Pro Musica

 • Klasika visiems. W. A. Mozart „Requiem“

  2017 12 09 Klasika visiemsGruodžio 9 d. 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

  Requiem Mass in D minor(K. 626) – viena žymiausių Volfgango Amadėjaus Mocarto (1756–1791) kompozicijų. Tai buvo paskutinis Mocarto muzikinis darbas, tačiau liko nepabaigtas. Po Mocarto mirties Requiem užbaigė jo kolega Franz Xaver Süssmayr 1792 m.

  Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (vadovė Rasa Gelgotienė) kartu su VU Kameriniu orkestru (vadovas Paulius B. Koncė) jau šeštus metus rengia muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks Volfgango Amadėjaus Mocarto šedevrą „Requiem“.

  Projekto dalyviams talkins solistai sopranas Gunta Gelgotė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Ivan Gusev (Rusija), bosas Šarūnas Šapalas, diriguos R. Gelgotienė.

  Kviečiame pasiklausyti didingo kūrinio vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių.

  Bilietus platina BilietaiLT button

  2017-12-09 20:00:00 2017-12-09 21:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius Mozart. Requiem
 • Ola Gjeilo. Saulėtekio mišios

  Spalio 27 d. 19.00 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) Jo Karališkosios Prakilnybės Liuksemburgo Didžiojo Hercogo Henri oficialaus vizito Lietuvoje proga Vilniaus universiteto chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė) rengia koncertą su Liuksemburgo universiteto choru (meno vadovė Julia Pruy) ir ilgamečiais savo scenos partneriais Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO (vadovas Gediminas Gelgotas).

  Koncerto programoje – įspūdingosios Ola Gjeilo „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass), lietuvių kompozitorių kūriniai ir pasaulinė chorinė klasika.

  2017 10 27 Pro Musica Liuksemburgo choras Niko

  Bilietus platina BilietaiLT button

  Koncerto programa

 • Baltijos jūros choro akordai pasieks Latviją ir Rusiją

  ProMusicaBaltijos jūros choras, kuriame Lietuvai atstovauja Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, išvyksta gastrolių į kaimyninę Latviją ir Rusiją. Garsiojoje Rygos Duomo katedroje rugsėjo 29 d. 19 val. ir Sankt Peterburgo Šv. Kotrynos Aleksandrietės bazilikoje spalio 1 d. 15 val. unikalus kolektyvas klausytojus supažindins su gražiausiais Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos chorinės muzikos kūriniais.

  Baltijos jūros choras susibūrė pavasarį, siekdamas klausytojus supažindinti su įdomiausiais ar naujausiais šio regiono kompozitorių kūriniais, populiarinti šiuolaikinę chorinę kūrybą ir kultūrą kaimyninėse šalyse. Baltijos jūros chorą sudaro keturi skirtingų šalių chorai: Liepojos kultūros centro mišrus choras „Intis“ (vad. Ilze Valce) iš Latvijos, Sankt Peterburgo jaunimo kamerinis choras „Lauda“ (vad. Marina Kirejeva) iš Rusijos, Balstogės Technologijos universiteto choras (vad. Violeta Milkovska) iš Lenkijos ir jau minėtas VU choras „Pro musica“ (vad. Rasa Gelgotienė) iš Lietuvos.

  Pavasarį šis keturias valstybes atstovaujantis kolektyvas jau koncertavo Lietuvoje ir Lenkijoje: surengė koncertus Vilniuje, Marijampolėje ir Baltstogėje. Vargonais šiam jungtiniam kolektyvui tuomet pritarė Indrė Veličkaitė, o šiame koncertiniame ture jam akompanuos garsi latvių vargonininkė Liene Andreta Kalnciema.

  Šio choro koncertai – puiki proga kaimyninėse šalyse pristatyti šiuolaikinę lietuvių chorinę muziką ir patiems atlikėjams bei klausytojams geriau pažinti naujausią kaimynų kūrybą“, – pabrėžė viena iš šio projekto sumanytojų ir Lietuvos chorų sąjungos prezidentė Rasos Gelgotienė.

