros poema, J. Gruodžio Jūros daina – motyvais. Lietuviškų kūrinių „garsovaizdį“ sukabins G. F. Hendelio Sonata g-moll.

  vytautas oskinis 2300Fleitininkas Vytautas Oškinis fleita pradėjo groti septynerių, priimtas į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą. 2016 m. baigė magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Fleitininkas yra įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, dažnai koncertuoja Lietuvos ir užsienio šalių (Vokietijos, Austrijos, JAV) salėse. Šiuo metu Vytautas dirba Anykščių muzikos mokykloje, yra šiuolaikinės muzikos ansamblio Synaesthesisnarys.

  Jūratė LandsbergytėDr. Jūratė Landsbergytė yra viena aktyviausių šiandienos Lietuvos vargonininkių. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. L. Digrio vargonų ir J. Čiurlionytės muzikologijos klases. Vargonininkės koncertinė veikla driekiasi per daugelį Europos šalių ir JAV.

  Bilietus įsigyti galite BilietaiLT button platinimo vietose ir internetu.

 • FB cover Vargonai

  Šeštadienį, spalio 5 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje baroko ir romantizmo muzikos mylėtojai kviečiami į koncertą „Malda“, kuris skirtas Juozo Naujalio jubiliejiniams metams paminėti. Koncerte vargonuos Gražina Petrauskaitė. Koncertas pavadintas, ko gero, žymiausio šio kompozitoriaus, vargoninio kūrinio pavadinimu. „Palengva trumpėja 2019 metai, paskelbti lietuvių vargonų tėvo, žymaus chorvedžio, kompozitoriaus Juozo Naujalio (1869-1934) metais. Šiemet visoje Lietuvoje skamba šio kompozitoriaus romantiniai kūriniai“, - sako vargonininkė G.Petrauskaitė.

  Didelis dėmesys koncerto programoje skirtas J.Naujalio vargoninei kūrybai. Be keleto pačių vargonininkų ir klausytojų seniai pamėgtų kūrinių, G. Petrauskaitė gros 4 retai atliekamus trio, kuriems būdinga trijų savarankiškų balsų „pokalbis“.

  Koncerto programoje skambės:
  Dietericho Buxtehudės (1637-1707) Preliudas g-moll, BuxWV 149;
  Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) Choralinis preliudas „Aus der Tiefe rufe ich“, BWV 745;
  Maxo Regerio (1873-1916) Choralinis preliudas „Ach bleib mit deiner Gnade“, Op.135a ir Scherzo d-moll, Op. 65, Nr. 10;
  Juozo Naujalio (1869-1934) Preliudas G-dur, Nr. 2, Preliudas A-dur, Nr. 6, Trio G-dur, Nr. 8, Trio D-dur, Nr. 9, Trio h-moll, Nr. 10, Trio E-dur, Nr. 11 ir „Malda“,
  J.S. Bacho choraliniai preliudai „Wer nur den lieben Gott lässt walten“, BWV 641, „Jesu meine Freude“ BWV 610 ir Preliudas ir fuga E-dur, BWV 566.

  „J.Naujalis gerus pusę metų mokėsi Vokietijos Regensburgo muzikos mokykloje. Taigi be abejonės tokių vargonų grandų kaip D. Buxtehudės, J.S. Bacho, M. Regerio vargoninė kūryba Naujaliui buvo gerai žinoma, darė jam įtaką. Archyvuose užfiksuota, kad minėtų kompozitorių kūrinius studijavo ir koncertuose atlikdavo J.Naujalio studentai. Koncerte klausytojai išgirs visame pasaulyje mėgiamus šių vokiečių kompozitorių kūrinius vargonams,” - tęsia G. Petrauskaitė.

  Mėgstamiausias G. Petrauskaitės programos kūrinys - J.S.Bacho Preliudas ir fuga E-dur, BWV 566. Šį kūrinį ji studijuoja ir groja jau keletą metų. „Pasiremsiu garsaus vargonininko Hans-Ola Ericsson pastebėjimais, kuriuos išgirdau 2015 m. „Vargonų vasaros akademijos“ Vilniuje metu. Visiškai pritariu profesoriui, sakiusiam, jog tai kūrinys visam gyvenimui. Kūrinys parašytas vokiečių didikui, mėgusiam ne tik aplinkos prabangą, bet ir pompastiškus, rafinuotus, narcisistinius emocinius potyrius,” - mintimis dalinasi muzikė. Anot vargonininkės, preliudo itin sodri, didelę harmoninę įtampą sukurianti muzikinė kalba, jai kelia jausmą, tarsi ji turinti vargonų pedalais suvaldyti pakinkytus jaučius.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

  Įėjimas nemokamas.

