Virgo

 • Klasika visiems. W. A. Mozart „Requiem“

  2017 12 09 Klasika visiemsGruodžio 9 d. 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

  Requiem Mass in D minor(K. 626) – viena žymiausių Volfgango Amadėjaus Mocarto (1756–1791) kompozicijų. Tai buvo paskutinis Mocarto muzikinis darbas, tačiau liko nepabaigtas. Po Mocarto mirties Requiem užbaigė jo kolega Franz Xaver Süssmayr 1792 m.

  Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (vadovė Rasa Gelgotienė) kartu su VU Kameriniu orkestru (vadovas Paulius B. Koncė) jau šeštus metus rengia muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks Volfgango Amadėjaus Mocarto šedevrą „Requiem“.

  Projekto dalyviams talkins solistai sopranas Gunta Gelgotė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Ivan Gusev (Rusija), bosas Šarūnas Šapalas, diriguos R. Gelgotienė.

  Kviečiame pasiklausyti didingo kūrinio vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių.

  Bilietus platina BilietaiLT button

  2017-12-09 20:00:00 2017-12-09 21:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius Mozart. Requiem
 • Kijevo ir Vilniaus universitetų chorų koncerte pasaulio chorinė muzika

  Jungtinis choras VU Šv. Jonų bažnyčiojeGegužės 19 d. 19.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12

  Koncertuos Kijevo universiteto choro kapela „Dnipro“ (meno vadovė Irina Dushejko) ir VU chorai „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotiene).

  Programoje - pasaulio chorinė klasika, S. Rachmaninovo, V Miškinio, P. Janczak ir kitų kompozitorių kūriniai.

  Vilniaus universiteto chorų ir Kijevo universiteto kapelos „Dnipro“ draugystė tęsiasi jau nuo 2015 metų, kai lietuvių chorai iškart po Maidano įvykių nuvyko į Kijevą palaikyti ukrainiečių jų kovoje už laisvę. Chorai kartu koncertavo ne tik Kijevo universitete – lietuviai savo dainas nuvežė ir į karo ligoninę, kur jų klausėsi iš mūšių prie Donecko grįžę sužeisti kariai. 

  Draugystė tęsiasi iki šiol – gegužės 19 dieną į Vilnių atvyks ukrainiečių choras ir visi keturi chorai surengs chorinės klasikos koncertą, o taip pat pabaigoje kartu atliks ukrainiečių liaudies dainą, skirtą žuvusiems per Maidano įvykius Ukrainos patriotams.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

 • Carmina Burana. Projektas „Klasika visiems“

  2016 12 10 carminaburana2Kviečiame pasiklausyti žymiosios kantatos gruodžio 10 d. 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius).

  Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus rengia VU muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks vieną ryškiausių XX a. klasikos kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“.

  Projekto dalyviams talkins solistai sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Mindaugas Jankauskas, bosas Steinas Skjervoldas (Norvegija), pianistai Rokas ir Sonata Zubovai ir mušamųjų ansamblis „Günter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris), dirigentė – R. Gelgotienė.

  Kantatos „Carmina Burana“ pavadinimas lotyniškai reiškia Buro miesto dainas. Ji sukurta pagal 1803 m. Vokietijoje, Benediktbeuerno vienuolyne, rastą rankraštį su 250 eilėraščių, nežinomų poetų klajoklių parašytų XIII a. senovine prancūzų, viduramžių lotynų kalbomis ir vokiečių kalbos tarmėmis. Kūrinyje apdainuojamas žmogaus gyvenimas, jo nepastovumas ir malonumai, aukštinama meilė ir vynas, lengvai pašiepiamos žmogiškosios ydos ir silpnybės.

  Stipriomis emocijomis trykštančioje kantatoje siautulingas ir gaivališkas dalis darniai keičia lyriški, švelnesni ar net satyriniai epizodai. Šis patrauklus kūrinys, pulsuojantis tvirtais ritmais ir išpuoštas skaidriomis melodijomis, klausytoją pavergia aistringos energijos jėga, užburia paprastu nuoširdumu, o atlikėją persmelkia džiaugsmingu jauduliu.

  Projekto dainininkai ir muzikantai intensyviai repetuoja keletą mėnesių, kad galėtų kuo geriau atskleisti kūrinio grožį. Kviečiame pasiklausyti didingo kūrinio vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/KlasikaVisiems

  2016-12-10 20:00:00 2016-12-10 21:00:00 Vilniaus universitetas Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Carmina Burana. Projektas "Klasika visiems" Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus rengia VU muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks vieną ryškiausių XX a. klasikos kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1216-carmina-burana-projektas-klasika-visiems

 • Vilniaus universiteto chorai tarptautiniame konkurse iškovojo aukščiausias vietas

  Konkursas Lenkijoje Pro musica PrixVakar, spalio 23 d., Balstogės mieste Lenkijoje pasibaigusiame tarptautiniame chorų konkurse „Cantu Gaudeamus“ dalyvavę du Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“ ir „Virgo“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė) iškovojo aukščiausius apdovanojimus. Merginų choras „Virgo“ pelnė aukso medalį, o mišrusis choras „Pro musica“ – pirmąją vietą ir konkurso Grand Prix.

