Gaudeamus

 • Klasika visiems. W. A. Mozart „Requiem“

  2017 12 09 Klasika visiemsGruodžio 9 d. 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

  Requiem Mass in D minor(K. 626) – viena žymiausių Volfgango Amadėjaus Mocarto (1756–1791) kompozicijų. Tai buvo paskutinis Mocarto muzikinis darbas, tačiau liko nepabaigtas. Po Mocarto mirties Requiem užbaigė jo kolega Franz Xaver Süssmayr 1792 m.

  Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (vadovė Rasa Gelgotienė) kartu su VU Kameriniu orkestru (vadovas Paulius B. Koncė) jau šeštus metus rengia muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks Volfgango Amadėjaus Mocarto šedevrą „Requiem“.

  Projekto dalyviams talkins solistai sopranas Gunta Gelgotė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Ivan Gusev (Rusija), bosas Šarūnas Šapalas, diriguos R. Gelgotienė.

  Kviečiame pasiklausyti didingo kūrinio vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių.

  Bilietus platina BilietaiLT button

  2017-12-09 20:00:00 2017-12-09 21:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius Mozart. Requiem
 • VU choras „Gaudeamus“– geriausiųjų dešimtuke

  2017 m. spalio 14-15 dienomis Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčią užliejo choristų balsai – vyko Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso II turas ir finalas. Visi trys Vilniaus universiteto chorai įvertinti aukštais balais – I laipsnio diplomais.

  Gaudeamus tabTai vienas didžiausių Lietuvos chorinio judėjimo įvykių. Konkursas vyksta kas ketveri metai, metus prieš Lietuvos Dainų šventę. „VU chorai yra išsikėlė tikslą visuomet dalyvauti šiame konkurse, nes jis suteikia galimybę tobulėti ir būti įvertintiems autoritetingos komisijos“, – teigia VU chorų meno vadovė Rasa Gelgotienė.

  Paklausta, kaip vertina chorų pasiekimus konkurse, R. Gelgotienė atsakė: „Šis konkursas – tarsi svarstykles. Vienais metais į pačių geriausiųjų gretas iškyla vieni chorai, kitais metais turbūt buvę laimėtojai šiek tiek atsipalaiduoja ir užleidžia savo poziciją kitiems. Praeitame konkurse sublizgėjo chorai „Virgo“ ir „Pro Musica“, gavę pačius aukščiausius balus, o šiemet netikėtai abu šiuos chorus aplenkė trečias VU choras – „Gaudeamus“.

  Pasidomėjome, kokiomis nuotaikomis po konkurso gyvena VU choro „Gaudeamus“ choristai. „Kadangi dalyvavau pirmą kartą, tai džiaugiausi vien tuo, kad jame dalyvauju. Smagu, kad savo balsu prisidėjau prie gero choro skambesio“, – įspūdžiais dalijosi choro naujokė Lina. Choristas Vytautas vertina dalyvavimą šiame renginyje: „Dalyvavimas konkurse įkvėpė vienybės ir noro konkuruoti bei žinoti „savo vietą“ chorinėje bendruomenėje.“ Sužinojęs rezultatus apsidžiaugė ir choro senbuvis Robertas: „Patekti į dešimtuką atrodo tikrai kažkas įspūdingo. Didžiuojuosi kiekvienu traukusiu natą greta.“ „Rezultatą išgirdusi šokinėjau kaip vaikas“, – džiaugsmo neslėpė choristė Ernesta. „Galėjom aukštesnę vietą užimti, bet visada yra kur tobulėti“, – choro pasirodymą konkurse vertino ilgametė choro narė Irma.

  VU choras „Gaudeamus“ yra vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos studentų kolektyvų, įkurtas 1940 metais. Kolektyvą subūrė žymus chorvedys, pedagogas, kompozitorius, vargonininkas ir kultūros veikėjas Konradas Kaveckas. Vėliau šiam kolektyvui vadovavo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: P. Sližys, P. Gylys, B. Jankauskas, R. Zdanavičius, J. Kalcas; nuo 1995 m. chorui vadovauja Rasa Gelgotienė. Šiandien kolektyvas aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

  VU choras Gaudeamus konkurse

 • Ola Gjeilo. Saulėtekio mišios

  Spalio 27 d. 19.00 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) Jo Karališkosios Prakilnybės Liuksemburgo Didžiojo Hercogo Henri oficialaus vizito Lietuvoje proga Vilniaus universiteto chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė) rengia koncertą su Liuksemburgo universiteto choru (meno vadovė Julia Pruy) ir ilgamečiais savo scenos partneriais Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO (vadovas Gediminas Gelgotas).