  Programoje skambės išskirtinis lietuvių kompozitoriaus V. Miškinio „Angelus autem domini“ keturiems chorams, kurį atkildami atlikėjai stovi skirtinguose bažnyčios kampuose, taip garsais užpildydami visą bažnyčios erdvę ir sukurdami ratu judančio skambesio efektą. Jungtinio ansamblio galia padės pasiekti ryškiausias kulminacijas dramatiškose lenkų kūrėjo P. Lukaševskio kompozicijose. Garsaus latvių šiuolaikinio kompozitoriaus P. Vaskso „Laudate Dominum“ dainininkai giedos su vargonais. Rusų muzikai koncerte atstovaus – šios šalies pasididžiavimas ir visos chorinės muzikos vienas sudėtingiausių ir gražiausių kūrinių – S. Rachmaninovo „Nakties vigilija“. Baltijos jūros choras atliks kelias šio šedevro dalis.

  Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ organizuoja ir įgyvendina įvarius originalius sumanymus. Vienas žinomiausių - kasmet rengiamas visuomenei atviras projektas „Klasika visiems“. Kolektyvas taip pat inicijuoja bendradarbiavimo projektus su įvairių šalių universitetiniais bei jaunimo chorais. Kartu su Lozanos, Liuksemburgo, Brėmeno, Rio de Žaneiro, San Francisko, Liepojos, Prahos, Minsko, Kijevo chorais „Pro musica“ jau yra parengusi ne vieną stambios formos kūrinį arba tematinę chorinę programą, skirtą tų šalių muzikai. Lietuvių choro repertuare skambėjo amerikiečių, rusų, Šiaurės ir Baltijos šalių, Lotynų Amerikos ir kitų valstybių muzikos programos.

 • „Pro musica” drauge su Džiugia dainininkų draugija supažindins su britų ir lietuvių šiuolaikiniais kūriniais

  Britų joyful singersVilniaus universiteto (VU) choras „Pro musica“ nuolat inicijuoja bendradarbiavimo projektus su įvairių šalių universitetiniais bei jaunimo chorais. Kartu su Lozanos, Liuksemburgo, Brėmeno, Rio de Žaneiro, San Francisko, Liepojos, Prahos, Minsko, Kijevo chorais „Pro musica“ jau yra parengusi ne vieną stambios formos kūrinį arba tematinę chorinę programą, skirtą tų šalių muzikai. Lietuvių choro repertuare skambėjo amerikiečių, rusų, Šiaurės ir Baltijos šalių, Lotynų Amerikos ir kitų valstybių muzikos programos.

  Šįkart VU choras savo partneriais pasirinko chorą iš Londono, kuris leis artimiau susipažinti su visame pasaulyje garsios britų chorinės kultūros pasiekimais. Kolektyvai drauge atliks šiuolaikinio britų kompozitoriaus Gabrielio Jacksono kūrinį, o Londono choristai pažinčiai su lietuvių muzika pasirinko V. Miškinio ir L. Kairytės kūrinius. Abu chorai taip pat atliks savo atskiras programas.

  Koncertai vyks:
  Spalio 21 d., šeštadienį, 19 val. Vilniaus Šv Jonų bažnyčioje. Bilietus platina  BilietaiLT button     facebook      Koncerto programa
  Spalio 22 d., sekmadienį, 12 val. Molėtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje
  Lapkričio 4 d., šeštadienį, Londono Šv. Pauliaus bažnyčioje (St. Paul's Covent Garden)

 • Kijevo ir Vilniaus universitetų chorų koncerte pasaulio chorinė muzika

  Jungtinis choras VU Šv. Jonų bažnyčiojeGegužės 19 d. 19.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12

  Koncertuos Kijevo universiteto choro kapela „Dnipro“ (meno vadovė Irina Dushejko) ir VU chorai „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotiene).

  Programoje - pasaulio chorinė klasika, S. Rachmaninovo, V Miškinio, P. Janczak ir kitų kompozitorių kūriniai.

  Vilniaus universiteto chorų ir Kijevo universiteto kapelos „Dnipro“ draugystė tęsiasi jau nuo 2015 metų, kai lietuvių chorai iškart po Maidano įvykių nuvyko į Kijevą palaikyti ukrainiečių jų kovoje už laisvę. Chorai kartu koncertavo ne tik Kijevo universitete – lietuviai savo dainas nuvežė ir į karo ligoninę, kur jų klausėsi iš mūšių prie Donecko grįžę sužeisti kariai. 