 • Faustos Vilijos Raščiutės Žanos Miniotaitės ir Medos Petrauskaitės foto asmeninio archyvo nuotrauka

  „Norėdamos kad šis koncertas būtų ypatingas, visos nusprendėme pagroti solo. Manome, kad klausytojams turėtų būti įdomu išgirsti kiekvieno instrumento tembrus ir unikalų skambesį. Siekdamos, kad koncertas būtų turiningas ir kontrastingas bei norėdamos supažindinti klausytojus su įvairių muzikos stilių įmantrumu ir specifika, parinkome įvairių stilių programą,” - sako vargonininkė Fausta Vilija Raščiutė. 

  Šeštadienį, spalio 12 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje Baroko ir Romantizmo muzikos mylėtojai yra kviečiami į koncertą „Vargonų, fleitos ir violončelės dialogai”, kuriame muzikuos vargonininkė F.V. Raščiutė, fleitininkė Meda Petkauskaitė ir violončelininkė Žana Miniotaitė.

  Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho partita „Christe, der du bist der helle Tag“, J.S. Bacho Siuita violončelei solo Nr. 3 C-dur, Carlo Philippo Emanuelio Bacho Sonata fleitai solo a-moll, Johanneso Brahmso choralas vargonams „Herzlich tut mich verlangen“, J.S. Bacho Sonata fleitai e-moll, J.S. Bacho choralas „Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ“, Carlo Alfredo Piatti Kaprisas violončelei solo Nr. 7 ir Theodoro Dubois „Grand Choeur“.

  Vargonininkė Fausta Vilija Raščiutė gimė 1989 m. Savo pažintį su muzika pradėjo būdama 6 metų, mokydamasi groti smuiku (Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykla). Toliau smuiko studijas tęsė įstojusi į Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatoriją (dėst. V. Klovaitė). Taip pat grojo fortepijonu (dėst. S. Lapėnaitė). Jau mokydamasi J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje susidomėjo vargonais ir pradėjo lankyti vargonų pamokas pas prof. Virginiją Survilaitę. Baigusi J.Tallat-Kelpšos konservatoriją, 2010 m. įstojo į LMTA, prof. Virginijos Survilaitės vargonų klasę. Taip pat mokėsi groti klavesinu  (Doc. G. Kviklio klasė). 2014 m. stažavosi pagal Erasmus mainų programą Sardinijoje (Kaljaris) prof. Angelo Castaldo vargonų klasėje. 2016 m. baigė LMTA vargonų magistro studijas.

  Studijuodama Lietuvoje yra dalyvavusi daugelyje meistriškumo kursų, (dėst. Theo Jellema, Angelo Castaldo, Ulrike Theresia Wegele, Larisa Bulava, Josef Serafin, Hannfried Lucke, Lepoldas Digrys ir kt.). 2013 m. dalyvavo dėst. Matthias Havinga meistriškumo kursuose, kurie vyko Olandijoje, Amsterdame (ORGELPARK). Taip pat koncertavo kaip solistė ir su daugeliu muzikos atlikėjų.

  Baigusi studijas LMTA, vargonininkė nuolatos tobulinasi žymių profesorių vedamuose vargonų meistriškumo kursuose, taip pat lankosi įvairiuose muzikos interpretacijos seminaruose bei koncertuose. Daug koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių dalyvė, Lietuvoje ir užsienyje. Vargonininkė atlieka įvairių stilių muziką, ypatingai domisi barokinės muzikos interpretacija. 2019 m. ji surengė savo koncertų ciklą ,,Pašnekesiai su J. S Bachu‘‘, skirtą J. S. Bachui paminėti.

  Atlikėja yra kviečiama dalyvauti tarptautiniuose vargonų muzikos festivaliuose. Taip pat dainuoja vargonininkų vokaliniame ansamblyje, su kuriuo koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Su šiuo ansambliu dalyvavo kantatų projekte Dresdene. ( Kantatenprojekt der Hochschule fur Kirchenmusik Dresden). F.V. Raščiutė vargonuoja įvairiose Lietuvos bažnyčiose, bei turi fortepijono ir vargonų mokinių.

  Meda Petkauskaitė, gimusi Kaune 1993 m., fleita pradėjo groti būdama devynerių. Mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje, kurią baigė 2012 m. mokytojos Aušros Lukoševičiūtės klasėje.  Tais pačiais metais įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją. 2015 m. pagal Erasmus mainų programą studijavo Milano G. Verdi konservatorijoje (Italija). Bakalauro studijas baigė 2016 m., o magistro – 2019 m. profesoriaus Valentino Gelgoto klasėje.

