Kamerinis orkestras

Meno vadovas ir dirigentas: Paulius Bernardas Koncė

orkestras ant scenos 2 copy

Vilniaus Universiteto kamerinis orkestras buvo įkurtas 1979 rudenį pedagogo ir fleitisto Pauliaus Bernardo Koncės. Gimęs iš kvarteto, dabartinio orkestro branduolys buvo įkvėptas idėjos įnešti kamerinės muzikos harmonijas į turtingą kultūrinį Vilniaus Alma Mater gyvenimą ir nutiesti muzikinius tiltus tarp akademijos ir muziką mylinčių klausytojų visoje šalyje ir Europoje.

Per pastaruosius tris dešimtmečius orkestras išlaikė savo misiją ir ne tik tapo svarbia Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi, koncertuodamas tiek pilnose didžiausių šalies miestų koncertų salėse, tiek ir atokiausiuose kaimeliuose, tačiau ir nubraižė savo kūrybinės veiklos horizontus nuo Meksikos iki Maskvos, taip nupiešdamas didesnį muzikinį žemėlapį nei kada nors tikėtasi. Kamerinis orkestras taip pat bene kasmet rengia koncertus gražiausią akustiką kuriančiose Europos katedrose ir bažnyčiose, paskutinių gastrolių metu aplankęs Hagą, Ženevą, Paryžių, Rygą, Veneciją, Romą, Sank Peterburgą ir Valetą.

vu kamerinis dsc 4119 1 150319 061 std 2Taip pat svarbu paminėti skirtingas muzikines programas, kurias per savo gyvavimo metus kolektyvas yra parengęs drauge su žymiausias Lietuvos dirigentais ir solistais: maestro prof. S.Sondeckiu, M.Pitrėnu, M.Barkausku, kerinčiais A.Krikščiūnaitės, O.Kolobovaitės, J.Gedmintaitės, I.Gaidamavičiūtės, N.Petročenko balsais ir daugelių kitų. Dar viena neatsiejama orkestro veiklos dalis – nenutrūkstamas bendradarbiavimas su Vilniaus Universiteto akademiniais chorais, suteikiantis galimybę paruošti įspūdingus muzikos reginius, tokius kaip W. A. Mocarto „Requiem“ atlikimas, vykęs 2012 m. gruodį ir vienu metu sukvietęs ant scenos daugiau nei 400 atlikėjų. Galiausiai, kamerinis orkestras taip pat stengiasi palikti savo veiklos pėdsaką – nueito kelio ir pasiektos brandos liudijimą -  tad per veiklos metus buvo įrašyti keli muzikiniai kompaktai, į kuriuos surinktos gražiausios orkestro įgrotos melodijos.

2013m. Kalėdinis koncertas Šv.Jonų bažnyčiojePer visus praėjusius metus kolektyvas ne tik priėmė daugybę naujų talentingų Vilniaus Universiteto studentų, padėjusių buvusiam mažam ansambliui išaugti iki orkestro, bet ir gerokai praplėtė savo repertuarą. Nors orkestro vardas vis dar yra neatsiejamas nuo spalvingos nemirtingų ir nepaprastų baroko šedevrų paletės, metų patirtis ir dalyvavimas įvairiuose projektuose taip pat atnešė ekspresyvias romantines melodijas bei modernias dvidešimt pirmojo amžiaus harmonijas. Versdamas savo trisdešimt penktąjį kūrybinės veiklos metų puslapį Vilniaus Universiteto Kamerinis orkestras yra vis dar toks pat pilnas naujų idėjų ir džiugiai laukiantis susitikimų su savo klausytojais. 

 

facebook Vilniaus universiteto kamerinis orkestras