  Draugystė tęsiasi iki šiol – gegužės 19 dieną į Vilnių atvyks ukrainiečių choras ir visi keturi chorai surengs chorinės klasikos koncertą, o taip pat pabaigoje kartu atliks ukrainiečių liaudies dainą, skirtą žuvusiems per Maidano įvykius Ukrainos patriotams.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

 • Unikalus „Baltijos jūros choras“ supažindins su gražiausia regiono muzika

  10 Atributai Ieva Budzeikaite 3 1024x687Projektas „Baltijos jūros choras“ subūrė keturių Baltijos pakrantės šalių chorus iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Iniciatyva gimė iš noro pažinti ir visiems kartu atlikti gražiausius mūsų šalių šiuolaikinių autorių kūrinius. Giesmes klausytojams dovanos Vilniaus universiteto choras „Pro musica” (vad. Rasa Gelgotienė), Liepojos kultūros centro mišrus choras „Intis“ (vad. Ilze Valce), Sankt Peterburgo jaunimo kamerinis choras „Lauda“ (vad. Marina Kirejeva), Balstogės Technologijos universiteto choras (vad. Violeta Milkovska), vargonuos Indrė Veličkaitė.

  Šiai programai parinkti vieni ryškiausių kompozitorių iš visų keturių chorų atstovaujamų šalių kūriniai. Trys šiuolaikinės chorinės muzikos kūrėjai atspindi minimalizmo ir neoromantizmo krypčių simbiozę šių dienų muzikoje, organiškai derėdami su S. Rachmaninovo muzikine kalba, kuri yra tarsi raktas į visą sakralinės chorinės muzikos lobyną.

  Keturi mišrūs chorai – tai galimybė išnaudoti antifoninį giedojimą atliekant V. Miškinio „Angelus autem domini“, kai chorai gieda keturiuose bažnyčios kampuose, o garsas, užliedamas erdvę, tarsi sukasi ratu; tai jėga, leidžianti pasiekti ryškiausias kulminacijas dramatiškose P. Lukaševskio kompozicijose, kartu su vargonais giedoti P. Vasks „Laudate Dominum“ ir reta proga atlikti vieną sudėtingiausių chorinės muzikos kūrinių – S. Rachmaninovo „Nakties vigiliją“.

  Koncertai vyks:

  2017 m. balandžio 28 d., penktadienį, 20.00 val. Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12). Bilietus parduoda bilietailt logo 2 01

  2017 m. balandžio 29 d., šeštadienį, 17.00 val. Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Bažnyčios g. 3, Marijampolė)

  2017 m. balandžio 30 d., sekmadienį, 19.00 val. Šv. Karalaičio Kazimiero bažnyčioje Balstogėje (Šv. Kazimiero g. 2, Balstogė)

  Kiti koncertai numatomi 2017 m. rudenį – rugsėjo 29 d. Rygoje bei spalio 1 d. Sankt Peterburge.

 • Vilniaus ir Liuksemburgo universitetų chorai paskleidė artėjančių Kalėdų dvasią

  Choras Pro Musica Liuksemburge 2016 12 3 4 1280x643Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ (vadovė Rasa Gelgotienė) kartu su Naujų idėjų kameriniu orkestru (vadovas Gediminas Gelgotas) gruodžio 3–4 d. lankėsi gastrolių Liuksemburge. Drauge su Liuksemburgo universiteto choru lietuvių kolektyvai šioje šalyje surengė du koncertus – Eše prie Alzeto ir šalies sostinėje.

  Klausytojus sužavėjusiuose koncertuose skambėjo Liuksemburgo universiteto choro atliekamos kalėdinės giesmės. Po jų įspūdingais garsais į sceną įsiveržęs Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) atliko Gedimino Gelgoto simfonijos „Extracultural“ adaptaciją. Šios simfonijos pasaulinė premjera įvyko 2015 m. sausį Leipcige ir nuo tol ji pergalingai atliekama garsiausiose pasaulio koncertų salėse. Jungtinis Liuksemburgo ir Vilniaus universitetų choras atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo kūrinį dviem chorams – „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass).

 • Carmina Burana. Projektas „Klasika visiems“

  2016 12 10 carminaburana2Kviečiame pasiklausyti žymiosios kantatos gruodžio 10 d. 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius).

  Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus rengia VU muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks vieną ryškiausių XX a. klasikos kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“.

  Projekto dalyviams talkins solistai sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Mindaugas Jankauskas, bosas Steinas Skjervoldas (Norvegija), pianistai Rokas ir Sonata Zubovai ir mušamųjų ansamblis „Günter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris), dirigentė – R. Gelgotienė.