  Konkursas vyko buvusiuose Abiejų Tautų Respublikos didikų Branickių rūmuose, jame iš viso dalyvavo 14 chorų, kolektyvai varžėsi 7 kategorijose. Dainininkai turėjo a cappella atlikti vieną baroko arba renesanso epochos kūrinį, kitą – parašytą 1750 – 1950 m. laikotarpiu, trečią –sukurtą po 1950 m. ir paskutinį – laisvai pasirinktą kūrinį.

  „Aukščiausios prizinės vietos, atitekusios chorams iš Lietuvos, tai kruopštaus pasirengimo, ištvermės, susikaupimo ir patirties rezultatas“, – sakė vyr. dirigentė Rasa Gelgotienė. Anot chorvedės, lietuviams teko susirungti su stipriais lenkų chorais. „Ten chorinis judėjimas vis labiau auga, kaimynai turi ne tik daug įvairiausio lygio chorų, bet ir nemažai įdomių kompozitorių, rašančių chorams, todėl lenkų chorų repertuaras labai įdomus“, – pabrėžė ji.

  Auksinio diplomo laimėjimas Lenkijoje papildo netrumpą choro „Virgo“ apdovanojimų sąrašą. Per 35 gyvavimo metus kolektyvas iš viso yra laimėjęs per 12 tarptautinių konkursų, dalyvavęs apie 50 tarptautinių festivalių. 2013 m. merginų choras „Virgo“ pripažintas geriausiu moterų choru Lietuvoje. Šiemet pavasarį studentų chorų forume „Paparac Kvetka“ Minske (Baltarusija) „Virgo“ pelnė geriausio choro vardą.

  2004 m. įsteigtas choras „Pro musica“ šiuo pirmosios vietos ir Grand Prix apdovanojimu pratęsia sėkmingų pasirodymų tarptautiniuose konkursuose seriją. 2012 m. taip pat Lenkijoje 31-ajame Hajnowkos stačiatikių sakralinės muzikos konkurse kolektyvas iškovojo pirmąją vietą. „Pro musica“ iš kitų Lietuvos chorų išsiskiria pasirinkta stambių chorinių-simfoninių formų repertuarine kryptimi. Choras jau yra atlikęs tokius didžiuosius klasikos šedevrus kaip W. A. Mozarto ir G. Verdi „Requiem“, G. Rossini ir A. Dvorako „Stabat Mater“, J. S. Bacho „Magnificat“, L. Van Bethoveno IX simfonija, D. Fanshawe „African Sanctus“, S. Rachmaninovo „Nakties vigilija“ ir daugelį kitų kūrinių.

  Konkursas Lenkijoje Pro musica diplomai 1280x719

 • VU ir Minsko universitetų chorų koncertas

  Choras VIRGO 1Gegužės 28 dieną, 18 val., Šv. Jonų bažnyčioje vyks Vilniaus universiteto chorų sezono uždarymo koncertas. Koncerto svečiai – Minsko universiteto mišrus choras.

  Koncerte skambės VU merginų choro „Virgo“ atliekamos Bobo Čilkoto (Bob Chilcott) „Mažosios džiazo mišios“ (A Little jazz mass). “Gaudeamus” choras dalinsis muzikiniais įspūdžiais iš saulėtosios Brazilijos ir publikai skirs keletą nuotaikingų Lotynų Amerikos muzikos kūrinių. Taip pat kartu su Minsko universiteto choru atliks skambesiu užburiančią lyrinę liaudies dainą baltarusių kalba.

  Bilietus platina BILIETAI LT

  facebook

 • VU merginų choro „Virgo“ 35 metų jubiliejinis koncertas

  Spalio 24 dieną, 19 valanda, Šv. Jonų bažnyčioje.Virgo35

  Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ švenčia 35 – metų jubiliejų ir chorinės muzikos gerbėjus kviečia į garsų derme užburiančią šventę. Į “Virgo” gimtadienio šventę susirinks visi Vilniaus universiteto chorai - Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras “Gaudeamus”, Vilniaus universiteto mišrus choras ”Pro musica” ir Vilniaus universiteto kamerinis orkestras. Finalinio koncerto metu į sceną lips ne tik dabartinės kartos “Virgo” choristės. Jubiliejinį vakarą klausytojai turės galimybę išgirsti ir buvusias “Virgo” choro nares, kurios neužmiršta savo kolektyvo ir kiekvieno jubiliejaus proga pri...sijungia atlikti keletos iš kartos į kartą perduodamų kūrinių. Finalinis koncertas bus kupinas muzikinių sveikinimų ir netikėtumų. Vienas iš jų - VU choristų ruošiamas muzikinis siurprizas „Virgo“ choro merginoms ir klausytojams.

