2016 12 17 Gerard van Honthorst Adoration of the Shepherds 1622Šeštadienį, gruodžio 17 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į VU vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „In dulci jubilo“.

Vakaro programoje skambės žymiausi kalėdiniai Johanno Sebastiano Bacho, Johanno Michaelio Bacho, Dietericho Buxtehudės, Johanneso Brahmso, Archangelo Corellio, Louis-Claude Daquino, Alexandre Guilmanto kūriniai ir Vido Pinkevičiaus improvizacijos.

Kaip pasakojo vargonininkas, kalėdinėmis melodijomis papuošti kūriniai yra viena iš didžiausių 700 metų siekiančio vargoninio lobyno dalių.

„Kalėdinis laikotarpis liturginių metų cikle visada suteikdavo progų vargonininkams parodyti savo instrumentą, todėl kompozitoriai yra palikę šimtus kalėdiniais choralais pagrįstų kūrinių.“ – mintimis dalinosi vargonininkas.

Pasak V. Pinkevičiaus, turbūt pats žymiausias kalėdinis žanras yra noeliai.

„Tai - žaismingos prancūziškos variacijos, paremtos visiems gerai žinomomis kalėdinėmis giesmėmis. Kadangi kiekviena variacija buvo grojama vis kitokiais registrų deriniais, vargonininkai turėjo puikią galimybę pademonstruoti daugybę vargonų spalvų.“ – teigė V. Pinkevičius.

Anot menininko, kadangi didelė kalėdinio repertuaro dalis būdavo improvizuojama, todėl ir šis koncertas pratęs improvizacijos tradiciją.

„Iš giesmės „Tyli naktis“ išausiu spontanišką muzikinę fantaziją, kurioje klausytojai ne tik nuolatos atpažins šią visų mylimą melodiją, bet ir galės pasimėgauti didžiausių Lietuvos vargonų spalvinėmis galimybėmis.‘ – žadėjo vargoninės improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis menininkas.

Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Bilietus platina bilietailt logo 2 01

2016-12-17 18:00:00 2016-12-17 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius In dulci jubilo: kalėdinė muzika vargonais