  Kantatos „Carmina Burana“ pavadinimas lotyniškai reiškia Buro miesto dainas. Ji sukurta pagal 1803 m. Vokietijoje, Benediktbeuerno vienuolyne, rastą rankraštį su 250 eilėraščių, nežinomų poetų klajoklių parašytų XIII a. senovine prancūzų, viduramžių lotynų kalbomis ir vokiečių kalbos tarmėmis. Kūrinyje apdainuojamas žmogaus gyvenimas, jo nepastovumas ir malonumai, aukštinama meilė ir vynas, lengvai pašiepiamos žmogiškosios ydos ir silpnybės.

  Stipriomis emocijomis trykštančioje kantatoje siautulingas ir gaivališkas dalis darniai keičia lyriški, švelnesni ar net satyriniai epizodai. Šis patrauklus kūrinys, pulsuojantis tvirtais ritmais ir išpuoštas skaidriomis melodijomis, klausytoją pavergia aistringos energijos jėga, užburia paprastu nuoširdumu, o atlikėją persmelkia džiaugsmingu jauduliu.

  Projekto dainininkai ir muzikantai intensyviai repetuoja keletą mėnesių, kad galėtų kuo geriau atskleisti kūrinio grožį. Kviečiame pasiklausyti didingo kūrinio vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/KlasikaVisiems

  2016-12-10 20:00:00 2016-12-10 21:00:00 Vilniaus universitetas Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Carmina Burana. Projektas "Klasika visiems" Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus rengia VU muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks vieną ryškiausių XX a. klasikos kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1216-carmina-burana-projektas-klasika-visiems

 • Eksperimentinės muzikos ir šiuolaikinio meno projektas PO ODA

  2016 11 09 Po oda choruiPO ODA su Maja S. K. Ratkje (Norvegija)

  2016 lapkričio 9 d., 19 val. Kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius)

  Muzikinės dalies dalyviai:
  Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (balsas ir elektronika),
  Vilniaus universiteto „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ chorų vyrų grupės su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla
  Chorų meno vadovė: Rasa Gelgotienė

  „Po oda“ ‒ įspūdingas eksperimentinės muzikos ir šiuolaikinio meno projektas, kurio pagrindinė dalyvė – pirmą kartą Lietuvoje viešinti garsi norvegų kompozitorė ir atlikėja – Maja Solveig Kjelstrup Ratkje.

  „Ratkje atkakliai nepaiso įprastų formų, turi ekstravagantišką vaizduotę, o visa tai sujungia jos susižavėjimas žmogaus balsu ir jo komunikacinėmis galimybėmis. Jos kūriniai yra dramatiški, įtraukiantys ir beprotiškai skirtingi.“ ‒ „Financial Times“, 2015

  „Kiekvienas, kuris matė ar girdėjo Ratkje gyvą pasirodymą, žino, kokia ji puiki muzikantė, apie kurią iš tikrųjų galima pasakyti, kad ji praplečia savo balso išraiškos spektrą naudodama technines ir technologines priemones... Tai triumfuojantis ir įtraukiantis, suteikiantis energijos ir suvienijantis kvietimas tiems, kurie yra užtektinai smalsūs dirstelėti pro mainstream᾽o vidutiniškumo uždangą.“ ‒ „The Wire“, 2006

  Šiame projekte taip pat dalyvauja Vilniaus universiteto „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ chorų vyrų grupės kartu su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla bei šiuolaikinio meno kūrėja Kristina Inčiūraitė. VU choristai improvizuotai atliks garsaus avangardisto Gilo Josepho Wolmano garso kūrinį „Megapneumies“ (1963), o jų energetiškai įkrautą erdvę muzikiniais eksperimentais praplės Maja Solveig Kjelstrup Ratkje. Ji pasitelks stulbinamo balso galimybes ir praturtins jį elektronikos garsais. Muzikinę projekto dalį papildys vizualinis Kristinos Inčiūraitės pasakojimas, perteikiamas vaizdo projekcijoje.

  Kristinos Inčiūraitės inicijuotas projektas netiesiogiai replikuoja Jonathano Glazerio filmą „Po oda“ („Under the Skin“, 2013). Jame pagrindinė veikėja, nežemiška būtybė, veikiausiai perteikia šių dienų intensyvias žmonių tapatybių transformacijas, išprovokuotas konflikto tarp praeities ir dabarties, geopolitinių bei globalizacijos iššūkių, realaus ir virtualaus pasaulių. Eksperimentinės muzikos ir meno projekte „Po oda“ bus bandoma perteikti tam tam tikrą liminalumo būseną, kuri individą išveda iš komforto zonos į eksperimentinę erdvę, atvirą naujoms žmogaus tapatybių koncepcijoms. Taip pat bus siekiama sukurti transformuojančią terpę, kurioje akustiškai ir vizualiai būtų „perkraunami“ mūsų patyrimai.

