2016 12 30 Meister von HohenfurthPenktadienį, gruodžio 30 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų ir vokalinės muzikos mylėtojai yra kviečiami į kalėdinės nuotaikos kupiną vargonininkės Gražinos Petrauskaitės ir kontralto Jonės Babelytės (Italija, Lietuva) koncertą „Angelai ir Išminčiai“.

Koncerto programoje skambės Fausto Latėno (g. 1956) „Švytėjimas“, Antonio Vivaldžio (1678-1741) „Qui sedes ad dexteram Patris“ iš „Gloria“, Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) „Bereite dich, Zion“ iš Kalėdinės oratorijos, Johanno Kasparo Kerllo (1627-1693) „Capriccio sopra il cuccu“, J.S.Bacho „Schlafe, mein Liebster“ iš Kalėdinės oratorijos, Olivier Messiaeno (1908-1992) „Angelai“ ir „Išminčiai“ iš „Viešpaties gimimo“, Gaetano Donizetti (1797-1848) „Tostas“ iš operos „Lucrezia Borgia“ ir J.S. Bacho Tokata, adagio ir fuga C-dur, BWV 564.

Pasak G. Petrauskaitės, programoje atlikėjai nori atskleisti specialią Kalėdinę nuotaiką, tvyrančią tarpušvenčiu.

„Tiek Bacho arijos, tiek Messiaeno vargoninės meditacijos turi besikeičiančių metų kalėdinį užtaisą, kurį klausytojai, neabejotinai pajus. Šiame koncerte kai kam galbūt kils mintis permąstyti praėjusius metus ir su viltimi žengti į Naujuosius.“ – mintimis dalinosi vargonininkė.

Vargonininkė Gražina Petrauskaitė baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur įgijo choro dirigavimo specialybę. 1999 m. vargonų magistro laipsniu baigė LMTA (J. Barkauskaitės klasė). Grojo meistriškumo kursuose, kuriems vadovavo žymūs vargonininkai A.Rössler, L. Laukvik, L. Lohmann, M. Philips ir kt. G. Petrauskaitė vargonavo daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Švedijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Ne kartą koncertavo tarptautiniame festivalyje „Druskininkų vasara“, R. Lymano festivalyje Rokiškyje, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalyje, M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Vilniaus Arkikatedroje. G. Petrauskaitė dažnai kviečiama vargonuoti Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Bilietus platina bilietailt logo 2 01

2016-12-30 18:00:00 2016-12-30 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Angelai ir išminčiai: kalėdinės muzikos koncertas http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1219-kaledines-muzikos-koncertas-angelai-ir-isminciai