  Koncerto programoje – įspūdingosios Ola Gjeilo „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass), lietuvių kompozitorių kūriniai ir pasaulinė chorinė klasika.

  2017 10 27 Pro Musica Liuksemburgo choras Niko

  Bilietus platina BilietaiLT button

  Koncerto programa

 • Kijevo ir Vilniaus universitetų chorų koncerte pasaulio chorinė muzika

  Jungtinis choras VU Šv. Jonų bažnyčiojeGegužės 19 d. 19.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12

  Koncertuos Kijevo universiteto choro kapela „Dnipro“ (meno vadovė Irina Dushejko) ir VU chorai „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotiene).

  Programoje - pasaulio chorinė klasika, S. Rachmaninovo, V Miškinio, P. Janczak ir kitų kompozitorių kūriniai.

  Vilniaus universiteto chorų ir Kijevo universiteto kapelos „Dnipro“ draugystė tęsiasi jau nuo 2015 metų, kai lietuvių chorai iškart po Maidano įvykių nuvyko į Kijevą palaikyti ukrainiečių jų kovoje už laisvę. Chorai kartu koncertavo ne tik Kijevo universitete – lietuviai savo dainas nuvežė ir į karo ligoninę, kur jų klausėsi iš mūšių prie Donecko grįžę sužeisti kariai. 

  Draugystė tęsiasi iki šiol – gegužės 19 dieną į Vilnių atvyks ukrainiečių choras ir visi keturi chorai surengs chorinės klasikos koncertą, o taip pat pabaigoje kartu atliks ukrainiečių liaudies dainą, skirtą žuvusiems per Maidano įvykius Ukrainos patriotams.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

 • Carmina Burana. Projektas „Klasika visiems“

  2016 12 10 carminaburana2Kviečiame pasiklausyti žymiosios kantatos gruodžio 10 d. 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius).

  Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus rengia VU muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks vieną ryškiausių XX a. klasikos kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“.

  Projekto dalyviams talkins solistai sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Mindaugas Jankauskas, bosas Steinas Skjervoldas (Norvegija), pianistai Rokas ir Sonata Zubovai ir mušamųjų ansamblis „Günter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris), dirigentė – R. Gelgotienė.

  Kantatos „Carmina Burana“ pavadinimas lotyniškai reiškia Buro miesto dainas. Ji sukurta pagal 1803 m. Vokietijoje, Benediktbeuerno vienuolyne, rastą rankraštį su 250 eilėraščių, nežinomų poetų klajoklių parašytų XIII a. senovine prancūzų, viduramžių lotynų kalbomis ir vokiečių kalbos tarmėmis. Kūrinyje apdainuojamas žmogaus gyvenimas, jo nepastovumas ir malonumai, aukštinama meilė ir vynas, lengvai pašiepiamos žmogiškosios ydos ir silpnybės.

  Stipriomis emocijomis trykštančioje kantatoje siautulingas ir gaivališkas dalis darniai keičia lyriški, švelnesni ar net satyriniai epizodai. Šis patrauklus kūrinys, pulsuojantis tvirtais ritmais ir išpuoštas skaidriomis melodijomis, klausytoją pavergia aistringos energijos jėga, užburia paprastu nuoširdumu, o atlikėją persmelkia džiaugsmingu jauduliu.

  Projekto dainininkai ir muzikantai intensyviai repetuoja keletą mėnesių, kad galėtų kuo geriau atskleisti kūrinio grožį. Kviečiame pasiklausyti didingo kūrinio vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/KlasikaVisiems

  2016-12-10 20:00:00 2016-12-10 21:00:00 Vilniaus universitetas Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Carmina Burana. Projektas "Klasika visiems" Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ jau penktus metus rengia VU muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuriame chorinę muziką atlieka klasikinės muzikos mėgėjai. Šiemet muzikos raštą pažįstantys dainavimo entuziastai atliks vieną ryškiausių XX a. klasikos kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1216-carmina-burana-projektas-klasika-visiems

 • Eksperimentinės muzikos ir šiuolaikinio meno projektas PO ODA

  2016 11 09 Po oda choruiPO ODA su Maja S. K. Ratkje (Norvegija)

  2016 lapkričio 9 d., 19 val. Kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius)

  Muzikinės dalies dalyviai:
  Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (balsas ir elektronika),
  Vilniaus universiteto „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ chorų vyrų grupės su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla
  Chorų meno vadovė: Rasa Gelgotienė

  „Po oda“ ‒ įspūdingas eksperimentinės muzikos ir šiuolaikinio meno projektas, kurio pagrindinė dalyvė – pirmą kartą Lietuvoje viešinti garsi norvegų kompozitorė ir atlikėja – Maja Solveig Kjelstrup Ratkje.

  „Ratkje atkakliai nepaiso įprastų formų, turi ekstravagantišką vaizduotę, o visa tai sujungia jos susižavėjimas žmogaus balsu ir jo komunikacinėmis galimybėmis. Jos kūriniai yra dramatiški, įtraukiantys ir beprotiškai skirtingi.“ ‒ „Financial Times“, 2015

  „Kiekvienas, kuris matė ar girdėjo Ratkje gyvą pasirodymą, žino, kokia ji puiki muzikantė, apie kurią iš tikrųjų galima pasakyti, kad ji praplečia savo balso išraiškos spektrą naudodama technines ir technologines priemones... Tai triumfuojantis ir įtraukiantis, suteikiantis energijos ir suvienijantis kvietimas tiems, kurie yra užtektinai smalsūs dirstelėti pro mainstream᾽o vidutiniškumo uždangą.“ ‒ „The Wire“, 2006

  Šiame projekte taip pat dalyvauja Vilniaus universiteto „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ chorų vyrų grupės kartu su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla bei šiuolaikinio meno kūrėja Kristina Inčiūraitė. VU choristai improvizuotai atliks garsaus avangardisto Gilo Josepho Wolmano garso kūrinį „Megapneumies“ (1963), o jų energetiškai įkrautą erdvę muzikiniais eksperimentais praplės Maja Solveig Kjelstrup Ratkje. Ji pasitelks stulbinamo balso galimybes ir praturtins jį elektronikos garsais. Muzikinę projekto dalį papildys vizualinis Kristinos Inčiūraitės pasakojimas, perteikiamas vaizdo projekcijoje.

  Kristinos Inčiūraitės inicijuotas projektas netiesiogiai replikuoja Jonathano Glazerio filmą „Po oda“ („Under the Skin“, 2013). Jame pagrindinė veikėja, nežemiška būtybė, veikiausiai perteikia šių dienų intensyvias žmonių tapatybių transformacijas, išprovokuotas konflikto tarp praeities ir dabarties, geopolitinių bei globalizacijos iššūkių, realaus ir virtualaus pasaulių. Eksperimentinės muzikos ir meno projekte „Po oda“ bus bandoma perteikti tam tam tikrą liminalumo būseną, kuri individą išveda iš komforto zonos į eksperimentinę erdvę, atvirą naujoms žmogaus tapatybių koncepcijoms. Taip pat bus siekiama sukurti transformuojančią terpę, kurioje akustiškai ir vizualiai būtų „perkraunami“ mūsų patyrimai.

  Projekto iniciatorė ir vizualinės dalies autorė: Kristina Inčiūraitė

  Garso režisierius: Alius Bareckas

  Organizatorius: „Kristinos Inčiūraitės studija“

  Projekto koordinatorė: Diana Dmitrijeva

  Rėmėjai: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, „JCDecaux Lietuva“, „Sirma“, „Menų spaustuvė“, „Paviljo“

  Renginio portalas: alfa.lt

  Bilietus platina Bilietų Pasaulis

 • VU ir Minsko universitetų chorų koncertas

  Choras VIRGO 1Gegužės 28 dieną, 18 val., Šv. Jonų bažnyčioje vyks Vilniaus universiteto chorų sezono uždarymo koncertas. Koncerto svečiai – Minsko universiteto mišrus choras.

  Koncerte skambės VU merginų choro „Virgo“ atliekamos Bobo Čilkoto (Bob Chilcott) „Mažosios džiazo mišios“ (A Little jazz mass). “Gaudeamus” choras dalinsis muzikiniais įspūdžiais iš saulėtosios Brazilijos ir publikai skirs keletą nuotaikingų Lotynų Amerikos muzikos kūrinių. Taip pat kartu su Minsko universiteto choru atliks skambesiu užburiančią lyrinę liaudies dainą baltarusių kalba.

  Bilietus platina BILIETAI LT

  facebook

 • Rusų klasikinės muzikos festivalyje ir „Mišios už taiką“

   

  Gegužės 4 d., pirmadienį, 19 val., į iškilmingą koncertą Šv. Jonų bažnyčioje kviečia 17-asis tarptautinis rusų sakralinės muzikos festivalis. Koncertuos Vilniaus universiteto chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) ir svečių iš Balstogės (Lenkija) kamerinis choras „Con spirito“ (vadovė Anna Olševska).

  Šiemet festivalis skiriamas žymaus rusų kompozitoriaus Piotro Čaikovskio 175-osioms gimimo metinėms paminėti. Ta proga choras „Pro musica“ atliks dalis iš šio kompozitoriaus Švento Jono  Auksaburnio liturgijos.