  Kaip solistė yra grojusi su Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei LR VRM pučiamųjų orkestru. 2015/2016 metų sezonui buvo pakviesta užimti piccolo fleitos vietą Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. M. Petkauskaitė dalyvavo daugelyje meistriškumo kursų: William Bennett (Londono Karališkoji muzikos akademija), Ilze Urbane (Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras), Rune Most (Odensės simfoninis orkestras) ir kt. 2012 m. Paryžiuje dalyvavo IV Prancūzų fleitininkų konvencijoje, kur galėjo gyvai išgirsti fleitininkus, tokius kaip James Galway, Emmanuel Pahud, Denis Bouriakov.

  Petkauskaitė yra nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatė: 2010 m. „Gradus ad Parnassum“ (I vieta, Lietuva) ir Karla Štrala (II vieta, Latvija), 2011 m. IX Lenkijos fleitų festivalis (III vieta), 2018 m. – II vieta „Su muzika per Europą“ ir kt. 2010 m. pasirodė tarptautiniame festivalyje „Kaunas 2010“, o  2018 m. III tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje-konkurse „Šimtmečio muzika“.

  Kaip kamerinės muzikos atlikėja, 2014 m. yra laimėjusi I vietą ir specialųjį Lietuvos kompozitorių sąjungos prizą XIV Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse, o 2015 m. festivalyje „Harmos classical“ (Portugalija) trio ansamblio sudėtyje atstovavo Lietuvą. 2018 m. VI tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse „Muzikinė akvarelė“ su skirtingomis ansamblių sudėtimis užėmė Grand Prix ir II  vietas.

  Violončelininkė Žana Miniotaitė - solinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė. Įvairių epochų apimantis Žanos repertuaras, domėjimasis barokine bei šiuolaikine muzika ir savotiškos raiškos paieška liudija apie platų atlikėjos akiratį ir ryškų atlikimo individualumą, o jos atliekama muzika yra skambejusi įvairiuose Rusijos, Ukrainos ir Europos sąjungos miestuose. Taip pat, gyvendama Maskvoje, Žana reguliariai grodavo  Lietuvos Respublikos ambasados renginiuose.

  Dar besimokydama, Žana, kaip solistė dalyvavo muzikos festivaliuose Maskvoje, Sankt Peterburge, Kaliningrade, Vilniuje (Tarp jų festivalis „Sugrižimai“ Vilniuje, Tanejevo festivalis Vladimire ir kiti), 

  Žana Miniotaitė gimė 1987 m. Rusijoje muzikantų šeimoje. Pradėjo mokytis muzikos, būdama tik 2 metų amžiaus, o po metų jau pradėjo dalyvauti koncertuose. Iš pradžių Žana mokėsi groti smuiku su savo mama, smuikininke Svetlana Miniotas, o vėliau pradėjo groti fortepijonu muzikos mokykloje.

  1996 metais Žana su šeima persikraustė į Lietuvą, jos tėčio, kompozitoriaus Viktoro Minioto tėvynę. Čia, Lietuvoje, Žana pirmą kartą paėmė į rankas violončelę, mokytojos T. Kuc klasėje, būdama jau dešimties metų amžiaus. 2001 metais Žana įstojo į Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, o 2005 išvyko studijuoti į Maskvos akademinį muzikos koledžą į garsiosios N.N. Šahovskajos dukters, doc. O.B. Galočkilos klasę.

  Šiuo metu Žana yra baigusi Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją, kur ji studijavo garsaus violončelininko Boriso Andrianovo klasėje. Taip pat Žana mokėsi kitų garsiųjų muzikantų kamerinio ansamblio ir kvarteto klasėse. Tarp jų: A. Rudin, A. Korčiagin, O. Bugaev.

  Žana dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose Prancūzijoje, Austrijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Armėnijoje kur pristatinėjo Lietuvos vardą, yra kelių tarptautinių konkursų laureatė, įskaitant Marjos Yudinos tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą Sankt Peterburge, tarptautinį styginių instrumentų konkursą „Simfononės atostogos“ Maskvoje ir tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą "Muzika be sienų" Druskininkuose.

  Taip pat Žana yra daugelio meistriškumo kursų dalyvė (D. Geringas, J. Sollima, A. Rudin, N. Šachovskaja, M. Leskovar, U. Clerici, A. Bonduryansky, D. Šapovalov, E. Testelec, Xavier Philips, Laczlo Fenyo, Nicholas Jones, Christian Frattima ir kt.).

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

  Įėjimas nemokamas.