  Bilietus platina BILIETAI LT

  Vilniaus universiteto merginų chorą „Virgo“ vienija apie 50 Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių, o šis ratas kasmet pasipildo vis naujomis narėmis. Ne veltui „Virgo“ choras yra laikomas vienu geriausiu choru Lietuvoje: daugybė tarptautinių laimėjimų, „Aukso paukštės“ laimėtojas, daugkartinis Šimkaus konkurso laureatas. Choras yra dalyvavęs daugybėje tarptautinių festivalių ir konkursų iš kurių daugiau nei 20 kartų grįžo su apdovanojimais. Prieš dvejus metus vykusiame Lietuvos chorų konkurse geriausiu moterų choru pripažintas „ Virgo“ choras įkurtas 1980-aisiais Vilniaus universiteto filologijos fakultete tuometinio dekano Balkevičiaus iniciatyva. O nuo 1981 - ųjų metų chorui vadovauja Rasa Gelgotienė.

  Spalio 24 d. koncerto įrašai

   Spalio 23 d. VU merginų choro „Virgo“ ir Vižisko vyrų choro koncertas

 • VU merginų choro „Virgo“ ir Vižisko vyrų choro koncertas

  Virgo

  Spalio 23 d. 19:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje(Šv. Jono g. 12, Vilnius)

  Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ švenčia 35-erių metų jubiliejų ir chorinės muzikos gerbėjus kviečia į garsų derme užburiančią šventę. Koncerte skambės VU merginų choro „Virgo“, jų draugų Vižisko vyrų choro iš Lenkijos ir Vilniaus universiteto chorų „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ atliekami kūriniai.
  Vižisko choro vadovas - garsus lenkų kompozitorius Piotr Janczak. Piotr Janczak kūriniai pastaruoju metu užima svarbią vietą Vilniaus universiteto merginų choro „Virgo“ repertuare. Koncerto klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti vieną geriausių Lenkijos vyrų chorą ir skambiausius kompozitoriaus Piotr Janczak kūrinius.

  Bilietus platina BILIETAI LT

  Spalio 24 d. VU merginų choro „Virgo“ 35-erių metų jubiliejinis koncertas

 • Šv. Kalėdų laukimas su „Virgo“

  Virgo chorasgruodžio 19 d., pentadienį, 18.00 val.

  Šv. Jonų bažnyčioje

   

  Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ kviečia klausytojus į ypatingą Kalėdų laukimo koncertą. Jame skambės populiarios kalėdinės giesmės, originalūs šiuolaikinių kompozitorių kūriniai ir pačių chorisčių bei klausytojų itin pamėgtos lietuviškos dainos.
  Koncertinę programą papildys „Virgo“ chormeisterės ir vargonininkės Indrės Veličkaitės, solistų Renatos Varnagirytės ir Dmitrijaus Kudrino atliekami vokaliniai bei vargoniniai kūriniai. „Specialiai koncertui parinktos giesmės ir sakraliniai kūriniai padės klausytojams nuteikti širdis artėjančioms šventėms“, – sakė choro meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.
  Šiuo koncertu choras „Virgo“ taip pat pažymės 2014-ųjų metų pabaigą. Šie metai jau trisdešimt ketvirtąjį sezoną skaičiuojančiam kolektyvui buvo išskirtinai sėkmingi. Metus pradėjusios televiziniame „Lietuvos balsų“ projekte ir VU jungtinio choro sudėtyje iškovojusios trečią vietą, merginos vasario mėnesį koncertavo JAV, kovą surengė koncertus Rygos Domo katedroje ir Liepojos Universitete. Vasarą choras drauge su visa Lietuva džiaugėsi Dainų Švente, o rudenį koncertavo Ispanijoje.
  Choras „Virgo“ buvo vienas iš pagrindinių gruodžio pradžioje surengto muzikinio edukacinio projekto „Klasika visiems“ organizatorių, pakvietusių klasikinės muzikos gerbėjus drauge su VU chorais atlikti Franzo Schuberto Mišias G-dur. Šis projektas jau treti metai susilaukia išskirtinio klausytojų bei muzikinės bendruomenės dėmesio.

  Penktadienio koncertas priklauso VU Kultūros centro organizuojamam koncertų ciklui „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“.

  Bilietai parduodami prieš koncertą. Bilieto kaina – 15 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 10 Lt.


  Daugiau informacijos:
  Rasa Gelgotienė
  VU merginų choro „Virgo“
  meno vadovė ir vyr. dirigentė
  861570810

 • Projekto "Klasika visiems" koncertas

  Klasika visiems 2014 plakatasVU chorai "Gaudeamus", "Virgo" ir "Pro Musica" kartu su VU kameriniu orkestru ir visais klasikos mylėtojais

  Gruodžio 6 d. 19:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje

  PROJEKTO "KLASIKA VISIEMS" KONCERTAS

  "Klasika visiems"  - tai Vilniaus universiteto vykdomas unikalus muzikinis projektas, kurio dalyviais gali būti visi, mylintys klasikinę muziką ir pažįstantys muzikinį raštą.

  Daugiau skaitykite:
  Projekto Facebook puslapis