Hinc itur ad astra 551x801Rugsėjo 27 d. 19.30 val.
VU Teatro salėje (Universiteto g. 3)

Edukacinis spektaklis apie Martyną Počobutą (1728-1810) „Hinc Itur Ad Astra“ („Iš čia kylama į žvaigždes“) pagal žinomo žurnalisto, Vinco Kudirkos premijos laureato Povilo Sigito Krivicko kūrinį.

Martynas Počobutas, XVIII a. pabaigoje Vilniaus universitetą pavertęs išskirtiniu mokslo židiniu, buvo viena iškiliausių Abiejų Tautų Respublikos asmenybių, pagrindinis Lietuvos mokslų akademijos steigimo pagal prancūziškąjį modelį iniciatorius, Londono ir Paryžiaus karališkųjų akademijų narys, vienas žymiausių to meto Europos astronomų, Vilniaus universiteto rektorius (1780-1799). Vilniaus observatorijai pasiūlius, 1979 m. Tarptautinė astronomų sąjunga vieną didelį mėnulio kraterį, kurio skersmuo 195 km (99ºW, 57ºN), pavadino Martyno Počobuto vardu.

Režisieriaus iniciatyva spektaklyje panaudotos ištraukos iš Justino Marcinkevičiaus poemos „Pažinimo medis“, suformuoti papildomi personažai: E. Oginskytė-Puzinienė, Žurnalistė, Studentai.

Sceninės kūrinio redakcijos autorius ir režisierius –  Rimantas Venckus
Dailininkė – Dalia Kiaupaitė
Muzikos autorė – Karolina Adelbergytė
Sceninio judesio vadovė –  Kamilė Narkutė