  Projekto iniciatorė ir vizualinės dalies autorė: Kristina Inčiūraitė

  Garso režisierius: Alius Bareckas

  Organizatorius: „Kristinos Inčiūraitės studija“

  Projekto koordinatorė: Diana Dmitrijeva

  Rėmėjai: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, „JCDecaux Lietuva“, „Sirma“, „Menų spaustuvė“, „Paviljo“

  Renginio portalas: alfa.lt

  Bilietus platina Bilietų Pasaulis

 • Vilniaus universiteto chorai tarptautiniame konkurse iškovojo aukščiausias vietas

  Konkursas Lenkijoje Pro musica PrixVakar, spalio 23 d., Balstogės mieste Lenkijoje pasibaigusiame tarptautiniame chorų konkurse „Cantu Gaudeamus“ dalyvavę du Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“ ir „Virgo“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė) iškovojo aukščiausius apdovanojimus. Merginų choras „Virgo“ pelnė aukso medalį, o mišrusis choras „Pro musica“ – pirmąją vietą ir konkurso Grand Prix.

  Konkursas vyko buvusiuose Abiejų Tautų Respublikos didikų Branickių rūmuose, jame iš viso dalyvavo 14 chorų, kolektyvai varžėsi 7 kategorijose. Dainininkai turėjo a cappella atlikti vieną baroko arba renesanso epochos kūrinį, kitą – parašytą 1750 – 1950 m. laikotarpiu, trečią –sukurtą po 1950 m. ir paskutinį – laisvai pasirinktą kūrinį.

  „Aukščiausios prizinės vietos, atitekusios chorams iš Lietuvos, tai kruopštaus pasirengimo, ištvermės, susikaupimo ir patirties rezultatas“, – sakė vyr. dirigentė Rasa Gelgotienė. Anot chorvedės, lietuviams teko susirungti su stipriais lenkų chorais. „Ten chorinis judėjimas vis labiau auga, kaimynai turi ne tik daug įvairiausio lygio chorų, bet ir nemažai įdomių kompozitorių, rašančių chorams, todėl lenkų chorų repertuaras labai įdomus“, – pabrėžė ji.

  Auksinio diplomo laimėjimas Lenkijoje papildo netrumpą choro „Virgo“ apdovanojimų sąrašą. Per 35 gyvavimo metus kolektyvas iš viso yra laimėjęs per 12 tarptautinių konkursų, dalyvavęs apie 50 tarptautinių festivalių. 2013 m. merginų choras „Virgo“ pripažintas geriausiu moterų choru Lietuvoje. Šiemet pavasarį studentų chorų forume „Paparac Kvetka“ Minske (Baltarusija) „Virgo“ pelnė geriausio choro vardą.

  2004 m. įsteigtas choras „Pro musica“ šiuo pirmosios vietos ir Grand Prix apdovanojimu pratęsia sėkmingų pasirodymų tarptautiniuose konkursuose seriją. 2012 m. taip pat Lenkijoje 31-ajame Hajnowkos stačiatikių sakralinės muzikos konkurse kolektyvas iškovojo pirmąją vietą. „Pro musica“ iš kitų Lietuvos chorų išsiskiria pasirinkta stambių chorinių-simfoninių formų repertuarine kryptimi. Choras jau yra atlikęs tokius didžiuosius klasikos šedevrus kaip W. A. Mozarto ir G. Verdi „Requiem“, G. Rossini ir A. Dvorako „Stabat Mater“, J. S. Bacho „Magnificat“, L. Van Bethoveno IX simfonija, D. Fanshawe „African Sanctus“, S. Rachmaninovo „Nakties vigilija“ ir daugelį kitų kūrinių.

  Konkursas Lenkijoje Pro musica diplomai 1280x719

 • Sergejus Rachmaninovas „Nakties vigilija“

  2016 07 04 Pro Musica Justinas Dijokas 2Liepos 4 d., pirmadienį, 19 val.
  Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

  Maskvos technologijų universiteto kamerinis choras
  Meno vadovas ir dirigentas Ivanas Samoilovas

  Vilniaus universiteto choras „Pro musica“
  Meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė

  Solistai – tarptautinių konkursų laureatai Anna Chrapko ir Aleksandras Trutnevas

  Sergejus Rachmaninovas „Nakties vigilija“

  Dalys: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 15

  Sergejaus Rachmaninovo „Nakties vigilija“ (op. 37) – tai ne tik vienas pačių gražiausių ir sudėtingiausių rusų dvasinės muzikos, bet ir ko gero pasaulinės chorinės literatūros a cappella kūrinių. Jis žavi, užburia ir iki širdies gelmių sujaudina savo tyru, nepaprastai giliu ir visapusišku dvasingumu. Krikščioniškoje tradicijoje Nakties vigilija (lot. vigilia – budėjimas) reiškia naktinę kelių dalių liturgiją. Dažniausiai šios pamaldos siejamos su Šv. Velykomis – visos nakties budėjimu prie Kristaus kapo. Stačiatikių bažnyčia laikosi nuostatos, jog liturgija giedama a capella, be pritarimo instrumentais, taip pabrėždama, kad žmogaus balsas yra pats gražiausias Dievo sukurtas instrumentas. Itin plačią dinaminę ir testitūrinę skalę apimantis kūrinys reikalauja didelio vokalinio meistriškumo ir yra kupinas ryškios emocinės ekspresijos.

  Bilietus platina BILIETAI LT

 • G. Rossini „Petite Messe Solennelle“

  2016 04 01 Pro MusicaBalandžio 1 d., penktadienį,  19 val.
  Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

  GIOACHINO ROSSINI „PETITE MESSE SOLENNELLE“ („Mažosios iškilmingos mišios“)

  G. Rossinio „Petite messe solennelle“ – vienas nuostabiausių XIX a. pabaigos vėlyvųjų G. Rossini kūrinių, kurį drąsiai galima laikyti kompozitoriaus muzikiniu testamentu. Jame meistriškai susipina virtuoziškumas, prakilnumas, intensyvumas ir dvasingumas. Didingi ritmai, nepakartojamo grožio melodijos, primenančios operų arijas, ugningos begalinės fugos, – tai muzika tiesiog pakylėjanti sielą į dangų.

  Atlieka Lozanos universiteto choras (Šveicarija), meno vadovė Fruzsina Szuromi
  ir Vilniaus universiteto mišrus choras „Pro musica“, meno vadovė Rasa Gelgotienė

  Solistai:
  Gunta Gelgotė, sopranas
  Vilija Mikstaitė, mecosopranas
  Mindaugas Jankauskas, tenoras
  Stein Skjervold, bosas (Norvegija)

  Dalyvauja:
  Martyna Kloniūnaitė, fortepijonas
  Indre Veličkaitė, vargonai

  Bilietus galima įsigyti BILIETAI LT interneto svetainėje, platinimo vietose bei prieš renginį renginio vietoje.
  Vilniaus universiteto darbuotojams ir studentams taikoma 40 % nuolaida.

  Tai Vilniaus universiteto gimtadienio proga rengiamas koncertas.

  437 VU ritmu

 • Choras „Pro musica“ koncertuos su didžiausiais pasaulyje vargonais

  Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ naują koncertinį sezoną pradeda gastrolėmis kaimynėje Latvijoje. Rugsėjo 20 d., sekmadienį, 17 val. Liepojos XIV tarptautiniame vargonų muzikos festivalyje kolektyvas atliks ambicingą romantinės muzikos programą. Didžiausiais pasaulyje mechaniniais vargonais besididžiuojančioje Šv. Trejybės katedroje skambės prancūzų kompozitoriaus Charles Gounod „Iškilmingos mišios Šv. Cecilijos garbei“. Vargonuos žymus Lietuvos vargonininkas Vidas Pinkevičius. Solo partijas atliks sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Viesturs Jansons, bosas Nerijus Masevičius. Diriguos Rasa Gelgotienė.

  Anot dirigentės, šios Ch. Gounod mišios – tikras romantizmo šedevras, pasižymintis labai spalvinga harmonija. „Bus nepaprastai įdomu jas atlikti su didžiausiais pasaulyje mechaniniais vargonais, kurie padės atskleisti subtiliausias kūrinio spalvas ir atspalvius“, – sakė VU chorų vadovė R. Gelgotienė.

  1855 m. parašytos mišios yra vienas žinomiausių kompozitoriaus kūrinių ,neskaitant jo sukurtų operų. Kūrinio premjera įvyko tų pačių metų lapkričio 22 d. – Šv. Cecilijos dieną – Paryžiaus Šv. Eustachijaus bažnyčioje. Būtent Šventoji Cecilija Europoje laikoma vargonininkų ir apskritai muzikantų globėja. Kitas garsus prancūzų kompozitorius Camille Saint-Saens po premjeros teigė, kad mišios sukėlė tam tikrą šoką. „Jų paprastumas, jų didybė, rami šviesa, kuri tarsi brėkštanti aušra nušvietė muzikos pasaulį, labai sukrėtė klausytojus“, – rašė jis.

  Pedagogas, kompozitorius ir atlikėjas Vidas Pinkevičius muzikos mokslų mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose – Mičigano ir Nebraskos-Linkolno universitetuose. Šiuo metu dirba Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos jais populiarintojas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas.

  2004 m. susikūręs choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairių stilių ir epochų muziką. Kolektyvo specializacija – didelės apimties chorinės klasikos šedevrai ir tematinės programos. Choras taip pat savo repertuare ypatingą dėmesį skiria retai mūsų šalyje skambantiems kūriniams. „Pro musica“ aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Kolektyvo gastrolių maršrutai nusidriekė per didžiąją dalį Europos valstybių, choras koncertavo JAV, Meksikos, Brazilijos, Kazachstano ir kitų šalių klausytojams.

  Liepojos Šv. Trejybės katedros vargonai laikomi didžiausiais mechaniniais vargonais visame pasaulyje. Jie turi 131 registrą, 4 manualus ir daugiau kaip 7000 vamzdžių. Instrumentą pastatė vienas geriausių to meto vargonų statytojų – H. A. Konciucas. Nuo 2002 m. tradicija tapęs tarptautinis vargonų muzikos festivalis kasmet rengiamas rugsėjo mėnesį.

  ProMusica

 • Rusų klasikinės muzikos festivalyje ir „Mišios už taiką“

   

  Gegužės 4 d., pirmadienį, 19 val., į iškilmingą koncertą Šv. Jonų bažnyčioje kviečia 17-asis tarptautinis rusų sakralinės muzikos festivalis. Koncertuos Vilniaus universiteto chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) ir svečių iš Balstogės (Lenkija) kamerinis choras „Con spirito“ (vadovė Anna Olševska).

  Šiemet festivalis skiriamas žymaus rusų kompozitoriaus Piotro Čaikovskio 175-osioms gimimo metinėms paminėti. Ta proga choras „Pro musica“ atliks dalis iš šio kompozitoriaus Švento Jono  Auksaburnio liturgijos.

  Pasak VU chorų meno vadovės Rasos Gelgotienės, gilias tradicijas turinti rusų sakralinė muzika žavi ir traukia klausytojus, jie nepraleidžia progos išgirsti tokių klasikų kaip S. Rachmaninovo, P. Čaikovskio ar P. Česnakovo kūrinius. „Būtent šių ir kitų autorių giesmes su VU chorais atliksime festivalyje“, – žadėjo dirigentė.

  Svečių iš Lenkijos choras „Con spirito“ atliks savo šalies, rusų ir latvių kompozitorių religinių kūrinių rinktinę.

  „Kviesdamas svečių chorus  festivalis plečia netik savo geografiją, bet ir muzikines ribas ­– greta rusų klasikos bus atliekama kaimyninių šalių ir Vakarų Europos muzika“, – pasakojo festivalio direktorė Tatjana Rinkevičienė.

  Koncerto kulminacija taps visų trijų chorų atliekamos britų kompozitoriaus Karlo Jenkinso „Mišios už taiką“. Pagal R. Kiplingo tekstą parašytoje kūrinio įžangoje kompozitorius įspėja apie konfliktų, karų grėsmes ir aukština susitaikymo bei taikos idėjas.

  Šis rusų klasikos festivalio koncertas priklauso koncertų ciklui „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje“.

  Bilietai parduodami valandą prieš koncertą renginio vietoje.

   

  Daugiau informacijos:

  Rasa Gelgotienė
  VU chorų vadovė
  861570810

 • Fotografijų paroda „Choras iš arti“

  Plakatas-Choras-is-arti

  Septynių autorių fotografijose – choro kasdienybė repeticijų, koncertų, jų užkulisių, švenčių ir gastrolių metu.

  Paroda veiks iki kovo 1 d. Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje kavinėje „Mano Guru“ (Vilniaus g. 22/1, Vilnius).