 • Exodus

  „Įsivaizduokite bažnyčios priekyje besirangančius žmonių kūnus, plastiškai judesiu imituojančius biblinę istoriją apie izraelitų išėjimą iš Egipto. Jiems akompanuoja paslaptingi vargonų garsai, sklindantys iš didžiausių Lietuvos vargonų balkono. Ir visa ši judesio ir garsų sintezė niekada nepasikartos, nes yra improvizuojama čia ir dabar,” - pasakoja vargonininkas Vidas Pinkevičius.
  Šeštadienį, spalio 19 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje vargonininkas Vidas Pinkevičius ir VU kinetinė teatro trupė improvizuos spektaklį „Exodus“.
  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, mintis surengti improvizuotą spektaklį tokia tema kilo VU kinetinės teatro trupės vadovui Andriui Pulkauninkui.
  „Kadangi su VU kinetinio teatro trupe prieš keletą metų jau esame sėkmingai improvizavę spektaklį „Pasaulio sukūrimas“, norėjosi dar kartą susitikti ir sukurti dar vieną biblinę istoriją. Kai prasitariau Andriui, jis nedvejodamas sutiko ir pasiūlė „Exodus“ arba išėjimo iš Egipto temą, kuri labai tiks sakraliai VU Šv. Jonų bažnyčios atmosferai“, – mintimis dalinosi vargonininkas.
  Trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo A. Pulkauninko, įkurta Vilniuje 1999 metais. Nors nuolat kito nariai ir pavadinimas, ji liko ištikima fizinio-vizualinio-neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais.
  Vienintelė pripažįstama teatro forma – formos nebuvimas. Vienintelė egzistencijos išraiška – takumas. Jei kas nors gali pastebėti formą, tai reiškia, kad ji jau nebegyva. Trupė propaguoja gyvas improvizacijas, natūralių efektų ir elementų (ugnis, molis, durpės, smėlis,...) bei rizikos faktoriaus (pavojingi įrankiai, aštrūs daiktai) panaudojimą kaip priemonę pažadinti miegantį žiūrovą, jį supurtyti ir šokiruoti. Pasirodymai vyksta tiek uždarose erdvėse, tiek lauke, dažnai palikdami keistumo pojūtį, stiprų rizikos potyrį (2 trupės nariai dirba kaskadininkais kino studijoje). Visa tai sukuria ironišką grotesko ir absurdo kombinaciją, iškelia individo savitumo, asmenybės išraiškos, vienatvės, konflikto su visuomene klausimus, šiandieninės vartotojiškos visuomenės gyvenimo tuštumos ir beprasmybės jausmą.
  Trupė dalyvauja netradiciniuose renginiuose, meno parodose, koncertuose, kino (video) projektuose, šokio bei teatro festivaliuose. Palaikomi ryšiai su Lietuvos ir pasaulio profesionalia šiuolaikinio šokio, teatro bei pantomimos scena. Teigdama, kad „nėra ribos tarp profesionalo ir mėgėjo, yra tik riba tarp gero ir blogo spektaklio“, trupė organizuoja alternatyvų tarpdisciplininių menų festivalį „Atvira“ bei kūrybines dirbtuves, į kurias kviečia žmones, nepriklausomai nuo to, kokiai mokyklai jie priklauso: teatro ar šokio, profesionalų ar mėgėjų...
  A. Pulkauninko kinetinė trupė dalyvavo ir pelnė pripažinimą daugybėje tarptautinių festivalių, pradedant Europa (Lietuva, Ispanija, Prancūzija, Italija, Vokietija, Švedija, Kroatija, t.t.), baigiant Lotynų Amerika(Kolumbija, Venesuela) bei Šiaurės Amerika (Kanada ir JAV).
  Dr. Vidas Pinkevičius yra aktyvus vargoninės improvizacijos ir vargonų meno populiarintojas ir garsina šį instrumentą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas ir koncertus.
  V. Pinkevičius baigė bakalauro ir magistro studijas Lietuvos Muzikos Akademijoje. Jis taip pat studijavo vargonų, improvizacijos ir klavesino klasėse pas prof. P. Ruiter-Feenstra Rytų Mičigano Universitete (JAV), kur įgijo humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 metais baigė Nebraskos-Linkolno Universitetą (JAV) pas prof. Q. Faulkner ir G. Ritchie, įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį ir apsigynė disertaciją apie improvizaciją Bacho stiliumi.
  V. Pinkevičius laimėjo keletą prestižinių stipendijų ir konkursų, tarp jų Geriausio atlikėjo konkursą Rytų Michigano universitete (2002). Jis koncertavo įvairiose Europos šalyse ir JAV, tarp jų ir keletoje tarptautinių festivalių. V. Pinkevičius dalyvavo prestižiniuose meistriškumo kursuose Švedijoje, Austrijoje, Nyderlanduose, JAV ir kitose šalyse. Kaip solistas, grojo su svarbiausiais Lietuvos orkestrais. Kartu su žmona, dr. A. Motūzaite-Pinkevičiene, jis dažnai groja vargonų duetus. V. Pinkevičius yra Vilniaus universiteto vargonininkas ir kartu su Aušra Motūzaite-Pinkevičiene vadovauja VU vargonų studijai "Unda Maris".
  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt
  Įėjimas nemokamas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos