Skaiste BarkauskasPraėjo metai, kai nebegirdime pianistės-pedagogės, kompozitoriaus Vytauto Barkausko dukters kūrybos. Šis koncertas yra puiki proga pagerbti menininkės atminimą ir dar kartą pasiklausyti jos mėgstamų kūrinių.

Birželio 9 dieną 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) suskambės J. S. Bacho, J. Rheinbergerio, O. Messiaeno, V. Barkausko, M. K. Čiurlionio, M. Regerio, ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks vargonininkė Jūratė Landsbergytė, violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė, fleitininkas Vytautas Oškinis, smuikininkė Dalia Šešelgienė, pianistė Saulė Lapėnaitė.

Skaistė Barkauskas mokėsi Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijų metais išvyko į Vokietiją, ten sukūrė šeimą. Skaistė išsiskyrė savo veiklumu ir užsidegimu, inspiruodavo draugų susibūrimus. Siekiant prisiminti garsią pianistę, koncerto metu bus atliekama jos mėgstamiausia J. S. Bacho Arija D-dur.

Jūratė Landsbergytė yra viena aktyviausių šiandienos Lietuvos vargonininkių. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA), prof. L. Digrio vargonų ir J. Čiurlionytės muzikologijos klases. 1989 m. tapo Kijevo vargonininkų konkurso laureate. Vargonininkė koncertavo daugelyje Europos šalių ir JAV. Svarbią vietą atlikėjos repertuare užima modernioji lietuvių vargoninė muzika.

Ramutė Kalnėnaitė dar būdama Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokine (mokytojas R. Armonas) pelnė tarptautinio J. Kociano vaikų konkurso Čekijoje (1968 m.) ir respublikinių jaunųjų atlikėjų konkursų I premijų laurus. Studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje (prof. J. Kasjanovo kl.), kur 1982 m. baigė aspirantūrą. 1984 m. tapo tarptautinio atlikėjų konkurso Rygoje nugalėtoja. 2001 m. atstovavo Lietuvai tarptautiniame M. Rostropovičiaus violončelininkų festivalyje Rygoje. Jos violončelės klausėsi Prancūzijos, Šveicarijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Rusijos, Latvijos, Estijos didžiųjų salių lankytojai, ji grojo solo su Lietuvos ir Latvijos simfoniniais, Taškento konservatorijos kameriniu orkestrais. Nuo 1983 m. dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (violončelės, kamerinio ansamblio ir iliustratoriaus-koncertmeisterio klasėse).

Dalia Šešelgienė profesionali smuikininkė, kartu su seserimi Saule Lapėnaite sukūrė kamerinį muzikos ansamblį. Sesės yra atlikusios labai įvairaus repertuaro muziką: visas L. Van Beethoveno sonatas smuikui ir fortepijonui, J. Brahmso, W. A. Mozarto sonatas. Smuikininkė Dalia Šešelgienė vedė meistriškumo pamokas Vilniaus Juozo Tallat – Kelpšos konservatorijoje.

Fleitininkas Vytautas Oškinis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą (prof. V. Gelgoto klasė), aktyviai koncertuoja su įvairiaus solistais, yra ansamblio „Synaesthesis“ narys. Su ansambliu koncertuoja tarptautiniuose šiuolaukinės muzikos festivaliuose bei meistriškumo kursuose Salzburge, Bratislavoje ir kt.