  Pasak VU chorų meno vadovės Rasos Gelgotienės, gilias tradicijas turinti rusų sakralinė muzika žavi ir traukia klausytojus, jie nepraleidžia progos išgirsti tokių klasikų kaip S. Rachmaninovo, P. Čaikovskio ar P. Česnakovo kūrinius. „Būtent šių ir kitų autorių giesmes su VU chorais atliksime festivalyje“, – žadėjo dirigentė.

  Svečių iš Lenkijos choras „Con spirito“ atliks savo šalies, rusų ir latvių kompozitorių religinių kūrinių rinktinę.

  „Kviesdamas svečių chorus  festivalis plečia netik savo geografiją, bet ir muzikines ribas ­– greta rusų klasikos bus atliekama kaimyninių šalių ir Vakarų Europos muzika“, – pasakojo festivalio direktorė Tatjana Rinkevičienė.

  Koncerto kulminacija taps visų trijų chorų atliekamos britų kompozitoriaus Karlo Jenkinso „Mišios už taiką“. Pagal R. Kiplingo tekstą parašytoje kūrinio įžangoje kompozitorius įspėja apie konfliktų, karų grėsmes ir aukština susitaikymo bei taikos idėjas.

  Šis rusų klasikos festivalio koncertas priklauso koncertų ciklui „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje“.

  Bilietai parduodami valandą prieš koncertą renginio vietoje.

   

  Daugiau informacijos:

  Rasa Gelgotienė
  VU chorų vadovė
  861570810

 • Gaudeamus – 75 metai muzikos.

  Šiemet vienas iš seniausių ir geriausių chorų Lietuvoje - Vilniaus Universiteto akademinis mišrus choras (2010 m. susigrąžinęs tarybiniais metais draustą pavadinimą “Gaudeamus”) - švenčia savo kūrybinės veiklos 75-erių metų jubiliejų. Pirmosios choro repeticijos įvyko 1940-aisiais metais, tačiau tai yra choro istorija nuo to meto, kai 1939-aisiais Lietuvai buvo grąžintas Vilnius, bet juk Vilniaus universitetas gyvuoja jau 436 metus. Boleslovas Zubrickas knygoje „Lietuvos chorų istorija" rašo: „1811 m. rugsėjo 15 d. Vilniaus universiteto choras ir orkestras (60 dalyvių) atliko J.Haidno mišias.“ Taigi, tikėtina, jog VU choro istorijos pradžia būtų galima laikyti kur kas ankstesnius metus.

  misrus choras Gaudeamus tab 2015

  Visgi kalbant apie VU akademinį chorą, pirmąsias repeticijas ir koncertus, priimta choro gyvavimo pradžią skaičiuoti nuo 1940 m. sausio 17 d., kai studentų namuose įvyko pirmoji choro repeticija, kurioje dalyvavo apie 70 dainininkų. Chorui vadovauti buvo pakviestas Konradas Kaveckas, o choristų gretos netrukus išaugo iki 100 studentų, kurie per 10 dienų išmokę keletą dainų sausio 27 d. surengė pirmąjį VU choro koncertą. Vėliau choro vadovais buvo Antanas Ilčiukas (jo vadovavimo metais choru labai rūpinosi profesoriai Mykolas Romeris, Balys Sruoga, Zigmas Žemaitis, Vincas Mykolaitis-Putinas, choro veiklą noriai rėmė ne tik rektoratas, bet ir visuomeninės organizacijos). Po antrojo pasaulinio karo, vos tik pradėjo veikti VU, 1944 metų rudenį buvo atgaivintas ir VU mišrus choras, kuriam vadovauti buvo pakviestas Vincas Arnastauskas. Po jo vadovavo Jonas Motiekaitis, Pranas Sližys, Eugenijus Mazeliauskas, Povilas Gylys, Bronislovas Jankauskas, Rimantas Zdanavičius ir Jurijus Kalcas. Šiuo metu jau 20 metų (taigi taip pat švenčia jubiliejų!) VU akademiniam mišriam chorui vadovauja Rasa Gelgotienė – muzikė profesionalė, chorinio dainavimo entuziastė, puiki chorinės veiklos organizatorė.

 • Projekto "Klasika visiems" koncertas

  Klasika visiems 2014 plakatasVU chorai "Gaudeamus", "Virgo" ir "Pro Musica" kartu su VU kameriniu orkestru ir visais klasikos mylėtojais

  Gruodžio 6 d. 19:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje

  PROJEKTO "KLASIKA VISIEMS" KONCERTAS

  "Klasika visiems"  - tai Vilniaus universiteto vykdomas unikalus muzikinis projektas, kurio dalyviais gali būti visi, mylintys klasikinę muziką ir pažįstantys muzikinį raštą.

  Daugiau skaitykite:
  Projekto Facebook puslapis