  Parodos lankymas nemokamas.

 • Projekto "Klasika visiems" koncertas

  Klasika visiems 2014 plakatasVU chorai "Gaudeamus", "Virgo" ir "Pro Musica" kartu su VU kameriniu orkestru ir visais klasikos mylėtojais

  Gruodžio 6 d. 19:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje

  PROJEKTO "KLASIKA VISIEMS" KONCERTAS

  "Klasika visiems"  - tai Vilniaus universiteto vykdomas unikalus muzikinis projektas, kurio dalyviais gali būti visi, mylintys klasikinę muziką ir pažįstantys muzikinį raštą.

  Daugiau skaitykite:
  Projekto Facebook puslapis

 • „Pro musica“ jubiliejiniai koncertai Kaune ir Vilniuje

   

  KAUNE, Kauno valstybinė filharmonija (L. Sapiegos g. 5, Kaunas), spalio 14 d., antradienį, 18.00 val.

   Bilieto kaina – 15 Lt;

  VILNIUJE, Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius), spalio 16 d., ketvirtadienį, 20.00 val.

  Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.

  Programoje skambės įvairius kolektyvo kūrybinės raidos laikotarpius atspindintys lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. Koncerto kulminacija taps šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo keturių dalių „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass) dviem mišriems chorams ir styginių orkestrui, kurias kartu su „Pro musica“ atliks VU choras „Gaudeamus“ ir VU kamerinis orkestras.
  Pasak choro meno vadovės ir vyriausiosios dirigentės Rasos Gelgotienės, O. Gjeilo „Saulėtekio mišios“ – tikrai naujas ir originalus žodis šiuolaikinėje chorinėje muzikoje. Inovatyvaus, kosminio ir nežemiško skambesio opusas pasižymi savita, glaudžia, beveik simbiotine choro ir orkestro darna.
  Tradicinį lotynišką mišių tekstą kompozitorius interpretuoja gan originaliai. Įprastinėms dalims jis suteikia papildomus pavadinimus: Kyrie – Dangaus šviesuliai, Gloria – Saulėtekis, Credo – Miestas, Sanctus ir Agnus Dei – Tapatybė ir Žemė. Taip tarsi punktyru nubrėždamas savotiškos metafizinės kelionės maršrutą.
  Pradžioje autorius tarsi atveria dangaus skliautą, čia išryškėja planetos, žvaigždės, dangaus šviesuliai, viską apgaubia tarpgalaktiniai ūkai, tačiau staiga kelionė persikelia į Žemę, didžiųjų pasaulio megapolių džiungles, kur jaučiamas beprotiškas didmiesčių tempas ir chaosas, o dar vėliau atsiduriame gamtoje, žemėje, į kurią mes suleidę savo šaknis, čia tarsi savo gimtinėje stovi žmogus, su savo mintimis, jausmais, baimėmis ir tikėjimu. „Saulėtekio mišios“ – tarytum žmogaus brendimo, jo dvasinės metamorfozės metafora.
  O. Gjeilo – vienas jauniausių ir ko gero žymiausių šiuolaikinių skandinavų muzikos kūrėjų. 1978 m. gimęs kompozitorius muzikos mokslus Niujorko Džiulijardo mokykloje ir Londono Karališkojoje muzikos akademijoje. Šiuo metu gyvena ir kuria Niujorke.
  2004 m. spalio mėn. susibūręs Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos žanrus. Pasirinkęs stambių chorinių-simfoninių kūrinių kryptį, į savo repertuarą jau įrašė ne vieną klasikos šedevrą kaip antai W. A. Mozarto ir G. Verdi „Requiem“, G. Rossini ir A. Dvorako „Stabat Mater“, J. S. Bacho „Magnificat“, L. Van Bethoveno IX simfoniją, A. Ramirezo „Misa Criolla“, D. Fanshawe „African Sanctus“ ir daugelį kitų.
  „Pro musica“ pasirodymus rengia Lietuvoje ir užsienyje – koncertavo Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Rusijoje, Kuboje, Gruzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Meksikoje, JAV, Danijoje, Brazilijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Kazachstane, Prancūzijoje, Armėnijoje, Švedijoje, Latvijoje ir kitose šalyse. Kolektyvas vienija per septyniasdešimt Vilniaus universiteto studentų, alumnų, dėstytojų, darbuotojų bei muzikos mėgėjų.

   http://www.promusica.lt/