2016 11 09 Po oda choruiPO ODA su Maja S. K. Ratkje (Norvegija)

2016 lapkričio 9 d., 19 val. Kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius)

Muzikinės dalies dalyviai:
Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (balsas ir elektronika),
Vilniaus universiteto „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ chorų vyrų grupės su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla
Chorų meno vadovė: Rasa Gelgotienė

„Po oda“ ‒ įspūdingas eksperimentinės muzikos ir šiuolaikinio meno projektas, kurio pagrindinė dalyvė – pirmą kartą Lietuvoje viešinti garsi norvegų kompozitorė ir atlikėja – Maja Solveig Kjelstrup Ratkje.

„Ratkje atkakliai nepaiso įprastų formų, turi ekstravagantišką vaizduotę, o visa tai sujungia jos susižavėjimas žmogaus balsu ir jo komunikacinėmis galimybėmis. Jos kūriniai yra dramatiški, įtraukiantys ir beprotiškai skirtingi.“ ‒ „Financial Times“, 2015

„Kiekvienas, kuris matė ar girdėjo Ratkje gyvą pasirodymą, žino, kokia ji puiki muzikantė, apie kurią iš tikrųjų galima pasakyti, kad ji praplečia savo balso išraiškos spektrą naudodama technines ir technologines priemones... Tai triumfuojantis ir įtraukiantis, suteikiantis energijos ir suvienijantis kvietimas tiems, kurie yra užtektinai smalsūs dirstelėti pro mainstream᾽o vidutiniškumo uždangą.“ ‒ „The Wire“, 2006

Šiame projekte taip pat dalyvauja Vilniaus universiteto „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ chorų vyrų grupės kartu su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla bei šiuolaikinio meno kūrėja Kristina Inčiūraitė. VU choristai improvizuotai atliks garsaus avangardisto Gilo Josepho Wolmano garso kūrinį „Megapneumies“ (1963), o jų energetiškai įkrautą erdvę muzikiniais eksperimentais praplės Maja Solveig Kjelstrup Ratkje. Ji pasitelks stulbinamo balso galimybes ir praturtins jį elektronikos garsais. Muzikinę projekto dalį papildys vizualinis Kristinos Inčiūraitės pasakojimas, perteikiamas vaizdo projekcijoje.

Kristinos Inčiūraitės inicijuotas projektas netiesiogiai replikuoja Jonathano Glazerio filmą „Po oda“ („Under the Skin“, 2013). Jame pagrindinė veikėja, nežemiška būtybė, veikiausiai perteikia šių dienų intensyvias žmonių tapatybių transformacijas, išprovokuotas konflikto tarp praeities ir dabarties, geopolitinių bei globalizacijos iššūkių, realaus ir virtualaus pasaulių. Eksperimentinės muzikos ir meno projekte „Po oda“ bus bandoma perteikti tam tam tikrą liminalumo būseną, kuri individą išveda iš komforto zonos į eksperimentinę erdvę, atvirą naujoms žmogaus tapatybių koncepcijoms. Taip pat bus siekiama sukurti transformuojančią terpę, kurioje akustiškai ir vizualiai būtų „perkraunami“ mūsų patyrimai.

Projekto iniciatorė ir vizualinės dalies autorė: Kristina Inčiūraitė

Garso režisierius: Alius Bareckas

Organizatorius: „Kristinos Inčiūraitės studija“

Projekto koordinatorė: Diana Dmitrijeva