Hinc itur ad astra 551x801Kviečiame į Vilniaus universiteto Dramos teatro spektaklį „HINC ITUR AD ASTRA“, skirtą  autoriaus Povilo Sigito Krivicko 80-mečiui paminėti.

Režisierius Rimantas Venckus

Tai edukacinis spektaklis apie įžymųjį  XVIII a. astronomą, švietėją, VU rektorių Martyną Počobutą.

Martynas Počobutas, XVIII a. pabaigoje Vilniaus universitetą pavertęs išskirtiniu mokslo židiniu, buvo viena iškiliausių Abiejų Tautų Respublikos asmenybių, pagrindinis Lietuvos mokslų akademijos steigimo pagal prancūziškąjį modelį iniciatorius, Londono ir Paryžiaus karališkųjų akademijų narys, vienas žymiausių to meto Europos astronomų, Vilniaus universiteto rektorius (1780-1799). Vilniaus observatorijai pasiūlius, 1979 m. Tarptautinė astronomų sąjunga vieną didelį mėnulio kraterį, kurio skersmuo 195 km (99ºW, 57ºN), pavadino Martyno Počobuto vardu.

Spektaklis rodomas 2018 m. gegužės 26 d. 16 val. VU teatro salėje (Universiteto g. 3)

Įėjimas laisvas